Jump to content


Fotografije

Paktreger za drumaša, poželjno i za male bisage


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
198 odgovora na ovu temu

#141 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 29 January 2018 - 11:37 AM

Što volim kad drugi znaju bolje od mene šta je meni lepše, prijatnije ili veće uživanje

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока

 

Ovo najčešće ne znamo ni mi sami za sebe, bar dok ne probamo više varijanti, a neki ne ukapiraju ni tad. Ali za mene poenta nije da biram bilo kome bilo šta, već da podelim svoje mišljenje i iskustvo. Kao valjda i većina nas ovde. Sujete i zajedljivosti ostavimo po strani (generalno)

U nekom od postova iznad si spomenuo, za mene, magičnu reč - "optimalno" a i Gadjan je lepo napisao da je za njega optimum Ferari na Stelviu i to pozdravljam, mada bi za mene Alpi na drumašu sasvim sigurno bili tiha patnja :)

Može se na divlju svinju ići i karabinom i bokericom i kratežom, lukom i strelom, tetkom, škorpionom... Može se pecati som ultralakim priborom, zato što neko to tako voli, ali kad naiđe neka somina ima da polomi i štap i tebe :) Na fudbalicu sa ekipom retko istrčavam sa kostobranima i kramponima :D a na ture ne nosim DSLR i tri objektiva jer imaju sto kila i treba mi 15min da okinem...

Pozdravljam svačiji izbor, stil i opredeljenje. Sretao sam ljudi koji putuju na drumašima, ponikama, MTB-ovima, žirafama... Ljude koji tegle nameštaj za dvosoban stan i one koji imaju rezervi par gaća i majicu. Svako bira sebi, ali postoje okviri koji su "optimalni" i kao takvi referentni, nije baš da smo totalno na polju proizvoljnosti.


  • 4

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#142 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 29 January 2018 - 02:13 PM

Sve se ja slažem sa tobom i sve bi to imalo smisla da je tema tipa "koji bicikl kupiti za putovanja" pa onda lepo krenemo o prednostima i manama svakog tipa pojedinačno, ali u temi o drumašima ne vidim potrebu da se piše protiv tih istih drumaša.


  • 2

#143 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 January 2018 - 02:31 PM

Kad sam pre 4 godine otvorio ovu temu nisam mislio da će imati ovako svetlu budućnost hehe.

 

Ja volim ono što Alx reče, rezervni par gaća i majica. Ne bukvalno ali dakle minimum minimuma, da vukljam samo ono što je baš neophodno. Tu uskaču ove torbe i ili paktregeri manjih dimenzija. Oni prave veliku razliku, jer iako se po džepovima može poneti svašta nešxto za celodnevnu vožnju, ako se negde noći ipak je potrebno malo presvlake, elektronike punjača... možda papuče za vodu itd. Tih nekoliko litara u torbi mnogo znači. Po potrebi ni manji ranac na leđima nije problem, pa manje i teže stvari u torbu pod sedlo, a kabastije a lagane tj odeću u ranac. Na taj način se može poneti sasvim lepa količina prtljaga kad se dobro spakuje.

Ako se ona torba pokaže dobro, na paktreger se više ne bih vraćao. Ona varijanta što ima oslonce na zadnju vilu ili osovinu točka siguran sam da je pouzdana ali mi je to rogobatno i komplikovano/sporo za de/montažu.


  • 0

#144 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 29 January 2018 - 02:50 PM

Torba sa Alija je verovatno i najjeftinije rešenje, a definitivno je najjednostavnija za montažu/demontažu.


  • 0

#145 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 29 January 2018 - 03:03 PM

U apiduru (srednje velicine) stane sve sto vam je potrebno za par dana voznje. Nisam neki ciklo putnik ali sam vozao vise tura od po par dana. Razlika u mojim voznjama i ciklo tura vozanjma su sto ja ne spavam ili spavam u nekom hostelu itd. Vise puta sam bio do crne gore ali sam uvek samo jednom nocio u nekom zatvorenom objektu i za 48h stizao do dole. Brevete koji traju duze od 24h 400-600-1000 vozim na nacin sto spavam negde pored puta u vremenskim intervalima od po pola sata. To mi je dvoljno da se odmorim a da me ne uhvati preveliki umor i da ne mogu da nastavim dalje. Kada idem na neku "duzu" turu u apiduru naguram, rezervni sorc, dres, jaknu, duge bici gace, gelovi itd koje cu koristi kasnije, punjac za garmin, eksternu bateriju, spoljnu gumu, unutrasnju gumu i ostale sitnice. Ostane u torbi mesta sigurno za neku light vrecu za spavanje. U torbici na ramu drzim alat, flekice i pribor za razne stvari koji mi nisu po dzepovima a mogu mi biti potrebne u voznju i da ne otvaram veliku tobu nazad. Velika prednost apidure u odnosu na te neke sa alija je ta sto je 100% nepromociva, i nemam bojazni da ce mi bilo kakvom kijametu stvari unutra biti mokre.
  • 3

#146 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 29 January 2018 - 03:58 PM

Sve se ja slažem sa tobom i sve bi to imalo smisla da je tema tipa "koji bicikl kupiti za putovanja" pa onda lepo krenemo o prednostima i manama svakog tipa pojedinačno, ali u temi o drumašima ne vidim potrebu da se piše protiv tih istih drumaša.


Zašto ne? Mislim da je dobro znati prednosti i mane.


Poslato sa sokocala mobilnoga
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#147 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 January 2018 - 04:16 PM

Brevete koji traju duze od 24h 400-600-1000 vozim na nacin sto spavam negde pored puta u vremenskim intervalima od po pola sata. To mi je dvoljno da se odmorim a da me ne uhvati preveliki umor i da ne mogu da nastavim dalje.



Eee, blago tebi.. ovo je kod mene nemoguce.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#148 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 29 January 2018 - 04:37 PM

Ono sto bi meni recimo na toj nekoj cikloturi bilo neophodno je sve ono sto je Belgarath nabrojao i plus bih uz to dodao i jedan omanji sator za dvoje i hrane za jedan do dva obroka. Upravo taj sator i to malo hrane daje vecu slobodu i mogucnost prilagodjavnja kada je touring drumasem u pitanju ali isto tako pretpostavljam da to ne bi moglo sve da se popakuje uz pomoc tih torba na ram i ispod sica ili gresim?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#149 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 29 January 2018 - 05:51 PM

To sto si nabrojao moze sve da stane, hrana za dva obroka ne zauzima mesta, a sator se podeli na dva bajka (ako idete u paru). Jedan nosi sipke drugi sam sator. Sipke i sator mogu na top tube da se zalepe, bez neke torbe itd. Obicna izolir traka drzi sve lepo na mestu.
  • 0

#150 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 29 January 2018 - 05:55 PM

...omanji sator za dvoje i hrane za jedan do dva obroka...ali... pretpostavljam da to ne bi moglo sve da se popakuje uz pomoc tih torba na ram i ispod sica ili gresim?

mozda sator u onu torbicu ispred upravljaca, nesto ovog tipa?

 

roswheel attack.jpg

 

roswheel attack road.jpg

 

roswheel attack road 2.jpg

 

 


  • 0

#151 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 29 January 2018 - 06:53 PM

Zašto ne? Mislim da je dobro znati prednosti i mane.

Jednostavno zato što to nije tema. Tema je kako nakačiti nešto stvari na drumaš.

Otvori temu koji bicikl za turing i siguran sam da će biti vrlo živa i posećena.

 

 

Ono sto bi meni recimo na toj nekoj cikloturi bilo neophodno je sve ono sto je Belgarath nabrojao i plus bih uz to dodao i jedan omanji sator za dvoje i hrane za jedan do dva obroka. Upravo taj sator i to malo hrane daje vecu slobodu i mogucnost prilagodjavnja kada je touring drumasem u pitanju ali isto tako pretpostavljam da to ne bi moglo sve da se popakuje uz pomoc tih torba na ram i ispod sica ili gresim?

Kucaj u YT bikepacking i dobićeš mnogo klipova sa raznim varijantama pakovanja u torbe,koje se kače na ram, volan ili sedište, bilo u drumaškoj ili MTB verziji

 

 


  • 0

#152 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 29 January 2018 - 07:02 PM

Uvek mozes ukucati na yt bilo sta i dobiti snimak. Ono sto mene zanima jeste misljenje kolega i obrazlozenje istog.

Ta torbica napred deluje kao prakticno resenje... jos samo da moze da se montira na korman do i od 420 mm.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#153 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 29 January 2018 - 10:01 PM

Jednostavno zato što to nije tema. Tema je kako nakačiti nešto stvari na drumaš.

 

Slažem se ja sa tobom, ali nijedna tema nije hirurški precizno uokvirena, pogotovo posle 7-8 strana, a bisage i putovanje su deo ove teme svakako.

Tu negde onada dođu i ove i slične vrste sugestija i komentara i smatram to normalnim razvojem diskusije.

Nije ideja da se "uvrede" drumaši - bar nije moja. Meni to prosto zvuči kao "kako da namontiram Thule na Ferari".

Jasno mi je da je neko zaljubljen u svoj bajs i da po svaku cenu hoće da istraje u tome da mu se interesovanja menjaju, a bajs baš i ne, pa sam ponudio drugačiji ugao gledanja na stvari. Ako nekome koristi - super, ako ne; zanemarite ;)


  • 3

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#154 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 29 January 2018 - 10:45 PM

Postaje zanimljivije od teme o lancu :D


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#155 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 January 2018 - 09:44 AM

Postaje zanimljivije od teme o lancu :D



Pratim.. i cekam da se rasplamsa tema :D
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#156 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 30 January 2018 - 07:32 PM

Uvek mozes ukucati na yt bilo sta i dobiti snimak. Ono sto mene zanima jeste misljenje kolega i obrazlozenje istog.

Ta torbica napred deluje kao prakticno resenje... jos samo da moze da se montira na korman do i od 420 mm.

Velika većina može da se montira na 420 jer su sve koncipirane kao valjak koji se sa jedne strane ili često sa obe rolaju, čime se postiže vodonepropusnost, ali se istovremeno određuje i njihova širina.

 

Inače postoje dva glavna tipa tih torbi. Prve su one koje se kače trakama direktno na volan, npr Apidura, mogu da budu u koliziji sa sajlama i mogu da ogrebu boju na vratu rama. Ove dominiraju tržištem.

BIM-1-Bike-1180x640.png

product-bikepacking-frontloader-frontloader-61da304e1945d58445b3fc12d2f594cc.jpg

 

Druga verijanta je "kolevka" koja je čvrstom vezom udaljena od volana pa su manje agresivne prema sajlama ili farbi.

Salsa-EXP-Series-Bikepacking-Bags-Frame-Bag-Saddle-Bag-01.jpg

Specialized-Burra-Burra-Bikepacking-Handlebar-Roll-e1468281563350-1000x383.jpg

 

Možda nekom bude od pomoći https://www.cyclinga...-manufacturers/

 

Za YT sam napisao jer postoji mnogo klipova gde su ljudi snimali šta su sve pakovali u ove torbe i iz toga može dosta toga da se vidi. Kod nas je ovaj vid pakovanja u povoju i nema mnogo iskustava.


  • 1

#157 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 602 posts

Postavljeno 30 January 2018 - 07:41 PM

Onaj bicikl ispod čije slike piše "Rhinowalk Bikepacking Bags" izgleda bolesno dobro čak i ovako napakovan n2:redbull


  • 0

#158 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4575 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 30 January 2018 - 08:17 PM

Meni je ovo u vezi bikepackinga bilo zanimljivo, dok nisam izracunao sledece: ako montiram tri torbe (na sediste, na ram i na volan) one ce maximum imati 30l prostora a kostace odprilike oko 250-300€.
Tih 30l je odprilike zapremina jedne bisage na bajsu, a par kvalitetnih bisaga (ortlieb, crosso) kosta oko 100€, znaci imacu i do 100% vise prostora za prtljag za manje love.
Ono što mnogi ne gledaju, a to je da treba pogledati pack liste tih momaka koji putuju samo sa ovim torbicama okačenim na bajs.
Tu je pobrojana sve fensi oprema koja je ultra lagana i ultra kompaktna, ali zbog tih osobina i utra skupa, šatori od 400€-500€, vrece od 200-300€, gorionici, pribor za klopu kao da su od zlata, odeca ona od nekog svemirskog materijala itd.
Sve je mikro, lagano, dobro osmisljeno, ali sve u svemu, ode 1000€ dok si rekao ašov.
Tako da kad se sabere i oduzme, ispadne da je poseban bajs za putovanje udobnije, a nadasve jeftinije resenje od ovih torbica.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#159 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 30 January 2018 - 08:27 PM

Slažem se da jeste skupo u varijanti nošenja kompletne kamperske opreme.

Meni je interesantno kao koncept velika sedalna torba sa stvarima i spavanje u zatvorenom i ishrana u restoranima i sl. Kampovanje me ne radi ni najmanje


  • 1

#160 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 January 2018 - 08:52 PM

Meni je ovo u vezi bikepackinga bilo zanimljivo, dok nisam izracunao sledece: ako montiram tri torbe (na sediste, na ram i na volan) one ce maximum imati 30l prostora a kostace odprilike oko 250-300€.
Tih 30l je odprilike zapremina jedne bisage na bajsu, a par kvalitetnih bisaga (ortlieb, crosso) kosta oko 100€, znaci imacu i do 100% vise prostora za prtljag za manje love.
Ono što mnogi ne gledaju, a to je da treba pogledati pack liste tih momaka koji putuju samo sa ovim torbicama okačenim na bajs.
Tu je pobrojana sve fensi oprema koja je ultra lagana i ultra kompaktna, ali zbog tih osobina i utra skupa, šatori od 400€-500€, vrece od 200-300€, gorionici, pribor za klopu kao da su od zlata, odeca ona od nekog svemirskog materijala itd.
Sve je mikro, lagano, dobro osmisljeno, ali sve u svemu, ode 1000€ dok si rekao ašov.
Tako da kad se sabere i oduzme, ispadne da je poseban bajs za putovanje udobnije, a nadasve jeftinije resenje od ovih torbica.
Sent from my SM-G900F using Tapatalk



Toliko ulaganje u sitne fensi torbice povlaci i kupovinu nekog ultra bicikla.. to je uglavnom rezervisano za one sa dubokim dzepom koji ce pre svega pojuriti neki hotel gde ce spavati i klopati.
Takva jedna tura od 10 dana opusteno kosta 400-500e + skupa oprema.. i eto nas vec blizu 'iljadarke.

Realnost je potpuno drugacija gde su retki oni koji sebi mogu da priuste opremu i avanturu ovog tipa.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika