Jump to content


Fotografije

Favorit restauracija


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
32 odgovora na ovu temu

#21 SuperMikica

SuperMikica
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 05 June 2014 - 03:34 PM

Ima kod Jankovica guma 584 http://shop.jankovic...ww-hs159-detail

Pozdrav Dusane,

 

hvala za link, vidim da je i Hari postavio link za unutrasnju.

Svakako bih menjala tockove, jer je zadnji kriv kao sto sam vec rekla i ne bih da mi neko to ispravlja jer ne znam koliko ce to dobro da uradi.

Ukoliko uzimam ovde gume koje si ti stavio, koje dimenzije tockova mogu da uzmem, aluminijumske?


  • 0

#22 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14631 posts

Postavljeno 05 June 2014 - 05:51 PM

Izgleda da si izabrala put kojim su te Hari i Vladeta upozorili da ne ides. Ako bi htela da zamenis cele tockove (sada govorimo o tockovima ne o gumama) moras da pazis da tvoje kocnice odgovaraju tim novim tockovima, ne mozes da stavis ni manje ni vece jer ne bi vise mogla da kocis. Gotovih tockova dimenzija koje tebi trebaju (650b ili 27.5 ili 584) nema u prodaji, ima Rodi-jevih obruca u toj dimenziji za disk kocnicu (to ti ne mozes da koristis) sa 32 rupe za zice i Capriolo ugradjuje tockove KRIPTON - MACH 1 584-19 36H na svoje 27.5 MTB bicikle. Jedina sansa da kupis gotove tockove i samo ih zamenis je da probas da nadjes ove Capriolove KRIPTON 584-19 (kojih verovatno nema u slobodnoj prodaji) ali PROBLEM JE DA LI JE TVOJ RAM DOVOLJNO SIROK DA STAVIS TE NOVE TOCKOVE. Druga varijanta je da nabavis samo obruc (iliti felnu) za tockove opet KRIPTON - MACH 584-19 36 rupa ali onda sledi nosenje kod majstora da uplete obruc, zice i glavu a ti ne zelis da odneses gotov tocak da ga samo centrira a kamoli da pravi ceo od delova. Treca verzija je izbacivanje prednjeg i zadnjeg menjaca i montiranje zadnjeg tocka sa 3 brzine u glavi I OBAVEZNO KONTROM, tako bi mogla da stavis nove tockove bilo koje dimenzije 26, 27.5, 28 ali imala bi samo zadnju kocnicu takozvanu "kontru" ali i to mora da se nosi kod majstora na uplitanje tocka plus kosta. Mozes da pravis i FIXI ako ti kocnice ne trebaju. Ovo je samo ukratko na kakve sve probleme mozes naici i zato su te upozorili da ne gubis vreme oko toga.
Meni je uvek zao da bacim bicikl ako moze da se vozi pa sam ti zato predlozio da ispravis zadnji tocak zatezanjem zica, idi u bike kitchen pa probajte da ga centrirate ako zice nisu zapekle kao sto Hari kaze. Ako su zice zapekle mogu da se iseku i stave nove. Ako uspete onda samo kupi nove gume i spoljne i unutrasnje, one gume sa linka se tesko buse pa su zato skuplje ali bar ces biti mirna jedno 4 godine, novi volan i ako imas vremena ofarbaj ga u nove vesele boje i vozi se.


  • 0

#23 jebivetar

jebivetar
  • Members
  • PipPipPip
  • 120 posts
  • Location011

Postavljeno 05 June 2014 - 07:22 PM

Ajde da lupim pa sta god da se desi

 

Sta bi se desilo kada bi na tu viljusku, ram mogli da se navare navoji za kljesta za disk kocnice?

 

To je celicni ram uz dobrog majstora i dobro osmisljen postupak pozicioniranja mislim da bi to bilo izvodljivo


  • 0

#24 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 June 2014 - 07:28 PM

Zbog tipa kocnica koje su na bajsu (cantilever) moras zadrzati originalnu dimenziju tockova i guma, jer izmedju 26x1-1/2 584mm i 26" 559mm  velika je razlika. Da je u pitanju bicikl sa tockovima 27" 630mm ili  28" 622mm jedino tu moze zamena tockova bez promena kocnica ali samo ako se menjaju 27 za 28 i obratno!

 

Pored sve muke koje tek predstoje  ti hoces menjati jos i tockove. Dve spolnje gume i dve unutrasnje schwalbe gume kostaju 3960 dinara bez ptt troskova i ugradnje servisera sto je naspram bicikle astronomska cifra, a to je samo pocetak troskova. Gde je sve ostalo!


  • 0

#25 SuperMikica

SuperMikica
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 05 June 2014 - 08:23 PM

Ok, kapiram - ukoliko zelim da menjam tockove, moram promeniti i kocnice onda. Mislim da su mi u Capriolu nudili upravo Kripton samo sto u tom momentu nisu imali gume za te dimenzije tockova. Gledala bih da zadrzim trenutni menjac.

 

Hari, hvala na svim savetima. Bicikl sam kupila za 2,500 din i svakako mi je instant bilo jasno da je neko bolje ulaganje potrebno. Na to sam pristala odmah i tako nesto sam i trazila, jer mene zanima da napravim nesto svojim rukama, da steknem novo znanje i da na kraju uzivam u onome sto sam ja napravila. S toga, svako dalje nabacivanje troskova i negativnih strana ove moje price je uzaludno :D Ja ovo zelim i radicu na tome :)


  • 0

#26 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14631 posts

Postavljeno 06 June 2014 - 12:06 AM

Nisam siguran da si me razumela, mesto na kome su kocnice montirane na ramu bicikla je razlog zbog kojeg moras pokusati osposobiti taj stari tocak ili nabaviti novi tocak ISTOG precnika 584mm. Bilo koje druge kocnice ce opet kociti samo tocak precnika 584mm. Znaci zbog POLOZAJA kocnica koji JE NEMOGUCE PROMENITI prinudjena si na tocak velicine 584 (ili po novom 650b ili 27.5) a zbog tocka na gume dimenzije 26x1.1/2 ili 584 koje su trenutno jako retke. Imas srecu pa su poceli ponovo da prave tockove u tim starim velicinama za planinske bicikle inace ni nove gume za tvoj bicikl ne bi mogla da nadjes u Srbiji. Opet ponavljam predlog ispravi taj stari tocak, kompletno nove i spoljne i unutrasnje gume i vozi. Kljuc za zatezanje zica na tocku kosta 100-200 dinara to mozes i sama kod kuce prvo malo YouTube pa polako, sve sto ti nije jasno pitaj.


  • 0

#27 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 06 June 2014 - 05:39 AM

Hari, hvala na svim savetima. Bicikl sam kupila za 2,500 din i svakako mi je instant bilo jasno da je neko bolje ulaganje potrebno. Na to sam pristala odmah i tako nesto sam i trazila, jer mene zanima da napravim nesto svojim rukama, da steknem novo znanje i da na kraju uzivam u onome sto sam ja napravila. S toga, svako dalje nabacivanje troskova i negativnih strana ove moje price je uzaludno :D Ja ovo zelim i radicu na tome :)

sad ne kontam smisao teme. Neko otvori temu na kojoj trazi pomoc i osnovne savete, a onda za savete koji mu se ne svidjaju kaze da su uzaludno dati...hmmmm


  • 0

#28 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 06 June 2014 - 05:52 AM

Nisam siguran da si me razumela, mesto na kome su kocnice montirane na ramu bicikla je razlog zbog kojeg moras pokusati osposobiti taj stari tocak ili nabaviti novi tocak ISTOG precnika 584mm. Bilo koje druge kocnice ce opet kociti samo tocak precnika 584mm. Znaci zbog POLOZAJA kocnica koji JE NEMOGUCE PROMENITI prinudjena si na tocak velicine 584 (ili po novom 650b ili 27.5) a zbog tocka na gume dimenzije 26x1.1/2 ili 584 koje su trenutno jako retke...

moguce je menjati velicinu obruca/tocka ako se menja tip kocnice, ponekad. Na 26ROAD (571) postavljani su 26MTB (559) obruci uz minorne adaptacije. Na neke starije gradske bicikle predvidjene za tockove 26" (584, 590) moguce je postaviti 622 obruce u kombinaciji sa drumskim celjustima sa plićim hvatom (39-49mm ili 47-57mm) od originalnih. Msm da bi to moglo i ovde samo sam hteo da predlozim da se prvo proba sa 559 obrucom da bi se zadrzale ovaj tip celjusti i ciklokros "izgled" bicikla. Moj licni izbor bi bio ravan volan i V-brake, ako moze na 26MTB (559) obruc. Postavljanje drumskih celjusti bi po meni "zahtevalo" skidanje "pinova" (koji nose trenutne celjusti) sa rama i vile, vise iz estetskog nego tehnickog razloga.


  • 0

#29 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 June 2014 - 04:30 PM

Ok, kapiram - ukoliko zelim da menjam tockove, moram promeniti i kocnice onda. Mislim da su mi u Capriolu nudili upravo Kripton samo sto u tom momentu nisu imali gume za te dimenzije tockova. Gledala bih da zadrzim trenutni menjac.

 

Hari, hvala na svim savetima. Bicikl sam kupila za 2,500 din i svakako mi je instant bilo jasno da je neko bolje ulaganje potrebno. Na to sam pristala odmah i tako nesto sam i trazila, jer mene zanima da napravim nesto svojim rukama, da steknem novo znanje i da na kraju uzivam u onome sto sam ja napravila. S toga, svako dalje nabacivanje troskova i negativnih strana ove moje price je uzaludno :D Ja ovo zelim i radicu na tome :)

To sto zelis nesto sama napraviti je svakako za pohvalu i u tome te svi podrzavamo, ali taj bicikl nije zgodan i zahvalan za  rad  nego bicikl sa komplikacijama . Ponovicu, najbolje prodaj taj bicikl na limundu i ako bas hoces uzmi nekog roga sa tockovima 28" 622mm i polako ga sredjuj. U sustini isti je posao samo sto daleko lakse ide i ima kvalitetnijih delova da se kupe. 


  • 0

#30 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14631 posts

Postavljeno 08 June 2014 - 02:52 PM

Ima kod Dimceta na novobeogradskom buvljaku spoljne gume dimenzije 26x1.1/2 za 700 dinara i unutrasnje 26x1.3/8


  • 0

#31 dexxon

dexxon
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 June 2015 - 03:39 PM

Izvinjavam se što otvaram staru temu, pretraga me je dovela ovde. 

Hteo bih da dovedem u vozno stanje stari Puch i imam problem oko nabavke guma 28-584 odnosno 26x 1 1/8 x 1 1/2. Kakva je danas situacija po tom pitanju? Čini mi se da su kod nas dostupne samo kineske CST.


  • 0

#32 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14631 posts

Postavljeno 28 June 2015 - 05:43 PM

http://shop.jankovic...ww-hs159-detail


  • 0

#33 dexxon

dexxon
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 June 2015 - 06:42 PM

Hvala na pomoći, iščitao sam temu i video sam taj link ranije. Najverovatnije ću uzeti 37-584, ima dovoljno mesta.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika