Jump to content


Fotografije
* * * * * 1 glasovi

Чик погоди


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
2158 odgovora na ovu temu

#1861 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 11 January 2023 - 07:31 AM

Valjda :) (link)

Гледам, размишљам... Ако сваки "мајстор" купи сав "потребан" алат да би одржавао бицикле, па он мора да ради тих пар сезонских месеци само за тај алат и таман кад мисли да је све купио неки психо измисли нов и преко "потребан" алат. Пишем из једног глупог размишљања, скоро сам био да се уради велики сервис на мом четвороточкашу, а обзиром да је мајстор близак пријатељ упитам га, "да`л је у колицима сав алат који је потребан за сервис аутомобила?", а он каже "па наравно, није ауто свемирски брод". Напоменућу да је мајстор за ПСА групацију. Овим новим алатима бајс постаје свемирски број, а потребан алат постаје хлеб насушни... Можда неуобичајно гласно размишљам " где је онда мајсторска довитљивост" или постајемо роботизовани "мајстори" који уместо да подесе мењач кажу мораш да мењаш шифтер иако је сајла заглавила у бужиру... Праштајте на ремећењу теме


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#1862 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 940 posts

Postavljeno 11 January 2023 - 07:36 AM

????? ↓↓↓ ?????



Preko brda i dolina,
putevi su mi poznatih,
u biciklu srećno letim,
pokreti su mi sigurni.

Zvuk lanca i zveckanje,
melodija koja me vodi,
kroz cvetne livade,
i sumorne planinske prostore.

Vetar u lice, sunce na licu,
u biciklu sam slobodan,
svaki pedal, svaki zavoj,
sve me vodi ka novom iskustvu.

A kada se umorim,
i kada me put podbaci,
ja se setim svih tih uspona,
i svega što sam postigao.

I opet se vratim,
na svog veranog prijatelja,
biciklu, koji me vodi,
gdje god da želim da idem.

Vidi gnjurca, voda mu do - kolena. Kada dođe plima, biće i rima.

Tako i za tvoj prevod - čekamo plimu
Naravno, bez Google, nemam pojma ko je ovo napisao

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#1863 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 11 January 2023 - 01:43 PM

Tu pesmu je napisao lično robot. :D
Ja ga lepo zamolio, on pristao.


Koristite li onaj ChatGPT?
  • 1

#1864 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14631 posts

Postavljeno 14 January 2023 - 09:12 PM

s.jpg


  • 2

#1865 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1371 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 January 2023 - 10:24 PM

Kaciga, biciklistička, za Sike koji moraju uvek da nose verski turban.


  • 2
The sea, the sea

#1866 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4575 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 15 January 2023 - 12:18 AM

Kaciga, biciklistička, za Sike koji moraju uvek da nose verski turban.

Može da posluži i kad imaš čvorugu na glavi, da ne žulja kaciga.
Ili ako si jednorog!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 2

#1867 hemingvej

hemingvej
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 15 January 2023 - 12:21 AM

 

Delboj i Rodni - verzija 1.0

 

Delboj i Rodni.jpg


  • 2

#1868 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 15 January 2023 - 08:41 AM

Гледам, размишљам... Ако сваки "мајстор" купи сав "потребан" алат да би одржавао бицикле, па он мора да ради тих пар сезонских месеци само за тај алат и таман кад мисли да је све купио неки психо измисли нов и преко "потребан" алат. Пишем из једног глупог размишљања, скоро сам био да се уради велики сервис на мом четвороточкашу, а обзиром да је мајстор близак пријатељ упитам га, "да`л је у колицима сав алат који је потребан за сервис аутомобила?", а он каже "па наравно, није ауто свемирски брод". Напоменућу да је мајстор за ПСА групацију. Овим новим алатима бајс постаје свемирски број, а потребан алат постаје хлеб насушни... Можда неуобичајно гласно размишљам " где је онда мајсторска довитљивост" или постајемо роботизовани "мајстори" који уместо да подесе мењач кажу мораш да мењаш шифтер иако је сајла заглавила у бужиру... Праштајте на ремећењу теме



Na svojoj koži sam više puta iskusio, što kroz (pokušaj) popravke bicikla što kroz svoje zanimanje da nije velika mudrolija biti majstor kada imaš pravi alat. Zaparavo, sa dobrim alatom i malo tehničkog znanja skoro svako može biti majstor.
Ali biti bez alata sposoban da improvizuješ i rešiš problem isključivo svojom dovitljivošću kako si i sam naveo, e to je već talenat i umetnost.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#1869 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 15 January 2023 - 09:18 AM

Tacno je da svako moze da bude "majstor", kao sto i svako moze da bude zidar ili pekar i sl. Ali dobar majstor, kao i dobar lekar, moze da bude samo mali broj ljudi. 

 

Dok sam radio u preciznoj mehanici, imao sam za tih 20 godina , petnaest godina ucenike na praksi. Ja ih ucio zanatu. To se iz aviona vidi ko je za majstora a ko nije. To jednostavno imas ili nemas u sebi.  Zatim kolege, bilo nas je trideset. Razlika je bila ogromna od kolege do kolege, sa istim stazom. Nema sad potrebe za tim, da to nije svemirska tehnologija. Nije, ali ne moze svako to da radi kako treba bez obzira na alat.

 

Imao sam momka kod mene u radionici, koji je hteo da nauci da popravlja bicikle. Stvarno je to zeleo. Ali nije za to. Za godinu dana nije uspeo da kordinise pokrete. Menja gumu isece se. Ne ide jednostavno i pored zelje.


  • 3

#1870 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 15 January 2023 - 10:52 AM

Talenat ili Božiji dar, kao što sama reč kaže, besplatan poklon, dar.

Dat na korist celom ćovečaenstvu a ne samo pojedincu koji je samo posrednik u stvari.


  • 0

#1871 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 15 January 2023 - 11:28 AM

Sada vozim, pravim pauzu. Kada se vratim, napisaću, kako je kod nas u školi VIŠ, postojao probni sto, s kojim se odredjivalo kako je ko sposoban za koju mašinu tj za koji nivo majstora 😄
  • 0

#1872 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 15 January 2023 - 02:06 PM

Za neke stvari je talenat neophodan za neke i nije toliko presudan. Ali ako je neko totalni dunster i što kažu ima 2 leve ruke (ili noge kao naši fudbaleri) može da se trudi koliko hoće, neke stvari se ne mogu popraviti. 

 

Da je popravka bicikala nuklerna fizika, nije. Posebno za one osnovne stvari koje bi većina i radila ali i tu treba imati sklonosti ka tehnici, mehanici, imati sposobne ruke, znati da razmišljaš i nalaziti rešenja. Sretao sam dosta klinaca koji su završili mašinstvo po Bolonji i to je strašno koliko nemaju smisla i ne znaju da razmišljaju. Ako tebi mozak ne radi na "inženjerski" način, ako ne vidiš gde je problem pa još nemaš nikakvu ideju kako da ga rešiš (da ne pominjemo više raznih ideja ili njihovu kombinaciju), diploma može samo da ti skuplja prašinu na zidu i da ti mama i tata budu ponosni što si završio fakultet. 

 

Naravno da nisu svi majstori isti i naravno ne treba bežati od majstora i sve raditi sam po svaku cenu. Neke stvari treba prepustiti onima koji stvarno znaju i to stalno rade. Posebno u ovoj našoj ludosti gde je glava stalno u torbi. 


  • 0
.

#1873 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 15 January 2023 - 04:17 PM

Za neke stvari je talenat neophodan za neke i nije toliko presudan. Ali ako je neko totalni dunster i što kažu ima 2 leve ruke (ili noge kao naši fudbaleri) može da se trudi koliko hoće, neke stvari se ne mogu popraviti. 
 
Da je popravka bicikala nuklerna fizika, nije. Posebno za one osnovne stvari koje bi većina i radila ali i tu treba imati sklonosti ka tehnici, mehanici, imati sposobne ruke, znati da razmišljaš i nalaziti rešenja. Sretao sam dosta klinaca koji su završili mašinstvo po Bolonji i to je strašno koliko nemaju smisla i ne znaju da razmišljaju. Ako tebi mozak ne radi na "inženjerski" način, ako ne vidiš gde je problem pa još nemaš nikakvu ideju kako da ga rešiš (da ne pominjemo više raznih ideja ili njihovu kombinaciju), diploma može samo da ti skuplja prašinu na zidu i da ti mama i tata budu ponosni što si završio fakultet. 
 
Naravno da nisu svi majstori isti i naravno ne treba bežati od majstora i sve raditi sam po svaku cenu. Neke stvari treba prepustiti onima koji stvarno znaju i to stalno rade. Posebno u ovoj našoj ludosti gde je glava stalno u torbi.

Баш тако. Ја сам типичан пример некога ко нема ,,инжењерски" мозак и нема склоности ка механици, техници и сличним стварима па сам то мало што сам савладао око бицикла, савладао на силу и без истинског разумевања техничких принципа.
Имао сам прилике да у породици гледам ,,рођеног мајстора" који је до решења проблема долазио ссмо гледањем, а онда приступао прављењу алата, обради материјала, итд. Ништа од тога није могло да пређе на мене :)
  • 0

#1874 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 15 January 2023 - 04:21 PM

Баш тако. Ја сам типичан пример некога ко нема ,,инжењерски" мозак и нема склоности ка механици, техници и сличним стварима па сам то мало што сам савладао око бицикла, савладао на силу и без истинског разумевања техничких принципа.
Имао сам прилике да у породици гледам ,,рођеног мајстора" који је до решења проблема долазио ссмо гледањем, а онда приступао прављењу алата, обради материјала, итд. Ништа од тога није могло да пређе на мене :)

Svak ti cast kada to priznajes. To je ono sto sam ja davno vido sa mojim ucenicima. Ne moze svako da bude majstor i tacka.


  • 0

#1875 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 15 January 2023 - 04:40 PM

Svak ti cast kada to priznajes. To je ono sto sam ja davno vido sa mojim ucenicima. Ne moze svako da bude majstor i tacka.


То је живот, никад нисам ни крио тај мањак талента (и интересовања) за те области. Прави мајстори се рађају, то је апсолутно тачно. Наравно, има и ту градације, као и у свему другом, али за тему није од пресудног значаја.
  • 0

#1876 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 15 January 2023 - 04:44 PM

Sada pisemo o istoj stvari na dve razlicite teme. zato sam otvorio ovu drugu, da ne zagadjujemo vise ovu, pa ako moze da predjemo tamo.


  • 0

#1877 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14631 posts

Postavljeno 18 January 2023 - 01:30 AM

pin p5pb24047293.jpg


  • 0

#1878 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4575 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 18 January 2023 - 01:37 AM

attachicon.gifpin p5pb24047293.jpg

Liči na produžetak ventila

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#1879 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14631 posts

Postavljeno 18 January 2023 - 02:57 AM

Nije, u posudu na levoj strani se sipa ulje.


  • 0

#1880 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4575 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 18 January 2023 - 09:42 AM

Nije, u posudu na levoj strani se sipa ulje.

A sad znam, fensi posuda za ozračivanje kočnica, Shimano ima takve plastične.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika