Jump to content


Fotografije

Da li je pukao karbon??


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
50 odgovora na ovu temu

#21 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 02 March 2024 - 08:47 PM

Karbon se odlično reparira i sto se tiče jačine ako je odrađeno kako treba, nemaš da brineš. Ali iz nekog mog iskustva, uvek ce nakon reparacije deo koji se radi biti malo deblji/ispupčen. Pa onda da ne bi bilo vidljivo, treba to lepo išmirglati i prefarbati. Sve sitni poslovi a mnogo zajebancije

Sent from my CPH2449 using Tapatalk

Ako ga odrade ovde https://kastelic.si/domov/ onda se bukvalno ništa ne vidi.
Imao sam prilike da vidim njihove radove uživo, šanse nema da se provali da je išta dirano ili popravljano.
Evo ovde malo više radova
https://www.facebook...mibextid=ZbWKwL


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#22 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3354 posts

Postavljeno 03 March 2024 - 07:54 AM

Уф, стварно добро раде Словенци.
Нажалост, то ми је недоступно, а као неке могуће опције су неко из Београда, мајстор из Нове Пазове или они (Циклофолија) из Чачка који, чини ми се, једини и фарбају после репарације. Они су ми далеко (немам аутомобил) па то може бити мало зезнуто.
  • 0

#23 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 03 March 2024 - 03:47 PM

Ovo je ogrebotina
ja ne znam gde vi vidite pukotinu...

Kad bi karbon tako lako pucao

Sent from my RMX3472 using Tapatalk
  • 0

#24 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3354 posts

Postavljeno 03 March 2024 - 04:16 PM

Ovo je ogrebotina
ja ne znam gde vi vidite pukotinu...
Kad bi karbon tako lako pucao
Sent from my RMX3472 using Tapatalk

Ја бих највише волео да је огреботина, али сви су изгледи да је пукотина. Мишљења пар људи (који се баве тиме) је да је скоро сигурно пукотина јер се види да се протеже и испод фарбе. Нисам још пробао проверу са иглом, а сутра-прекосутра ћу контактирати још пар репаратира. Било би сјајно да је огреботина, али шансе су мале.
  • 0

#25 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 03 March 2024 - 05:03 PM

Mislim da ti najbolje znaš šta se desilo i kako je nastalo oštećenje i na osnovu toga možeš da doneses zaključak.

Šta će stručnjak da uradi?

Da osmirgla taj deo...

Sent from my RMX3472 using Tapatalk
  • 0

#26 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3354 posts

Postavljeno 03 March 2024 - 05:20 PM

Mislim da ti najbolje znaš šta se desilo i kako je nastalo oštećenje i na osnovu toga možeš da doneses zaključak.
Šta će stručnjak da uradi?
Da osmirgla taj deo...
Sent from my RMX3472 using Tapatalk

Не знам шта се десило, није било ударца, падања, само сам приметио уочи јучерашње вожње.
  • 0

#27 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 March 2024 - 07:36 PM

Kao što je Bakara napisao.. karbon ne puca tek tako, pogotovo na sred sredine. Treba to dobro proveriti jer nije uobičajeno. Da je bio na tom mestu udarac pa ajde, ali nije pa je ovo čudna situacija.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#28 Petarl

Petarl
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 198 posts

Postavljeno 03 March 2024 - 07:37 PM

A da li je moguće da je ta "pukotina" bila tu od ranije u slučaju da si kupio polovni bajk, a ti tek sada video u slučaju da je u medjuvremenu naprsla i farba, pošto kažeš da je sve to male dužine pa nije lako videti? Možda je prethodni vlasnik pao ili šta god, a onda prodao bajs... Recimo tako nešto me i najviše plaši kod polovnih biciklova sa karbonskim ramovima, vilama i slično.
  • 0

#29 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3354 posts

Postavljeno 03 March 2024 - 08:05 PM

Kao što je Bakara napisao.. karbon ne puca tek tako, pogotovo na sred sredine. Treba to dobro proveriti jer nije uobičajeno. Da je bio na tom mestu udarac pa ajde, ali nije pa je ovo čudna situacija.


У ком смислу проверити? Да ли је пукотина или огреботина?
  • 0

#30 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3354 posts

Postavljeno 03 March 2024 - 08:09 PM

A da li je moguće da je ta "pukotina" bila tu od ranije u slučaju da si kupio polovni bajk, a ti tek sada video u slučaju da je u medjuvremenu naprsla i farba, pošto kažeš da je sve to male dužine pa nije lako videti? Možda je prethodni vlasnik pao ili šta god, a onda prodao bajs... Recimo tako nešto me i najviše plaši kod polovnih biciklova sa karbonskim ramovima, vilama i slično.


Приметио бих раније да се појавила, исто као и сада што сам видео. Можда је замор материјала, можда последица неког ударца претходниг власника (али видело би се нешто на фарби да је био неки ударац, а чак ни сад нема трагова ударца), можда последица стављања у сталак (прихватио сам неколико пута за горњу цев рама, али без стезања и то неколико пута само).
  • 0

#31 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 March 2024 - 08:17 PM

Karbon nije podložan zamoru materija, bar ne u toj meri da se to desi tokom njeovog radnog veka na biciklu. Ima negde video klip gde je testiran alu i karbon ram iste klase u fabrici. I karbon je imao bezgraničnu toleranciju na vibracije dok je alu posle odredjenog broja ponavljanja popustio.


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#32 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3354 posts

Postavljeno 03 March 2024 - 08:35 PM

Не знам шта би могло да буде узрок. Не делује да је био преломљен ту па да је већ једном крпљен, а и сви кажу да то место буде још чвршће. Пукотиница је уздужна. Мистерија.
  • 0

#33 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 03 March 2024 - 08:55 PM

Stezanje na nosaču za popravku najverovatnije

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#34 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3354 posts

Postavljeno 03 March 2024 - 09:06 PM

Stezanje na nosaču za popravku najverovatnije
Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Могуће је и то, прихватио сам га за горњу цев неколико пута кад сам га узео, касније сам сазнао да се то баш и не ради. Нисам га стезао под оретпоставком да је ипак карбон, али можда је то ипак ослабило материјал.
  • 0

#35 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 03 March 2024 - 09:11 PM

Lak je tu generalno ostecen, da li je ogrebotina ili pukao lak...ne znam

slike su lose i ti si uzasan fotograf.

Mozda je bolje da si snimio video klip... i malo odalji i priblizi da se vidi velicina i polozaj ostecenja.

 

Siguran sam da sve i da je tu prava rupa (a nije) na ramu karbon nece da se raspadne,

karbon je sve samo ne nezan materijal kao sto pricaju ovde na forumu, i treba sivonsjki da ga treskas i opet ga neces polomiti vec ces samo da mu ostetis farbu.

 

Aluminijum je nezan materijal, karbon nije, taman cekicem da si tui tresnuo ne bi mu nista bilo...ogulio bi farbu.
Mozda je bio ostecen tu ranije pa zamaskirano?


  • 0

#36 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3354 posts

Postavljeno 03 March 2024 - 09:20 PM

Lak je tu generalno ostecen, da li je ogrebotina ili pukao lak...ne znam
slike su lose i ti si uzasan fotograf.
Mozda je bolje da si snimio video klip... i malo odalji i priblizi da se vidi velicina i polozaj ostecenja.

Siguran sam da sve i da je tu prava rupa (a nije) na ramu karbon nece da se raspadne,
karbon je sve samo ne nezan materijal kao sto pricaju ovde na forumu, i treba sivonsjki da ga treskas i opet ga neces polomiti vec ces samo da mu ostetis farbu.

Aluminijum je nezan materijal, karbon nije, taman cekicem da si tui tresnuo ne bi mu nista bilo...ogulio bi farbu.
Mozda je bio ostecen tu ranije pa zamaskirano?

Можда јесте био оштећен раније, не бих знао, али ако јесте, фарба је урађена баш професионално да се не примети. Нисам се одмах сетио видеа, добар предлог, сутра ћу то да снимим. Може ли овде да се постави видео у форуму?
  • 0

#37 stefan10vb

stefan10vb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 210 posts

Postavljeno 03 March 2024 - 09:45 PM

Ne deluje mi kao da je od stalka, deluje mi kao da je bio naslonjen i klizao, ili je nesto skliznulo po njemu. Sto opet nije dovoljno da se osteti karbon, tj. treba veca sila. Deluje mi kao da se odvojio lak, pa ako ti nije zao ogrebi to parce laka, a ja ne bih gurao iglu kroz/u vlakna. Drugo, simetrican je profil, da je od stalka, popustio bi sa obe strane. Trece mozes i da kuckas prstom, i po zvuku, ili vozi pa prati da li se cuje krckanje. Licno mislim da mu nije nista, sem malo laka. Da je pukotina, imala bi koliko toliko pravac, i bila bi samo jedna crta
  • 0

#38 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3354 posts

Postavljeno 04 March 2024 - 08:53 AM

Dodaj prilog  IMG_2692.mov   37.44MB   32 downloads
  • 0

#39 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3354 posts

Postavljeno 04 March 2024 - 09:03 AM

Dodaj prilog  IMG_2694.mov   46.14MB   26 downloads
  • 0

#40 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 936 posts

Postavljeno 04 March 2024 - 10:28 AM

Od sada te zovemo Omega Kurosawa
Slabo se šta vidi, odbljesak od svetla zeza. Najbolje da sedneš na bajs i polako do najbližeg majstora. Da budeš siguran sta te čeka

Sent from my CPH2449 using Tapatalk
  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika