Jump to content


Fotografije

Potrebni saveti za kupovinu vise delova...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
1 odgovora na ovu temu

#1 adamdrvenica

adamdrvenica
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 01 July 2014 - 06:15 PM

Pre mesec dana sam uzeo Specialized Hard Rock model iz 2011. V-Brake su kocnice, oprema slabasna Tourney menjac..neko je maznuo sa njega opremu koja je dosla uz bajs i stavio jeftinu.3X7 je bajs, sad mene zanima recimo ako hocu da stavim neku pristojnu opremu tipa Deore menjac da li je to izvodljivo?Covek u servisu (capriolo) mi je rekao da je Deore predvidjen za 3X8 i 3X9 da za moj 3X7 najbolja varijanta je Alivio pa me zanima da li je to tacno?Isto tako mi je rekao i SRAM da moze neka jeftinija varijanta.Sad mene zanima koja je vasa preporuka, sta kupiti?Drugo, sto se tice kocnica, sad ide glupo pitanje, ja imam rupe na ramu za disk, ali mi je receno da moram i bandase da menjam kako bih mogao disk sistem da stavim?ovo pitam zbog toga sto sam hteo u skorije vreme da menjam amortizer, da uzmem nesto malko bolje tipa Reba neka ili Tora a sve vise vidim kako retko koji amortizer ima V brake kacenje...kao sto vidite ja sam u fazonu da malko sredim bajs postepeno, ne nesto sad profi profi, ali da bude pouzdan koliko toliko, da sve lepo radi i bude kvalitetno i na duze staze.Bilo koja preporuka bi mi znacila.

 

evo ovako izgleda bajs. http://tinypic.com/v...=8#.U7L6lvl_vC8

 

Unapred hvala.


  • 0

#2 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 01 July 2014 - 08:20 PM

Koliko vidim na slici ti nemas nosace za disk ni na ramu ni na vili. Ako mislis na ove dve rupe nazad sto se nalaze na zadjoj vili na dnu te rupe sluze za nogaru. Ako kojim slucajem imas rupe za disk kocnice mada sumnjam, moras da stavljas nove nable za disk i da pletes opet tocak. Plus da kupis celjusti i diskove. Za pletenje i neke quadro (ili kako se vec zovu glave) moras izdvojiti okvirno oko 3200 dinara mozda vise ne znam u kom se gradu nalazis. Sto se tice zadnjeg menjaca mislim da ne bi video neku razliku da stavis alivio menjac. Ako je taj turney lepo nastelovan i radi ne menjaj ga. Taj tvoj bajk ima zadnju kasetu na navoj. Ako hoces da menjas da bude 3x8 bajk moras sve da menjas sem prednjeg menjaca. Tu spada:) zadnji menjac, sifteri levi,desni, kaseta, lanac. Ne isplati se nista rqditi sa tim bajsom. Vozi ga dok ti ne bude prqvio problema. Ili ako imas neke vece afinitete koje bajs ne moze da ti zadovolji prodaj imkupi neki bolji, jeftinije je nego ovog da budzis.
Poz
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika