Jump to content


Fotografije

cube litening- moj novi bajs


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
69 odgovora na ovu temu

#61 nina

nina
  • Members
  • Pip
  • 23 posts

Postavljeno 25 June 2008 - 08:41 PM

Kada smo vec kod tockova, sta mislite o tockovima SH R-550? Koliko su dobri, posto upravo njih vozim.
  • 0

#62 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 25 June 2008 - 08:55 PM

Ako mislis da te lazem,sad cu ti reci kako stoje stvari.Mozes slobodno pogledati cene komponenti tipa Shimano 105 ili Ultegru kod nas.Cenovnik Capriola je dostupan svima na njihovom sajtu,za Planetbike listu skidaju dileri kada se uloguju na njihov sajt.
Pre svega,ne znam mnogo ljudi koji su napakovali bike sa svakim novim delom a to znaci kupljeno u prodavnici..Kada sam uzeo biciklu,na njemu je bio neki stari Shimano 105 i td..Svaki deo po deo sam kupovao iz Planetbika ili Capriola ( ALI SVAKI),i to me je iskostalo negde oko 1500 eura.
Sta mislis,sta sam mogao da kupim za taj novac od ovih "legalnih bicikli" tipa Scott CR! PRO full carbon,full 2x10 Ultegra i to za manje para.Ali nisam,ostao sam na "legalnoj robi",za razliku od mnogih.
I pritom sam se zaduzio mnogim ljudima da bih dosao do ovih delova.
Ako ovo cita, "Genius" zna o cemu pricam.
Ljudima je mnogo da Ultegru plate 500 ili manje eura.Pa mene su samo pogon,samaraljke i pedale izasle toliko a gde je sve ostalo...Pogledajte koliko kosta svaka komponenta Ultegre pa onda pricajte..
Ili tockovi,ako Mavic Ksyrium u Capriolu kosta oko 1000 eura,kako onda da se ne iznerviram kad vidim da neko prodaje Mavic Cosmic ( kosta preko 1500 eura )ili jos gore ceo bike za ispod 500 eura.Takve bih posetio sa policijom,trazio da vidim papire za biciklu i pitao ih odakle im..
I sad ako bih ja hteo da na pr. prodam svoj bike ( ali naravno necu),kad bih potrazio za njega 1500 eura,sta bi rekli ljudi."Pa to je i previse"..
Sve to moram reci, zbog kradenih bicikli koje ko zna odakle stizu.I sada kad neki posten covek kupi nesto,onda ispada da je on ispao budala kad je za "manje para imao visu klasu".
Naravno,nisu krivi ljudi koji to kupuju nego koji to prodaju..
Pokazacu vam i slike da ne mislite da pricam u prazno.Sutra ide komplet ovih delova na bike ( nesto je vec na njemu )..
UH,pukao mi je skroz film pa sam se ovoliko raspisao #-o

Attached Thumbnails

  • Resize of P62ss50241.jpg
  • Resize of P6200241.JPG

  • 0
Passo di Gavia

#63 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 25 June 2008 - 09:00 PM

, sta mislite o tockovima SH R-550? Koliko su dobri, posto upravo njih vozim.

Mislim da su tockovi solidni,Ima ih drugar na biku,sluze ga odlicno.Za te pare,odradjuju posao..
Mada po meni je jaci Mavic sa svojim felnama.Zato sam i uzeo CXP felne...
  • 0
Passo di Gavia

#64 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 25 June 2008 - 09:22 PM

Danas smo Hari i ja zvali coveka, tj ja sam pricao. Kaze Tabulari, 26ica u dobrom su stanju.
Tabulare nebi nikad vozio jer mi je cela stvar previse komplikovana. Tabulari su sami po sebi skuplji + zaebancija postaviti + sta da radim kad mi rikne guma na 90km od kuce. Drugo 26ica, ne pase na ove ramove koje vozimo a i vise sam za 28 varijantu kod drumskog.
Zato jeste cena niska, jer se kupac teze nalazi.

E sad kome treba drumski hibrid ovaj je super, ali gledajuci sliku, ram je drumski a tockovi 26" pa imam utisak da ram nije veci od 48 ali treba proveriti.
  • 0

#65 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 25 June 2008 - 09:32 PM

Kada smo vec kod tockova, sta mislite o tockovima SH R-550? Koliko su dobri, posto upravo njih vozim.


I točkovi imaju radni vek, pravo je pitanje koliko ih voziš :)
U svakom slučaju, mislim da su ok, ja bar o Shimanu imam izuzetno pozitivno mišljenje.
  • 0

#66 profa

profa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 25 June 2008 - 09:43 PM

Kada smo vec kod tockova, sta mislite o tockovima SH R-550? Koliko su dobri, posto upravo njih vozim.

Gde si Nina...nije te odavno bilo!? Ove točkove,takodje lično vozim i mislim da su sasvim ok. Novije verzije su Rs-10 i 20. Imam i ove, ali mislim da su za nijansu "nežnji" od WH-r 550. Pozz.
  • 0

#67 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 June 2008 - 11:38 PM

Kada smo vec kod tockova, sta mislite o tockovima SH R-550? Koliko su dobri, posto upravo njih vozim.


Vozim iste tockove sa 100kg i nemam primedbi.
  • 0

#68 nina

nina
  • Members
  • Pip
  • 23 posts

Postavljeno 26 June 2008 - 05:51 AM

Onda ce mi ovi tockovi valjati, mada i sada vidim da su ok, dosta su "podvozni", nabla se vrti sasvim dobro:).Na mojih 55kg, ovo je dobro,mada sam htela da cujem i vase misljenje.Nabavila sam nov bajs, Giant carbon sa 105 desetofazom i doticnim tockovima,pa posto ja to "cepam" redovno,trajace mi ovi tockovi.Mada,tacno je da su tockovi i ram osnova bicikla.sa losim nablama,nista ne mozes da uradis,mozes da se upinjes koliko hoces,ali efekta nema.
Pozdrav za profu,vratila sam se malo na forum kao sto sam se vratila i biciklu posle izvesne pauze:).Sada sam opet u treningu:)
  • 0

#69 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 27 June 2008 - 11:40 AM

Na mojih 55kg, ovo je dobro,mada sam htela da cujem i vase misljenje.


Sa tom kilažom mislim da će te šta god da voziš dobro služiti jer se kao prosečna vrednost za masu vozača uzima 75kg i MSP (maximum sustained power) od 350W.
  • 0

#70 vladan

vladan
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 08 July 2008 - 10:29 PM

Jedno pitanje. Nasao sam neku kombinaciju da kupim nesto preko e-bay-a, pa sam naisao na ove tockove. Koliko mislite da vrede, tj. koja bi gornja granica trebala da mi bude pri licitaciji i da li uopste oni odgovaraju mom biciklu.
Hvala unapred,
Vladan

http://cgi.ebay.co.u... ... :IT&ih=018

http://cgi.ebay.co.u... ... PIC&ih=011

http://cgi.ebay.co.u... ... :IT&ih=022
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika