Jump to content


Fotografije

Uzeti il ostaviti - Campus TR5

campus trekking polovno

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
12 odgovora na ovu temu

#1 Chi

Chi
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 02 September 2014 - 02:06 PM

Pozdrav svima,

 

obrela sam se ovde nakon što sam nakon duge potrage za biciklom koji bih potencijalno kupila završila u situaciji gde sam maltene stavljena pred svršen čin;

naime, radi se o tome da je moj nazovi 'full suspension' Capriolo prošlog leta ukraden, a kako sam ga lepo izvozala za osam godina, i mogla da ga penjem na treći sprat jer je bio lagan, i uglavnom nisam imala nekih posebnih problema s njim iako su mu menjači bili najniža klasa, savetovali su me da iako sam htela da nađem i kupim isti, bolje gledam da kupim city/touring varijantu malo kvalitetnije kombinacije. Moj budžet je bio ograničen tako da sam naišla na par potencijalnih primera ovde na cikloberzi, no, ipak sam se dovoljno dugo premišljala tako da je moj otac u međuvremenu uzeo stvar u svoje ruke i kupio od 'prodavca na crno' Campus tr5 y (alu 6061 - modular), crveni bicikl sa ženskim ramom (što nisam imala u planu), i pritom jako težak - prema opisu koji sam pronašla na internetu, ima negde oko 15 i po kilograma.

 

Pogledala sam i cenu i ide do 700 evra, nov, dok je moj otac platio 160 evra, zašta mi je posle drug skrenuo pažnju da je za polovan to mnogo s obzirom na stanje u kojem je bajk. Pa bih priložila sliku ovde i zamolila nekoga ko je voljan da mi prostim rečima kaže da li je bicikl bio vredan tog novca, pošto je možda moguće da ga vratimo, ili prosledimo nekom drugom, i da li je uopšte moguće da se cimam sa njim s vremena na vreme do trećeg sprata a da ne dobijem kilu? Takođe, da li je dobar za grad koji je praktično sav u uzbrdicama i nizbrdicama..ukratko, dobre strane i loše, s obzirom da sam takoreći laik kada je ocena bicikli u pitanju.

 

Hvala unapred!

 

evo i pdf-a sa opisom; za ovaj bajk kod mene znam da ima Nexus sa 7 brzina.

 

http://www.campus-bi...4 WEB KLEIN.pdf

 

http://www.campus-bike.de/tr5.html

 

 

Attached Thumbnails

  • campus alu 6061.jpg

  • 0

#2 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 02 September 2014 - 02:15 PM

Da ti ja bar onako laički odgovorim da za te pare deluje vrlo skromno...

 

Doduše vidim da ima brzine u glavi, dinamu u prednjem točku, podesiv korman po nagibu.

 

Možda bi pomoglo kada bi dala još malo detalja o njemu...

Opet da ponovim, skromno laički, meni tako deluje....


  • 0

#3 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 02 September 2014 - 02:26 PM

A u kakvom me stanju to bajk? Posto ako sve radi na njemu i oprema je ova fabricka koja je na slici to je i vise od ok bajk za tu cenu
  • 0

#4 Chi

Chi
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 02 September 2014 - 02:46 PM

Mogu da dam neke površinske detalje koje imam; kako reče prodavac, nije vožena više od 2-3 meseca. Što se sedišta tiče, meni se čini da nije originalno kada uporedim sa ovim sedištima iz bukleta, al na njemu piše royal.vacuum.light. Zatim, točkovi su 28 inča, prednja osovina ima dinamo (led diode), sva svetla inače rade, zatim ima pumpu za gume ispod nosača prtljaga, nosač prtljaga je dovoljno jak i predviđen za dve torbe, sajle i gumice za kočnice su dobre,  menjač je u obliku prstena, tj. menjaju se na isti način na koji se pali motor, menjači su inače Šimano s tim što znam da je samo zadnji Nexus, i ne znam šta bih još dodala. Ovo je otprilike sve što i ja znam.

 

Inače, nije samo do cene problem, već me interesuje da li je dobra i za puteve i za neuređene staze, tj. brdovite i staze pune šljunka, i da li su ovakve bicikle inače praktične i brze, pošto nikada pre nisam sličnu vozila? Hvala : )


  • 0

#5 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 02 September 2014 - 02:51 PM

Ja bih rekao da vredi ipak toliko, ali da je možda više za put. Mada kao I većina bicikla, može se poterati I po neravnom terenu, samo da se ne preteruje.


  • 0

#6 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 02 September 2014 - 03:26 PM

Stavila si dva bajka. Crni iz kataloga i crveni sa slike? Koji treba da kupis? Ako je u pitanju crni uzmi ga ako je u pitanju ovaj crveni sa slike njega zaobidji nije to za ovo sto si opisala u predhodnom postu. Moj post da je to ok bajs za tu cenu se odnosio na crni bajk ne za ovaj crveni.
  • 0

#7 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 02 September 2014 - 03:40 PM

Ako je to na slici, crveno, tvoj bajs, meni se jedino ne sviđa što je menjač u zadnjoj glavi. Malo komplikovanije skidanje točka i nikad ne znaš u kakvom su stanju unutra zupčanici. Ali to je više neki moj trip. Bicikl lepo izgleda, koliko vidim sa slike: imaš dinamo u prednjoj nabli, svetla, pak treger, blatobrane, kočnice deluju OK (ne vidim baš najbolje, ali deluju kao skroz metalne šimano  - kao i ručice?).

 

Takav bajs možeš voziti svuda. U granicama razuma (skakanje sa skakaonica, spust po kamenju i slične stvari zaboravi). Bez brige. Pravi ženski. Tu ti je, probaj ga. Ako ti se svidi vozi. Ako ti se ne svidi, traži pare nazad, ili ga stavi u oglase.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#8 Chi

Chi
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 02 September 2014 - 03:43 PM

Moj bicikl je, kao što sam i navela, ovaj sa slike. Crveni. Dva priložena linka su linkovi ka Campus biciklama uopšte i tamo se može naći opis i ovog mog modela. Bicikl je već kupljen, i neki od vaših komentara su mi malo olakšali nedoumicu, tako da mislim da ću ga uzeti i videti kako mi ide. U svakom slučaju, hvala svima!


  • 0

#9 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 02 September 2014 - 03:44 PM

Koliko sam se ja raspitivao, menjač u glavi je odlčna stvari retko se kvari, ali svakako treba proveriti da li ima lufta u tom menjaču da nije

na izdisaju, ako nije, onda bi to trebalo da je sve dobro za gradske vožnje I možda malo dalje...


  • 0

#10 vladetaub

vladetaub
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 465 posts
  • LocationUb

Postavljeno 03 September 2014 - 09:01 AM

E pa drugarice,ovako...

Nemam sad vremena da se ozbiljnije upustim u analizu ali na prvi pogled:

Tvoj bicikl nije kao ovi na sajtovima! Rekao bih da nisu ista klasa.

Nisam gledao cene ali taj bicikl što si kupila ne bi trebalo da novi košta 700e.Nikako,ni blizu. To što je polovan plaćen 160e,teško mi je da komentarišem sa slike,nezahvalno je.

Tvrdiš da bicikl teži 15kg? Sa alu ramom 6061 ne bi trebalo,nikako. Da li si merila bicikl? I ima li neka originalna nalepnica gde piše da je alu 6061? Nešto mi je čudan taj ram.Možda će IgorN,ako pročita, to istražiti.

Mislim da će u ovom trenutku taj bicikl zadovoljiti tvoje zahteve i da nećeš puno izgubiti (u svakom smislu). I evo ti sada motiva da budeš malo više na 2bike da malo bolje upoznaš i mehaniku bicikla.

Pozdrav,


  • 0

#11 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14631 posts

Postavljeno 03 September 2014 - 09:52 AM

Ima ovde sve napisano i cena i tezina kliknite na <Details> pa posle na <Schaltungen und Preise> i <Gewicht> i pisace cena u zavisnosti od pogona i tezina

http://www.campus-bike.de/tr5.html


  • 0

#12 Chi

Chi
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 03 September 2014 - 10:46 AM

Hvala vam, znači mi svačije mišljenje. Zapravo, moj problem je što je taj bicikl u gradu gde su moji roditelji, a ja sam tamo gde studiram, pa i sama pokušavam da procenim sa slike, da li da prihvatim polu-poklon ili ne. Elem, evo nalepnice (sva sreća pa je moj otac detaljno uslikao sve)xpv3hi.jpg


  • 0

#13 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 03 September 2014 - 11:36 AM

Što se tiče težine: bicikl ima menjač u zadnjoj glavi - to je dosta teže od običnog menjača. Takođe ima dinamo u prednjoj glavi. Ima i pak treger, svetla, masivan sic (barem po slici).

Jedini način da se proceni je da se sedne i vozi. Ako je sve u dobrom stanju (nema lufta u ležajevima, menjač i dinamo rade), onda si jeftino prošla. Ako ti se bajs svidi kad ga probaš, naravno. Ako ne - dobiće se na oglasima za njega neki novci. Verujem da nećeš ni puno izgubiti, sem vremena - sad je kraj sezone, a i usrana godina, pa se malo šta prdaje.
  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png






Also tagged with one or more of these keywords: campus, trekking, polovno

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika