Jump to content


Fotografije

Iskusan programer, a da je bez posla?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
7 odgovora na ovu temu

#1 MilanBgd

MilanBgd
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts

Postavljeno 11 November 2013 - 10:56 PM

Pozdrav,

Da li je možda neko od vas iskusan programer, a da je trenutno bez posla (ili da zna takvog)?

Započinjemo jedan projekat, pa nam treba master of the masters :-)

Možete poruke na PM
  • 0

#2 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 11 November 2013 - 11:43 PM

Razbijam bejzik i asembler za Commodore 64, gde da se potpišem? :mrgreen:

Par dodatnih informacija ne bi bilo na odmet, kakav programer i ako nije tajna kakav projekat?
  • 0
Pozdrav

#3 MilanBgd

MilanBgd
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts

Postavljeno 12 November 2013 - 12:04 AM

Projekat je namenjen za svetsko tržište i može biti vrlo ozbiljan. Generalno, jedna vrsta monitoring programa. Radi se sa partnerom iz inostranstva i počinje se od nule.

Što se tiče kvalifikacija, teško pitanje za mene koji nisam programer. Meni ništa ne znači PHP, Java, OOP i sl...Ono što nam treba je PC aplikacija, online servis, baza podataka, crawling sajtova, itd, itd...
  • 0

#4 astrodule

astrodule
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 12 November 2013 - 07:37 AM

Kako misliš da vodiš projekat kad ne znaš koji tip programera ti treba?

PC aplikacija može da se piše u čemu god hoćeš, postoje bar 2 baze koje se često koriste...

Bez uvrede, ali ova tvoja prva 2 posta ne obećavaju baš previše, tj stiče se loš utisak...
  • 0
Per Aspera Ad Astra
http://www.dusanpopovic.com - Trčanje, bajs, planinarenje, putovanja, kuvanje...

#5 MilanBgd

MilanBgd
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts

Postavljeno 12 November 2013 - 08:01 AM

Kako misliš da vodiš projekat kad ne znaš koji tip programera ti treba?

PC aplikacija može da se piše u čemu god hoćeš, postoje bar 2 baze koje se često koriste...

Bez uvrede, ali ova tvoja prva 2 posta ne obećavaju baš previše, tj stiče se loš utisak...


Klijenti treba da znaju programiranje? Mislim da i sam shvataš šta je odgovor, bez uvrede...

Zanimljivo mi je da kod nas se uvek neko nadje ko će da komentariše, ocenjuje..a skoro nikad ko će iskreno da pomogne, posavetuje...Ne mrzi nekog da odgovori na post, a mrzi ga da napiše nešto konstruktivno...a ako ne grešim iz te struke je, zar ne?

Molio bih moderatore, da ako ovaj post krene ovim tokom....da ga slobodno zaključaju ili obrišu. Ne bih da trošim ni tudje, a ni svoje vreme...
  • 0

#6 astrodule

astrodule
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 12 November 2013 - 08:33 AM

Kako misliš da vodiš projekat kad ne znaš koji tip programera ti treba?

PC aplikacija može da se piše u čemu god hoćeš, postoje bar 2 baze koje se često koriste...

Bez uvrede, ali ova tvoja prva 2 posta ne obećavaju baš previše, tj stiče se loš utisak...


Klijenti treba da znaju programiranje? Mislim da i sam shvataš šta je odgovor, bez uvrede...

Zanimljivo mi je da kod nas se uvek neko nadje ko će da komentariše, ocenjuje..a skoro nikad ko će iskreno da pomogne, posavetuje...Ne mrzi nekog da odgovori na post, a mrzi ga da napiše nešto konstruktivno...a ako ne grešim iz te struke je, zar ne?

Molio bih moderatore, da ako ovaj post krene ovim tokom....da ga slobodno zaključaju ili obrišu. Ne bih da trošim ni tudje, a ni svoje vreme...


Ako si postavio projekat - očekuje se da znaš nešto o istom, a ne da ćeš biti klijent, ili šta već.

Probaj da postaviš takav oglas na nekom IT forumu, ili slično i videćeš kako ćete saseći u korenu.

Ovo nije pametovanje već odgovor, tj dobronameran savet od nekoga ko je "programer" već dosta godina i koji je radio baš dosta i sa strancima i sa domaćima i koji je upravo zbog takvih "domaćih" prestao da radi sa njima.

I samo da znaš - iskusan programer nikada nije bez posla - bez posla su početnici ili loši programeri.

Ako baš želiš iskusnog programera - daj detaljne specifikacije projekta.
  • 0
Per Aspera Ad Astra
http://www.dusanpopovic.com - Trčanje, bajs, planinarenje, putovanja, kuvanje...

#7 MilanBgd

MilanBgd
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts

Postavljeno 12 November 2013 - 09:03 AM

Ako si postavio projekat - očekuje se da znaš nešto o istom, a ne da ćeš biti klijent, ili šta već.

Ok..sad smo zaključili da sam klijent.

dobronameran savet od nekoga ko je "programer" (iskusan programer nikada nije bez posla - bez posla su početnici ili loši programeri.)

Hvala

koji je upravo zbog takvih "domaćih"

Šta reći...odabraću hvala...da bih branio čast nas domaćih

Ako baš želiš iskusnog programera - daj detaljne specifikacije projekta.

Vrlo rado, ako se neki bude javio..Uživo ili preko PM.
  • 0

#8 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 13 November 2013 - 01:52 PM

dule jeste u pravu ali milan rece da nije programer pa prenosi poruku samo. dalja diskusija je nepotrebna a kolege bajkeri zainteresovani za posao neka se jave milanu na PP, PM, tj. privatnu poruku :)

n:anim_32
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika