Jump to content


Fotografije
- - - - -

Zanimljivi tekstovi


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
1134 odgovora na ovu temu

#1101 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 935 posts

Postavljeno 31 October 2023 - 11:55 AM

Skupština (bilo koja) donosi odluku u zemlji Srbiji? A pre toga poslanici vagaju za i protiv odluke pa na osnovu rasprave donose odluke samostalno. Dušane, što je tebi dobro....

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 3

#1102 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 31 October 2023 - 06:38 PM

"Skupština (bilo koja) donosi odluku u zemlji Srbiji?"
 
Da, jer tek kad Skupstina donese odluku postaje vazeca i zakonodavna...
 
Član 45
Građani putem građanske inicijative predlažu Skupštini grada donošenje akta kojim će
se urediti određeno pitanje iz nadležnosti grada, promenu Statuta ili drugih akata i
raspisivanje referenduma u skladu sa zakonom i Statutom.
 
Dakle gradjani se obracaju Skupstini a ne gradonacelniku, odluke potom donosi Skupstina a ne gradonacelnik...
 
"A pre toga poslanici vagaju za i protiv odluke pa na osnovu rasprave donose odluke samostalno"
 
Ovo se zove politicka odluka. Clanovi jedne stranke PRE glasanja u Skupstini raspravljaju da li ce nesto podrzati ili ne, velike stranke imaju i strucne odbore koji se bave pravnim, ekonomskim i drugim pitanjima u vezi predloga i donose misljenje koje posle clanovi stranke usvajaju ili ne. Kada se politicka odluka usvoji postaje obaveza za clanove stranke da je podrzavaju i zastupaju. Ako je neka stanka u vecini Skupstine glasanje za neku odluku je jednostavno. Opozicija tada koristi glasanje kao svoju priliku da izrazi protivljenje i politickom predstavom privuce sebi neke glasace iako ne moze da utice na glasanje jer je u manjini.
Ako neka stranka nije u vecini neke Skupstine onda se vrse konsultacije sa strankama koje bi mozda podrzale predlog na glasanju. Ukoliko se postigne medjustranacki dogovor onda se donosi politicka odluka u tim strankama i dalje se ide u Skupstinu na glasanje.
Sve ovo se desava pre glasanja u Skupstini pa zato ne vidis ovo "A pre toga poslanici vagaju za i protiv odluke pa na osnovu rasprave donose odluke samostalno?" Vidis samo manjisku opoziciju kako iznosi suprotna misljenja u nadi da ce pridobiti glasace pa ti se cini kako oni misle samostalno...

  • 0

#1103 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 935 posts

Postavljeno 31 October 2023 - 08:14 PM

Okej, Srbija je parlametarna demokratija u kojoj vladaju red, rad i pravo. Glupo je i ja tebe i ti mene da ubeđuješ u neke stvari

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 3

#1104 Prase011

Prase011
  • Members
  • PipPipPip
  • 128 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 31 October 2023 - 10:47 PM

Okej, Srbija je parlametarna demokratija u kojoj vladaju red, rad i pravo. Glupo je i ja tebe i ti mene da ubeđuješ u neke stvari

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

I toliko nam je dobro, i takve rezultate beležimo, ko ne veruje neka upali Pink, Happy, Informer... da mu mozak isperu, da stranci iz Beća u Njemačku, pišu i traže da mi njima šaljemo pare, jer ne ide više da napaćena Evropa i dijaspora šalju na ovamo kad je nama bolje nego svima na svetu celom, čak do vasione
  • 1

#1105 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 02 November 2023 - 04:31 PM

(link)


  • 2

#1106 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 03 November 2023 - 07:29 PM

(link)


  • 0

#1107 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 04 November 2023 - 09:21 PM

https://www.danas.rs...-saobracajnice/

Bacih pogled,kad ono imam šta i da vidim. Gospoda su i deonicu puta kroz Đerdap proglasili moto-putem. Ok, do Gradišta,tu postoje odavno u biciklističkom smislu,lepše i zanimljivije alternative. Međutim, za put kroz Đerdap nema nikakve alternative osim od Dobre do L. Vira, starim putem, koji ide kroz planine i u očajnom je stanju. A ni to nije to, jer je oravi gušt voziti pored Dunava. E sad koliko mi je poznato i ako internet ne laže, ovo u teoriji znači da će ovom deonicom biti zabranjeno kretanje na biciklu.bar tako piše u zakonu ili možda grešim?
  • 0

#1108 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 04 November 2023 - 10:32 PM

Eurovelo 6 ruta ide pored Dunava kroz Srbiju, ne verujem da mogu to da ukinu...


  • 0

#1109 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 05 November 2023 - 06:16 AM

Ne znam,verovatno će biti da teorija ide drumom a praksa šumom, odnosno da ćemo nastaviti tuda nesmetano da bicikliramo uz prećutnu saglasnost policije. Samo ukazujem na činjenicu da je ova uredba doneta i da je to sada moto-put, te da je kao takav, ukoliko se držimo zakona, zabranjen za bicikliste. Osim toga, ne znam kako će tamo neki Hans iz Diseldorfa da reaguje kada vidi negde kod Golupca oznaku za moto-put? Ne verujem da će da rezonuje u fazonu ma zabole me, poteraću ja bajk ovuda.
U svakom slučaju, planiram ovih dana da se obratim nadležnim organima i zatražim pojašnjenje. Da je bilo pameti moto-put bi bio samo do Golupca, uostalom tako je prvobitno i bilo najavljeno.
  • 1

#1110 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 November 2023 - 07:30 AM

Do V. Gradišta, ako se ne varam, pravi se moto-put. E sad, neko mi je rekao da dalje do D. Milanovca treba da se nastavi sagradnjom moto-puta.. ili će to ustvari biti postojeći put kroz Djeradpsku klisuru.
Kao što je Dusan napisao, tuda ide ruta EV6 i to nije tako lako ukinuti. A i moto-put bi trebalo imati po 2 trake te mi ovo nema nikakve logike.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#1111 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 05 November 2023 - 08:23 AM

Da, to su bile i moje informacije, ali ova uredba menja stvari.Osim toga,uopšte ne sumnjam u nestručnost i bahatost onih koji ovakve odluke donose. Oni bi u kamen pokvarili.
Što se tiče ukidanja EV6,on ima dve grane,kroz Srbiju i kroz Rumuniju. Oba puta deo su EV6. Ako je ovo sa uredbom tačno,stranci će se jednostavno okrenuti rumunskoj strani i nastaviće tuda da voze do Crnog mora ili gde su se već zaputili.

Raspitaću se i obavestiću. Nadam se da nisam u pravu i da grešim.
  • 2

#1112 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 07 November 2023 - 08:39 PM

(link)


  • 0

#1113 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 935 posts

Postavljeno 20 November 2023 - 04:51 PM

Ajmo svi sa portala, pravac Beč.
https://forbes.n1inf...kle-u-austriji/


Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#1114 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3353 posts

Postavljeno 20 November 2023 - 06:44 PM

А задња кочница на Фелту испод кућишта патроне. Шта кажу познаваоци, које су предности и мане такве позиције?
  • 0

#1115 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1367 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 November 2023 - 10:26 AM

Ajmo svi sa portala, pravac Beč. https://forbes.n1inf...kle-u-austriji/
Sent from my LYA-L29 using Tapatalk


Ko piše ove stvari? Chatgpt? Prva perionica u Austriji... Do sad je 20 ovakvih mašina korišćeno u zemljama poput Austrije... Možda su mislili Australija? :P
  • 0
The sea, the sea

#1116 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3353 posts

Postavljeno 21 November 2023 - 11:13 AM

Ko piše ove stvari? Chatgpt? Prva perionica u Austriji... Do sad je 20 ovakvih mašina korišćeno u zemljama poput Austrije... Možda su mislili Australija? :P

20 перионица које су радиле у б2б сектору, ово је прва јавна перионица, тако је наведено.


  • 0

#1117 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1367 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 November 2023 - 12:09 PM

Ah, moja greška, izvinjavam se.
  • 0
The sea, the sea

#1118 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 22 November 2023 - 09:16 PM

(link)


  • 0

#1119 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 02 December 2023 - 09:34 PM

https://theradavist....chey-annapurna/


  • 0

#1120 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 03 December 2023 - 12:53 PM

(link)


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika