Jump to content


Fotografije

Capriolo центар Нови Београд, похвала


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
15 odgovora na ovu temu

#1 vivicav

vivicav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 567 posts
  • LocationПанчево

Postavljeno 06 January 2015 - 05:34 PM

Инспирисан Божићном атмосфером, и прилично уморан од читања разноразних негативних коментара у овом делу форума, одлучио сам да изнесем једно лепо искуство са продавцима.

 

Наиме, почетком новембра сам у Capriolo центру на Новом Београду купио Capriolo Level 9.4. За сада не могу говорити да ли сам задовољан бициклом обзиром да зими не возим, али ћу изнети своје искуство са продавцима поменутог центра. Већ приликом првог контакта и молбе да ми резервишу бицикл на неколико дана је све протекло глатко. Ја сам се приликом договора телефоном оградио да можда и нећу купити бицикл ако ми геометрија рама не буде одговарала на шта су ми рекли да није никакакв проблем и да бицикл неће бити продат док се не појавим код њих у продавници. Појавио сам се у договореном термину, пробао и купио бицикл. Ово је тренутак да изнесем и други пријатан моменат везан за њих. Током боравка у продавници сам обавио и једну велику куповину мимо бицикла и приликом обављања исте поставио им много питања и затражио извесне савете у вези робе коју набављам. Све време мог боравка у продавници су били максимално предусретљиви. Е сад, ово је сасвим логично и очекивано понашање али, како је наша земља врло често као неки паралелни универзум  n2:1097[1] ово иде као похвала за њих јер сам у конкурентској фирми имао сасвим другачиуа искуства. Такође смо том приликом договорили да покушају да ми набаве неке артикле којих нема у малопродаји и договорили се да се чујемо у вези тога пошто се они распитају у Бачкој Тополи, у седишту Каприола.

 

По доласку кући сам приметио да на бициклу недостају две обујмице које причвршћују полиамидску цев задње хидрауличне кочнице за рам бицикла. Позвао сам их телефоном и објаснио у чему је проблем, договорено је да ће када буду звали производњу тражити и ове обујмице. Наравно, набавили су ми артикал који није доступан у малопродаји као и поменуте обујмице. Ово је уједно похвала број три :smile:

 

Следеће сам приметио да је мој бицикл стигао са штицном дужине 350 милиметара, на интернет страници мог бицикла, на сајту произвођача стоји податак да мој модел долази са штицном од 400 милиметара. Ово и не био неки грех да ја нисам прилично висок и да је краћа штицна опасно близу ознаке за максималну висину... Да скратим, наравно да сам добио штицну од 400 милиметара. Логично, похвала :wink:

Занимљиво је да је штицна од 400 мм стигла са старом ознаком бренда (Krypton X) док је моја првобитна била са новом ознаком која је графички усклађена са осталим Krypton X натписима на лули, волану.... Погађате, на крају сам добио штицну од 400 мм са новом ознаком.

 

Након неког времена сам допумпао гуме на максимални предвиђени притисак. Тада сам приметио да заднја гума качи сајлу предњег мењача када се ланац налази на највећој шајбни. Да не дужим и детаљишем, и овом приликом је комуникација текла на најлепши могући начин. Проблем је решен заменом предњег мењача и уградњом модела где је обујмица која стеже мењач за седалну цев изнад кавеза мењача (bottom swing). Битно је напоменути да сам добио мењач за класу изнад оригиналног....

Похвала, шта друго  n2:drinks


  • 5

#2 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 06 January 2015 - 06:16 PM

Pridruzujem se tvojim pohvalama. Momci koji rade u Capriolu na Novom Beogradu su uvek ljubazni i usluzni.
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#3 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 06 January 2015 - 06:18 PM

Ja sam par puta bio do njih, doduše po neke sitnice, ali svaki put korektno.

Naravno da je do prodavaca, ali mislim da utiče i što kad god sam bio nije bilo gužve, pa svakako mogu da se posvete kupcu.

 

U svakom slučaju, bitno da svi budu zadovoljni.


  • 0

#4 vivicav

vivicav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 567 posts
  • LocationПанчево

Postavljeno 06 January 2015 - 06:25 PM

Горе, у једној реченици сам поменуо да се цео боравак код њих и искуство са њима разликује од мог искуства са њиховом директном конкуренцијом. Битно је знати да сам и код конкуренције био ван сезоне....
  • 0

#5 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 06 January 2015 - 06:28 PM

Zašto ne napisati i ko je konkurencija?

To je takodje korisna informacija...


  • 0

#6 vivicav

vivicav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 567 posts
  • LocationПанчево

Postavljeno 06 January 2015 - 06:40 PM

Није проблем поменути. У октобру сам био у Планетбајк продавници на Дорћолу обзиром да ми је ово њихов најближи малопродајни објекат. Отишао сам да би погледао неко седиште. Продавац је био испред продавнице и разговарао је са неким. Ушао сам, гледао, чекао, чекао и када је прошло довољно времена напустио продавницу без да ми се трговац обратио! Пре две године сам одустао од куповине неких Берета точкова у истој продавници јер сам стекао утисак да је трговцу тако лакше!?
Нека ова тема остане посвећена мом добром искуству у Каприолу Н. Београд :-)
  • 0

#7 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 06 January 2015 - 06:41 PM

Naravno.

Iskreno i mislio sam da se radi o toj konkurenciji...

Al nek ostane na ovom pozitivnom iskustvu... :)


  • 0

#8 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 April 2015 - 05:52 PM

Nisam do sada bio u ovom capriolo centru, da li je ovo jedina lokacija gde imaju i servis i maloprodaju?

Treba mi novi sram lanac, a hteo bih i stari da se premeri ako imaju onu alatku (iz znatiželje, pošto više verujem mojoj metodi :) koja kaže 0.75%)


  • 0

#9 tmrki

tmrki
  • Members
  • PipPipPip
  • 145 posts

Postavljeno 14 April 2015 - 06:36 PM

Nisam do sada bio u ovom capriolo centru, da li je ovo jedina lokacija gde imaju i servis i maloprodaju?

Treba mi novi sram lanac, a hteo bih i stari da se premeri ako imaju onu alatku (iz znatiželje, pošto više verujem mojoj metodi :) koja kaže 0.75%)

Imaš u Resavskoj.

Goran-serviser je veoma stručan i ljubazan.


  • 0

#10 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 14 April 2015 - 07:31 PM

Nisam do sada bio u ovom capriolo centru, da li je ovo jedina lokacija gde imaju i servis i maloprodaju?

Treba mi novi sram lanac, a hteo bih i stari da se premeri ako imaju onu alatku (iz znatiželje, pošto više verujem mojoj metodi :) koja kaže 0.75%)

Lanac premeri u najblizem servisu, pa ako treba odes do najblizeg capriola i kupis lanac :)


  • 0

#11 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 April 2015 - 09:28 PM

Ma ne bih da cimam negde ljude za merenje pa kad mi ponude zamenski lanac (a hoće jer je potrošen) onda da kažem idem ja na drugo mesto :).


  • 0

#12 Hornet

Hornet
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 173 posts
  • LocationKragujevac / Beograd

Postavljeno 15 April 2015 - 11:21 AM

Kad je vec pomenut PlanetBike red je da napisem i drugaciji utisak:

Par puta na NBG kod njih sam pazario neku sitniju opremu. Utisci normalni, nista za preteranu hvalu, ali ni za kudjenje.
Ipak, zimus u PlanetBike na Kop-u, zadnjeg dana skijanja, bez asistencije prodavca odaberem i uzmem pancerice 2 broja vece. Pojma nemam kako sam se z.
Kad sam to shvatio vec je bilo kasno iako ih nisam vozio. Vec sam bio u BG, a kutija i etikete su ostali na Kopaoniku.
U PlanetBike-u na NBG mi izadju u susret i rekose mi da ih i bez pakovanja donesem sa racunom i da ce probati da mi zamene.
To popodne ponovo problem! Supruga mi sredila radni sto, a sa njim i racun od pancerica.
Odem u PB na NBG, spreman da kukam i molim, kad njih nije mrzelo da nazovu kolege na Kop-u, provere kontrolnu traku fiskalnog racuna koja stoji kod njih, kamere i opet pristanu da mi i bez racuna odrade povracaj novca, te obezbede isti model u odgovarajucem broju. Da pomenem da sam ih samo zamolio da moje pance bez racuna i kutije stave na prodaju kao test model, kako bih bar nesto para povadio i doplatio za druge. Nije im palo na pamet da zarade na meni, vec su mi bez dinara zavrsili posao i na kraju jedva primili flasu rakije od mene.
Svaka im cast, posebno Milancetu!
  • 0

Live before you die!


#13 damir78

damir78
  • Members
  • PipPipPip
  • 156 posts

Postavljeno 15 April 2015 - 11:37 AM

Pazarim i u Capriolu na NBG, i u Planet Biku u Grčko Kiparskom centru. Na oba mesta prodavci su ok, nisu dosadni, a odgovore sve što ih pitam. Pohvale i ja jedne i za druge.


  • 0

#14 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 15 April 2015 - 11:51 AM

Preduslov uspešne kupovine je I da znaš šta konkretno tražiš, da se raspitaš o ceni I uslovima, tako smanjuješ mogućnost

lošeg iskustva,

Naravno uvek je lepo I kad je prodavac I sama prodavnica ili firma predusretljiva, onda je zadovoljstvo obostrano.


  • 0

#15 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 15 April 2015 - 02:57 PM

Negde u paralelnom univerzumu na capriolo forumu te pljuju zbog svih cimanja :D


  • 0
Potpis

#16 Villain

Villain
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 455 posts
  • LocationSvuda tuda negde...

Postavljeno 16 August 2015 - 11:36 AM

Ja negativno iskustvo sa jednim od centara.

Kada su xc vile bile na popustu, otvorismo neku raspravu na forumu i ja krenu sa zaključcima, da njuškam po webu.

Nađem u capriolo centru, da ne grešim dušu nije NBGD već čini mi se zagrebačka (stari naziv) njih sam zvao i rezervišem na moje oduševljenje toru 318. Zovem posle par sati, i srećom naletim na glupaču koja se žešće ispalila i odmah mi upalila lampicu upozorenja. Pitam je da li je sve sa vilom ok, jer prevrnuh sve živo i nigde gumica nije mogla da se nađe a kamo li vila tora 318, na šta ona počinje da me farba onako seljački i na brzinu uz forsiranje da mi odmah pošalje sa otkupom. Ja joj kažem, ma neću tako, sve uzimam kod prijatelja koji radi sa capriolom i ima servis + maloprodaju. Glupača tek tu počinje da me ubeđuje kako je to nemoguće i ništa oni iz centara nikome ne mogu da pošalju (a ja x puta naručivao tako).

Ja naravno okrenem drugara, koji okrene nekog od menadžera iz BT, čujemo se posle par sati. Naravno, vila otvarana, remontirana, i čovek mu lepo rekao. Mnogo loša situacija, bolje da je ne uzima već je 2 puta vraćana itd itd...

Jes da je bila oko 120 eur. Ali takvo ponašanje nikome ne ide u prilog.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika