Jump to content


Fotografije

pomoc oko izbora front vile/viljushke


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
11 odgovora na ovu temu

#1 giller09

giller09
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 10 July 2008 - 03:56 PM

Dvoumim se izmedju RST Aerosa AET i Rock shox Dart1.Dart je neshto skuplji.Bike je Capriolo Anolis.Pretpostavljam da ste svi ovde mnogo obaveshteniji i iskusniji od mene pa molim za pomoc.Neki savet,kritika,prednosti/mane navedenih modela,preporuka
  • 0

#2 Webber92

Webber92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts
  • LocationZajecar

Postavljeno 10 July 2008 - 06:52 PM

Pa uzmi aerosu zavrsice ti poso. doduse one su tu negde ma da ako je rst taj koj ja mislim (air-air) onda uzmi njega. dart ti je kolko samo da ti pise rock shox nista drugo.
  • 0
My world is not flat ,there are tousand ways to the botom , every way is a new EXPERIENCE,i choose DOWNHILL , what is you way ?
Postavljena slika
Postavljena slika

#3 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 July 2008 - 08:08 PM

Uzmi Aerosu to je stari model RST viljuske koji je na snizenju. Bolje neces naci za te pare. Kako me secanje sluzi Aerosa je teska samo 1420 grama i koristi cartridge za pumpanje.

Dart - skart. 8)
  • 0

#4 giller09

giller09
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 14 July 2008 - 09:20 AM

Drago mi je da chujem neko drugo mishljenje,napokon.Uglavnom su vecina zestoko pljuvali po RST-u i
toplo preporuchivali DART1,bez nekog obrazlozenja-kao rock shox je to,tu nema greshke.Da li ste imali neka iskustva sa AEROSA-om,jel to vazdushni amortizer?
  • 0

#5 Webber92

Webber92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts
  • LocationZajecar

Postavljeno 14 July 2008 - 09:27 AM

To ti je air-air viljuska dok je ovaj dart samo opruga .veruj nam uzmi aerosu neces pogresiti... [-o< [-o<
  • 0
My world is not flat ,there are tousand ways to the botom , every way is a new EXPERIENCE,i choose DOWNHILL , what is you way ?
Postavljena slika
Postavljena slika

#6 pkrisz

pkrisz
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 19 July 2008 - 02:27 PM

Moze li neko od vas da mi kaze informaciju o RST AEROSA AIR amortu?
Ja ga vozim godinu dana i nije mi jasno to da samo u jednoj nozi postoji niskopritisni kertridz a u drugoj nista nema - suplje, ni ulje ni opruga ni nista, ali sa donje strane tj. na dnu te suplje noge se nalazi aluminijumski sraf koji se moze okretati pola kruga a koji bi verovatno necemu sluzio da ima nesto u njemu! Nisam nasao nigde na NETu nikakav info!
Sta bi u toj nozi trebalo biti?
Amort je inace dosta lagan i extra radi.
Po nekim saznanjima sam dosao do informacije da su ti amorti parirali svojevremeno SID amortima!
Veliki pozdrav svima!
  • 0

#7 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 July 2008 - 09:01 PM

Svojevremeno je ovaj amort dosta vozen, ne samo ovde, vec i napolju. Ali onda su poceli problemi sa hodom, kertridzima, nije htela da drzi vazduh, podmazivanje nije reseno...
RST aerosa u jednom ( desnom ) stapu ima vazduh, a u levom BI TREBALO po katalogu i specifikaciji da je MCU elastomer + opruga. AET modeel ima kertridz koji nije podesiv, dakle nema mogucnost podesavanja rebound-a. Ima i onih koji su imali tu opciju ( inace, kertridz im se zove TORNADO ).

Postavljena slika

Postavljena slika

Tezina joj je oko 1,5 kg.
Mozda je ona zamisljena od strane ljudi u RST-u da necemu parira, ali to svakako nije SID.

A da RST ne miruje, evo dokaza - nova XC race vazdusna viljuska FIRST za daljinskim lock-om, tezinom od 1,424gr, podesavanjem rebound-a i hodom od 80 ili 100 mm...vredelo bi videti t.j. probati da li je RST evoluirao.
Kod ovih novih modela podmazivanje je preuzeto od starih Manitou viljuski - secate se microlube portova...

Postavljena slika

Postavljena slika
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#8 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 20 July 2008 - 09:10 PM

Rst i Srsuntour bi trebalo da ostanu na nivou cena na kome su sad a kvalitet i rad amortizera da poboljsaju 10x plus da u sve to ubede trziste sto je MNOGO TESHKO.Uostalom jel zna neko neki model od ova dva proizvodjaca koji je za respekt npr za malo zahtevnijeg rekreativca?Ne mora da bude u rangu Sida,Rebe,R7,Foxa ali bar da je dobar kao Tora,Recon itd.
  • 0

#9 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 July 2008 - 10:47 PM

Ja sam se lepo navozao sa RST Aerosa BAS (oko 20000 km.) koja dodje slicno kao ovi modeli. U vreme kad je ta viljuska bila aktuelna, bila je skupa kao AET i AIR. Dosta vremena je proslo i cene su pale, tako da ovi modeli za prosecne rekreativce sasvim su solidan izbor za malu kintu.
  • 0

#10 prodzo

prodzo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 240 posts
  • LocationCacak

Postavljeno 11 October 2008 - 04:38 PM

Treba mi pomoc oko izbora viljuske trazim kvalitetnu a prilicno laku viljusku za MTB XC za viljusku bih dao 300e treba mi savet koja je najbolja za te pare?
  • 0
NEVER GIVE UP....

#11 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 11 October 2008 - 07:56 PM

Eh ako je neko video RST Super Storm stvarno bi se zaprepastijo. Amortizer ima 170mm hoda 36mm teleskope rebound itd itd. Izgleda jace od jednog Rock Shox Domain.Kvaliteta samo na papiru. U realnosti kosta oko 130-140e i puca kod krune kao da je kokica. Sam rad amortizera je djubre tajvansko(ako se jos porave na Tajvanu)
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#12 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 12 October 2008 - 05:24 AM

Aerosa i Dart1 se ne mogu porediti :D
Dart1 je ako se ne varam, 2,5kg, a Aerosa oko 1,5 kg... KILOGRAM razlike... mislite o tome...
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika