Jump to content


Fotografije

Pomoć, izluđujuće pucketanje oko sedalne cevi


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
32 odgovora na ovu temu

#21 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 21 July 2014 - 10:50 PM

Imao sam isti problem sa sličnom, krckalo, pucketalo... Izludjivalo... Onda sam sve rasturio, kanuo po kap teflonskog ulja na sine gde ulaze u sedište, stavio mast na šrafove, namestio sticnu, i na kraju je pritegao malo jače... Rezultat krckanje i pucketanje je nestalo. Ali ako si izolovao problem u patroni onda je to već druga stvar, ukoliko je patrona thun nemoj se čuditi, pa ako već i nju menjaš savet je shimano jer je u osnovnoj verziji bolji od kojekakvih jeftinijih.
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#22 telemark

telemark
  • Members
  • Pip
  • 29 posts

Postavljeno 23 July 2014 - 11:30 AM

Stigo ključ i otvorio sam patronu. Prvo što sam se iznenadio da je zatezač plastičan. Izvadim patronu a unutra haos. Izgleda da se taj zatezač olabavio pošto sam ga odvio bez po muke, pa je ušla voda pa su neki delovi malo zarđali a usput je ušlo i neko kamenče. Sve ja to očistim lepo, u nedostatku anti korozivne masti stavio sam po navojima litijumsku mast nemam drugu, vratim zategnem. Krenem da vozim i nečuje se ništa. Vozio sam i na strmim uzbrdicama gde se najčešće čulo i opet ništa. Sobzirom na kraće relacije testovi nisu relevantni ali sve ide u dobrom pravcu. Tako da se nadam da sam konačno rešio problem. Što je najbolje patrona je dobra i nemoram da je menjam. 

 

Za kraj naleteh na jedan koristan video. 


  • 0

#23 folcika

folcika
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 10 August 2014 - 04:57 PM

Isao do servisa i na kraju skunuto sve prednji pogon,nable sve sve ... lepo podmazano i trenutno je mogu reci PREDIVNO (nema ni trunke zvuka bilo kakavog) voziti biciklo :) 


  • 0

#24 pGale

pGale
  • Members
  • Pip
  • 22 posts
  • LocationTrebinje

Postavljeno 17 April 2023 - 10:47 AM

Prošlo je skoro 10 god od zadnjeg posta ali i ja imam isti problem. To čudno pucketanje ili kuckanje za koje sam bio siguran da je negdje u pogonu odnosno bb. Sve provjereno ali se i dalje čuje. Onda primijetim da mi šticna propadne cm - dva i kad malo bolje stegnem šelnu prestane i traje 20-30 km pa opet ispočetka. Šelna je na ekscentar. Koju bolju šelnu da stavim, pretpostavljam da je bolje na ključ nego na ekscentar. Malo više sam težak oko 120 kg.
  • 0

#25 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14631 posts

Postavljeno 17 April 2023 - 11:20 AM

Proveri da li mozda ram nije napukao oko sedalne cevi. Proveri sticnu takodje. Ovakve selne sa valjkom kroz koji prolazi sraf su dobre (link). Moras paziti kad stezes da ne unistis navoje u koje ulazi sraf pogotovo ako su od aluminijuma, ne treba stezati iz sve snage. Ako mora jako da se stegne onda nesto ne pase kako treba. Obrati paznju i izaberi precnik selne koji odgovara precniku sticne.


  • 1

#26 pGale

pGale
  • Members
  • Pip
  • 22 posts
  • LocationTrebinje

Postavljeno 17 April 2023 - 05:15 PM

Na prethodnom bajku sam pukotinu između hor i ver cijevi rama baš gdje je šticna ali na ovom ne vidim baš ništa. Buni me da svaki put kad pritežem šelnu pomalo zavrnem vijak. Kao da se sam otpušta šta li već. Nisam radio detaljan pregled šticne.
  • 0

#27 hari49haler

hari49haler
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 286 posts

Postavljeno 12 May 2023 - 09:20 AM

i meni takođe se pojavio čudan zvuk(zvukovi)na cannondale caadx i mislim da je na zadnjem delu sedišta.
Kada vozim cuju se više različitih zvukova a kad siđem i stisnem baš jako zadnji deo sedišta zaječi nešto malo.
Proverio sve što ste predlagali dole i deluje mi da je sve u redu.
U pitanju je originalno cannondale sedište sa gore pomenutog modela koje je stiglo uz bajs.
Šteta jer od svih to mi najviše lezi.
Ima li leka?
  • 0

#28 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 12 May 2023 - 09:58 AM

i meni takođe se pojavio čudan zvuk(zvukovi)na cannondale caadx i mislim da je na zadnjem delu sedišta.
Kada vozim cuju se više različitih zvukova a kad siđem i stisnem baš jako zadnji deo sedišta zaječi nešto malo.
Proverio sve što ste predlagali dole i deluje mi da je sve u redu.
U pitanju je originalno cannondale sedište sa gore pomenutog modela koje je stiglo uz bajs.
Šteta jer od svih to mi najviše lezi.
Ima li leka?

Можда нећу пуно помоћи, ал ко зна. Слично пуцкетање сам имао у ситуацији кад сам повлачио седло сувише уназад у штицни, покушавајући да направим бољи положај колена у односу на осовину педале.
  • 0

#29 hari49haler

hari49haler
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 286 posts

Postavljeno 12 May 2023 - 10:04 AM

Nisam ništa dirao, kako je prethodni vlasnik namestio tako vozim evo 9 meseci.
  • 0

#30 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 12 May 2023 - 10:15 AM

Провери, можда је превише повучено уназад.
  • 0

#31 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4575 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 12 May 2023 - 11:34 AM

Nisam ništa dirao, kako je prethodni vlasnik namestio tako vozim evo 9 meseci.

Sve rasturiš, poskidaš i svuda gde ide metal na metal, dobro očistiš, odmastiš i ponovo namažeš mašću, sklopiš i vrv će zvukovi nestati.
Znači očistiti, podmazati, namackati sledeće spojeve: spoj šelna sa ramom, šticna sa ramom, sedište sa šticnom i svi pokretni delovi na šticni.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1

#32 vladapile

vladapile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 475 posts
  • LocationBrus

Postavljeno 12 May 2023 - 12:45 PM

Sve rasturiš, poskidaš i svuda gde ide metal na metal, dobro očistiš, odmastiš i ponovo namažeš mašću, sklopiš i vrv će zvukovi nestati.
Znači očistiti, podmazati, namackati sledeće spojeve: spoj šelna sa ramom, šticna sa ramom, sedište sa šticnom i svi pokretni delovi na šticni.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Подржавам предлог. Ја сам слично пуцкетање решио горе описаним поступком.


  • 0

cycling is life, that's why I pedal ...


#33 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 May 2023 - 06:56 PM

Ja bih šticnu očistio ali je ne bih podmazivao, osim možda pastom koja povećava trenje (za karbon)
Edit: odnosi se na spoj šticne i rama.
  • 2




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika