Jump to content


Fotografije

Elektricni bicikli - misljenje i iskustvo korisnika


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
690 odgovora na ovu temu

#481 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 09 September 2019 - 02:09 PM

Ja pricam o skidanju ogranicenja brzine sa trotineta prvenstveno a i skejtbordova i hover bordova i zatim ugraditi jace motore od 1kW i besplatno ih podeliti maloj decici da se raduju. Najsretniji bih bio kada bi to bilo uradjeno sa hover bordovima. A i odrasli ljudi sa elektricnim biciklima ne bi trebalo da budu uskraceni jer su brzina i snaga = sigurnost i bezbednost. (zavrtanj u navrtku)

 

Evo merili su ogranicenje brzine elektricnih trotineta.

CHC1rGe.gif


  • 0

#482 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 09 September 2019 - 04:43 PM


  • 0

#483 Leopard

Leopard
  • Members
  • PipPipPip
  • 92 posts

Postavljeno 09 September 2019 - 06:01 PM

Meni su skroz super bajsevi sa motorom, da imam potrebu svakako da bih ga vozio. Kad pešačim mi se dešava da na uzbrdici u mojoj ulici pretičem starije ljude koji pedalaju na običnom biciklu. Takvima bi najviše značio, mada jedan drugar vozi MTB sa motorom po trailu. Smatram da je i tih 25km/h sasvim pristojno
  • 0

#484 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 09 September 2019 - 06:18 PM

Naravno da je pristojno i tako treba da ostane, kad napisem na kraju (zavrtanj u navrtku) znaci da sam bio ironican.


  • 0

#485 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 09 September 2019 - 06:54 PM

 kad napisem na kraju (zavrtanj u navrtku) znaci da sam bio ironican.

Imaš neku knjižicu za svoje samotumačenje, da znaju ljudi kad si šta...? :)


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#486 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 09 September 2019 - 07:00 PM

Tesko, za ironiju je potrebna inteligencija onog koji tumaci.


  • 1

#487 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 09 September 2019 - 07:15 PM

Tesko, za ironiju je potrebna inteligencija onog koji tumaci.

Naravno, uvek. Ali kad napišeš (zavrtanj u navrtku) samo ti znaš o čemu se radi.


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#488 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 09 September 2019 - 07:31 PM

U saobraćaju ne ubija brzina, već razlika u brzini. Kad neko naleti od napred, bolje je da si što sporiji. Od nazad i s boka - često pomaže ako se može dati gas.

 

Ko ima "kočnicu u glavi", dodatna snaga povećava bezbednost - dajući još jednu opciju u rizičnim situacijama.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#489 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 09 September 2019 - 08:31 PM

@srdjoni  Inteligentni bi se zapitali sto ovaj ponekad stavi ono sto je napisao na kraju recenice pa bi na kraju nekako dosli preko emoji-ja do screwing do nase zahebancija.

 

@FalloutBoy  Ta jednacina brzina  = sigurnost je komplikovanija, ovo sto tvrdite je tacno ali je to samo deo odnosno krajnji deo jednacine, nesto tipa ako ce da me udari neko sa 100km/h bolje da imam snazan/brz auto pa lepo ubrzam i izbegnem nesrecu. I tu ste u pravu. Nazalost to vase vidjenje resenja je isto kao i kada bi rekli da kriminalci imaju pistolje pa hajde onda da se svi naoruzamo jer cemo onda moci da se sami branimo. I to je ispravno razmisljanje zar ne?. I u to se uklapa ovo sto pises treba imati "kocnicu u glavi" jel' tako, svi smo naoruzani ali takodje smo svi racionalni i imamo kocnice u glavi odnosno ne potezemo pistolj za svaku sitnicu koja nas nervira. A nije tako, kad vecina nas nema pistolje onda smo mirniji i opusteniji, slicno tome ako svi imaju spore bicikle i trotinete onda smo realno sigurniji. 25km/h je odabrano jer je to neka maksimalna brzina do koje je statistika smrtnih posledica u nekom podnosljivom broju, to je onih 50km/h koje je dozvoljeno u gradu kada vozilo udari u pesaka odnosno kada se direktno sudare dva trotineta iduci brzinom od 25km/h. Ili trotinet i bicikl. Ili e-bicikl u e-bicikl.


  • 0

#490 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 09 September 2019 - 08:56 PM

@srdjoni  Inteligentni bi se zapitali sto ovaj ponekad stavi ono sto je napisao na kraju recenice pa bi na kraju nekako dosli preko emoji-ja do screwing do nase zahebancija.

Dule, ja se i za ovo pitam šta si napisao i šta bi trebalo da znači.

 

Kanda je, ma šta kanda, definitivno je problem u meni.


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#491 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 09 September 2019 - 09:02 PM

Ma nije problem u tebi, kada budem pisao nesto ozbiljno onda cu se potruditi da budem jasniji. A uvek se moze pitati nije sramota, eno da nisi pitao za povozan ne bismo saznali da je to satrovacki vozan_po.

Jos ti imas srecu, mene zbunjuju oni razni smajliji koje drugi stavljaju svugde, na moju nesrecu nije bilo emoji-ja pa ja rekao ako napisem mozda ce program da pretvori u slicicu kao dve tacke i zagradu kad pretvori u smajlija.


  • 0

#492 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 09 September 2019 - 09:15 PM

eno da nisi pitao za povozan

Pa nisam to pitao. Pitao sam za podvozan :)


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#493 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 10 September 2019 - 05:12 AM

@srdjoni  Inteligentni bi se zapitali sto ovaj ponekad stavi ono sto je napisao na kraju recenice pa bi na kraju nekako dosli preko emoji-ja do screwing do nase zahebancija.

 

@FalloutBoy  Ta jednacina brzina  = sigurnost je komplikovanija, ovo sto tvrdite je tacno ali je to samo deo odnosno krajnji deo jednacine, nesto tipa ako ce da me udari neko sa 100km/h bolje da imam snazan/brz auto pa lepo ubrzam i izbegnem nesrecu. I tu ste u pravu. Nazalost to vase vidjenje resenja je isto kao i kada bi rekli da kriminalci imaju pistolje pa hajde onda da se svi naoruzamo jer cemo onda moci da se sami branimo. I to je ispravno razmisljanje zar ne?. I u to se uklapa ovo sto pises treba imati "kocnicu u glavi" jel' tako, svi smo naoruzani ali takodje smo svi racionalni i imamo kocnice u glavi odnosno ne potezemo pistolj za svaku sitnicu koja nas nervira. A nije tako, kad vecina nas nema pistolje onda smo mirniji i opusteniji, slicno tome ako svi imaju spore bicikle i trotinete onda smo realno sigurniji. 25km/h je odabrano jer je to neka maksimalna brzina do koje je statistika smrtnih posledica u nekom podnosljivom broju, to je onih 50km/h koje je dozvoljeno u gradu kada vozilo udari u pesaka odnosno kada se direktno sudare dva trotineta iduci brzinom od 25km/h. Ili trotinet i bicikl. Ili e-bicikl u e-bicikl.

 

U pravu si. Preko 90% ljudi su idioti za preko 90% stvari - računam tu i sebe. Treba zabraniti i oružje i privatne automobile (bez ironije).

 

Dok se to ne desi, a propisi i sprovođenje su takvi kakvi jesu, i za oružje i za brzinu treba izvagati za sebe, spram svoje situacije šta je manje zlo.

 

Uz napomenu da kvalitet ogibljenja (i puteva, uz preglednost), kao i kočnice (pored veštine i refleksa) diktiraju najvišu bezbednu brzinu.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#494 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 10 September 2019 - 07:10 AM

Prvo vestina, a nje nema medju vozacima vec 20 godina. Vozite nekim planinskim, krivudavim putem pa ko zna da vozi, videce da min 90 % ljudi ne zna da vozi. Dzaba mu ogibljenje, putevi, preglednost, kocnice, ABS, ESP, ASR, MSM, BZV, NZM i jos 50 skracenica kada jednostavno ne zna da vozi. 

Daleko od toga da sve to ne treba. Ali kada ne znas, dzaba je...


  • 0
.

#495 rubiroza76

rubiroza76
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 262 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 10 September 2019 - 07:45 AM

Kao što min 90% ljudi ne zna da vozi auto (po rečima zerata), isti toliki procenat forumaša se ne drži teme. Kakve veze imaju električni bicikli sa vozačima na krivudavim, planinskim putevima? Kakve veze ima zavrtanj i navrtka sa ovom temom? Takođe ni električni trotineti nemaju šta da traže u ovoj temi. Otvorite novu temu o njima pa tamo razgovarajte i razmenjujte mišljenja i iskustva.

Molio bih administartora da po milioniti put očisti ove spam poruke.


  • 3

#496 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 10 September 2019 - 09:03 AM

Ako ti mislis da vestina, znanje, poznavanje saobracajnih propisa nemaju nikakve veze sa tim sto neki hoce da voze elektricne "bicikle" 60 km/h onda neka se sve ovo brise. 


  • 0
.

#497 rubiroza76

rubiroza76
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 262 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 10 September 2019 - 12:08 PM

Slažem se da to treba da stoji na forumu, ali treba otvoriti novu temu pod imenom "Uputstvo kako voziti električni bicikl 60km/h" i to tamo pisati.


  • 2

#498 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 16 September 2019 - 09:16 PM


  • 1

#499 Zorzo

Zorzo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 186 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 September 2019 - 08:43 PM

Moje danasnje iskustvo sa e-bajkom, vracam se danas sa Ade uzbrdicom od omv pumpe ka Banovom Brdu i covek me na pedelecu negde na pola iste presisa kao da sam stojao. Uh, posle sam vodio zamisljenu bitku sa njim kroz Ljesku do skole Filip Kljajic, jer sam uspeo precicom da se ubacim ispred njega.
Verovatno se nije ni trudio da me prestigne dok sam ja vrteo pedale za medalju govorivsi sebi neces pre mene gade elektricni( u sali naravno)
Moje misljenje u grubo,definitvno ozbiljna sprava i primenjljiva za nekog ko ne zeli mnogo da se oznoji a da stigne gde je naumio.
  • 2

#500 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 04 October 2019 - 10:44 PM

Koristi li neko geared hub motor sa plasticnim zupcanicima u kombinaciji sa voznjom po brdima? Koju tezinu imate (vozac+bajk), koje jacine motor, koji nagib izvlacite bez mnogo mucenja tj znojenja? Nije problem da dodam svojom snagom, samo ne mnogo.

Ideja je da za hladnije mesece pri odlasku na posao smanjim napor i znojenje i samim tim mogucnost zdravstvenih problema. Imam oko 15-16km po smeru, maks nagib 10% ali relativno kratak, mozda 500-1000m, ostalo je manji nagib. Elektro asistenciju bih koristio samo uzbrdo, brzina nije presudna, samo da izvuce bez pregrevanja motora i mene, tezak sam 95kg + 15kg bajk bez elektrifikacije + 3-4kg prtljag. Tezina celog elektro sklopa mi je bitna jer bih bajs nosio uz stepenice na poslu. Zbog toga i brda mi je geared hub izbor. Mid drive ne mogu da montiram. Direct drive mi nije interesantan jer su tezi motori plus prave veci otpor kad ne pruzaju asistenciju - ocu ipak da vozim i bez struje sa sto manje dodatnog otpora. Autonomija baterije nije presudna, 20km je ok. Motor mora da bude za prednji tocak.

Pitao sam Dusana sto se reklamira u oglasima i ponudio je dve varijante, obe geared hub.
1. 500w 48v 550wh, nesto preko 7kg. Kaze da ovo izvlaci 120kg uz 10% nagib, nije samo naveo kojom brzinom.
2. 350w 400wh, nesto ispod 6kg
Cenu i detalje cu kad odem do njega, nadam se da ima neki da mogu da probam.

Istrazujem i dalje po netu, ali ako neko ima iskustvo za gorenavedeno neka ga napise. Ne bih uzimao prejak motor zbog ukupne tezine, ovo vise zelim kao asistenciju nego kao "samo gas" varijantu. S druge strane necu ni nesto preslabo pa da uzbrdo pored svoje i tezine bajka moram da pedalam i za tezinu motora/baterija jer nemaju snage za nagib :) Ovako nesto mi se desilo sa 250w motorom, ne znam kod tipa, bicikl mlekarski slican onim iz parking servisa. Cim nagib predje 6-7%, teze se mota nego da je obican bajk. To je bilo davno i tehonologija je verovatno napredovala od tad pa bi mozda i 250w zavrsio posao za ovo sto mi treba?
  • 0




2 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika


    Bing (1)