Jump to content


Fotografije
* * * * * 3 glasovi

Vaše drumaške avanture foto


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
534 odgovora na ovu temu

#21 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 02 March 2015 - 08:05 AM

Sve su fotke u ovoj temi odlicne i veoma je pozeljno jos za vidjeti i "okusiti"  n2:cakesmileyn

 

Dodao bih zapazanje u vezi mentaliteta vecine "drumasa", recimo na ovom spustu na Prevlaci ste imali lijevo put s putokazom za poluostrvo Prevlaku sa izuzetno zanimljivom velikom tvrdjavom na samom kraju i prelijepim pogledom na ulaz u Bokin zaliv, ostrvo Mamulu, suprotnu obalu Lustica, Miriste s kulom i Zanjic, a u dubini zaliva na Igalo i HN, i to samo za 3 km voznje spustom, a onda se lagano vratite na pravac za Dubrovnik, a vi ste sve ono najljepse olako preskocili i zapedallali usponom !?

 

Da dodam svoje iskustvo u voznji pravcem sa slike, nakon ovog uspona je ostar pad, pa onda vise puta jaki usponi sa spustanjem i penjanjem kroz sela, sve do zaravni i potom spust do glavnog magistralnog puta za Dubrovnik, e ovi usponi s padovima su mi bili veliko iznenadjenje na toj turi, pa i ako sam vozio vrhunski bicikl treking KTM Phonic Carbon full XT, sa anatomskim gumenim gripovima, vrhunskim tockovima i Schwalbe Race gumama, koji je sve ukupno tezak 8kg, ali sa dupke punim zadnjim bisagama, ovo mi je ostao u sjecanju kao najtezi dio puta na svim turama, jer sam se jako znojio na usponima, a stravicno hladio na spustanjima, pa sam tek odahnuo sa spajanjem na magistralni put i onda narednih dana obilazio sve natenane do Splita, i zapravo sam na ovoj turi ozbiljno naucio kako da se nosim sa stalnim gore-dolje, da uzimam redovno vodu, zasladjujem se prije i tokom uspona, jedem pri prvom osjecaju gladi, snazno udisem oljustenu unutrasnju stranu kore od pomorandzi, mandarina i limuna sa izuzetnim osvjezavajucim efektom i prije konzumacije istih, sve finese voznje po noci i prednosti u kasnim satima praznog puta, uz sve ostalo na ovom putesestvju, a onda sam prijatelju starom biciklisti sto mi pozajmi ovog KTM-a, u povratku kazao da sam tek s ovom turom postao iskusan turas-biciklista, a posto sam s ovim vrhunskim bajsom pravio 2 petodnevne ture i jos ga 5 dana vozikao po okolini Berana, onda ga vratih prijatelju, koji mi rece da cu tek sad osjetiti razliku u odnosu na svoj low-buget Capriolo Anacondu..

 

A potom ubrzo nastavim da vozim jeftinog al' slavnog Lolu Anacondu po slicnim turama i bez bisaga tj. kao i prije s velikim 20kg rancem na ledjima, ali sa mnogo prethodnog iskustva i ponovo se priviknem na sve to, pa mi se cinjelo i da nema neke strasne razlike, jer je uzivanje u svakojakim carobnim predjelima intezivno nastavljeno, dok mi se ovaj prijatelj i dan danas cudi otkud mi tolika volja i snaga, ali kad gleda video snimke s kamere i moju presrecnu sjedog djecaka facu, samo se nasmije i kaze "ti umijes da uzivas s cim god da putujes i ne treba ti niko, samo planine, sunce, more i Bog da te cuva", a tako se nastavlja i s ovim Trek Vrancem...

 

...jer treba umjeti uzivati, pa "drumasi" poradite na tome, radi vaseg potpunog zadovoljstva, kaza "djecak" s nesto sjedih n:grandpa

A ko je tebi rekao da nismo išli i obišli sve to što si ti nabrajao.

Inače ovo je tema za fotografije sa drumaških avantura.

Imaš temu Baba šumom deda drumom pa tamo opisuj svoje cikloture.

Ovde se kače fotografije, pa ako imaš neku ti okači, i molim te da ne troluješ i ne truješ svaku temu na koju naiđeš, naporan si.

Svoju doasadu ubijaj na nekom drugom mestu.


  • 0

#22 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 02 March 2015 - 08:17 AM

Meni je prvi pasus i dobar deo drugog pasusa Novesovog komentara baš lepo i zanimljivo dopunjavanje slika - preporuka ako se tu zadesi neko bajsom. Ostatak (pre)dugačkog posta je, kao i često, nužno zlo.   n2:kava

 

Trudim se u životu izvući ono što je lepo, a ostalo, ako ne možeš da promeniš... izeš ga.  :)


  • 3

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#23 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 02 March 2015 - 08:21 AM

Ljudi ovo je tema za slike, ako imate postavite.... za ostalo, imate ceo forum na raspolaganju!
  • 0

#24 Noves

Noves
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 308 posts

Postavljeno 02 March 2015 - 01:39 PM

A ko je tebi rekao da nismo išli i obišli sve to što si ti nabrajao.

Inače ovo je tema za fotografije sa drumaških avantura.

Imaš temu Baba šumom deda drumom pa tamo opisuj svoje cikloture.

Ovde se kače fotografije, pa ako imaš neku ti okači, i molim te da ne troluješ i ne truješ svaku temu na koju naiđeš, naporan si.

Svoju doasadu ubijaj na nekom drugom mestu.

 

Ma sve je super, znamo da brzo okrecete pedale, samo dajte malo vise slika da vidimo prirodu i okolinu, pa moze i neki licni opisi, utisci, osjecaji, uputstva itd.

jer ovako djeluje ka da "kiborzi" (poljuljudi-polumasine) prolaze asfaltom sa oznakama za velike stupnjeve pendencije s par slika na predjenih 120 km !?

Ajd me malo ljudski motivisi i ubij dosadu, pa da i sam pozelim da prodjem takijem putevima, ka coek.

 

Ako ne zbog mene a ono radi mladih ljudi i popularizacije biciklizma, bez ego-kiborg tripova, no da potakne ljudsku dusu na slobodu proputovanja.

 

Ne trolujem, no bratski savjetujem i preporucujem, zarad vaseg dobra i svih sadasnjih i buducih biciklista,

 

Pozdrav Majstore  n2:Cm-smiley


  • -1

#25 Bobanultegra

Bobanultegra
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 435 posts
  • Locationleposavic

Postavljeno 02 March 2015 - 09:47 PM

zasto praviti averziju prema drumasima,i mi podjednako ako ne i vise uzivamo u svakoj voznji

 

Ljudi ovo je tema za slike, ako imate postavite.... za ostalo, imate ceo forum na raspolaganju!

od sad na ovoj temi samo slike kacim ako stignem da slikam jer brzo se okrecu pedale


  • 0

#26 Boki81

Boki81
  • Members
  • PipPipPip
  • 143 posts

Postavljeno 21 March 2015 - 08:12 AM

U susret proljeću... Slike sa jučerašnje vožnje. Prva vožnja ove godine. Nisam vozio od septembra prošle... Jooojj...  n:bicycle

20150320_150816.jpg

Nismo stigli do Broda, ali... Sezona je tek počela.

20150320_150519.jpg

Svratih na jednu rakiju da se okrepim...

Slike nisu nešto, ali da damo doprinos temi.


  • 0

#27 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 21 March 2015 - 08:36 PM

Danas je bio test bicikala u gradiću pored. Bilo je raznih, ali samo ove sam stigao da probam:

IMG_20150321_160852.jpg
IMG_20150321_151640.jpg
IMG_20150321_145700.jpg
IMG_20150321_143021.jpg
IMG_20150321_155751.jpg
  • 0

#28 Bobanultegra

Bobanultegra
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 435 posts
  • Locationleposavic

Postavljeno 21 March 2015 - 09:12 PM

ne znam zbog cega i dok sam vozio MTB uvek mi se svidjala ta KUOTA pogotovu kad  vozim drumasa jos da je sa SHIMANO 105 ica1360847773267-a44yrvbdxzf7-700-80.jpg


  • 0

#29 Bobanultegra

Bobanultegra
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 435 posts
  • Locationleposavic

Postavljeno 21 March 2015 - 09:20 PM

Danas je bio test bicikala u gradiću pored. Bilo je raznih, ali samo ove sam stigao da probam:

attachicon.gifIMG_20150321_160852.jpg
attachicon.gifIMG_20150321_151640.jpg
attachicon.gifIMG_20150321_145700.jpg
attachicon.gifIMG_20150321_143021.jpg
attachicon.gifIMG_20150321_155751.jpg

ocena za KUOTA je


  • 0

#30 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 21 March 2015 - 09:26 PM

Ubedljivo najbolji utisak mi je ostavio Wilier Cento1AIR, potpuno neočekivano jer me aero bicikli generalno ne privlače, a ni firma Wilier mi nikad nije bila interesantna iz nekog razloga. Neko drugo mesto bi bio Kuota kao vrlo solidan bicikl sa izuzetno sigurnim i predvidljivim upravljanjem.
  • 0

#31 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 22 March 2015 - 10:16 PM

Evo jedna danasnja

Attached Thumbnails

  • image.jpg

  • 0

#32 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 March 2015 - 10:31 PM

Gde je ovo?


  • 0

#33 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 23 March 2015 - 08:00 AM

Na dunavu rumunska strana.

Attached Thumbnails

  • image.jpg

  • 0

#34 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 March 2015 - 10:31 AM

Pomislio sam da je Đerdap ali mi se učinilo daleko od Vršca za ovo doba godine :)


  • 0

#35 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 23 March 2015 - 01:12 PM

Tura je bila 300km vrsac spomenik vrsac
  • 0

#36 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 04 April 2015 - 04:18 AM

Negde u Cg...

DSCN1307_resize.JPG


  • 5

#37 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 14 April 2015 - 08:50 PM

^ Ccc, korman na beton, di će vam duša.

 

Ajmo drumašlije, MTB banda nam beži samo 42 strane :D.

 

img01.jpg


  • 0
Pozdrav

#38 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 April 2015 - 09:32 PM

Ovo si došao iz onog smera pa zastao za slikanje? :D


  • 0

#39 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 15 April 2015 - 07:18 AM

Vetar zameo tragove, časna reč :).


  • 0
Pozdrav

#40 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 15 April 2015 - 06:58 PM

^ Ccc, korman na beton, di će vam duša.

Pa kad su šabani :-D


Nije baš uzbudljiva, ali da dodam bar na kvantitetu:

IMG_20150415_201512.jpg
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika