Jump to content


Fotografije

Klešta za sečenje bužira i sajli?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
10 odgovora na ovu temu

#1 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 16 August 2014 - 06:10 PM

Zna li neko gde u NS (ili pouzećem) mogu nabaviti klešta za sečenje bužira i (ako ne može istim) sajli?  Hteo bih to sam raditi na biciklima. Jednom godišnje. Majstori traže da dođem kad oni imaju vremena, ostavim bajs, platim oko 1000 dinara za ruke. Tako da bih to radije radio sam. Kontam da mi trebaju ta klešta i jedna turpija za metal (naravno sajle, bužiri, kao i oni završetci za iste).

 

Video sam klešta od 1000 do 5000 dinara. Ja bih uzeo najjeftinija koja dobro rade. Ima li neko preporuka, ideja?


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#2 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 16 August 2014 - 06:32 PM

Ja sam to sekao klestima sto elektricari imaju. U pitanju su bili XTR buziri i sajle. Pa probaj po nekim elektro radnjama da pogledas


  • 0

#3 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 16 August 2014 - 06:39 PM

Ima i ovde jedna diskusija na istu temu, jeste malo starija ali ima i novijih poruka.

http://www.2bike.rs/...sajle-i-buzire/


  • 0

#4 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 17 August 2014 - 08:19 AM

Zna li neko gde u NS (ili pouzećem) mogu nabaviti klešta za sečenje bužira i (ako ne može istim) sajli?  Hteo bih to sam raditi na biciklima. Jednom godišnje. Majstori traže da dođem kad oni imaju vremena, ostavim bajs, platim oko 1000 dinara za ruke. Tako da bih to radije radio sam. Kontam da mi trebaju ta klešta i jedna turpija za metal (naravno sajle, bužiri, kao i oni završetci za iste).
 
Video sam klešta od 1000 do 5000 dinara. Ja bih uzeo najjeftinija koja dobro rade. Ima li neko preporuka, ideja?

Obicne elektricarske secice rade taj posao odlicno
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#5 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 17 August 2014 - 08:41 AM

Obicne elektricarske secice rade taj posao odlicno

Womax električarske ne rade dobro, a one skupe, dobre ne bih uništavao na čelične sajle.

 

Za dobar alat mi nikad nije bilo žao dati novaca. Samo nisam našao nigde preporuku koje da kupim - najjeftinije koje valjaju. Da pitam onda za ove, skuplje:

 

http://planetbike.rs...GWIRE-PRO/3349/

 

Jesu li te i za bužir i za sajlu, ili mi trebaju još neke? Valjaju li - skupe su? Ako ove sve rade OK, ima li nekih jeftinijih da je neko probao da su dobre?


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#6 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 17 August 2014 - 09:16 AM

Identične sečice postoje pod nekoliko imena, moje su SRAM i crvene:

img01.jpg

Seku bez problema sajle i bužire i za kočnice i za menjače. Ne mogu da kažem ništa za trajnost, možda sam napravio par desetina rezova, ali ne vidim da je to ostavilo traga na oštricama.

 


  • 0
Pozdrav

#7 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 17 August 2014 - 09:16 AM

Ako je za jednom godisnje onda i mala brusilica zavrsava posao. Klesta za buzire trebaju da budu zaobljena da bi sto manje deformisala buzir. 


  • 0

#8 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 17 August 2014 - 09:21 AM

Identične sečice postoje pod nekoliko imena, moje su SRAM i crvene:

attachicon.gifimg01.jpg

Seku bez problema sajle i bužire i za kočnice i za menjače. Ne mogu da kažem ništa za trajnost, možda sam napravio par desetina rezova, ali ne vidim da je to ostavilo traga na oštricama.

Koliko novaca i gde se mogu naći?

 

Brusilicu nemam, tako da bih to morao kupovati, a i ne bih brusilicom radio u stanu ako baš ne moram.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#9 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 17 August 2014 - 09:32 AM

Uzeo sam ovde:

http://www.bike-disc...54199/wg_id-547

Dakle, nije mnogo jeftinije nego u Planetbike-u.

 

Da imam radionicu i stegu zadovoljio bih se i testerom, ovako u malom stanu nisam hteo više da se mučim, a posle prvog "cvik" nije mi bilo žao para.


  • 0
Pozdrav

#10 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 17 August 2014 - 10:56 AM

Ako hocete 100 % sigurno i kvalitetno kupite neke brendirane za 30-40 evra. Sve ostalo je macka u dzaku. One moje koje su dobile "zube" posle prvog secenja i dalje normalno rade ali nisu ni prosle pored termicke obrade. Za kucne uslove zavrsavaju posao.

U dlaku iste (bar na prvi pogled a i pola drugog :)) je kupio drug u gvozdjari ali one seku kao zilet i nema tragova na secivima. Iste takve (na izgled) imate u Veneri, oglasima i ko zna gde jos. Nikako ne mozete znati koja ce vam varijanta stici...


  • 0
.

#11 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 18 August 2014 - 05:47 PM

Uzeo sam na kraju ta Jagwire - dobio kusur od 4000. Nemam iskustva sa čim da poredim, ali lepo, veoma lako seku, dosta ravno. Zamenio sam na MTBu sajle & bužire kočnica i menjača. Na jesen ću probati sam na drumašu sve izmenjati, a u međuvremenu me čeka jedan prastari Rog, samo da vidim u kakvom je stanju ostalo, tj. isplati li se ulagati u isti.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika