Jump to content


Fotografije

Alcatel ili samsung


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
23 odgovora na ovu temu

#1 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 25 January 2014 - 01:03 PM

Ljudi koji telefon je bolji Alcatel one idol x (moze i obican 6030) ili samsung s2 plus. Imam ponudu da dobijem ove telefone za neke delove pa me interesuje sta bi bilo bolje da uzmem. Verujem da na forumu ima dosta ljudi koji znaju malo bolje od mene neke stvari na ovom polju, pa ako mozete dajte neki savet sta i kako. Odnos cena - kvalitet. Ovo su linkovi telefona

Alcatel http://www.mobilnish... ... ol-X-2633/

Samsung http://www.mobilnish... ... 105P-2240/

Ili moze bilo koji drugi telefon u tom nekom cenovnom rangu 250-300 eura kao preporuka. P.S. Znam da ovo nije forum za ovo ali opet se radi biciklistickim delovima pa zbog toga pitam :D
  • 0

#2 borhes

borhes
  • Members
  • PipPip
  • 48 posts

Postavljeno 25 January 2014 - 02:22 PM

Uzmi S3 i ne brigaj :-)
Ako ti je limit 300 jura, nov S3 imas za 320 u Telekoplus-u. Razlika u lovi nije velika a u performansama je znacajna
  • 0

#3 mijat96

mijat96
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 251 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 25 January 2014 - 02:28 PM

I moj glas ide za s3, imam ga oko godinu dana. Prezadovoljan. Kamera mi se posebno svidja...
  • 0

#4 meex

meex
  • Members
  • PipPipPip
  • 75 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 25 January 2014 - 02:47 PM

S3 ti je najbolji telefon za te pare imas ga ovde za 308€ http://www.mobilnish... ... 9300-2070/ koristio sam ga vise puta i stvarno je odlican , ja imam htc one i s3 nije nesto losiji od njega.
  • 0

#5 borhes

borhes
  • Members
  • PipPip
  • 48 posts

Postavljeno 25 January 2014 - 02:51 PM

Sad zeznusmo coveku planove.. :D
  • 0

#6 meex

meex
  • Members
  • PipPipPip
  • 75 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 25 January 2014 - 02:53 PM

Sad zeznusmo coveku planove.. :D

Pa i sam je rekao da moze bilo sta drugo a alcatel idol x i s3 se nemogu porediti.
  • 0

#7 mijat96

mijat96
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 251 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 25 January 2014 - 02:54 PM

Slazem se, i ja sam koristio htc one i po meni jedina prednost je dizajn i kvalitet izrade kucista. Ali nisam mogao da se naviknem na htc sense...
http://www.kupujempr... ... r_id=18001
Ovde je s3 za 285e u beloj i crnoj boji...
  • 0

#8 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 25 January 2014 - 04:11 PM

Mozda iphone?
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#9 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 25 January 2014 - 04:57 PM

Ma nisam planirao da kupujem tel. Ali eto covek ima neke telefone (legalno - radnja), pa sam mislio da napravimo neku kompezaciju. Videcu vec sta cu i kako cu, ovo je informativno bilo. Nisam neki zaludjenik za neki boli glava telefon, ali eto neka srednja klasa telefona moze. Ovaj alcatel je odlican (ok s3 je s3), ali odlicno radi, ali izgleda da je mana jedina sto je alcatel :D u svakom slucaju hvala na odgovorima.
  • 0

#10 E__

E__
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 25 January 2014 - 05:30 PM

Za te pare je najbolji izbor Nexus 4, kakav crni S3...
A ako moras da biras izmedju ta dva, uzmi Samsung.
  • 0

#11 meex

meex
  • Members
  • PipPipPip
  • 75 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 25 January 2014 - 07:14 PM

Alcatel je sasvim ok telefon i ako imas dobru priliku uzmi ga. Nije mu mana sto je alcatel osim ako tebi znaci da ima zvucno ime. Ima neki test o njemu na hrvatskom traje oko 30 min pa ako ti znaci poslacu link.
  • 0

#12 tomtrag

tomtrag
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 263 posts

Postavljeno 25 January 2014 - 09:12 PM

Samsung S4 mini. Moja topla preporuka u tom cenovnom rangu.
  • 0

#13 E__

E__
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 25 January 2014 - 09:33 PM

Ustvari, bolje otvori temu na nekom drugom forumu, jer je ovde sve strucnjak do strucnjaka.
  • 0

#14 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 25 January 2014 - 10:27 PM

Po meni je idol dosta bolja masina, ovaj samsung vec polako gubi trku sa optimalnim performansama za naprednijeg korisnika...

@e
Bas divno nema ni mesec dana kako si ovde a resio si da kenjas po kolegama.....Msm da to nije dobar put da budes lepo prihvacen na ovom inace prijateljskom mestu...

Zasto se nisi potrudio da pomognes kolegi svojim misljenjem?
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#15 lukacar

lukacar
  • Members
  • PipPipPip
  • 71 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 January 2014 - 10:28 PM

Ustvari, bolje otvori temu na nekom drugom forumu, jer je ovde sve strucnjak do strucnjaka.

A koji je to forum bez strucnjaka ? :mrgreen:

OP:
Najbolje ti je da odaberes par modela koji ti se svidjau, odes do prodavnice i isprobas svaki iz ruke.
  • 0

#16 meex

meex
  • Members
  • PipPipPip
  • 75 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 25 January 2014 - 10:58 PM

Kada malo bolje razmislim brko je u pravu (neznam sto sam napisao da se nemogu porediti) s3 je star vec dve godine i njegove karakteristike su vec pomalo zastarele ali je svakako i dalje bolji od danasnjih telefona nizeg cenovnog ranga. Alcatel ima malo jaci procesor vise ram memorije bolju kameru i jos dosta toga. Pored ovoga kao i kod bicikala uvek se moze naci nesto bolje sto je polovno ovde imas veliki izbor http://www.mobilnisv...ilni-malioglasi
  • 0

#17 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 25 January 2014 - 11:21 PM

Evo da probam ja da ti pomognem malo...
Ima drugar IdolX, odlican telefon, solidno jak, baterija dobro drzi, sad da se odmah zna kamera od 13 mgp je marketinski trik i nema nikakve razlike u odnosu na kameru od 8 mgp.
To isto je uradio Huawei P6, prednja kamera mu je 5 mgp, a na nivou je prednje kamere od 2 mgp kod S3...
Ja imam Huawei Ascend P6, po mom misljenju dobar telefon, necu da komentarisem nista o njemu jer je izbor izmedju Samsunga i Alcatela.
Odmah da znas, kod Alcatela nema nikakvog vadjenja baterije pozadi, pozadi ni ne mozes nista da skines za razliku od one plastike kod Samsunga koju skines za 10 sekundi.
Samsung Galaxy S3 je provereno dobar telefon, jeste star par godina ali i dalje se jako drzi u konkurenciji telefona do 300 e.
Dosta ljudi se zalilo kada su izbacili nadogradnju na Android 4.2 noviju verziju da kasnije imaju bagove i neke sitne probleme.
Takodje, moras da znas i da ima na nasem trzistu bas dosta kopija i pazi da ti nesto takvo ne uvale jer su S2, S3 i S4 najvise kopirani telefoni.
Ako znas da je taj S3 provereno original ( na zvezda taraba 06 taraba proveri IMEi telefona i uporedi ga sa brojem sa kutije). Ako se ne poklapaju brojevi, odmah odustaj, to je neko smece.
Nemoj da te zavara to sto Alcatel ima malo jaci procesor, vise radne memorije... Na Benchmark testu Galaxy S3 i dalje ima vise poena...
Da skratim ,ako je izbor izmedju ova dva modela, ako je S3 original, garancija i ostalo, uzmi njega.
Ako je izbor siri, onda biti bilo mnogo bolje da malo skupis novac pa da doplatis za Samsug Galaxy Note 3.
To je prava stvar, pravih dimenzija, ni preveliki, ni premali, baterija je extra, procesor je preko 2 ghz,na benchmarku gura preko 30 000, kamera super. Ima sve sto ti treba.
  • 0
Passo di Gavia

#18 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 26 January 2014 - 12:13 AM

Durango hvala... Telefoni su legalni 100 %. Hvala na pojasnjenju. Trebao mi je neko ko je imao susret sa alcatelom. Jer je previse dobar telefon sa takvim performansama a opet nizom cenom, pa mi je i trebao neko ko ga ima, da malo pojasni stvari. S3 je S3. Da opet kazem, to je jedan od nacina placanja koji mi covek nudi. Ne mora da bude tel, nego eto cisto da se malo raspitam, jer sam siguran da od ovoliko likova koji voze bicikle, mora da ima neko ko se razume u ovu materiju. POZ i hvala na savetima
  • 0

#19 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 26 January 2014 - 12:14 AM

ma moze i alllcatelic da se zove, nebitno je, samo da budo dobro odradjen fon. ono sto me buni je sto ima eto dobar procesor 1,5 ghz, 2gb ram, kazu da mu je ekran i grafika odlican/a, itd... eto i ta kamera od 13 mpix obecava. generalno kad pogledas na papiru stvarno vredi, ali je pitanje kakav je stvarno. A i koliko moze S3 da bude bolji (ovo kazem kao neko ko nije toliki znalac), za tih 50 eura kolika je razlika. Imam druga koji ima obican idol 6030, kaze da mu radi super, da je zadovoljan itd... na kontu toga racunam da bi ovaj X trebao da bude jos bolji.
  • 0

#20 aztec

aztec
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 585 posts

Postavljeno 26 January 2014 - 09:54 AM

Razliku ova 2 telefona mozete najlakse proveriti ovako:
http://www.gsmarena.... ... hone2=4238
Obratite paznju na karakteristike i velicinu ekrana pre svega.Rezultat na Benchmarku bi bio potpuno drugaciji da su na tom polju isti.Dakle morate uzeti 2 telefona sa istim karakteristikama, pa ih uporedite na Benchmarku.S3 nije komparativan sa Alcatelom-jer je jednostavno generacijski prevazidjen(i dalje je super telefon-tu nema dileme).Model za uporedjivanje je kod Samsunga S4, koji bih rado posedovao.
Ja imam alcatel idol x 6040.To je verzija sa jednom sim karticom i slotom za memoriju.Postoji i varijanta sa dve sim kartice, i neprosirivom internom memorijom 16gb.Prezadovoljan sam telefonom.Mislim da nema tanjeg i manjeg telefona sa 5'' ekranom.Kao jedinu manu ovog telefona vidim u kvalitetu fotografija.Jednostavno bi to moralo bolje-ali zato snimanje kida.Bateriju je moguce promeniti samo u ovlascenom servisu-sto meni ne predstavlja nikakvu manu.
  • 0
SPARK 10




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika