Jump to content


Fotografije

prodavac BOJAN19881


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
48 odgovora na ovu temu

#21 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 05 January 2015 - 09:16 PM

moze se reci i da te je navukao, pa si naseo... sasvim svejedno, platio si skolu a u to ime popijes pivo :)

pa vise volem da mislim da je on cinjenjem doveo do ovog...

budem, budem :)


  • 0

#22 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 05 January 2015 - 09:17 PM

Pa valjda ima nekih CB pravila, po tim :) ;)

Dobro, neka se kotrljaju i neka im je srećan put uvek ;)

 

Ako nekad imaš vremena, ufotkaj jednu kada je na bajku, pa je baci ovde, da vidim kako izgledaju kada su na bajku :) ;). Možda ih ovaj poruči sa zlatnog točka, jedino što su mnogo jeftine - sram ga bilo hahhhhh... ;)

poslacu ti na private kad stignem :)


  • 0

#23 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 05 January 2015 - 09:19 PM

Sankcije... zabraniti mu da jede cokoladu, ukinuti dzeparac, dve nedelje da ne sme prevariti nikog :)

Trebalo bi pored foruma da se napravi tema koju samo admin moze da edituje, kao sto ima na ciklonautu nazvana "domaci izdajnici" to je jedinstven uvid u sve prevarante kojih ima ko` da se utrkuju ko ce bolje zavrnuti nekog.

hmmmm, planirao al sam zaboravio, odo* da pustim Jonetu mail. Fala na podsecanju :)


  • 1

#24 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 05 January 2015 - 09:53 PM

Ej popizdio sam od ovih prevaranata samo tako. Celog dana citam o prevarama i na kraj se ti pojavis kako si prevaren. Poceo sam da se znojim od besa i najverovatnije necu moci dugo da zaspim, ali kao sto se kaze jutro je pametnije od veceri sutra cu poceti da pisem o kupovinama polovnih delova i bicikala. Uzgred pogledaj dobro kako se zove ta ulica u Zajecaru.


  • 0

#25 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 05 January 2015 - 10:22 PM

poslacu ti na private kad stignem :)

Važi, hvala!

Carobnice a koliko si od ZA udaljen ako vec necemo da ofimramo odakle si ? ;) Jel pozaješ Zaječar jel?

Nisam čitao pravila FB ali valjda ima nekih sankcija za oglase...


  • 0

#26 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 05 January 2015 - 10:43 PM

Ja iz svega ovoga izvukoh pokuku da ne pokušavam niša da kupim ovde preko oglasa.

Ne kažem ima poštenih, ali bolje ja da kupim u PB, Kapriolu ili od nekog lično da preuzmem, nego da ovde gatam

šta će mi stići i kako ću posle ja reagovati, a kako taj neki prodavac.

 

Žao mi je svih prevarenih. Dajemo im savete da paze da su oni bili brzopleti ili šta već... ali činjenica je da su upravo ti

prodavci delova ili bicikala imali očiglednu nameru da ili prevare ili prikriju prave informacije o robi koju prodaju.

Dakle iz ovih par tema i priča očigledno je samo jedna strana kriva  PRODAVAC...


  • 0

#27 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 05 January 2015 - 10:45 PM

Trenutno sam 30-tak km. od Zajecara, ali poznajem grad prilicno.


  • 0

#28 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 05 January 2015 - 10:51 PM

A ha, ja rekoh odatle si negde pa znaš čoveka ili sumnjaš tipa da nije to ovaj/onaj...a pa znam njega ta je prevarant i td...Zato pitah.

 

Vladags

Treba kupovati od proverenih prodavaca, ovde ih ima, i sa njima je 100% dobra saradnja i ako kupuješ od nekog "trećeg" da tražiš na e-mail brdo fotki dok se ne uveriš i otkloniš sve sumnje. Ako je Igor kupovao na osnovu samo slike iz oglasa, onda je mnogo žurio, pogotovu kada je karbon u pitanju, ali i za sve drugo, opet...


  • 0

#29 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 05 January 2015 - 11:00 PM

Dobro da kažemo onda kombinacija oba. Prodavac svesno pokušava da izbegne istinu o proizvodu, kupac veruje da je stvar ispravna i

da odovara opisu.

I kad se ta dve spoje evo nama priča već par dana na forumu... Na žalost...


  • 0

#30 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 05 January 2015 - 11:52 PM

Baš to!


  • 0

#31 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 06 January 2015 - 07:48 AM

Sankcije... zabraniti mu da jede cokoladu, ukinuti dzeparac, dve nedelje da ne sme prevariti nikog :)

Trebalo bi pored foruma da se napravi tema koju samo admin moze da edituje, kao sto ima na ciklonautu nazvana "domaci izdajnici" to je jedinstven uvid u sve prevarante kojih ima ko` da se utrkuju ko ce bolje zavrnuti nekog.

Lista prevaranata je kao lista dopinga - ne možeš postići. Lako je promeniti nick, postaviti oglas sa drugim brojem i imenom.

 

Ono što je dobro i što postoji je tema o iskustvima sa POZITIVNIM iskustvima i poštenim prodavcima.

 

 

Mada, ima stara izreka: poštenog čoveka ne možeš prevariti. Većina prevara se bazira na pohlepi. Ljudi žele da veruju da je OK nešto što je očigledno previše jeftino, previše dobro da bi bilo istinito. Onda često brzopleto i bez provera uleću. Ne pričam ovo ništa lično, nego onako, generalno.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#32 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 06 January 2015 - 09:26 AM

Lista prevaranata je kao lista dopinga - ne možeš postići. Lako je promeniti nick, postaviti oglas sa drugim brojem i imenom.

 

Ono što je dobro i što postoji je tema o iskustvima sa POZITIVNIM iskustvima i poštenim prodavcima.

 

 

Mada, ima stara izreka: poštenog čoveka ne možeš prevariti. Većina prevara se bazira na pohlepi. Ljudi žele da veruju da je OK nešto što je očigledno previše jeftino, previše dobro da bi bilo istinito. Onda često brzopleto i bez provera uleću. Ne pričam ovo ništa lično, nego onako, generalno.

Tehnicki si potpuno u pravu, moze da se promeni i nick i broj telefona i ime. Sve to opet brzo ispliva, imali smo par takvih situacija na forumu. Lista koja je na ciklonautu je po meni ok jer stoji pored nicka ime i prezime, grad i broj telefona. http://www.ciklonaut.../crna_lista.htm, ako se takva lista redovno azurira moze biti od koristi pored iskustva koje kupac napise na forumu. 

Na zalost jako malo se pise o pozitivnim iskustvima, u zadnje vreme sve samo crnjaci na zalost. 


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#33 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 06 January 2015 - 09:43 AM

Da li si kontaktirao neku organizaciju za zastitu potrosaca? Koliko se secam oni bi to mogli da "rese" i u tvoje ime nagaze prevaranta. Kada me jedan na onom prevarantskom Limundu izradio za sitne pare, sam Limundo mi je savetovao da se obratim nekoj organizaciji za zastitu potrosaca. Jbg, nisam i ne mogu da prezalim sto to nisam uradio. 


  • 0
.

#34 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 06 January 2015 - 09:52 AM

Tehnicki si potpuno u pravu, moze da se promeni i nick i broj telefona i ime. Sve to opet brzo ispliva, imali smo par takvih situacija na forumu. Lista koja je na ciklonautu je po meni ok jer stoji pored nicka ime i prezime, grad i broj telefona. http://www.ciklonaut.../crna_lista.htm, ako se takva lista redovno azurira moze biti od koristi pored iskustva koje kupac napise na forumu. 

Na zalost jako malo se pise o pozitivnim iskustvima, u zadnje vreme sve samo crnjaci na zalost. 

 

Mislim da je to zato što ljudi nekako podrazumevaju da se lepo ophodiš prema njima. Samo izuzetno lepa i izuzetno ružna iskustva se dele.

 

 

Ovo sad nevezano za konkretan ovaj slučaj, ovo neću ni da komentarišem, dovoljna mi je slika oglasa i slika viljuške posle:

 

Posao prodavca je da se ljudi osećaju zadovoljno, sretno. Sve drugo je manje bitno. Isto važi za većinu uslužnih delatnosti (serviseri bicikala na primer). Super mi je priča koleginice koja se žalila na vodoinstalatera. Zapušila joj se WC šolja. Sad dve strane priče (ja sam umro od smeha):

 

Priča iz njenog ugla:

 

"Došao je preko one stvari. Videlo se da mu se žuri, da ide još nekud, čekao ga je neki ortak u kolima. Nije ni alat poneo, samo je ušao, pozajmio ono za otpušavanje odvoda, time onako jače pumpao i otpušio je. Za to mi je uzeo 1500 dinara! A mi smo stalne mušterije. Više ga nikad neću zvati."

 

 

Priča iz njenog ugla kada sam je strpljivo pitao samo za činjenice:

 

Zvala ga je NEDELJOM. Došao je u roku od pola sata i rešio problem, uzevši koliko bi većina majstora uzela da sedne u kola, za odmah, dođe nedeljom i popravi, reši problem.

 

 

Eto, ne može tu niko biti pametan i nezahvalno je bilo šta po tome proceniti. Koliko sam shvatio u radu s ljudima jedna rečenica, osmeh čak, mogu da naprave potpuno drugačiji utisak za kupca, za situaciju koja je suštinski, činjenično, potpuno identična. 


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#35 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 06 January 2015 - 10:00 AM

Da li si kontaktirao neku organizaciju za zastitu potrosaca? Koliko se secam oni bi to mogli da "rese" i u tvoje ime nagaze prevaranta. Kada me jedan na onom prevarantskom Limundu izradio za sitne pare, sam Limundo mi je savetovao da se obratim nekoj organizaciji za zastitu potrosaca. Jbg, nisam i ne mogu da prezalim sto to nisam uradio. 

Ovo zvuci kao dobra ideja.

Limundo... kako to kiselo zvuci...


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#36 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 06 January 2015 - 10:44 AM

FALLOUTBOY

Eh te zene... NE VERUJ ZENI KOJA LAZE

 

BOCKOKG

Mozda sto su se kod ovog slucaja kola prelomila u meni, mozda zbog blizine ne znam, ali ne bih o detaljima jer svemirska policija radi svoj posao.


  • 0

#37 vladimirvuk

vladimirvuk
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Postavljeno 07 January 2015 - 12:37 AM

Sankcije... zabraniti mu da jede cokoladu, ukinuti dzeparac, dve nedelje da ne sme prevariti nikog :)

Trebalo bi pored foruma da se napravi tema koju samo admin moze da edituje, kao sto ima na ciklonautu nazvana "domaci izdajnici" to je jedinstven uvid u sve prevarante kojih ima ko` da se utrkuju ko ce bolje zavrnuti nekog.

Naj bolje je rešeno kod KP i da ne govorim EBAY. Na samom oglasu imaš bitne informacije i ono što je bitno negativne i pozitivne ocene prodavca i sve vidiš na jednom mestu. Možeš da vidiš ocene, primedbe komentare. Po meni jedini nedostatak je što moraš da ostvariš barem jednu pismenu komunikaciju da bi mogao da daš ocenu.

Čestiti prodavci se ponose brojem pozitivnih ocena, a prevaranti kažu samo telefonski poziv. Što bi značilo nema tragova nema svedoka radim šta hoću.


  • 0

#38 vladimirvuk

vladimirvuk
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Postavljeno 07 January 2015 - 12:39 AM

hteo bih sa koleginicama i kolegama sa berze

da podelim iskustvo iz trgovine sa prodavcem BOJAN19881

a nadam se da ce prodavac da podeli svoje iskustvo da li u ovoj temi ili da meni otvori novu temu

posto ce pravovremeno da bude obesten o otvaranju ove teme.

 

Prodavac se predstavljao imenom BOJAN a sada se predstavlja imenom BOKI

BOJANu je adresa bila u Zajecaru dok se BOKI prijavio da je iz Negotina

 

"Obojica" imaju isti broj telefona 065/5888275

dok je komunikacija sa Bojanom tekla i preko broja 069/2227858 (uz neko objasnjenje, vise se ne secam kakvo)

a na BEXovom paketu prilikom isporuke je bio i kontakt broj 061/6187105

 

Na istom paketu su podaci posiljaoca, u ovom slucaju prodavca

Bojan Stankovic

Ložionićka 15

Zaječar

 

nastavice se...

Naj bolje je rešeno kod KP i da ne govorim EBAY. Na samom oglasu imaš bitne informacije i ono što je bitno negativne i pozitivne ocene prodavca i sve vidiš na jednom mestu. Možeš da vidiš ocene, primedbe komentare. Po meni jedini nedostatak je što moraš da ostvariš barem jednu pismenu komunikaciju da bi mogao da daš ocenu i da ga prijaviš administraciji ako laže, vara, vredj itd

Čestiti prodavci se ponose brojem pozitivnih ocena, a prevaranti kažu samo telefonski poziv. Što bi značilo nema tragova nema svedoka radim šta hoću.


  • 0

#39 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 07 January 2015 - 07:26 AM

Sada je problem na Ebay (i Aliexpress, i mnogim drugim) što ima tako mnogo prodavaca da je razlika od 0,1% u oceni često presudna. Onda kupci mogu da ucenjuju manje prodavce da ispune potpuno nerealne zahteve, samo da ne bi dobili lošu ocenu. Zato je bitno da postoji ocena i za kupca, i pravo da prodavac odbije kupca ako mu ne deluje pouzdano.
  • 1

#40 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 07 January 2015 - 08:06 AM

Sada je problem na Ebay (i Aliexpress, i mnogim drugim) što ima tako mnogo prodavaca da je razlika od 0,1% u oceni često presudna. Onda kupci mogu da ucenjuju manje prodavce da ispune potpuno nerealne zahteve, samo da ne bi dobili lošu ocenu. Zato je bitno da postoji ocena i za kupca, i pravo da prodavac odbije kupca ako mu ne deluje pouzdano.

u kom smislu ucenjuju, imas neki primer?


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika