Jump to content


Fotografije
- - - - -

Gumeeee!!!!!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
15 odgovora na ovu temu

#1 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 03 June 2008 - 09:00 PM

Da ne poverujes!U zadnjih desetak dana sam izbusio cak devet puta prednju gumu.To mi se pre nije desavalo,naime pukne mi guma ali na nekih 500 km ( otprilike.).Sve sam zivo isprobao,stavljao razne NOVE unutrasnje gume,stavio i novu spoljnu gumu, i opet isto.
I tako podljem danas da se provozam,sve ide lepo,taman ubih desetak km,ponovo blago ispusti.Iako sam imao dve rezervne,nisam hteo da menjam nego sam je polako dovezo tako izbusenu da drugara u servisu.Nista,cudi se on,stavimo drugu NOVU unutrasnju gumu ( pre toga sve proverimo i kao sve je u redu ),dodjem kuci,taman kad sam ulazio cujem neprijatno sistanje...
STA DA RADIM?? To mi se pre nije desavalo,ovo je katastrofa.Pre desetak dana sam udario u ogromnu rupu prednjim tockom i od tada su maltene poceli problemi! #-o
  • 0
Passo di Gavia

#2 CopyCat

CopyCat
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 323 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 03 June 2008 - 09:11 PM

A da li ti se svaki put probuši na istom mestu ? Obrati pažnju na to. Možda ti se felna negde deformisala ili žbica...
  • 0
"Always remember you're unique, just like everyone else."

#3 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 03 June 2008 - 09:22 PM

Pa nisam bas tacno gledao gde se busi!Ali rekao bih da nisu sve rupe ( koliko se secam..) bile na istom mestu.
  • 0
Passo di Gavia

#4 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 03 June 2008 - 09:32 PM

a nikad nisi nasao trn koji je probusio gumu?? obruc felne nigde nije ostecen?
  • 0

#5 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 03 June 2008 - 10:01 PM

A mozda busis gume na neke sporedne puteve gde ima mnog trnja. Ko zna. Mozda je samo losa sreca. Nekada se pogodi 3 godine da ne probusis gumu a nekad se desi za 3 dana 7 puta.
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#6 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 03 June 2008 - 10:22 PM

Taj rad. U aprilu-maju 2006 sam više krpio gume nego vozio bicikl (vrh je bio kad sam nabio ekserčinu u zadnju, kao na filmu, BAM-flapflapflap), i tad (pupupu) ispucao lošu karmu, do danas nijednom, nigde.
Al ipak proveri felnu.
  • 0

#7 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 June 2008 - 10:26 PM

Pre desetak dana sam udario u ogromnu rupu prednjim tockom i od tada su maltene poceli problemi!


Ako je ovo kao sto kazes pogledaj jer na felni imas neka ostecenja. OBAVEZNO proveri stare izbusene unutrasnje gume i obrati paznju jer probuseno sa spoljne ili unutrasnje strane. Ako su rupe sa unutrasnje strane, onda je naprsla zastitna traka i potrebno je istu zameniti. Za rupe na spoljnoj strani unutrasnje gume, onda imas neki trn u spoljnoj gumi ili si bas lose srece. Usput proveri spoj felne (prekoputa ventila) desava se da na tom mestu malo nazulja unutrasnju gumu pa se busi.
  • 0

#8 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 03 June 2008 - 10:32 PM

Nisam nalazio trnove u gumi,a bas sam je detaljno pretrazivao!Sto se tice puteva,sta ocekivati od Srbije i njenih puteva ( eh da smo Zapad..).I pre sam vozio tim putevima pa nije bilo tolikih problema.
Cini mi se da su problemi poceli od udarca u taj krater.Ako dodjem malo do para stavicu nove Mavic CXP felne ( ionako sam to planirao da uradim ) pa ne bi trebalo da bude problema!
Hvala na savetima,provericu sutra sa koje strane se buse gume!!
  • 0
Passo di Gavia

#9 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 04 June 2008 - 10:34 AM

Koji sam baksuz - danas za 3 sata 2 puta probuijo gune #-o #-o #-o
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#10 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 04 June 2008 - 11:12 AM

Bas sam malopre gledao i uporedjivao stare izbusene gume!Vecina je izbusena sa unutrasnje strane ali ne na istim mestima i na par guma sam nasao rupice sa druge strane ventila!
Drugar u servisu ce mi staviti nove Mavic CXP felne i nove zice!Ove stare su ionako dobro posluzile.Moguce da je prednja felna deformisana od jakog udarca u rupu.
Da sam znao,ne bih nikad kupio drumski bicikl jer mi ni nemamo drumove.Vise se uopste i ne cudim sto ljudi voze MTB po drumovima.... :mrgreen:
  • 0
Passo di Gavia

#11 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 04 June 2008 - 12:51 PM

hehe kao busi gume ovo ono a ustvari si hteo nove felne pa treba opravdati dodatna ulaganja :mrgreen: :wink:
  • 0

#12 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 June 2008 - 01:24 PM

Ovo je nazalost Srbija, ali nasi drumovi nisu krivi u ovom slucaju. Rupe sa unutrasnje strane samo govore da gumu nisi probusio na drumu vec je busi nesto drugo. U najvecem broju slucajeva ostecena je zastitna traka na felni. Zameni traku, ako nemas originalnu mozes namotati jedan krug svilene Tesine izolir trake koju mozes kupiti na svakoj pijaci.
  • 0

#13 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 04 June 2008 - 02:07 PM

Ok,hvala na odgovorima!!Kad namestim nove felne,onda ce biti druga pesma....
Hari,kazes nisu po ovom pitanju putevi krivi.Slazem se ali delimicno,jer da nema rupa na putevima ne bih ni iskrivio felnu ili sta vec..
A sto je najgore,to sam udario taman kad je put potpuno presvucen novim asfaltom( ostavili otvor za saht za kanalizaciju..).Vozimo drugar i ja,on ide prvi ,u momentu on pobeze levo,ja sam nastavio pravo i to je to.. :mrgreen:
Usput,lep ti je ovaj Canyon sa Ultegrom.Jel si ga uzimao novog kod nas ili si ga uvezao.Ako nije tajna,odakle i koliko ti je izasla carina!
  • 0
Passo di Gavia

#14 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 June 2008 - 05:55 PM

Kupljen je kod nas pa se nisam morao zezati za carinom i ostalim dazbinama. BIla je zima pa i zimska cena sasvim slucajno za smesnih 450 eura. Dok sam ga malo doradio ispao je 500.
  • 0

#15 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 04 June 2008 - 06:38 PM

Svaka cast!!Nema sta,za taj novac prosao si i vise nego dobro.... =D>
  • 0
Passo di Gavia

#16 Primarijus

Primarijus
  • Members
  • PipPipPip
  • 152 posts
  • LocationBaranda

Postavljeno 06 June 2008 - 08:08 AM

i meni se desavala ista stvar, dok nisam kupio novu felnu, pa sam morao i zadnju da se ne razlikuju :)
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika