Jump to content


Fotografije

Blatobrani u kućnoj radinosti


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
9 odgovora na ovu temu

#1 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 06 June 2008 - 12:06 PM

Glasno razmišljam:

-1 ili 2 stare spoljne gume odgovarajućih dimenzija.
-epoksi smola + kofa lepka + štagod još se otkrije da treba, npr mreža za komarce.

Preseći gumu, raširiti je koliko je potrebno fiksirati štapkanapom da pravi luk odgovarajućeg prečnika. Eto nam kalupa. U kalupu napraviti sendvič smola/mreža/smola/mreža, koliko puta bude trebalo. (nadam se da mreža daje malo čvrstine i elastičnosti.
Išmirglati, izglačati, ispeskirati, ofarbati... voila, blatobrani po meri.
Ako se ispostavi da se to mućkanije dobro drži za gumu, blatobrani mogu da budu i vrlo atraktivnog izgleda :)

Ako bi ovo uspelo, mogli bi da se naprave blatobrani 'do zemlje' za grozne uslove vožnje.
  • 0

#2 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 06 June 2008 - 02:23 PM

Okaci slike kada zavrsis :mrgreen:
  • 0

#3 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 06 June 2008 - 03:03 PM

Ihaj, polako, prvo moram sve komponente da nabavim. Volonteri sa 28" gumom koja je završila svoje, nek' doniraju :) /inače se čeka da se ove moje izližu, kako je krenulo, za 2 meseca će biti/

Možda je još prostija varijanta otići kod nekog plastičara sa pripremljenom gumom i reći, de, majstore, ulij ovde?
  • 0

#4 poison355

poison355
  • Members
  • Pip
  • 21 posts

Postavljeno 06 June 2008 - 07:18 PM

Ali zar to neće da landara na sve strane? Imaće tu dosta toga da se doda - mislim ako zaista budu dugački. A mislim da je slaba fajda od bilo koje druge varjante sem najduže.. + sve to treba da bude neka klik varjanta.. pretpostavljam.
  • 0
P o i s o N

#5 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 June 2008 - 08:36 PM

Dajem donaciju stara spoljna guma (dimezija po zelji). Kupis u farbari polijester smolu i igras se do mile volje. Cisto informanivno podsecam da fabricki blatobrani kostaju 300-350 dinara.
  • 0

#6 Nickname

Nickname
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts

Postavljeno 06 June 2008 - 08:59 PM

Ja sam prilicno razmisljao na temu zastite od mokrog vremena i najbolje sto sam uspio zdumati je poseban bicikl za tu svrhu. Nesto sto bi imalo internal gearing, zasto ne i sa noznom zadnjom kocnicom, lancobran i duge blatobrane. Sto manje dijelova osjetljivih na vlagu, to manje dijelova za cicenje.
Druga varijanta su dugacki blatobrani. Do zemlje ih nema, ali samo se dodaju zavjesice, od, recimo, plasticne boce i problm rijesen. Znam da izgleda sasavo, ali moj lanac vise nije mokar. Samo masan i prljav :) .
Najveci problem je, u stvari, to sto se dugi blatobrani kace i dole, na viljusku, odnosno spoj chainstay-a i seatstay-a, a veliki broj bicikala nema dole rupe predvidjene za to.
Medjutim, ni to nije nerjesivo.
Skidanje i postavljanje je posao od 10 minuta.
Tako da, cini mi se, rucno radjeni blatobrani su hrabra, ali i nepotrebna investicija.
Pozdrav
  • 0

#7 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 06 June 2008 - 09:42 PM

volje. Cisto informanivno podsecam da fabricki blatobrani kostaju 300-350 dinara.


Nemam ništa protiv njih, samo se ne sećam da sa video 'dozemljaše' (koje treba još mrvu doraditi, kako kaže Nickname) u skorije vreme.

Osnovni problem je prednji točak, ne znam da sam kad za njega video blatobrane koji hvataju dovoljno napred da ne baca u lice preko 22-23.
  • 0

#8 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 June 2008 - 10:36 PM

Ovo je prednji blatobran sa mog "mrtvaka" kog vozim samo kad pada kisa. Sa njim po mokrom vozis kao po suvom samo izbegavas velike i duboke bare. 8) Guma je 26 X 1.4 koja je uza od blatobrana tako da prskanja nema!


Photo-0007.jpg
  • 0

#9 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 06 June 2008 - 10:44 PM

E ako znaš gde ima isti takvi, samo za 28"...
  • 0

#10 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 June 2008 - 06:31 AM

U Planetu.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika