Jump to content


Fotografije

Trek 8500 ZR9000


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
2 odgovora na ovu temu

#1 Noves

Noves
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 308 posts

Postavljeno 25 January 2015 - 06:01 PM

Da predstavim slikovito ovog Vranca sa fotografijama od 15 1. 2015

 

Trek 01.JPG Trek 02.JPG Trek 03.JPG Trek 04.JPG Trek 05.JPG Trek 06.JPG Trek 07.JPG Trek 08.JPG Trek 09.JPG Trek 10.JPG

 

Posluzio mi je kao savrseno prevozno sredstvo na turi kojom sam pocastio sebe za Srpsku Novu Godinu 14-18 januara 2015 g.

 

https://maps.google....=classic&dg=brw

 

Ovu rutu preporucujem kao jednu od najljepsih kojom uzivah u carobnim prirodnim predjelima, sa napomenom (jer nije izvodljivo oznaciti na karti) da se posle pravca Ljesevici skrene lijevo u pravcu za Bigovo, a od te raskrsnice nakon 1km skrene desno na prvi makadamski put koji se ugleda pa njime oko 4km proci iznad plaze Plavi Horizonti a potom kroz Radovice nastaviti u pravcu Oblatno i nastaviti oznacenim putem u pravcu Zanjica do Mirista i kule na samom ulazu u BK zaliv koja se vidi na slici.

 

Zatim u nastavku puta obavezno proci kroz prirodni rezervat Solila, a kada se predje HR granica na oznacenom prelazu, onda obavezno obici poluostrvo Prevlaku (za sad ima neutralan status u cijem je vlasnistvu, ali je sasvim logicno da bi trebao ulaz u BK zaliv s obje strane da pripada CG) i prosetati se gornjim djelom velike tvrdave koja se nalazi na samom kraju poluostrva, a zatim se vratiti nazad oko 3km i nastaviti dalje u pravcu Cavtata koji treba detaljno obici svim zalivima, a to isto uraditi i silaskom i laganom voznjom po obali koja povezuje Mline, Srebrno i Kupare, a potom se ispeti i nastaviti putem za Dubrovnik koji treba obici detaljno i sa svake strane cjelog poluostrva, pa proci zalivom luke onda ispod novog mosta i uspeti se na njega pa odvoziti i do suprotne strane a onda se mozete vratiti (ili ako zelite nastaviti prema carobnoj obali Makarske rivijere i dalje do Splita ili duz cjele Jadranske obale)

 

P.S. Iz nepoznatih razloga sistem na forumu je prihvatio samo ovih 10 fotografija, ako se bude moglo postaviti jos onda cu to uskoro uraditi jer se ovaj Vranac idealno uklopio sa prelijepom okolinom.

 

Pozdrav biciklistickom bratstvu !


  • 1

#2 Noves

Noves
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 308 posts

Postavljeno 25 January 2015 - 07:13 PM

Evo jos slika ovog mocnog, laganog, lako upravljivog i veoma povoznog Vranca:

 

Trek 11.JPG Trek 12.JPG Trek 13.JPG Trek 14.JPG Trek 15.JPG Trek 16.JPG Trek 17.JPG Trek 18.JPG Trek 19.JPG

 

Da dodam korisnu informaciju za ovu predivnu rutu, od Budve se ide prema zalivu i plazi Jazz, prodje asfaltnim putem i nakon ostrog uspona skrene na prvi put, takodje asfaltni, s desne strane koji veoma strmo oko 3km vodi ka vrhovima brda i jos toliko blazeg uspona u nastavku, a potom spust i uglavnom ravno, ovaj put se naziva Donjo Grbaljski i sa njime vozite po samim vrhovima, kroz prelijepa sela sa pogledom na cjelu dolinu i magistralni put za kotor-Tivat, ali je veoma bitno da pogodite navedeno skretanje za makadamskih 4km puta do Radovica, jer ako nastavite umjesto skretanja za Bigovo, pravo, onda se spustate na magistralni put i bespotrebno vozite 10tak km naokolo do Radovica (sto mi se i desilo u prethodnom putovanju s Lolom Anacondom), u sustini ruta je za 10tku !

 

Sa ovim Vrancem i 20tak kg na ledjima rancem, uz nesto pjesacenja na jakim usponima dozivljeh 5 rajskih dana, ukljucujuci i poslednji gdje sam 8h vozio po olujnoj kisi i divio se prizorima uzburkanog mora vozeci kvasnih nogu (ne glave i tijela zbog marmont goretex jakne) i dodatno po kisi prosao krug budvanskom i becickom obalom, kamenovom, milocerom do Sv. Stefana i nazad pa se vratio na bus, smjestio bajs, sebe presvukao i bezbrizno spavao u povratku kuci...a evo i sad zbog visednevnih kisa i susnjezice pocinjem da zamisljam suncane dane i kako ponovo jasem ovog Vranca po okolnim planinama i duz kanjona rijecnih tokova u mom kraju, pa cemo ako Bog da po evropskim obalama u cvijetnome Maju...dace Bog !

 

Pozdrav Bratstvu !


  • 0

#3 Noves

Noves
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 308 posts

Postavljeno 26 January 2015 - 05:06 PM

Evo i slika mog regiona, za kojeg mislim da je jedana od najljepsih na svijetu, uporedjujuci ga sa svime sto sam obisao po cijeloj Evropi (gledajuci na netu razne svjetske oblasti nekako mi je Evropski kontinent najljepsi, uglavnom zbog Mediterana, Dinarskih planina i Alpa, takodje i klime, kulture, istorijskog nasledja i sveg ostalog - mada se mnogo toga kvari s nastankom pretjeranih megalopolisa)

 

Za sve ljubitelje prirode ovo je izvanredna destinacija, kako ja volim da kazem: gdje god covjek pozeli da podje, ne u 4 no 16 pravaca ima gdje da ode i svakojake ljepote da se nagleda i dozivi, prije svega planinom Bjelasicom, pa Komovima, Visitorom, Prokletijama, Cakorom, Smiljevicom, dolinom rijeke Lima do izvorista Plavskog jezera, nebrojenim kanjonima planinskih rijeka, mnogobrojnim jezerima i nadasve pogledima sa planinskih vrhova, a jedina mana je sto s jeseni i zimi u dolinama dugo ostaje izmaglica pa time i meni neodgovarajuca vlaga u vazduhu, tako da se u proljecnom i ljetnjem periodu uglavnom krecem ovim krajevima a u jesenjem i zimskom sjetim se mora gdje uglavnom pravim svoje ture, a onda ih presjecem sa par dana skijanja po Bjelasici i ponovo se hvatam morske obale, cim najave suncane zimske dane u nizu.

Po ovom regionu uglavnom srecem strance, Cehe, Slovake, Poljake, a ima tu i Rusa, Francuza, Engleza i jos po nekih, a od domacih cesto sretnem bracu iz Srbije i BiH, koje uglavnom privlace carobni vrhovi i jezera na Prokletijama, koje su veoma i jedine slicne Alpima, a imaju i svoj pl.dom u Grbajama odakle se penju na razne cafe (prevoje) i maje (vrhove), a kako jedan iskusan planinar rece: "Ko ide samo ka jednom cilju, taj promasuje sve ostalo...mnoge ljepote koje su na raznim stranama".

 

Dakle, evo motivacije za ove prelijepe destinacije, planinarima, biciklistima, skijasima, alpinistima i svim ostalim naturo-turistima:

 

1 Berane pogled sa vrha Tifran, sasvim desno su masivi planine Bjelasice.jpg 2 Berane pogled sa vrha Jasikovac, u pozadini su masivi planine Bjelasice.jpg 3 Pesica jezero na Bjelasici, pogled sa vrha Zekova Glava, u pozadini je najvisi vrh Crna Glava.jpg 4 Pesica jezero, u pozadini desno je najvisi vrh Crna Glava.jpg 5 Pesica jezero, pogled sa najviseg vrha Crna Glava, lijevo u pozadini je planina Komovi.jpg 6 Pesica jezero, u pozadini je relej i vrh Zekova Glava.jpg 7 Pesica jezero zimi.jpg 8 Ursulovacko jezero na Bjelasici, pogled s najviseg vrha Crna Glava.jpg 9 Ursulovacko jezero.jpg 9 Ursulovacko jezero zimi.jpg

 

Ovo je samo djelic prirodnih ljepota, a sva ostala Bozja remek-djela ovih krajeva pogledajte na netu, ima toga u izobilju,

pa kad prestanu ove kise, odoh ja s Vrancem da se razigravamo i sve to prejasemo...Uspeti Vranac.JPG

 

Pozdrav Bratstvu !


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika