Jump to content


Fotografije

TORZO I RUKE


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
10 odgovora na ovu temu

#1 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 July 2008 - 08:40 PM

Kao što naslov teme i kaže radi se o vežbama za gornji deo tela. Naime zanima me, pošto je sve u duhu TDF-a, da li je još neko primetio (verovatno nije samo slep čovek 8) ) da svi imaju ruke kao čačkalice. Isto sam primetio i kod zagriženijih rekreativaca koji uopšte ne brinu kako u stvari izgledaju nego im je samo bitno da voze bajs. Delim entuzijazam :) ali kad startuješ devojčicu nećeš joj prići i reći "e vi' š'o imam butku, jes' da mi ostalo niš'a ne valja ali butka rules" #-o . Poenta priče...koliko i kako vežbate gornji deo tela kako bi bili srazmerno građeni (ako to jeste :mrgreen: ) i da ne ličite na okresano drvo (najnoviji look među svetskim asevima :mrgreen: ) pošto ja, a verujem da i svi ovde provodimo najveći deo slobodnog vremena (predviđenog za neki trening kakav takav) na bajsu.

Počinjem od sebe...

Vežbam skoro svaki dan...

Ponedeljak, Sreda, Petak... sklekovi 5 do 6 serija po 50

Utorak, Četvrtak, Subota...Zgibovi 5 do 6 serija po 7 do 10 (u zavisnosti od umora nataloženog tokom dana :) )

Vežbe za donja leđa i trbušnjaci u toku zagrevanja svaki dan...

Sedmi dan je odmor Gospodu Bogu tvojemu... :D
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#2 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 16 July 2008 - 10:22 PM

Ja vala ne radim nista (redovno), pa opet imam ruku k'o mesar. Malo genetika, malo davni dani u teretani.
Za ono bljutavo vreme tokom zime kad samo slini i slini, preporucujem mesecnu kartu u teretani, svakodnevno potrosis 50ak minuta razgibavajuci se i zezajuci tegice (i snimajuci cice), i bezis kuci. Kucna gimnastika je ok, ali meni je uvek bilo dosadno da radim vezbe TU gde jedem spavam sedim radim...
  • 0

#3 CopyCat

CopyCat
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 323 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 16 July 2008 - 10:25 PM

Imam dva tega od po 10 kila kući radim skoro sve... bicepse stojeći, leđne mišiće stojeći, ramena, tricepse.. sve ove grupe mogu da se rade sa dva tega.. naravno za zagrevanje radim sklekove.. ali samo kad radim tricepse... mada moram priznati da mi se dosta istopi posle duže vožnje.
  • 0
"Always remember you're unique, just like everyone else."

#4 dejan80

dejan80
  • Members
  • PipPip
  • 69 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 16 July 2008 - 11:59 PM

Eh da se i meni tako lako topi... :(
  • 0
My bike takes me places that school never could!

#5 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 17 July 2008 - 02:48 AM

Propadanja 4-5 serija pa onda pull-over za grudi(sklekovi me smaraju),zgibovi za ledja,jedna bucica od 15kg za rame,biceps i triceps.Radim 12do 25 ponavljanja sa bucicom.Teretanu i guranje mase sam prekinuo pre 3 godine.Imam 1.79m i 87kg naravno stomak mi je ok al bas nemam plocice tj imam al preko je zastitni sloj koze i malo sala :D .Noge razvijam bajsom i nekada trcanjem i basketom tj taman koliko mi je potrebno.Mere i dalje pomalo bilderske ali dusa je u Mtb-Xc :D.Poenta je da se bolje osecam sad kad sam laksi i pokretniji nego kad sam isao u teretanu i pio(kreatin,glutamin i pomalo proteine) :wink:
  • 0

#6 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 July 2008 - 05:22 AM

Teretanu i guranje mase sam prekinuo pre 3 godine.Imam 1.79m i 87kg naravno stomak mi je ok al bas nemam plocice tj imam al preko je zastitni sloj koze i malo sala :D .Noge razvijam bajsom i nekada trcanjem i basketom tj taman koliko mi je potrebno.Mere i dalje pomalo bilderske ali dusa je u Mtb-Xc :D.Poenta je da se bolje osecam sad kad sam laksi i pokretniji nego kad sam isao u teretanu i pio(kreatin,glutamin i pomalo proteine) :wink:


Ista priča... :) Išao sam u teretanu (samo bez kreatina, glutamina i proteina) ali sam većinu potrebnih tvari potrebnih za izgradnju mase unosio kroz hranu. Imam malo bolji odnos visina težina ali u principu tu smo. Zanima me, pošto radiš sa jednom bućicom od 15 kg ramena, zar te ne boli kičma. Jer kao što znaš, čim opterećuješ jednu stranu više nego drugu kičma se krivi u tu stranu. I ja imam bućice (jedino kinesko što valja - metalni odlivak diska za teg) od 20 kg ali ne prelazim 10 pri upotrebi, sem kad radim trapeze. Tu mi treba nešto bezobrazno teško čak okačim još par flajki od kole pune peska na njih :) Ali kao što se vidi iz priloženog više volim da radim vežbe koje uključuju više mišićnih grupa. Kako radiš propadanja (i mene smorili sklekovi ali nemam gde da radim propadanja :) ) kući, napolju neka improvizacija ili u teretani?
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#7 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 July 2008 - 07:56 AM

viewtopic.php?f=2&t=284

Tu ima šta sve treba, a da kažem da je neko pravilo da se baš u vansezoni ide u teretanu i radi na definiciji i masi - kako ko.
Svi oni koji se ozbiljno bave biciklizmom, u svoje treninge ubacuju tegove - ali ne u sezoni, tada se isključivo samo vozi.
Što se MTB-a tiče, kod njega je zahvaljujući činjenici da je vožnja ekstremne prirode još više od značaja da se i gornji deo tela radi, jer slabe ruke, ramena, leđa, mogu da dovedu i do ozbiljnih posledica u vožnji, pogotovu ako su tipa maratona i drugih zahtevnih akcija po terenu.
Lično, kod kuće imam univerzalnu klupu sa svim dodacima, šipke i 100 kg tegova, pa kada krene loše vreme - eto razonode!
A grupe mišića na koje ja obraćam pažnju - leđa, grudi, ruke, a noge održavam što sa tegovima, što trenažerom.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#8 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 July 2008 - 10:17 AM

Ma probristrio sam ja tu sajtova i sajtova (uključujući i temu) x puta :) . Svi mi otprilike (manje ili više) znamo kako bi trebalo. Mene više zanima informacija iz prve ruke šta ljudi u stvari rade. Sa vremenskim ograničenjima koja stežu sa godinama (posao deca itd.) koliko se uspeva stići do neke tkz kvalitetne utreniranosti. Ovo je uopšteno. Svaki organizam drugačije reaguje na istu vežbu. Zanima me šta stvarno ljudi rade od mnogobrojnih vežbi koje osnažuju gornji deo tela :D Koje vežbe od predloženih u svojoj temi ti radiš i koliko ponavljanja :?: Ja se ozbiljno bavim biciklizmom ali ne i profesionalno pa mogu da priuštim da posle nekih vežbica odvozam bajs po nekoliko sati...to me opušta i psihički i fizički :) Trudim se da što manje vežbi radim sa tegovima, a više sa svojom težinom (što će reći umesto vežbi triceps-čelo ili benč za triceps pre radim sklekove ili propadanja). Dobija se po malo i definicija i masa, a najviše snaga 8) (takvo je moje iskustvo).
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#9 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 17 July 2008 - 12:32 PM

Juce je bilo price o tome tokom prenosa tour.a. Kaze sada su poceli timovi da uvode i vezbe za jacanje gornje muskulature, ledja prevashodno. Ranije se sve svodilo na cistu voznju bicikla. Neki vozaci zimi uopste ne sedaju na bicikl, nego idu na planinu pa nordijsko trcanje uzbrdo, i sl..
  • 0

#10 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 17 July 2008 - 02:58 PM

sta priča... :) Išao sam u teretanu (samo bez kreatina, glutamina i proteina) ali sam većinu potrebnih tvari potrebnih za izgradnju mase unosio kroz hranu. Imam malo bolji odnos visina težina ali u principu tu smo. Zanima me, pošto radiš sa jednom bućicom od 15 kg ramena, zar te ne boli kičma. Jer kao što znaš, čim opterećuješ jednu stranu više nego drugu kičma se krivi u tu stranu. I ja imam bućice (jedino kinesko što valja - metalni odlivak diska za teg) od 20 kg ali ne prelazim 10 pri upotrebi, sem kad radim trapeze. Tu mi treba nešto bezobrazno teško čak okačim još par flajki od kole pune peska na njih :) Ali kao što se vidi iz priloženog više volim da radim vežbe koje uključuju više mišićnih grupa. Kako radiš propadanja (i mene smorili sklekovi ali nemam gde da radim propadanja :) ) kući, napolju neka improvizacija ili u teretani?


Stvar je u hvatanju ravnoteze :wink: ,ali mi ne opterecuje kichmu tj namestim se kako valja.Radim veci broj ponavljanja da bi se misici uzilavili i oblikovali.Propadanja radim izmedju vitrine i stolice(obe jake mogu dosta da ponesu a i iste su visine-moja sreca :D ).Treba mi veca tezina bucice ali tad bi mi bas trebalo komada dva ali za sada je ok...
  • 0

#11 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 July 2008 - 04:53 PM

@Marko 035 Ima sada da se nađe opreme za teretanu po nenormalno niskim cenama. Doduše ja sam uzeo nove bućke za nekih 4000 dinara u delta sportu pre 3 godine. Par bućica od dvadeset kila...4 diska od 5 kila, 4 diska od 2,5 kg i 4 diska od 1,25 plus težina šipki. Imaju zavrtnje na krajevima pa nema smaranja sa oprugama idr.

Sada viđam i za mnogo manje pare. Pogledaš malo po oglasima. Nije čelik nešto što neko može da sjebe nego ja prokletinja uvek hoću novo. eto ti sad... :)
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika