Jump to content


Fotografije

Boki81 (drumaš) Focus Culebro


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
70 odgovora na ovu temu

#21 Boki81

Boki81
  • Members
  • PipPipPip
  • 143 posts

Postavljeno 20 October 2013 - 03:56 PM

Eh, juče prvi pad. Ništa strašno, nisam se na vrijeme iskopčao, pa sam izgubio ravnotežu. Bilo je to u trenutku stajanja. Ma, bitno je da biciklu nije ništa i da nema nijednu ogrebotinu... :D
A, kada sam ustanovio da biciklu nije ništa, onda me zaboli lijevi lakat... :lol: Ali, ništa strašno. Inače, pedale sam maksimalno otpustio.
  • 0

#22 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 20 October 2013 - 04:55 PM

Welcome to the club. :mrgreen:
Tako sam i ja prvi put pao... :) Ne brini se, zeznuces se jos koji put, ali vazno je da biciklu nije nista :D
Sada makar vise ne moras da brines, overio si pad, sada mozes slobodno da vozis. :)
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#23 Boki81

Boki81
  • Members
  • PipPipPip
  • 143 posts

Postavljeno 22 October 2013 - 02:37 PM

Hvala, Rade na doborodošlici. :D Nadam se da neće biti više padova.
Nego, pukla mi je spoljašnja guma. :( Ne znam kako! Danas krenem na vožnju i, sreća, prije nego što izađoh vani primjetim da je prednja spoljašnja guma sa strane malo pukla i vidi se unutršnja guma. Hm, nisam imao bliskih kontakata sa rupama i sl. Istini za volju, duvao sam nekada i preko 8 bari, tačnije na 8.5 bari. Preko nisam išao, ali izgleda da joj to ne prija.
E, sad je problem što je kod ove gume gazeći sloj crni, a sa strane je crvena boja. Sve što sam gledao je kontra. Izgleda da ću kupiti Schwalbe lugano, kod nje je gazeći sloj crni, a sa strane je crvena boja.
  • 0

#24 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 22 October 2013 - 08:29 PM

Ako uzmes lugano stavi je pozadi...Ne mora xa znaci da je zbog pritiska, ja sam moje bontrager race lite duvao na propisani pritisak pa je na zadnjoj nicim izazvano iskocio bubac i morao sam da je bacim...Sada sam nabacio gp3000 i preostalu bontrager pa teram dalje....

Dobro je samo da ti nije eksplodirala na nekoj nizbrdici.....Nego jesi li probao da je krpis?
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#25 Boki81

Boki81
  • Members
  • PipPipPip
  • 143 posts

Postavljeno 22 October 2013 - 08:38 PM

Ma sva sreća pa nije pukla u toku vožnje. Nisam probao da je krpim, tek sam danas to primjetio. Nego, nisam ni znao da može da se krpi vanjska. Kako to?
  • 0

#26 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 22 October 2013 - 08:47 PM

Ma sva sreća pa nije pukla u toku vožnje. Nisam probao da je krpim, tek sam danas to primjetio. Nego, nisam ni znao da može da se krpi vanjska. Kako to?



Kevlarom od stare spoljne gume....Pisao je zare detaljno o tome pa potrazi a ako ne nadjes ispisacu u detalje da ne kuckam sada....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#27 Boki81

Boki81
  • Members
  • PipPipPip
  • 143 posts

Postavljeno 22 October 2013 - 08:59 PM

Ma sva sreća pa nije pukla u toku vožnje. Nisam probao da je krpim, tek sam danas to primjetio. Nego, nisam ni znao da može da se krpi vanjska. Kako to?



Kevlarom od stare spoljne gume....Pisao je zare detaljno o tome pa potrazi a ako ne nadjes ispisacu u detalje da ne kuckam sada....

Hvala, našao sam. :D
  • 0

#28 Boki81

Boki81
  • Members
  • PipPipPip
  • 143 posts

Postavljeno 02 November 2013 - 07:35 PM

Ekipa, danas dva mjeseca kako sam kupio bicikl.
Prešao sam nešto više od 2000 km od tada. Mislim da je vrijeme za mjenjanje kasete i lanca. Kaseta djeluje dobra, ali mislim da je najpametnije da kupim sve novo u kompletu. Razmišljam o kupovini 105 kasete i lanca (5600 ili 5700). Ustvari, može i neka druga kombinacija, sram, shimano... Svejedno... Trenutno je na njemu kaseta ultegra cs 6700 12-25t, a lanac je shimano 105 5600 i KMC spojnica. Kasetu ću vjerovatno s ovim odnosom zuba (12-25t), jer pretežno vozim ravno - u 90% slučajeva.
Što se tiče gume, ništa od nje. Završila je karijeru! Kupio sam rubena syrinx v80 u istoj kombinaciji boja. Do proljeća i nove sezone vjerovatno ću nabaciti neke druge gume, a vidjećemo kako se pokaže ova rubena, možda i drugu kupim. Pod ovim "pokaže" mislim na bušenje i trajnost.
  • 0

#29 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 02 November 2013 - 08:10 PM

Mislis ili znas da je vreme za zamenu lanca ;). Po ravnom par hiljada km nije neko opterecenje za lanac. Izmeri alatom za proveru lanca i znaces na cemu si. Sve ostalo je nagadjanje, ne znaci uvek velika kilometraza obavezno istegnut lanac.
Kaseta se u principu menja kada lanac pocne da preskace na nekom od lancanika. A skoro sam siguran da ces ti imati jos prilicno da vozis do tada ;).
  • 0
.

#30 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 02 November 2013 - 08:12 PM

Fino ti to teras, samo napred :)
Inace lep bajk, iako bih ja pre umesto crvene stavio belu traku na korman, ali to sam samo ja, plus je i ovako daleko od ruznog :)
  • 0

#31 Boki81

Boki81
  • Members
  • PipPipPip
  • 143 posts

Postavljeno 02 November 2013 - 09:07 PM

Hvala, Dule. Vozim, vozim... Svako slobodno vrijeme koristim da provedem u vožnji. No, sad skratio dan, jbg... Kada sam ono imao havariju sa gumom, tada sam zezao suprugu da ju je ona rasjekla da ne idem od kuće da vozim :D.
Da, bilo bi odlično i sa bijelom trakom, naročito u kombinaciji sa crno bijelim gumama kao što su one vittoria zaffiro sa crno-bijelom šarom.
Zare, lanac je od prekjuče, a evo i danas počeo da se buni i da ne prelazi sa nekih lančanika ili prebaci za dva. No, vidjećemo, možda treba malo podesiti i mjenjače. Onu stvarčicu za mjerenje istegnutosti lanca nemam, ali prvom prilikom namjerav da je nabavim. Što se preskakanja tiče, toga nema.
Pozdrav i uzdravlje!
  • 0

#32 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 03 November 2013 - 12:22 AM

Zare, lanac je od prekjuče, a evo i danas počeo da se buni i da ne prelazi sa nekih lančanika ili prebaci za dva. No, vidjećemo, možda treba malo podesiti i mjenjače. Onu stvarčicu za mjerenje istegnutosti lanca nemam, ali prvom prilikom namjerav da je nabavim. Što se preskakanja tiče, toga nema.

Treba ti štelovanje menjača, i to verovatno ne više od četvrtine kruga na točkiću za podešavanje na zadnjem menjaču. Alat za merenje istrošenosti obavezno kupi, stvarno nije skup a koristićeš ga godinama. Zare je lepo rekao, nemoj da bacaš pare za lanac i kasetu bez potrebe. Možeš da kupiš da imaš u šteku, ali zamena tek kad dođe vreme, ništa odokativno. Ako baš imaš viška para, uvek ima na šta drugo na biciklu da se troši :wink:
  • 0

#33 Boki81

Boki81
  • Members
  • PipPipPip
  • 143 posts

Postavljeno 12 February 2014 - 01:33 PM

Da malo osvježimo temu. :D
Lanac je istegnut. Mjerio sam ga metodom lenjira/metra i pokazuje istrošenost. Mjereno od centra do centra pina je nešto preko 12" i 1/16" ili nešto preko 30.6 cm. Sa ovim lancem sam prešao oko 2100 km, ali je on i bio na biciklu kada sam ga kupio.
Namjeravam da kupim 105 5701. Njega sam našao u Pro Bike-u u Beogradu za 2900 dinara. E, sad, ako drugar bude išao ovih dana u BG (pošto ja nisam iz Srbije) on će mi kupiti taj lanac. Druga varijanta je KMC X10.93 koji je ovdje nešto skuplji.
  • 0

#34 Boki81

Boki81
  • Members
  • PipPipPip
  • 143 posts

Postavljeno 22 February 2014 - 02:00 PM

Stavljen novi lanac, KMC X10.93. Moram još promjeniti bužire i sajle.
  • 0

#35 Boki81

Boki81
  • Members
  • PipPipPip
  • 143 posts

Postavljeno 27 February 2014 - 05:27 PM

Konačno kupih torbicu. Evo i slika sa današnje vožnje:
IMG_20140227_155552.jpg
IMG_20140227_155633.jpg
Torbica je Scott, juče je kupih, ova: http://planetbike.rs...ce i ranci/4063. U nju može da stane jedna rezervna guma, montirači, inbusi, flekice i ljepilo i možda još nešto malo... :D
Htio sam jednu drugu, ali sem ove nije bilo bolje. A i nisam mogao više čekati. Sad imam slobodne džepove nazad za neke druge korisnije stvarčice, npr. nešto od hrane kada vozim duže relacije.
  • 0

#36 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 27 February 2014 - 08:04 PM

Dobro se uklopila, maltene je neprimetna. Samo ja nikako ne bih mogao da funkcionisem sa tako malom torbicom, valjda sam navikao da nosim sa sobom pola tone stvari #-o
  • 0

#37 Boki81

Boki81
  • Members
  • PipPipPip
  • 143 posts

Postavljeno 01 March 2014 - 09:48 AM

Dobro se uklopila, maltene je neprimetna. Samo ja nikako ne bih mogao da funkcionisem sa tako malom torbicom, valjda sam navikao da nosim sa sobom pola tone stvari #-o

Zato je i kupih. Htio sam da bude što neprimjetnija i mala. U njoj nosim samo ono što je neophodno. Unutra ima tri pregradice za montirače (pretpostavljam). Lijepo stanu tri montirača i nigdje ne mrdaju. :D
  • 0

#38 Boki81

Boki81
  • Members
  • PipPipPip
  • 143 posts

Postavljeno 18 March 2014 - 08:43 PM

Danas sam poručio nove bužire i sajle: http://planetbike.rs...i i sajle/1506/
Častio sam bajs i sa novim termo bidonom. :D
  • 0

#39 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 18 March 2014 - 09:20 PM

Javi mi na pm razliku molim te. Ja merkam ove http://planetbike.rs...lizam/Delovi/Bužiri%20i%20sajle/1501/ vec neko vreme i nikako da prelomim da li da kupim ili ne.
  • 0

#40 Boki81

Boki81
  • Members
  • PipPipPip
  • 143 posts

Postavljeno 19 March 2014 - 02:17 PM

Javi mi na pm razliku molim te. Ja merkam ove http://planetbike.rs...lizam/Delovi/Bužiri%20i%20sajle/1501/ vec neko vreme i nikako da prelomim da li da kupim ili ne.

Važi. Poslao sam ti poruku.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika