Jump to content


Fotografije

Hmm...Sa brda na drum


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
39 odgovora na ovu temu

#21 Sale62

Sale62
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 21 April 2014 - 10:15 PM

Sale, počeo si da se ložiš, a to sa aspekta kupovine, pogotovo nekoga ko nema iskustva, uopšte nije dobro. Zato (pogotovo ako ono 62 predstavlja godište, znači nisi deca) iskuliraj malo i obrati pažnju na suštinu koja se zove "finansijska konstrukcija". Svaki evro više odvojen za tu priliku, otvara više šansi za dobru kupovinu. Uz dobar i PROVEREN savet, koji ovde možeš da dobiješ, nećeš pogrešiti.

Nije to lozenje to je neki moj zakljucak odnosno nesto sto sam mislio da treba da se da da bih imao ok drumasa tacnije dobrog u kojeg ne treba vise ulagati i koji ce moci da traje dosta godina i za koji ce se isplatiti svaki novcic koji das....Ne bih voleo da kupim eto tako nesto koje ce se kvariti cesto ili koji znam da treba da se nesto ulozi...Inace ovaj btoj je tako random, ne znam koliko imas goina ali da sam 62 mogao bih da ti mozda budem otac onda :D E sad to sto nemam iskustva jeste tacno, ali opet nemoram da probavam i bas da napipkavam sve, ako vec ocu da imam dobrog drumasa....E sad mozda to oko karbone je vec neko tako da kazem proser****e jer bes toga se moze ali operma je ta koja je kljucna i za koju sam primetio da i nije tako jeftina ako je ocuvana kakvu bih je ja zeleo....Ako ti samtras da je 500e puno za prvog drumasa koji zelim da bude ocuvan i da traje ihahaj onda nez sta da kazem...Ja postujem misljenje svakog od vas prvenstveno jer ste vi oko svega ovoga mnogo bolje informisani i znate mnogo vise nego sto ja znam.....Mislio sam da sa 250e moze da se kupi normalan drumas kao recimo MTB :D koji moze da zadovoljava sve potrebe nekog kao ja....I da ima fin prednji amortizer, neku srednju opremu, fine kocnice....kod drumasa mislim da je malo drugacije sa 300e koliko vidim dobijes sork koju niko ne voli i za koju imam utisak da nevalja bas nista .... Prema tome sam mislio posto sam jos dete :D da nadjem neki posao preko leta nesto da uzmem da radim da lepo zaradim sam sebi i da kupim ako ne mogu ja i pola sakupljati pa sacekati zimu cekati nesto da iskoci i zgrabiti :D
  • 0
Pimp My Bike: HT XCS 6.0

#22 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 22 April 2014 - 12:22 AM

Drumas ispod 400-500 retko,se nadje dobar.
  • 0

#23 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 April 2014 - 12:56 AM

Sale, nije sigurno mislio da imaš 62 godine :) već da si možda '62 godište jer je to čest princip formulisanja username-a, nick+godište ;).
A inače ni 50 pa ni 60 god. nije previše za bicikliranje :) to je doživotna strast.

Nije 500e puno za prvog drumaša, ali nije ni malo. Ne savetuju te da kupiš jeftiniji već da samo budeš strpljiv i da se ne zalećeš. Jer što je cifra veća imaš širi izbor i možeš bolje pazariti ali se i više za*ebati ;).
I ja mislim da je to idealan cenovni rang, ako možeš da kupiš i održavaš mašinu samo napred.
  • 0

#24 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14631 posts

Postavljeno 22 April 2014 - 01:04 AM

A da kupis neke 26x1.3 Continental Sportcontact ili Schwalbe Kojak i uze unutrasnje gume i eto brzine za malo para, eventualno neki aero bar, kad te pitaju sta si to napravio od bicikla ti kazi hibrid. Ako te brine izgled takvog bicikla neka te ne brine nekad se vozilo...
http://i11.tinypic.com/2w3qiyw.jpg
http://is.pinkbike.c...bpic3093347.jpg
  • 0

#25 Sale62

Sale62
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 22 April 2014 - 08:49 AM

Sale, nije sigurno mislio da imaš 62 godine :) već da si možda '62 godište jer je to čest princip formulisanja username-a, nick+godište ;).
A inače ni 50 pa ni 60 god. nije previše za bicikliranje :) to je doživotna strast.

Znam na sta je mislio :D al da sam 62god to ti je taman 52god :D al da neidem dalje off :D To da se zaletim necu a ni ne mogu prvo jer nemam jos para tako da se nadam da ce nesto izaci dobro u medjuvremenu :D a ova idea o hibridu mi se i nesvidja toliko jer bih morao dosta da promenim na biciklu...recimo osim guma, morao bih da promenim sticnu koje je dosta teska i gadno izgleda nekom obicnom, prednji amortizer je dosta tezak za neki bajs kakvog ja zelim....tako da bih tu zeleo isto neku tvrdu viljusku...cak mislim da su mi i felne malo presiroke za neke od uskih guma, al ne znam kakve su te kojak..a na vrh svega toga bajs mi je ja msm 44-45cm sto je dosta nisko za nekog treka ili hibrida po nekom mom misljenju :D ako gresim slobodno me ispravi :D
  • 0
Pimp My Bike: HT XCS 6.0

#26 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 22 April 2014 - 02:02 PM

Drago mi je što si mlađi, znači da za tebe ima vremena. I sa 62 godine ne bi mogao da mi budeš otac, mada ja ne bih imao ništa protiv da se vratim malo unazad.
Pazi, bilo je na ovom forumu dosta upita u vezi kupovine bicikala, od čisto informativnih, pa do krajnje ozbiljnih. U većini slučajeva, bile su u raskoraku želje i mogućnosti, tj nedovoljno para za nešto stvarno pristojno. Bilo je i ljudi koji bi kupili, recimo, drumaša (kao evo ti), a da nisu imali potpunu predstavu o samoj drumskoj vožnji i osećaju koji vozač ima tom prilikom. Nije dovoljno da samo želiš bržu vožnju nego sa MTB-om ili trekingom, celokupan osećaj je drugačiji, nekako od spoljnjeg doživljaja vožnje bicikla, prelaziš na unutrašnji plan, vožnju samo radi vožnje, esenciju biciklanja oslobođenu spoljnih efekata. Kad sretneš drumaša na putu, često se i ne javi, ne zbog toga što je uobražen (mada ima i toga), već je skoncentrisan na taj unutrašnji događaj. Zato, treba probati takav način vožnje, nebitno kojim biciklom, nebitno da li su gume deblje ili tanje, da li je pogon veći ili manji. Ako se u tome prepoznaš, onda super, kupuj drumaša, ako ne, bar si uštedeo glavobolju oko trošenja para.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#27 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 22 April 2014 - 02:58 PM

Bas zbog toga ja savetujem ljudima da prvo kupe jeftin drumas pa ako im se svidi lako ce kupiti nesto bolje. Taj jeftin drumas (tipa 200 evra sa samaraljkama) ce lako prodati, mnogo lakse nego da se zarobe sa necim od 500-600 evra samo zato da bi bili u trendu.
Da ne pominjemo navikavanje na drugaciji stil voznje, obracanje vise paznje na put i rupe na putu, prelazenje preko ivicnjaka i sve ono sto skoro i da ne primecuju vozeci mtb a sto je dosta vazno na drumasu. I cena takvog navikavanja je neuporedivo prihvatljivija na drumasu od 200 u odnosu na drumasa od 500-600 evra.
  • 0
.

#28 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 22 April 2014 - 03:15 PM

Slazem se sa Zaretom u potpunosti... :mrgreen:
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#29 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 22 April 2014 - 03:39 PM

...Ako se u tome prepoznaš, onda super, kupuj drumaša, ako ne, bar si uštedeo glavobolju oko trošenja para.

Bas zbog toga ja savetujem ljudima da prvo kupe jeftin drumas pa ako im se svidi lako ce kupiti nesto bolje...

Slazem se sa Zaretom u potpunosti... :mrgreen:

sasma se slazem, samo lagano :)
  • 0

#30 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 22 April 2014 - 03:44 PM

Bas zbog toga ja savetujem ljudima da prvo kupe jeftin drumas pa ako im se svidi lako ce kupiti nesto bolje. Taj jeftin drumas (tipa 200 evra sa samaraljkama) ce lako prodati, mnogo lakse nego da se zarobe sa necim od 500-600 evra samo zato da bi bili u trendu.
Da ne pominjemo navikavanje na drugaciji stil voznje, obracanje vise paznje na put i rupe na putu, prelazenje preko ivicnjaka i sve ono sto skoro i da ne primecuju vozeci mtb a sto je dosta vazno na drumasu. I cena takvog navikavanja je neuporedivo prihvatljivija na drumasu od 200 u odnosu na drumasa od 500-600 evra.


Svaka ti je zare ko u Njegosa :). Samo je problem sto ljudi zele da dobiju brzinu kupovinom uzih guma uglavnom sa mtb prelaze na trekere itd. kao sto ti rece nije to to dok se ne sedne na drumasa.
  • 0

#31 Sale62

Sale62
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 25 April 2014 - 06:11 PM

au kakv bajs za 230e http://www.cikloberz...w.php?id=149933
znaci dok sam ga video otvorio jos par tabova i pogledo detaljno olgas ono je iskocilo da je prodat zanci bajs se bukvalno prodao za par sati samo :o cudo oprema je tiagra nsita specijalno ali vidljao sam soru za po 300-350e a kolik oznam tiagra je bolja od sore...a takodje bajs mi deluje dosta lepo i novo na oko jedino sto bi trebalo da se zani traka volana i stave neke uze gume....stvarno extra bajs za male pare
P.S a bogme kada ga malo bolje pogledam jeste da je mutna malo slika ali lanac msm da je dosta zardjao tj da je neocuvan bajs a prednji pogon mozes se iseci koliko je ostar ( bar koliko vidim na slici koja je dosta mutno) - ovo ja sad da se tesim malo sto mi promako ovako neki bajs :D
  • 0
Pimp My Bike: HT XCS 6.0

#32 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 26 April 2014 - 12:11 AM

Focus mares nije drumas nego cx bajs.
  • 0

#33 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 April 2014 - 12:02 PM

Focus a slike van fokusa :mrgreen:
I prošle godine kad smo ortak i ja vrebali drumaš za njega, kad god je pogon bio kao cirkular slike su bile slučajno mutne...
  • 0

#34 Sale62

Sale62
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 26 April 2014 - 06:02 PM

Focus mares nije drumas nego cx bajs.

pa vidim ima kalsican mtb zadnji menjac gume su mu sire nego drumasa a i ima klasicni vbrake...al moze se to lagano pretovriti u full drumasa :D
  • 0
Pimp My Bike: HT XCS 6.0

#35 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 26 April 2014 - 06:24 PM

Ne moze bas tako lako kao sto izgleda ali moze. Felne su sire nego kod drumasa (bar obicno jesu), v-brake nije klasican vec namenjen drumskim samaraljkama, pogon je jos slabiji nego compact... Ima tu dosta posla a zna i da kosta.
  • 0
.

#36 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 26 April 2014 - 06:31 PM

Ovde na ovom focusu su obicne felne (nisu sire nego kod drumasa) prednja je aksium race mavic a zadnja fulcrum racing ( koji je broj fulcruma da me ubijete ne znam :) ). Nemoj da se sekirws puno sto je prodat. Sve na njemu je raspareno. Zasto ne znam.
  • 0

#37 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 27 April 2014 - 07:55 PM

Zato što je to neko izakao u sezoni CX trka, a sada ga se oslobađa.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#38 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 29 April 2014 - 07:17 PM

(Dobar) CX je inače super ideja za univerzalni bicikl koji uz male promene može i na drum i u šumu. Što se tiče felgi, širina nije problem - sad se i na drumu voze felne od 23mm, pa i šire.
  • 0

#39 Sale62

Sale62
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 29 April 2014 - 10:31 PM

vidoh upravo ovaj oglas nije doduse sa CB ali me zanima vase misljenje o ovom biciklu http://www.kupujempr... ... er_id=1685 znaci cena mu je 260e malo skuplji od scout discovery proa ali koliko vidim ima daleko bolju opremu ikao je to i dalje 2300/sora koja je i dalje pri dnu....zanima me da li uopste vredi bicikli ... i da vila je od gvozdja... :D i koja je razlika izmedju ovog modela, ako se nevaram ovo je neki kao v2 i onog prvobitnog obicnog crvenog ? jel nesto slabiji posto vidim da je priclicno jeftiniji nego onaj?
  • 0
Pimp My Bike: HT XCS 6.0

#40 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 29 April 2014 - 10:47 PM

Vidi ovako. I as tri opcije sto se drumasa tice.
1)
Kupi retro drumasa za 100tinak evra vozaj ga i ako ti se svidi skupi pare i kupi sebi drumasa sa samrarqljkama novije generacije

2)
Skupi min 500e kupi ok drumasa i uzivaj

3)
Kupi bilo koji od navedenih bajkova koje vidim da ovde navodis a to su razni capriolo discovery i ostali koji su od drumskog bicikla daleko kao mi od evrope :? . Jedino slicno je to sto imaju drop bar i to je sve.

Bilo koji bajk ovde da okacis a nadjes ga u oglasima i tipa 250e nije drumas u pravom smislu te reci.
NE MOZES NACI KRSTENOG DRUMASA A DA NIJE RETRO ISPOD 500e.

Ps 2300 oprema nije pri dnu to je prva grupa ispod toga nema nista. Da na ovom bajku je vila celicna.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika