Jump to content


Fotografije

Dilema-koji brzinomjer kupiti

Cataye ili Sigma

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
113 odgovora na ovu temu

#21 Villain

Villain
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 455 posts
  • LocationSvuda tuda negde...

Postavljeno 12 August 2014 - 08:43 PM

Recite mi jel se analogni prenos sukobljava sa mobilnim uređajima ili digitalni?


  • 0

#22 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 13 August 2014 - 05:14 AM

Recite mi jel se analogni prenos sukobljava sa mobilnim uređajima ili digitalni?

analogni...


  • 1

#23 Villain

Villain
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 455 posts
  • LocationSvuda tuda negde...

Postavljeno 13 August 2014 - 07:09 PM

Opa bato. Vidim ja ovi sa analognim "jeftiniji" a to podrazumeva 30tak eur. n2:crazy

Sad baš gledam digitalu neku, ono bar 10 eur skuplje! n2:mysmilie704


  • 0

#24 AndrijaBg

AndrijaBg
  • Members
  • Pip
  • 26 posts
  • LocationBeograd, Srbija

Postavljeno 13 August 2014 - 08:51 PM

Jel ova dva brzinometra iz prvog posta imaju opciji za unosenje kilometraze, polomio mi se stari brzinomer pa bih da ukucam kilometrazu koja je ostala na njemu na novi.
  • 0

#25 ramo92

ramo92
  • Members
  • PipPipPip
  • 143 posts

Postavljeno 15 August 2014 - 06:04 PM

Andrija,ja ne znam nista o brzinomjerima,nikad ih nisam koristio.Evo nedavno sam odlucio da kupim jedan.Evo samo sam usao da iskritikujem kurirsku sluzbu City Express.Naime nekoliko dana je moj paket sa narucenom robom bio kod njih,da bi nakon tih nekoliko dana oni vratili robu Planetbike pod izgovorom da ne postoji u Malom Zvorniku adresa koju sam naveo.Sto je jos gore,rekli su da me je kurir zvao a ja bio nedostupan,a ustvari ja ustajao svako jutro u 8 sati za slucaj da roba dodje i da me kurir ne ceka dugo da dodjem po robu.Vrlo neprofesionalan odnos City Expressa.Razmisljam da uzmem biciklo i da odem licno u Beograd i kupim robu koja mi treba.330km


  • 0

#26 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 02 September 2014 - 10:42 PM

Dobio sam na poklon cateye micro 200w, generalni utisak je odlican, 9 funkcija + pozadinsko svetlo ali mi je bio nekako bas mikro :)

Zamenio sam ga za VDO M5 ista cena vise funkcija +  cadenca + puls + temperatura, digitalni signal, za sada zadovoljan. Kadenca i Puls se doplacuju.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#27 ramo92

ramo92
  • Members
  • PipPipPip
  • 143 posts

Postavljeno 09 September 2014 - 11:59 AM

Evo napokon stigla roba iz Planetbike.Dve kevlar Continental Ultra Sport,brzinomjer Cateye Velo 9,flekice i lijepak za gume+ 2 Continental Grand Sport Race gume gratis sto se dobije ako se kupi dva para nekih kevlar guma.Sa dostavom brze poste,sve izadje 6000dinara.Jos uvijek traje ona ljetna akcija u Planetbiku.

Attached Thumbnails

  • 2014-09-09 13.45.12.jpg

  • 0

#28 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 January 2015 - 05:52 AM

Dobio sam na poklon cateye micro 200w, generalni utisak je odlican, 9 funkcija + pozadinsko svetlo ali mi je bio nekako bas mikro :)

Zamenio sam ga za VDO M5 ista cena vise funkcija +  cadenca + puls + temperatura, digitalni signal, za sada zadovoljan. Kadenca i Puls se doplacuju.

 

Sad nešto tražim o tom M5 i ladno ne nađem nijedan video klip gde se prikazuju opcije i kako radi, čak ne nađem niti jedan kršten review... pa sam nabasao na tvoj post.

Možeš li da mi kažeš par stvari o njemu? Recimo wireless kako radi, da li ti se dešavalo da se pogubi od mobilnog i slično, da li je termometar tačan i precizan, kakvo je osvetljenje, može li da se uključi i da svetli konstantno?

I manuelni start stop nema jel? Ako bi hteo da izmeriš prosečnu samo na nekoj deonici kako bi to izgledalo? Jel mora da se resetuje pa onda meri samo to ali nemam na kraju dana ukupnu kilometražu i ostalo?


  • 0

#29 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 20 January 2015 - 09:19 AM

Sad nešto tražim o tom M5 i ladno ne nađem nijedan video klip gde se prikazuju opcije i kako radi, čak ne nađem niti jedan kršten review... pa sam nabasao na tvoj post.

Možeš li da mi kažeš par stvari o njemu? Recimo wireless kako radi, da li ti se dešavalo da se pogubi od mobilnog i slično, da li je termometar tačan i precizan, kakvo je osvetljenje, može li da se uključi i da svetli konstantno?

I manuelni start stop nema jel? Ako bi hteo da izmeriš prosečnu samo na nekoj deonici kako bi to izgledalo? Jel mora da se resetuje pa onda meri samo to ali nemam na kraju dana ukupnu kilometražu i ostalo?

NIsi trazio na pravom mestu :)

M serija ima svoj sajt i nema veze sa imenom http://www.cyclepart...roducts/m5.html i pritisnes plavi taster JETZT TESTEN pa se otvori stranica gde mozes da sam testiras i vidis funkcije.

Ovde na dnu strane su klipovi http://www.cyclepart...infothek-1.html

Ovde mozes da ga uporedis sa ostalim iz M serije http://www.cyclepart....html#vergleich

Ovde je struktura menija http://www.cyclepart...ay-buttons.html

 

Sa moje strane sledece. U jednoj reci odlican je. Nisam imao nijedan problem sa njim po pitanju signala, ne gubi signal i ne brljavi kad prodjes pored trafo stanice, niti mu smeta telefon. Signal mu je digitalni tako da nema mesanja sa drugim signalima, dok sam recimo na starijem VDO A8+ imao problem kad prodjem pored trafo stanice da se zaglupavi i pocne da pokazuje 100 na sat :)

Jos jedna pohvala baterija mu je odlicna jer su mu stavili bateriju 2450, kapacitet je dupli u odnosu na 2032 koja je neki standard za satove. Meni jos rade baterije koje sam dobio u pakovanju sa njim, a ima vec dobru kilometrazu. Poredeci autonomiju sa VDO MC 2.0 koji je vrh u toj seriji, koristi bateriju 2032, baterija kod M5 je neuporedivo bolja. Puls i kadencu nisam uzimao i verujem da necu jer koristim pulsmetar na satu, a kadenda mi nije nesto preterano bitna stavka, inace i traka za puls i set za kadencu kostaju po oko 20 evra. Moze da se koristi za 2 bicikla samo treba dokupiti set za drugi, mislim da i on kosta oko 20 evra. 

Termometar je precizan i tacan, Osvetljenje mu je odlicno nije bledunjavo ako na to mislis, moze da se aktivira ili deaktivira, kad je aktivirano pali se na bilo koji taster i traje oko 5 sekundi ili ako ides kroz meni od drzi sve vreme i gasi se 5 sekundi nakon sto prestanes da cackas tastere, inace je zeleno. Ima manuelni start/stop, i ima automatsko prepoznavanje bicikla funkcija bike1/bike2.

Moze da meri ukupan put, trenutnu put, deonicu... generalno moze svasta nesto. Nista ne moras da resetujes, samo malo vremena da skapiras koji taster treba pritisnuti i kako se koja funkcija koristi. Pogledaj klipove gore sve ce ti reci, a imas da skines i uputstvo.


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#30 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 20 January 2015 - 09:48 AM

Ima manuelni start/stop

Mala ispravka kad ne moze edit IMA AUTOMATSKI I MANUELNI START/STOP.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#31 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 January 2015 - 09:49 AM

Pa ako ima i manuelni start stop (čitajući skontao sam da ima samo auto...) onda je tu sve što treba. Best buy brzinomer po meni.

Hvala puno za opis i linkove.


  • 0

#32 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 20 January 2015 - 09:56 AM

Nema na cemu, Imao sam te linkove u bookmark :)
ima i automatski start/stop, ispravio sam se u postu ispod :) jeste best buy, za 50 evrica ne mozes da kupis brzinomer sa toliko funkcija a da uz to nosi i ime neke firme.
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#33 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 20 January 2015 - 11:01 AM

Nema na cemu, Imao sam te linkove u bookmark :)
ima i automatski start/stop, ispravio sam se u postu ispod :) jeste best buy, za 50 evrica ne mozes da kupis brzinomer sa toliko funkcija a da uz to nosi i ime neke firme.

50eur tu kosta samo brzinomer plus senzori da bi te sve funkcije stvarno radile.
Imate sigmi 16.12 cad sa senzorom za kadencu za slicne pare.

Sent from my Coolpad 8297W using Tapatalk
  • 0

#34 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 20 January 2015 - 11:37 AM

50eur tu kosta samo brzinomer plus senzori da bi te sve funkcije stvarno radile.
Imate sigmi 16.12 cad sa senzorom za kadencu za slicne pare.

Sent from my Coolpad 8297W using Tapatalk

Kome trebaju senzori on ih i kupi, kome ne trebaju on ih ne kupi... Sve ima svoju cenu.
Nisam video da ima kod nas da se nabavi sigma 16.12 u sts varijanti.
Generalno sa ekonomske strane sigma je opravdana, ali bilo kako bilo vdo bi opet bio moj izbor.
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#35 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 20 January 2015 - 05:12 PM

I moj, kada bi dali bar i senzor kadence za tu cenu, ovako sam uzeo sigmu.

 

Inace mi je lepsi taj VDO.


  • 0

#36 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 20 January 2015 - 06:50 PM

Jeste lepsi definitivno i nesto veci displej koji je prilicno pregedan. Nigde da nema u nekom starter setu kao sto ima sigma, dok recimo mc2.0 ide sa puls trakom i  moze da se nadje preko na akcijama zadnji put sam video pred ng za 69 evrica.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#37 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 January 2015 - 08:05 PM

E pa upravo ta Sigma 16.12 mi je bio prvi izbor ali to nema nigde da se kupi kao da je ne znam šta. A da plaćam inostrane poštarine, pdv i carine za nešto što nije egzotična roba mi ne pada na pamet. Kada neće da uvezu ono što se traži neće ni videti moj novac. Imaju samo najosnovnije jeftine i abnormalno skupe polu profi modele, pa gde je tu logika. Ko se primi na biciklizam valjda želi malo advanced spravicu ali po umerenoj ceni. Letos pitam u capriolu hoće li biti bar sledeće sezone svežijih modela dobijem odgovor "to što imaš u vitrini to ti je". E pa za nekoliko godina stari model (1609) ne dam pare. Evo sad se srećom pojavio ovaj M5 veći, bolji bežični, brdo funkcija za hiljadu dindži više.

Sigmu sts imaju u rumunskom decathlonu - 53 eura ali sam hteo žicu jer mi wireless ne znači ništa, diže cenu i rizikujem interferencije.

 

Bakara, kakav 1612 si uzeo, gde, pošto?


  • 0

#38 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 21 January 2015 - 04:37 AM

Gde ima VDO i kolika je cena sa sve setom za HR i Cdc?

 

Mene počeo da nervira svaki brzinomer s žicom, ma idi motam i na predji točak, i onaj za kadencu, sve neki kablovi, izolir trake. Ma sada su svi usavršeni, vidiš da Grbić kaže da ne baguje gde god je pre bagovao svaki drugi!

 

Treba kupiti Garmin 500 i gotovo ;) još kažu kao da je tačniji preko GPS-a, ono jes reda koji ništa ne znači, karikiram, tipa o,o9%, ali ajde ;)

Jer kažu da GPS bolje meri od satova automobila iz raznoraznih razloga, čitao po autoforumima i onim za motoriste! OK druga tema.


  • 0

#39 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 21 January 2015 - 06:42 AM

Погледај на купинду ја сам их тамо виђао.Ја имам бежичну сигму и ради без икаквих проблема.
  • 0

#40 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 21 January 2015 - 09:13 AM

Na zalost nema ga u setu. http://www.2bike.rs/...ov#.VL9ry9KG83k

set za kadencu

http://www.2bike.rs/...ere-vdo-m5-i-m6

puls traka

http://www.2bike.rs/...ere-vdo-m5-i-m6

Nisam probao kadencu, kao ni puls ali verujem da je precizan. Tacnije nisam ih ni kupio jer mi ne trebaju, pulsmetar imam sigmin na satu, a kadence hehehe pa ja sam rekreativac kome zaista nije stalo do kadence.

Jedini koji ima da se kupi sa puls trakom je model MC 2.0 iz 2013-te ali bih ga izbegao jer mu je baterija slabija u odnosu na modele 2014-te kad su izgleda skapirali da baterija 2032 ne moze da tera toliki broj funckija duze vremena.

Sigma je isto dobra, ali kod nas nema da se nabavi na zalost osim nizih modela ili Rox kojima je cena ravna nekom Garminu.  


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika