Jump to content


Fotografije
- - - - -

Beograd-Vrelo Mlave-Krupajsko vrelo-Resava-Veliki Buk-Beogra


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
20 odgovora na ovu temu

#1 nikola_xs

nikola_xs
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts

Postavljeno 10 February 2014 - 07:33 PM

Planirana voznja na prolece oko 5.5.2014 godine. Cilj je obici Vrelo Mlave, Krupanjasko Vrelo, Resavsku pecinu i vodopad Veliki Buk. Ruta ima oko 430km, planirano je izvozati za 4 dana i 3 noci. Duz rute se moze obici Banja Zdrelo, Manastir Blagovestenje(Gornjak)...

Polazak je iz Beograda i ide se preko Grocke do Velike Plane gde moze da se noci (stvar dogovora)...
Drugi dan se krece istocno ka banji Zdrelo, pa preko Gornjicke klisure u Zagubicu(Vrelo mlave) gde nocimo.
Treci dan polazimo ka Krupajskom vrelu, gde pravimo pauzu i krecemo dalje ka vodopadu Veliki Buk, a posle do Resavske pecine. Nocenje gde se dogovorimo.
Vracanje nazad po dogovoru, mozemo da organizujemo nesto, a mozemo da se vracamo kao sto sam stavio na ruti.
http://www.mapmyride...reen/342081625/
Ovo sto sam napisao moze da se izmeni, ukoliko nadjemo zajednicko resenje, i ako ima zainteresovanih. Nocenja mogu da budu u satorima, a mozemo da trazimo smestaj...
Vrelo mlave.jpg
Krupajsko vrelo.jpg
Veliki Buk.JPG
Resavska pecina.jpg
  • 0

#2 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 10 February 2014 - 09:11 PM

Ja sam odvijeć star da bih ti osobno pomogao u ovom poduhvatu, ali počuj moj mali savjet:

mnoooogo je bolje strpati se u neki vid prevoza i otići za 2-3 sata u početak "ozbiljne" vožnje nego potrošiti ceo dan na pedalanje iz Bgd. Taj ušteđeni dan će mnogo bolje da posluži za obilazak još nekog lepog dela regiona nego za preganjanje sa prigradskim vozačima.
  • 0

#3 nikola_xs

nikola_xs
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts

Postavljeno 10 February 2014 - 09:26 PM

Dobar savet, razmisljao sam i o tome... Ali opet sam otvorio temu da se dogovorimo, mozda jos neko ima zelju da obidje nesto bez "pomocnog" prevoznog sredstva, (pa makar to bilo i u jednom pravcu). Ja sam za svaki dogovor, zato sam i otvorio dosta ranije temu. :wink:
  • 0

#4 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 10 February 2014 - 09:34 PM

Ja sam odvijeć star da bih ti osobno pomogao u ovom poduhvatu, ali počuj moj mali savjet:

mnoooogo je bolje strpati se u neki vid prevoza i otići za 2-3 sata u početak "ozbiljne" vožnje nego potrošiti ceo dan na pedalanje iz Bgd. Taj ušteđeni dan će mnogo bolje da posluži za obilazak još nekog lepog dela regiona nego za preganjanje sa prigradskim vozačima.


Ovo je dobar sav(j)et. Naravno, zavisi i od toga sta ko voli.
Po meni, nema potrebe pedalati po okolini Beograda koju, ionako, vec znas i prosao si hiljadu puta ili je mozes obilaziti u okviru dnevnih tura/izleta.
Sacuvaj snagu i resurse za uzivanje i voznju po zaista lepim i zanimljivim mestima.

Letos smo, drugari i ja, obisli Djerdapsku klisuru. Pre samog polaska natezali smo se hocemo li pedalati od pocetka (iz Bgd) ili "prici" malo pa onda sesti na bajs, i prevagnulo je, na moje insistiranje, ovo drugo.
Rezultat je bio sjajan provod i svezina i odmornost za voznju i uzivanje u predivnim krajolicima,
a za mene to nekako i jeste poenta :)

PS
Zavisno od sklapanja kockica do navedenog datuma, ako budem u prilici, rado cu se pridruziti akciji :)
  • 0

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#5 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 10 February 2014 - 09:37 PM

PPS
Da bi se videla mapa, mora da se uclani i podtane FRIEND s tobom...
Moze li to nekako drugacije?
  • 0

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#6 nikola_xs

nikola_xs
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts

Postavljeno 10 February 2014 - 09:44 PM

Ali opet sam otvorio temu da se dogovorimo :wink:

Hmm... U pravu ste, nema sta... :D Od Beograda pa tamo do Velike Plane nema bukvalno nista da se vidi, eto i prilike da provozamo bajkove po sinama... kako god, ali saveti mi se svidjaju...
  • 0

#7 nikola_xs

nikola_xs
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts

Postavljeno 10 February 2014 - 09:46 PM

PPS
Da bi se videla mapa, mora da se uclani i podtane FRIEND s tobom...
Moze li to nekako drugacije?

Dodaj prilog  Beograd_Zagubica_Mladenovac_Beograd.zip   28.59KB   201 downloads
  • 0

#8 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 10 February 2014 - 09:54 PM

PPS
Da bi se videla mapa, mora da se uclani i podtane FRIEND s tobom...
Moze li to nekako drugacije?

Imam Kml file, ali ne znam kako da okacim :?: Jedino da pustim na mail, jeste ovaj program bzvz zbog toga...


Mislim da treba da na "Map my ride" dozvolis da tvoj profil vide svi, a ne samo prijatelji,
a nam pojma sta je "kml" fajl, niti mislim da bih imao nacina da ga vidim/otvorim :oops:
  • 0

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#9 nikola_xs

nikola_xs
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts

Postavljeno 10 February 2014 - 10:01 PM

Valjda sada mogu svi da vide. Evo jos jednom, moze se i ovde preuzeti, ali to nije konacna mapa :D
Dodaj prilog  Beograd_Zagubica_Mladenovac_Beograd.zip   28.59KB   174 downloads
  • 0

#10 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 11 February 2014 - 06:47 PM

Zvuci interesantno i zanimljivo, ja bih se pridruzio pod uslovom da idemo kolima do destinacije, onda tamo 2 dana tj vikend da pedalamo, pa natrag kolima. Eventualno u petak uvece da se krene iz BG da bi u subotu ujutru rano krenuli u obilazak, ali nije potrebno.
Ovo se naravno kosi sa predlozenim datumom (tj kretanjem u ponedeljak), ali meni drugacije ne odgovara zbog posla. Vikend posle prvog maja, ili jos bolje naredni 10.5. nadam se da bih mogao da izdvojim.
  • 0

#11 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 12 February 2014 - 07:03 AM

OT

Petak veče kolima+ spavka / nedelja veče povratak je najbolja vikend kombinacija. Mi tako odradismo Komove. Jes' da si posle šlogiran do srede, al' isplati se 8)
  • 0

#12 nikola_xs

nikola_xs
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts

Postavljeno 12 February 2014 - 07:10 AM

Ako vama tako odgovara, ja sam za svaki dogovor. Valjda cemo se skupiti u nekom broju do Maja, pa se tad dogovaramo oko tacnog datuma.
  • 0

#13 Janic

Janic
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 12 February 2014 - 06:37 PM

Desetka za izbor lokacija za usput!
Slazem se sa gore navedenim da je bolje napraviti vikend akciju, rado bih se pridruzio, ako budem u mogucnosti!
  • 0

#14 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 12 February 2014 - 08:04 PM

Ukazaću na očigledno: ovo se može voziti i dvaput... jednom za vikend...
  • 0

#15 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 February 2014 - 09:23 AM

MapMyRide link otvori samo profil, a ne rutu za ovu vožnju. Ipak, zvuči veoma zanimljivo. Po slikama, deluje šteta da se ne usnimi. Ako bi postojalo neko prenoćište (da nije šator) i bude ok vreme, meni ostaje samo pitanje kondicije. A za datum mi je svejedno.
  • 0

#16 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 19 February 2014 - 03:25 PM

Pa Cane zapocni sezonu, vidis da je napolju 20+ :P
Yeti i neki kvazi dusek, eto smestaja :D Salim se naravno, ali uvek moze nesto jeftino da se nadje.
  • 0

#17 nikola_xs

nikola_xs
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts

Postavljeno 20 February 2014 - 09:09 AM

Taj MapMyRide je veliko..... Ali ako dogovor pada da idemo kolima do tamo, onda nam ova mapa nije toliko bitna. Sto se tice kilometraze prvi dan oko 80km, i drugi oko 70km, s'tim sto ima malo uspona, ali ako se raspodeli na ceo dan, nece biti problema. Sto se nocenja tice, mislim da nece biti problema naci nesto po selima.
  • 0

#18 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 20 February 2014 - 10:18 AM

Taj MapMyRide je veliko.....


...jeste :)

http://www.ridewithgps.com
  • 0

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#19 vlada282

vlada282
  • Members
  • PipPip
  • 55 posts

Postavljeno 15 March 2014 - 01:46 AM

Ja sam iz Velike Plane i poprilično dobro poznajem rutu . Evo jedne jednodnevne ture od Plane do Gornjaka i nazad .

.

Stvari stoje ovako od Velike Plane do Žabara imate nekih 11 km . Put je ravan i dosadan . Na par kilometara od Velike Plane ,a na putu za Žabare (pre prelaska Velike Morave ,a odmah posle ciglane) nalazi se etno selo Moravski konaci . Od Žabara kreće uspon . Od centra Žabara imate jedno 2 km uspona gde negde ide i preko 10 % . Nakon toga sledeći uspon vam je posle Manastira Četereže , ali je jako kratak par stotina metara . U selu Bošnjak imate jedan dugačak uspon nakon čega sledi selo Pankovo i fenomenalan spust ka Petrovcu . Kad se domognete Petrovca sve je lakše . Pređete mostić i kod kafića "Ćošak" skrećete desno ka selu Leskovac . Nakon toga prolazite pored kompleksa banje Ždrelo i eto vas ubrzo u Gornjačkoj klisuri . Manastir Blagoveštenje treba razlikovati od Manastira Gornjak . Blagoveštenje je napušten . Nakon ulaska u gornjačku klisuru prvo nailazite na manastir Blagoveštenje . Nakon toga imate jedan lep riblji restoran na samoj Mlavi . Ukoliko nemate vode u blizini je gornjački izvor sa svetom vodom i nakon toga sledi manastir Gornjak. Pored Gornjaka uz samu Mlavu makadamskim putem na nekih 200 m nalazi se izletište Čvarinac . Perfektno mesto za izlet , kamp ukoliko tu planirate da noćite . Od Gornjak nastavljaju se žestoki usponi i preko 16 % pa ide Krepoljin , Sige i u selu Milanovac vam se nalazi Krupajsko vrelo iako je Krupaja sledeće naseljeno mesto . Ovaj put je užasan za automobile , ali ne po kvalitetu već zbog brojnih serpentina . Dole-gore i tako u krug . Oko vas samo drveće i nema žive duše na dobrom delu puta. Imajte vode jer ovde i kola retko prolaze iako je put dobar . Svima koji nisu baš dobro spremni ne savetujem da ovu deonicu od Gornjaku uključe u tipa 100 km u danu jer će im duša ispasti . Nakon nekih 40 km . Može da se odahne jer do Resavske pećine ima još 10 km . Ulaz je 350 din + ukoliko želite jaknu savetujem da sa bajseva znojavi ne ulazite u pećinu još 70 din . Dakle 420 din ukupno . Odatle se vraćate nekih 5 km i još 6-7 do vodopada Veliki buk . Nemojte da vas zavara prvi restoran na koji naiđete jer to nije to već posle njega pređete mostić levo i ne svraćate ni gde piše Lisine već posle toga sledi vodopad Veliki Buk . O Žagubici i vrelu Mlave nisam pisao jer nisam išao bajsem . Ako treba još neka info tu sam . Nadam se da sam bar malo pomogao .
  • 0

#20 nikola_xs

nikola_xs
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts

Postavljeno 15 March 2014 - 07:58 AM

Ja sam iz Velike Plane i poprilično dobro poznajem rutu . Evo jedne jednodnevne ture od Plane do Gornjaka i nazad .

Vlado, hvala na iscrpnom objasnjenju, lepo si opisao put i dobro posavetovao. Dakle, za ovakvu avanturu bi nam trebalo 3-4 dana, ali mi cemo pokusati to da odvozamo za jedan vikend (dolaskom kolima), i polaskom iz Zagubice Vrelo Mlave, pa preko Krupajskog vrela do Resavske pecine i vodopada. Uskoro cu objaviti turu u Last Minute, pa cemo videti koliko ce ljudi biti zainteresovano.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika