Jump to content


Fotografije
- - - - -

BG - NS - ZR - BG


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
51 odgovora na ovu temu

#21 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 26 October 2014 - 02:18 PM

Koliko je lepo voziti toliko je zahtevno sve to prezentovati.

Svakak čast.


  • 1

#22 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 October 2014 - 10:51 AM

Hvala, a evo da dodam još dva filma koji čine lepu celinu zvanu Novi Sad. Pa da vidim koliko sam uspeo da predstavim. :) Predivan grad koji bih rado obilazio vrlo često.

 

1. Petrovaradin, tvrđava, centar Novog Sada (stari grad), pešačka zona, najstarija zgrada, najstarija ulica, najveći (najlepši?) park, apsolutno predivno mesto bogato istorijom, zanimljivostima i znamenitostima.

Pregled: https://www.youtube....h?v=LSl8sH46Q70

Film. https://www.youtube....h?v=hRmrYh7JcRo

 

2. Vožnja bajk stazom uz Dunav, pa malo kroz Liman (pored Limanskog parka) i onda Bulevar oslobođenja - glavna ulica u Novom Sadu. Na kraju autobuska i železnička stanica, pa onda i druga autobuska stanica, jer ipak je ovo Srbija.

Pregled: https://www.youtube....h?v=X0Peu8vsVQY

Film: https://www.youtube....h?v=CdFolVdMJKw

 

Iako sam uložio puno truda da svi podaci u filmovima budu tačni, greške su nažalost moguće. Ukoliko imate nešto da ispravite ili dodate (zaista je teško probrati među svim zanimljivostima, a i gledalac ne treba samo da bulji u titlove), svi filmovi su otvoreni za komentarisanje, pa samo napred. Naravno, izvinjavam se Novosađanima ako sam propustio da ukažem na nešto bitno. :)


  • 0

#23 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 November 2014 - 09:13 PM

Evo još jedne "celine" - kompletna vožnja (maltene svaki metar) od Novog Sada do Zrenjanina. Ukupno oko 50 km, uz pregršt neverovatnih zanimljivosti. ;) Od prelaska kanala DTD, pa potom i autoputa, sve do reke Jegrička (i istoimenog parka prirode) i prelepe reke Tise. Usput se vidi čak i malo ljudi. Ali, svakako najlepši deo jeste ulazak u Zrenjanin, zaista predivno.

 

Pregled: https://www.youtube....h?v=8hJZ0_Ki6Uo

Film: https://www.youtube....h?v=iACEh66d0jw

 

Sledi još Zrenjanin i Ečka, pa verovatno ceo put do Beograda, prepun uzbuđenja, ;) opet kao jedan film.


  • 0

#24 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 November 2014 - 02:03 PM

Kako ovih dana nisam imao vremena ni za šta, par puta sam sedeo do jutra sklepavajući nešto što bi jednog dana mogao da postane standardni format za moje putopise. Uz određene izmene i dodatke za koje sada nije bilo vremena (ni do jutra). Sve kritike i predlozi dobrodošli, ionako je malo veroatno da ću opet imati vremena za ovako nešto. ;) Na engleskom je, ne znam ni ja zašto.

https://cloud.mail.r...vi Sad Tour.pdf


  • 0

#25 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 November 2014 - 10:14 PM

Vidim da je svima dosadno, ali možda vas upravo neki od ovih filmova oraspoloži. Posebno na ovako loše vreme.

Dakle, Zrenjanin, glavnom ulicom, pa Cara Dušana, pored crkve, onda Prvomajska do Ade Šumice (iskreno se nadam da se tako zove, jer napisah i u filmu), a onda pored stadiona i Karađorđevog parka (ključna reč: "pored") do još jedne crkve i pešačke zone u centru grada. Kulminacija na Trgu slobode, jednom od najlepših. Naravno, tu je i Mali most, škola, kao i monumentalna i prelepa zgrada Suda. Onda pravac kroz još šumovitih ulica i industrijsku zonu koja više liči na park, preko predivno "oslikanog "Zrenjaninca" do Ečke i njenih bisera (pogledajte PDF), uz završetak u obližnjem selu Stajićevo. Očigledno, naprasno odlučih da sve stavim u jedan film, da Ečka i Stajićevo ne bi "visili" u samo 20 minuta. I povratak za BG će biti sve odjednom, od Ečke.

 

Pregled: https://www.youtube....h?v=0d2Y2vuIuxo

Film: https://www.youtube....h?v=jee4ZpOfJf8


  • 1

#26 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 17 November 2014 - 10:17 PM

Caneee, dobri su ti snimci samo sad kad gledam lepo vreme, sve mi teže pada što zima nije ni pošteno počela... :)

Kad će leto....


  • 0

#27 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 November 2014 - 10:22 PM

Pa eto ti leto u filmovima. ;) Samo nemoj da te ponese atmosfera, pa uletiš u šorc i kratke rukave i kreneš na vožnju. :) A još par nedelja i biće i snimci plaže i palmi.

Btw, samo "Cane", onaj nastavak je zato što je user bio zauzet, a nisu mogle ni tačke, itd.


  • 0

#28 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 17 November 2014 - 10:24 PM

Ok, ja reko da ispoštujem tačan naziv Nick-a. :)

 

Samo napred sa snimcima,...


  • 0

#29 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 17 November 2014 - 10:27 PM

Да ли под тим Ада шумици мислиш на оно излетиште које се налази када се прође манастир?


  • 0

#30 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 November 2014 - 10:34 PM

Da, baš to izletište. Negde videh da je pisalo Ada Šumice, ali na većini mesta nije, pa nisam siguran.


  • 0

#31 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 17 November 2014 - 10:37 PM

Из околине Зрењанина сам и то знам као Мотел,тако га сви зову,имаш и знак ако си га приметио када си долазио.Мотел је атрктиван за први мај,а има и терена ако си видео,чак један фудбалски клуб игра тамо на том терену имају терени и за остале спортове.Иначе нисам стигао још да прегледам видео,али сам гледао претходне све похвале.Да ли си посетио Царску бару када си већ био ту?


  • 0

#32 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 November 2014 - 11:10 PM

Na mapi sam video da postoji motel, a tamo sam video i terene, ali nažalost, nisam imao uopšte vremena da se zadržavam (kasnio dosta). Nisam ni slikao, jer je baterija bila pri kraju, a čekao me tek centar grada. Dodaću kad odem da snimim buduću stazu do Temišvara. :) Znak mislim da sam video, ali je sunce tako padalo na njega da se ništa nije videlo.

 

Carsku baru mi je prijatelj malo pokazao nekih godinu-dve ranije. Sada prosto nije bilo vremena. Čak sam pomerio plan za jedan dan, da budem sa prijateljima, ali me onda uhvatilo loše vreme i jedva stigoh kući. Ne vredi, ne može se sve. Pitanje je i da li se može u Carsku baru biciklom. A više mi je žao što ne obiđoh Gradsku baštu i Karađorđev park.


  • 0

#33 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 18 November 2014 - 08:01 AM

Када будеш ишао за Темишвар новом стазом најави ја бих исто ишао,ако ти одговара друштво.Тренутно што се тиче стазе се ништа не ради,вероватно се чекају паре.Тренутно је у току реконструкција трга и проширење пешачке зоне у Зрењанину па кад будеш долазио следећи пут можда и заврше.Што се тиче Царске баре био сам скоро и у резерват се може само пешака,никаква превозна средства,па ни бицикл,можеш да га оставиш па обиђеш резерват.


  • 0

#34 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 November 2014 - 10:18 AM

Ako se dobro sećam, objavili su (ili pripremaju da nameste) tender za preostali deo staze kod nas. Tačnije, za celu stazu, jer postoji samo delić do Kleka. A u centru imaju ~1,7 km staze koju treba napraviti, pa možda radovi imaju neke veze sa tim. Za Carsku baru sam pretpostavio.

 

Što se budućih vožnji tiče, samo ako bude para (i za vožnje i za novu kameru). Ali, dok naši razjasne ko će da dobije namešteni tender i koliko para da mazne.. ima puno vremena. Premda je rok za završetak svega mart 2015. Inače, skoro sve finansira EU, pa ne može da nema para.


  • 0

#35 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 18 November 2014 - 10:59 AM

Чак ни тај део до Клека није завршен у потпуности имаш слике стазе у теми на форуму о овој стази.Рок јесте до марта,али не верујем да ће до тада бити завршено,знајући колико су онај мали део до Клека радили,а нису још ни почели.
  • 0

#36 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 18 November 2014 - 09:47 PM

Одгледао сам клип  и видех да си се возао по центру бајсом,па да ти скренем пажњу,ако некад опет свратиш у Зрењанин,да је то пешачка зона и бициклистима је забрањено кретање по центру,можда си видео људе да се возају али је забрањено.Летос су у два,три наврата комуналци кажњавали бициклисте са по 5000 дин.


  • 0

#37 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 November 2014 - 10:34 PM

Drago mi je da si skrenuo pažnju zbog drugih. Inače, Zakon (o bezbednosti saobraćaja) jasno propisuje da je svaka pešačka zona (bilo gde u Srbiji) isključivo za pešake. Dakle, bicikli su zabranjeni. POD USLOVOM da je pešačka zona jasno obeležena odgovarajućim znakom (mora da bude postavljen na svim pristupnim tačkama). Nisam siguran da je znak postojao u Zrenjaninu, ali ja svakako nisam vozio bajk po centru. Tačnije, od trenutka ulaska u pešačku zonu (beše Aleksandra Karađorđeviča?), pa sve do muzeja, bajk sam gurao. No, drago mi je ako sam uspeo to da uradim toliko verodostojno da izgleda kao da vozim. Obično mi bajk bude prilično nagnut. :) Nego, zar ti nije delovalo mnogo sporo? :)

 

Inače, istu stvar sam radio i prilikom snimanja pešačke zone u NS (mislim da je film #108). Samo tamo znam da postoji znak (i skoro niko ga nije poštovao, nažalost). Generalno, ni mnogi policajci ne poznaju zakon (kao ni mnogi biciklisti), a uglavnom ga primenjuju samo u slučajevima prebrze vožnje ili kada je previše ljudi. Ja vozim polako čak i kada je vožnja dozvoljena, jer to je obično sâm centar i puno je ljudi.

 

U Lazarevcu sam primetio da mnogi voze, iako je postojao znak. Pitao sam policajca da li može i on je zabezeknuto rekao da može. Za Knez Mihailovu u Beogradu, mislim da je još 2009. doneta (nova) odluka o proglašenju pešačke zone, ali znakovi nikada nisu postavljeni. Kada sam zvao nadležnu službu, glavna inspektorka mi je rekla da u životu niko nije ni pitao, a da oni svkaako ne bi nikoga zaustavljali i kažnjavali zbog vožnje bicikla. Eto, sto gradova, sto pravila. Tuga.


  • 0

#38 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 18 November 2014 - 10:42 PM

Што се тиче знака не знам да игде постоји,али за кажњавања сам чуо.Да тако се зове главна улица.Једну улицу која је паралелна са главном су недавно реновирали и од тада је затворена за саобраћај(пешачка зона) и знак постоји,првих неколико дана чекали ове који погреше и кажњавали их сад је то мало ређе,али кажњавају.Јесте споро,али ми се учинило да си возио.Камера ти стоји на корману?


  • 0

#39 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 November 2014 - 10:51 PM

Da, na kormanu. I znaš kako je, kad guraš bajk pored sebe, nekako uvek bude bar malo nagnut, a to se na kameri odmah primeti. Pa kao pokušavam da držim bajk što uspravnije, ali je teško. Jedna ruka, klatiš se malo dok hodaš, pomeraš bajk da prođu ljudi, gladan... :) Ako kažnjavaju i tamo gde nije obeleženo, to je čist bezobrazluk, jer je zakon iznenađujuće precizan. Ako nema znaka, isto kao da nije ni proglašena pešačka zona. Ko ima potvrdu da je platio, trebalo bi da ponese zakon i traži pare nazad, pa još i sa kamatom i da ih tuži za zloupotrebu položaja, kršenje zakona, maltretiranje/zastrašivanje, itd.


  • 0

#40 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 18 November 2014 - 10:59 PM

Да си камеру носио на глави сигурно бих приметио  :) .Што се тиче знакова на прилазним местима ја их никада нисам видео,али баш ћу обратити пажњу,али мислим да не постоје.За кажњавања сам чуо неки другари су ми рекли лично нисам искусио :D ,али то што кажеш ако нема знакова за шта да те казне,али људи слабо познају своја права и прописе па прођу како прођу.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika