Jump to content


Fotografije
- - - - -

Bike Aplikacije za telefon


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
761 odgovora na ovu temu

#101 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 09 October 2016 - 06:44 PM

Klik


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#102 nikolasrbija

nikolasrbija
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 228 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 10 October 2016 - 08:30 PM

Za Iphone trenutno je free,nisam koristio

Runtastic Mountain Bike Ride & Route Tracker PRO

https://itunes.apple...d478862935?mt=8


  • 0

#103 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 25 October 2016 - 11:41 PM

http://bikecomputer.co/


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#104 x_Dario_x

x_Dario_x
  • Members
  • PipPipPip
  • 89 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 26 October 2016 - 02:03 PM

Probao par... za sada mi se Strava cini najboljom..

 

naravno, mislim na ove koje su "free" verzije :D


  • 0

#105 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 26 October 2016 - 03:27 PM

Cycle Tracks GPS, za one koji koriste Windows phone, ako ima takvih... Uploaduje se ride na OneDrive i odatle može na stravu, ili može da se plati neki sitan novac za direktan upload na stravu. Meni nije pošlo za rukom da mi naplate, neki problem sa bankom je bio u pitanju, tako da i ovaj varijanta sa OneDrive nije loša. 


  • 0

#106 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 October 2016 - 04:03 PM

RunTheMap za Windows Phone ima u besplatnoj verziji upload na Stravu. Pritom podržava i export gpx fajla i slanje na mail (i još neke opcije koje nisam probao). Ima i zanimljiv interfejs i puno podataka, uključujući i grafikone. Trekova pamti i u svom programu (a ne mora). Meni počne da baguje malo posle više od ~6-7 sati (izgubi podatke sa ekrana), ali prebacivanje u Win i povratak reše problem. Jedino što nikako ne voli da još neki program bude pokrenut. Mislim da automatski prekine da snima čim se pokrene još neki gps program. I ne voil da bude u pozadini. Inače odličan i sa puno opcija. Mapa mislim da je samo Bing, ali podržava učitavanje rute (kroz neki file manager) i praćenje dok snima, s tim da za praćenje mislim da ne daje upozorenja u besplatnoj verziji. Mislim da koristi sistemske offline mape. Korstio sam ga i u romingu, bez data konekcije, sve je bilo ok. Ove sezone mi je bio glavni program za snimanje (i praćenje) ruta i pored tih par mana. Više bih voleo da ima direktno povezivanje sa Sports Tracker sajtom, mada može ručno a se prebacuje.


  • 0

#107 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 26 October 2016 - 05:14 PM

Testiraću i njega. Generalno te aplikacije ne trpe kada još neka aplikacija koristi GPS, ne znam zašto.


  • 0

#108 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 January 2017 - 11:51 AM

1. ПРЕЦИЗНОСТ СТ-а

Да ли је неко тестирао Спортс Трекер (СТ) по питању прецизности? Њега сам прво користио на Виндоуз телефону, али је био превише баговит. Тестирајући алтернативе, приметио сам разлике (имам неколико стандардних шетњи), а показало се да су у ствари сви програми приближни, а да управо СТ доста одступа. Недавно купих Андроид таблет, за развој игрица. Да бих утврдио да ли има ГПС, инсталирао сам поново СТ и направио додатне тестове, поредећи Андроид/СТ и Виноуз/РанДМап (РДМ) који ми се поклапа чак и са брзиномером на бајку. У оба програма сам искључио аутоматску паузу. РДМ је измерио 5,8 км, а СТ чак 6,2. Није мала разлика чак и за шетњу (обично су много дуже, па би разлика била око 1 км по шетњи), а поготово за вожњу бајка. На 60 км разлика би била око 4 км. Притом је исцртана мапа у СТ врло исцепкана, а брзо сам уочио и грешке, места где показује као да сам прешао на другу страну улице иако нисам. РДМ рута је испегланија и делује прецизније.

 

Наравно да може да буде и до уређаја, мада су оба приближне генерације (Лумија 640 и Ацер Б1-780) и некако ми се чини да су ГПС чипови данас скоро или потпуно исти. Нажалост, РДМ не постоји за Андроид (ето и једног одличног програма који је Виндоуз ексклузива!), па не могу да га пробам на таблету.

 

Елем, да ли неко користи СТ и да ли је правио поређење и приметио проблеме?

 

2. АУТОМАТСКА ПАУЗА ИЛИ НЕ?

И друго питање - за вожњу бајка практикујем коришћење аутоматске паузе. У РДМ се дефинише кроз број секунди колико се стоји (то ми делује и боље од минималне брзине кретања). Међутим, за шетње ми се чини да је прецизније без тога, поготово када обилазим и продавнице и пијаце. Каква су ваша искуства?


  • 0

#109 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4579 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 29 January 2017 - 12:08 PM

Mislim da od samog gps-a u uredjaju zavisi i preciznost, recimo moj samsung s5 koristi i glonass pa je samim tim i preciznost veca... namerno sam trazio uredjaj koji hvata i glonass, e sad nisam toliko duboko zalazio u temu kao ti, ali lepo radi sve i u sumi i nepristupacnim terenima, sa svim aplikacijama itd. telefon mi je samo ka backup, ako zakaze Garmin, trenutno koristim etrex touch 35

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#110 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 29 January 2017 - 02:03 PM

To sto ti je iscepkana ruta, znaci da je gps gubio prijem, a to je do tvog telefona problem.

 

I naravno da GPS cipovi nisu isti, sada dosta telefona ima glonass koji ima gps lock unutar 3 sek cak i u zatvorenom.

 

Sto se auto pauze tice, mislim da to nema smisla koristiti za setnje, a inace mislim da je najbolje podesavanje da se aktivira pauza kada brzina padne ispod zadate.

Na taj nacin mozes odabrati da li hoces da pauziras kada si stao sa brzim kretanjem i presao u pesacenje (ili sta god) ili si stvarno resio da pravis pauzu, znaci isto kao da rucno pritisnes pauzu.

 

Ako odaberes da se auto pauza ukljici nakon odredjenog broja sekundi to nema smisla, jer GPS ima lag, tako da ti i kad stanes njemu treba neko vreme da to prepozna, odbroji sekunde pa tek se onda aktivira, to je najnepreciznija metoda.

 

Znaci racunaj da GPS ima to kasnjenje, i da GPS na telefonu ima preciznost od 10m (cak i vise), dok na recimo garminu ta preciznost je u 3m (a mozes i da povecas frekvenciju) pa ce on znati kojom si se trakom kolovoza kretao, dok na telefonu to neces moci.


  • 0

#111 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 January 2017 - 03:13 PM

Погрешан израз сам употребио. Требало је да кажем да је СТ рута била крзава. :) Као када би цртао слободном руком, пуно... крзања. :) Иначе је била потпуно спојена, није губио сигнал. Не, чипови нису технички потпуно исти, мислио сам на прецизност, бар када користе исту мрежу сателита. СТ ме одједном пребацио десет метара у страну и држао тамо доста дуго. Можда је до таблета, а можда и до његовог филтрирања. Зато ме занима да ли још неко користи СТ и да ли је радио неко поређење. Иначе, телефон (и РДМ) су одлично исцртали баш страну улице којом сам ишао и најчешће је веома прецизан.

 

Ја бајк често возим јако споро, а некада и протегнем ноге док разгледам неко место, али желим да ми и то буде у статистици и рути, па ми критеријум брзине не одговара за паузу. Неки програми имају и само предефинисане брзине (нпр, 2 км/ч, па 5, итд) и онда је незгодно. А јесте, потребно је време да се региструје стајање, па после и кретање. Зато сам ставио на 5 секунди, мада има и то својих мана. За пешачење дефинитивно мислим да више нећу користити аутоматску паузу.

 

Пробаћу сутра (ових дана) и Страву на таблету, па да упоредим и њу са РДМ на телефону.


  • 0

#112 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 29 January 2017 - 03:33 PM

Погрешан израз сам употребио. Требало је да кажем да је СТ рута била крзава. :) Као када би цртао слободном руком, пуно... крзања. :) Иначе је била потпуно спојена, није губио сигнал.

Razumeo sam te odlicno...

GPS ne meri kontinuirano, vec radi tako sto meri tvoju relativnu gps poziciju i belezi u koje vreme si bio na toj poziciji (recimo svake sekunde ili svake dve sekunde), i zatim graficki spoji tu liniju i tako prikaze rutu kojom si se kretao, na isti nacin izracunava brzinu racunajuci koliko je vremena proteklo od tacke A do tacke B.

 

E sad kad to znas, videces da je tebi GPS tebe pogresno ocitavao tamo gde ti nisi bio jer njemu treba neko vreme da zakljuca poziciju kada izgubi signal...zato si ti bio "sa druge strane ulice"


  • 0

#113 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 January 2017 - 05:42 PM

Ма знам како ради ГПС. :) Као и да често из чипа стигну неки скроз погрешни подаци. Поента је да програми треба да имају (и обично имају) алгоритме за благо пеглање руте и одбацивање сигнала за које закључе да не ваљају. Наравно, у неким програмима се подешава и резолуција читања, односно колико често да очитава координате, па што их је више то ће нацртана рута потенцијално бити крзавија. Ипак, у СТ нисам нашао те опције, а не сећам се да је на Лумији (исто у СТ) рута била... крзава. Можда сам само заборавио, али ме сада свакако изненадило. У ствари, проблем је што не делује да је до веће резолуције него баш до лошијег пеглања погрешног очитавања. С друге стране, можда други програми елиминишу превише очитавања, па тиме добију и глаткију руту (мада то и није тако важно), па ме тим пре занимало да ли је још неко тестирао. Можда је баш СТ тачнији (иако из ове руте дефинитивно не делује тако).


  • 0

#114 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1403 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 January 2017 - 06:11 PM

Ja sam taj tip aplikacije koristio jako kratko, mozda desetak puta, na leto 2015, i to bas SportsTracker. Prestao sam jer mi je baterija pucala posle 5-6 sati voznje a na bajsu sam bio od jutra do mraka, a i ono sto sam dobijao za tih par sati je bilo kriminalno lose.

 

Tadasnji telefon je definitivno snosio solidan deo krivice (LG Optimus L7II), mada sam svejedno bio razocaran preciznoscu. Iscrtana ruta nije licila ni na sta, skakala je sa jednog pogresnog mesta na drugo udaljeno nekoliko kilometara itd. Sve vreme sam drzao ukljucen i wi-fi, tako da je preciznost bila maksimalna moguca za taj telefon, ali sam i pored toga smestan kojekude - npr kada sam iz pravca Ade krenuo da se penjem Senjakom ka Topciderskoj zvezdi a mapa je sve vreme pokazivala da sam sa druge strane hipodroma tj na Banovom Brdu. To se sredilo tek kada sam prisao blize Banjici, negde u Uzickoj ulici, a SportsTracker je taj problem "sredio" tako sto je povukao pravu liniju od Banovog Brda do Uzicke, sa vremenskim intervalom od 0 sekundi. Da ne pricam o krajevima koji su bili "van grada" kao npr u okolini Jakova, a lokacija mi je konstantno bila prijavljivana sa druge strane Save tj u Ostruznici. Totalni haos i besmisao.

 

Sve u svemu, ja sam batalio te aplikacije jer nista nisam dobijao njima osim prazne baterije. Pokusacu opet ove sezone, posto imam manje uzasan telefon, a da li cu opet dati sansu ST ili cu preci na Stravu ili nesto trece ostaje da se vidi...


  • 0

#115 Makarije

Makarije
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 257 posts
  • LocationNovi Sad (obronci Detelinare)

Postavljeno 29 January 2017 - 06:42 PM

Koristim ST vec nekoliko godina.Drugar ima instaliranu Stravu i nakon voznje od 30-tak km razlika je par stotina metara.Koja aplikacija je tacnija nismo proveravali.

Meni odgovara ST,njemu Strava. Sve u svemu stvar navike i nista vise...


  • 1

#116 mixXx

mixXx
  • Members
  • Pip
  • 23 posts

Postavljeno 29 January 2017 - 06:47 PM

https://play.google....com.stt.android

Sent from my D6503 using Tapatalk
  • 0

#117 lucky_13

lucky_13
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 348 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 29 January 2017 - 09:26 PM

ST-om sam snimio voznju automobilom u duzini od 17 km. Sad sam tu trasu premerio u Google Maps i kraca je za 50-ak m u odnosu na ono sto je snimio ST.


  • 0

#118 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 January 2017 - 06:05 PM

Данашња шетња, стандардном рутом. ВП/РДМ показао 4,2 км што је према очекивању. АНД/СТ показао 150 метара више. Наизглед прихватљиво, али у својим филмовима са вожњи често спомињем километражу до разних тачака, па толике разлике нису баш добродошле (нпр, 1,5 км на 42 км). Но, може се рећи да је то разлика коју свакако треба очекивати. Покушаћу да поновим исту руту неки други дан, да видим да ли ће резултати бити исти.

 

Већи проблем је повратак.

Директнија рута, па је 3,6 км на ВП/РДМ очекивано, премда нешто краће (очекивао бих 3,8-3,9). Међутим, АНД/Страва показали чак 4,5 км! Руте су на оба уређаја деловале слично, с тим да је ВП/РДМ опет био прецизнији. С друге стране, свашта се дешавало док сам био у продавници. ВП/РДМ ме приказује као да сам прошао продавницу 30ак метара, вратио се назад и наставио. Анд/Страва приказују прилично шеткање унутра, али потом и неко додатно шеткање споља што су вероватно погрешна очитавања чипа. Додатни хаос је настао доласком кући. ВП/РДМ показује да сам дошао до зграде и то је то. Очигледно му сметају затворени простори (мада у Метроу мислим да успева да ме прати, не желим ни да размишљам како). Анд/Страва је, међутим, показао доста шеткања у згради и око ње (нетачно), а види се и једна права линија (20ак метара) која је очигледно последица губитка сигнала. Све у свему, иако ниједна рута није 100 % тачна, Страва је направила комплетан хаос и дефинитивно је не бих користио. Нажалост, очекујући да је њена рута већ пребачена на сајт по завршетку, синхронизовао сам и РДМ, али на крају Страва сајт (и мобилни програм) приказује само руту са РДМ, па не могу да покажем упоредне слике. :(

 

Напомена: Страва јесте била подешена да не користи аутоматске паузе (као и РДМ), али она нема опцију за пешачење, па сам изабрао трчање. Мождаим  је алгоритам прилагођен бржем кретању. То је доста важно за филтрирање погрешних очитавања, јер за трчање није немогуће да једно очитавање нагло буде 20-30 метара даље од претходног, као код ходања. РДМ препознаје ходање, па је могао ефикасније да очисти "шум" у очитавању позиције.

 

Направићу још неколико тестова наредних дана.

Иначе, и мени је СТ убедљиво највише трошио батерију и не верујем да би могао да извуче цео дан. РДМ је и по том питању одличан.


  • 0

#119 MickeyNS

MickeyNS
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 30 January 2017 - 10:06 PM

@Cane

Cudno meni u Stravi ima opcija i za pesacenje (walk) i za planinarenje (hiking) sto ti dodje skoro na isto. Da ti nije mozda starija Strava na mobilnom?

Sve u svemu pasce jednog dana jedan Bryton rider 310 pa da se ne mucim vise sa Stravom preko mobilnog. :)


  • 0

#120 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 January 2017 - 10:41 PM

Сад си ме збунио. Морам признати да нисам раније користио Страву (не ради на ВП), али сам у програму имао само вожњу и трчање. Иначе је скинуо и инсталирао свежу са Гугла кад сам купио таблет, пре пар дана. У сваком случају хвала, погледаћу детаљније опције, а тестираћу још ових дана.


  • 0




2 članova čita ovu temu

0 članova, 2 gosta, 0 anonimnih korisnika