Jump to content


Fotografije

Draga nam administracija mudro ćuti


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
31 odgovora na ovu temu

#21 vivicav

vivicav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 567 posts
  • LocationПанчево

Postavljeno 14 February 2015 - 07:48 AM

Tema se nastavlja zato sto svi imamo urodjenu jednu manu, iako je gordost greh, a to je odgovoriti na svaku opasku jer svi mislimo da cemo reci nesto pametnije i bolje od drugog ili nadjacati "protivnika" u diskusiji. Na zalost kod ovakvih tema svi zaborave zasto su ovde, a to je biciklizam jer ovo je usko specijalizovan forum za to.
Nisam primetio da je neko pokusao da amenstira prevarante, i treba da imaju temu ali svako pisanje i agresivno izrazavanje koje je prisutno samo produzava agoniju i takva tema gubi smisao i razvodnjava se nepotrebnim raspravama. Vidjao sam po forumima da se zajednica zna okrenuti protiv pokretaca teme iako je stajala uz njega sve vreme. Nikome ne smeta sto ti odgovaras na diskusije vec smeta tvoj nacin izrazavanja sa latentnom agresijom u recima cim ti se neko suprotstavi u misljenju tj. pokusavas da "preobratis" ljude ubedjujuci ih u ono sta ti mislis da bi trebalo. Sta ce se desiti sa oglasima prevaranata i njihovim nalozima to je u rukama administratora, kako on odluci tako ce biti. Ako mislis da ima nesto da se poboljsa imas temu utisci i sugesti pa napisi u njoj isto. Licno sam imao negativno iskustvo prilikom kupovine, sto sam i napisao ovde u nekoj temi, i to me je naterelo da budem obazriviji prilikom kupovine. Da , jesam se nervirao ali sam i prestao kad sam shvatio da sam samo platio cas zarad sticanja iskustva. Zastitio si nas dovoljno samim tim sto si otvorio temu, i dopisao se u drugoj. Ukoliko vec hoces da zastitis i nas  i sve ljude koji hoce da kupe nesto predlazem da otvoris blog i tamo pisi o tome pa reklamiraj svoj blog po forumima. Policajac na forumu nam ne treba, trebaju nam ljudi koji znaju nesto o biciklizmu i oni koji hoce nesto da nauce o istom jer to je poenta ovog foruma razmena znanja i druzenje. Da bi se prekinula diskusija predlazem da trazis da admin zakljuca teme.
 
Sportski Pozdrav!


Подржавам, од речи до речи!
  • 2

#22 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 14 February 2015 - 08:13 AM

 

Mnogi od forumaša pokušavaju na silu da amnestiraju prevarante i onda da zaključaju forum ili temu.

niko ne pokusava da amnestira prevaru, ni milom ni silom, jednostavno imaju drugacije misljenje, a to je nesto sto dozvoljavas ili...?

 

vladimirvuk, on 14 Feb 2015 - 03:47 AM, said:

Pa neće prevaranti tada postati pošteni.

Ako si hteo da podelis iskustvo - podelio si ga

Ako si hteo da upozoris - upozorio si (koliko je to korisno je drugo pitanje jer i za StefanaV postoji tema vise od godine pa...)

Ako hoces da sve ubedis da je on prevarant - realno...to je nemoguce, i sam si rekao: ne reaguju svi isto....da te ne citiram, znas sta, kad i kako.

Razmisljam ovako, za to postoji resenje, SUD! Kada bi ga tuzio sudu i dobio spor onda bi moga...pa, mozda ni onda ne bi mogao da ubedis sve, tako da...

 

msm da si dosta postigao otvaranjem teme, tvoje iskustvo je verovatno pokrenulo neka razmisljanja siguran sam da je svako doneo neki svoj zakljucak.

Da sam na tvom mestu bio bih zadovoljan postignutim. IMHO je da "dalje neces moci" a da postoji mogucnost da se napravi i neka steta.

 

Nijednom vas nisam čuo i izvinjavam se ako grešim, da prevarante treba, obeležiti, udaljiti ili bilo šta slično a osetljivi ste na granicu dobrog ukusa.

naravno da gresis i onda ponovo gresis i to je jedna od stvari na koju neki od forumasa zele da kulturno skrenu paznju (a ti bunis ko Grk u apsu):

Izmedju ostalog, msm da je nekorektno sve trpati u isti kos i onda reci izvinjavam se ako gresim.

Sta sad svako treba da ti se opravdava, vidi, gresis za mene po ovom pitanju, a za mene po ovom...msm da je to bezveze.

Lakse mi je da kazem F.U i odem da se ne vratim, i tako je pricinjena nezeljena steta (o kojoj sam gore)

 

Sto se tice prevaranata, tj. onemogucavanja pristupa, obelezavanja ili bilo sta slicno

sto ne das konkretan predlog kako, na koji nacin,  da to bude realno, korisno

a da pre toga procesljas forum, da vidis koji su sve predlozi nisu prosli iz subjektivnih ili objektivnh razloga

pa da ti das neki novi predlog, koji ce imati sansu da bude usvojen?

 

I sam si rekao: ljudi su osetljivi na raznorazne stvari. Povodom nekih stvari mogu nesto da urade, povodom nekih ne mogu nista da urade, bas nista.

Ja mogu da kulturno skrenem paznju nekome da prelazi granice dobrog ukusa ali prevaranta na berzi ne mogu da obelezim, udaljim ili bilo sta slicno.

Ne mozes ni ti, ali mozes da ostanes u granicama dobrog ukusa, kao sto si (vecinu vremena) i bio kad si otvarao temu. Za kolegu Novesa  se iskreno pitam :)

 

Stoga, predlazem da uradimo sta mozemo a onda da predjemo na nemoguce, jer...inace mi dodje da se zapitam...

 

Nijednom vas nisam čuo i izvinjavam se ako grešim, da prevarante treba, obeležiti, udaljiti ili bilo šta slično a osetljivi ste na granicu dobrog ukusa.

...da li ti na ovaj nacin zelis da kazes da "zrtva" "prevaranta" ima pravo da predje granicu dobrog ukusa? Ako je tako, onda nije mnogo bolji od njega. 

 

Jos bih mogao i da shvatim da "zrtva" predje granicu dobrog ukusa, ali da to uradi neki posmatrac,

koji licitiranjem nagovestava da nije procitao temu u koju se srcano ukljucuje pa tako nije mogao ni da shvatio tvoj deklarisan motiv otvaranja teme.

To nit mogu da shvatim, nit zelim da shvatim jer msm da nema smisla.

 

Budimo ljudi iako smo biciklisti.

 


  • 2

#23 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 14 February 2015 - 08:16 AM

Ne znam zašto ali se na ovom forumu administracija do sada ni jednom nije oglasila.

Da neku raspravu prekine kad postane bespredmetna I kada se ponavlja.

Da neku temu zaključa, nekome pošalje poruku upozorenja.

 

Moderator sam na jednom drugom forumu I znam šta znači uredjivati forum I pratiti šta ljudi pišu.

Ako ovako nastavimo, neće biti teme gde se neće neko prepucavati I udaljavati od iste.


  • -1

#24 vladimirvuk

vladimirvuk
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Postavljeno 14 February 2015 - 01:38 PM

Ne znam zašto ali se na ovom forumu administracija do sada ni jednom nije oglasila.

Da neku raspravu prekine kad postane bespredmetna I kada se ponavlja.

Da neku temu zaključa, nekome pošalje poruku upozorenja.

 

Moderator sam na jednom drugom forumu I znam šta znači uredjivati forum I pratiti šta ljudi pišu.

Ako ovako nastavimo, neće biti teme gde se neće neko prepucavati I udaljavati od iste.

Ime moje slažem se sa tobom. Kao što i naslov teme kaže "Draga nam administracija mudro ćuti"

Pre nego što sam se oglasio na forumu prvo sam informisao administraciju o onima koji varaju, vredjaju i prete. 

Posle mesec ipo dana sam se tek oglasio na forumu

Možda je svojim ćutanjem i neragovanjem administracija produžila ovu temu.


  • -1

#25 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 14 February 2015 - 03:52 PM

Ime moje slažem se sa tobom. Kao što i naslov teme kaže "Draga nam administracija mudro ćuti"

Pre nego što sam se oglasio na forumu prvo sam informisao administraciju o onima koji varaju, vredjaju i prete. 

Posle mesec ipo dana sam se tek oglasio na forumu

Možda je svojim ćutanjem i neragovanjem administracija produžila ovu temu.

sto onda nisi do sada po adminu ovako javno (kao po forumasima)

nereagovanjem admin podrzava prevarante, admin amnestira vredjanje, admin ovo, admin ono, ovaki je, onaki je...

pa da vidimo sta ce da bude?

 

Nego tim recima castis forumase koji (bar u pocetku) imaju sazaljenje, razumevanje, saosecanje sa tobom ali su nemocni

a po njemu koji moze to da resi, i to na nacin koji ti prizeljkujes, po njemu....nista. Nisi ni ti sasav :)

Verujem da bi situacija (posto kazes da nemas problem) brzo resila.


  • 0

#26 vladimirvuk

vladimirvuk
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Postavljeno 14 February 2015 - 04:42 PM

sto onda nisi do sada po adminu ovako javno (kao po forumasima)

nereagovanjem admin podrzava prevarante, admin amnestira vredjanje, admin ovo, admin ono, ovaki je, onaki je...

pa da vidimo sta ce da bude?

 

Nego tim recima castis forumase koji (bar u pocetku) imaju sazaljenje, razumevanje, saosecanje sa tobom ali su nemocni

a po njemu koji moze to da resi, i to na nacin koji ti prizeljkujes, po njemu....nista. Nisi ni ti sasav :)

Verujem da bi situacija (posto kazes da nemas problem) brzo resila.

IgoreN tvoje učešće i učešće još nekih ovde vidim kao dodavanje ulja na vatru da bi vam bilo zabavno.

Tako da što se mene tiče ko je svatio svatio je a ostalima kako bude.

Da si čitao i da nisi zlonameran video bi da u prvom postu koji sam napisao pola pisanja pišem na temu administracije koja je nezainteresovana za dešavanja na oglasima CB u pravom smislu.

I konstantno si u zabludi zamoli admina neka okači mailove koje sam njenu poslao kao i njegove odgovore pa će ti onda biti mnogo šta jasnije.

Takodje i ovu diskusiju Draga nam administracija mudro ćuti sam ja pokrenuo. 

I za tvoju informaciju teme o onima čije postupke simpatišeš pokrenuli su mnogi pre mene.

Meni ne treba sazaljenje, razumevanje, saosecanje kako kažeš, mene prevarant nije pomerio , ali sam ti pomogao da ti ne dodješ u situaciju da te sažaljevamo i saosećamo sa tobom.

Toliko od mene

KRAJ


  • 0

#27 vladimirvuk

vladimirvuk
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Postavljeno 14 February 2015 - 08:10 PM

Samo bih želeo da se zahvalim Noves u koji je celu situaciju, glumce i statiste nazvao adekvatnim imenom i svatio njihove uloge.

Oni će se sami prepoznati, ko se nije prepoznao u Noves ovim rečima takodje mu se zahvaljujem i neka se čuva od prevaranata i zveri.

Noves je  zahvaljujući svojoj lepršavosti i slobodi rekao mnogo što šta što bih se ja ustručavao da kažem.

Hvala Noves


  • -1

#28 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 February 2015 - 08:28 PM

Zima nas sve okrene u nekom drugom smeru.

Kad se prolepša vreme zaživeće I podforum "Baba šumom, deda drumom"... :)

Iz tvojih usta u Bož'je uši.. biće uskoro.


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#29 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 14 February 2015 - 08:52 PM

Admin. 

Moze li lock na temu?


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#30 Noves

Noves
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 308 posts

Postavljeno 14 February 2015 - 09:57 PM

Samo bih želeo da se zahvalim Noves u koji je celu situaciju, glumce i statiste nazvao adekvatnim imenom i svatio njihove uloge.

Oni će se sami prepoznati, ko se nije prepoznao u Noves ovim rečima takodje mu se zahvaljujem i neka se čuva od prevaranata i zveri.

Noves je  zahvaljujući svojoj lepršavosti i slobodi rekao mnogo što šta što bih se ja ustručavao da kažem.

Hvala Noves

 

Zdrav bio brate i nadam se da si imao bar neku Zadovoljstinu u svemu ovome, a ovim prevarantima je sigurno presjelo sve sto su ti naopako uradili, a ujedno si sacuvao mnoge ljude od prevare i kako ti hrabro i mudro kazes "da prevaranti ne sire krila".

 

Jos jednom svaka ti cast Ljudino i Hvala, meni si pomogao da znam od koga da se cuvam i kakve da izbjegavam, radi svoga dobra.

 

Uzivaj u meni dobro poznatim ljepotama Grcke, sa tamosnjim dobrim, vrijednim i veselim narodom, pozdravi ih od Novesa i poruci kad im njemci budu htjeli na foru otimati ostrva i obalu, da im samo kazu ka Slobodni ljudi: Malo morgen, bre !

 

Pozdrav i Tebi, pa se jednom sretnemo s biciklima po mediteranskim drumovima i nedje uz pice zatrazimo da nam sviraju ovu pjesmu:

 

 

Sve da bude Daxi i Ohi problematixos...

 

...za Kraj  n2:Cm-smiley


  • -2

#31 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 14 February 2015 - 10:35 PM

I konstantno si u zabludi zamoli admina neka okači mailove koje sam njenu poslao kao i njegove odgovore pa će ti onda biti mnogo šta jasnije.

 

Momčino, pa nije isto domundjavati se privatnom prepiskom i ovako javno.

 

Ti nisi ovde za neke (trebalo bi da budu) kolege rekao mozda podrazavaju, mozda amnestiraju

vec si ih javno leprsavo castio da podrazavaju, amnestiraju (bez trunke sumnje ili pardona)

a za admina si rekao on je mozda cutanjem i necinjenjem...bla bla bla sta ti ja znam. Mozda.

Ali mozda i nije, ma nije, jer on ima moc, pa nije bas mudro zamerati mu se ovako javno, a!?!?

 

Ako forumase mozes javno da castis msm da bi onda bi bio da budes momcina pa i njega javno da leprsavo castis.

Ili je takva doslednost preskupa?


  • 0

#32 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 14 February 2015 - 10:48 PM

Ovo polako prevazilazi sve granice.
 
Najviše insistiranja koja je Vladimir slao u poslednja dva meseca je da se ukine nalog prodavcu Dellboy pošto je po njegovom viđenju prevaren.
 
Jeste izbrisan "Oglas" u kome Vladimir Dellboya opisuje kao prevaranta.
 
Kao prvo takvim porukama nije mesto u malim oglasima, kao drugo nije moguće znati da li su navodi tačni. Takvi "Oglasi" će uvek biti izbrisani, jer sutra će neko da oplete po poštenom prodavcu.
 
Na sva naša insistiranja da se uvede ocenjivane kupaca i prodavaca promene nema, ne preduzimaju se nikakve sankcije na koje administracija ima pravo prema naj blaže rečeno nesavesnim prodavcima.
A oni, oni rade po starom.
Administracija = Moja malenkost
 
Ocenjivanje: Biće ali nemam novca da to uradim sada. Takođe neko mora da se bavi sporovima oko ocena.
 
 
Što se tiče problema sa Dellboyem. Vladimir je poslao svoju verziju, prodavac je poslao svoju u kojoj između ostalog kaže:
 
... Nazvao me iz magacina sa nekog broja 064... Nemam broj i rekao mi je da to nije taj bicikl da je muski i nije beo, rekao sam mu da ne uzima i da ce bex sutra doneti njegov bicikl ,pre toga me pitao na viber i tad me nazvao, video je on jer je preuzimao u magacinu licno da to nije taj al je uzeo ipak. E nisam znao niti mi je rekao da ga nosi 600km sto se kasnije ispostavilo ,vidite iz zadnjih poruka da sam cak pristao da organizujem da neko uzme u Solunu i da mu vrati novac i posle toga se poceo ponasati kao necovek i to je to...

Ne znam tačno šta je se tu izdešavalo i ko je kriv. I previše sam vremena uložio u ovu priču, nažalost ne mogu pomoći.

 

 

Tema ide pod ključ. Ljudima koji cene rad i trud se zahvaljujem i izvinjavam što je rasprava otišla ovako daleko. Ljudi koji imaju problem sa administracijom i kojima se ne sviđa funkcionisanje sajta, šta da vam kažem, radim najbolje što mogu i koliko mogu a vas niko ne primorava da posećujete sajt.

 

 

Kupovina preko malih oglasa, na neviđeno, će uvek biti rizična, i kao što kolega reče, ko neće da razmišlja može lepo da ode u prodavnicu i kupi nov deo sa sve garancijom.

 

 

Vozimo više bicikl.


  • 9




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika