Jump to content


Fotografije

Pomoć potrebna


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
76 odgovora na ovu temu

#21 Ridik

Ridik
  • Members
  • PipPipPip
  • 73 posts
  • LocationNBG

Postavljeno 29 July 2013 - 08:55 PM

Hvala svima na odgovorima.

Napisao sam iz kojih razloga želim nov bajs, garancija, rate, nem pojma o polovnim :oops: .
Ne prelazim (pre)veliku km da bi bolje komponente polovnog bicikla toliko došle do izražaja.

Što se cene novih tiče, uz trenutunu akciju 25% popusta na 5 kupljenih artikala,
a imam drugara koji bi uzimao zajedno sa mnom pa bi imali 5+ artikala,
Polar Matrix (14925 sa popustom) je 10074 din jeftiniji od Capriolo Monitor (24999) n2:rules .
Nije mala razlika, čekam akciju Capriola da vidim hoće li im pasti cena.

Uvek sam za novo, jbg, možda grešim i možda za više pare kupim manje kvalitetno,
ali ako ništa drugo volim kad miriše na novo n2:1097[1] .
A i imam taj osećaj sigurnosti, verovatno i subjektivni.

Ako imate još predloga za neke druge modele osim gore pomenutih, slušam vas n:bye .
  • 0

#22 schojka

schojka
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 29 July 2013 - 09:18 PM

Ja sam bio pre tri godine u istoj poziciji kao i ti, hteo sam da kupim bajs i planirao da pazarim polovan. Od proizvodjaca opreme sam znao samo za shimano i to se secam jos iz detinjsta, jer se moj komsija skojim sam odrastao hvalio svud kako on ima shimano opremu i da je to vrh!!! :) Raspitivao se na masu mesta i svi su mi do reda rekli da pazarim nov ( apropo price iz predhodnog posta o liku koji je pazario pa mu sutradan puko lanac). Kazu, vozi par godina, a za taj period ces vec znati sta ti treba!!! Tako sam i uradio, otisao i pazario najjeftiniji alu bajs ( monitor). Visina vozaca, pozicija sedenja, oprema ..... Nisam nista ja o tome razmisljao, ali zato sad znam!!! Znam da mojoj visini od 177 ne treba bajs 21" i da ga uvek treba provozati pre kupovine, npr. !!! :D
Moj ti je savet da iznajmis bajs ako si u bg, ne znam za druge gradove, ali ada ciganlija i kej zemunski su prepuni renta bajk servisa koji ti za malo kesa iznajme bajk, pa se provozaj malo i vidi koji ti odgovara, oprema ti je nebitna, kad je nov svaki ima garanciju a i izdrzace uz redovan servis bar tri godine!!! Za to vreme ako se primis na bajs, naucices sta je sta i sta je bolje od cega, pa mozes da priustis polovan.
  • 0

#23 Ridik

Ridik
  • Members
  • PipPipPip
  • 73 posts
  • LocationNBG

Postavljeno 29 July 2013 - 09:38 PM

Ja sam kupio novog Monitora

pazario najjeftiniji alu bajs ( monitor)

Po vašim postovima rekao bi da ste zadovoljni sa Capriolo Monitorom,
član Mixitron je napisao da je izdužen, pa me interesuje šta to znači?

Pošto smo u tom cenovnom rangu, šta kažete na Polar Forester ,
koji na akciji 25% popusta, košta 21994 dinara, + City Bike je,
pretpostavljam da je lakši/ugodniji za vožnju od MTB po gradu, ili to nema veze.

Tek sad mi nije ništa jasno n2:Dizzy .
  • 0

#24 schojka

schojka
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 29 July 2013 - 10:18 PM

Monitor jeste "izduzen", ja vec dve sezone pokusavam na razne nacine da malo ispravim poziciju sedenja, ali ne vredi. Iznajmi bajs i probaj ili ako zivis u bg, svrati na vracar sutra ili prekosutra, pa provozaj moj, videces o cemu ti pricam. U svakom slucaju pazari jeftiniji, prema tvojim postovima rekao bih da neces se previse ubijati od voznje.
  • 0

#25 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 29 July 2013 - 10:38 PM

Najbolje ti je da ti neko pozajmi da probas pa ces videti, a moj savet ti je da odes u radnju i sednes na 2-3 razlicita modela (ne isti model a razlicita velicina) i da vidis koji ti polozaj tela vise odgovara. Pitanje koliko ces uspeti da vidis sta ti vise odgovara bez neke voznje, ali ces skontati da se drugacije sedi na razlicitim bajsevima (da li si vise pognut prema napred ili si vise ispravljen kao gradski bajs).
Sve zavisi za sta ces koristiti bajs, ako mislis da ima sanse da vozis i malo vise od odlaska u radnju, moj savet ti je da ako mozes uzmes u Planetbike-u najbolje za sta mozes da izdvojis kes, a ako ce ti sluziti do radnje i par km po gradu uzmi najjeftinije i sta bude bude. Ne ocekuj ne znam ni ja sta da ces imati, ali trebalo bi da te sluzi. Mozda ces imati problema sa menjacima, ali dobar majstor kad namesti sigurno si miran par godina (uz povremena dostelavanja od strane majstora).
Samim Monitorom sam zadovoljan, dosta vozim, isao je i na 100-tinak km ture, menjaci rade super i dan danas, nista jos nisam menjao (cak ni lanac) iako sam dosta presao, jedino sto je po meni minus (i to OGROMAN) su kocnice i zelja mi je da stavim neke bolje, ali eto pune 3 godine me koce sa mojih 100-tinak kila tako da i one rade posao. :)
Ako ti kazem da ti je najbolje da odes u radnju i da ti lepo prodavac kaze sta ti je najbolje da kupis, nisam siguran koliko cu ti dati dobar savet zato sto je, nazalost, danas malo dobrih i iskrenih prodavaca, svima je cilj da ti prodaju bajs, nije bitno koji, vazno je da kupis i ne biraju sredstva, nudice ti i veci ram nego sto ti treba (na to obrati paznju, pogledaj malo po youtube-u kako odabrati pravi ram), ali to je nesto sto vise manje svi prodjemo. Kada budes kupovao sledeci bajs znaces sta trazis... :D
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#26 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 29 July 2013 - 10:49 PM

Hvala svima na odgovorima.

Napisao sam iz kojih razloga želim nov bajs, garancija,


Garancija važi ako ti, prodavac, dva svedoka i zapisničar zajedno gledate u tvoj parkiran bajk koji odjednom eksplodira ili se iz čista mira raspadne. Priče za decu... sve će ti se voditi pod 'normalno habanje' ili 'neodgovarajuća upotreba'.

E sad, za rate... ako nemaš da iskeširaš 150€ za polovan bajk koji je tebi i vojim potrebama 3 pune kape, onda si u problemu, ali to već znaš :mrgreen:

Izdužen znači da je dužina rama neproporcionalna visini (koja se uzima kao veličina rama) i da bi po ramu koji ti godi visinski možda morao da legneš da bi dohvatio volan.
  • 0

#27 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 30 July 2013 - 03:49 AM

Moje viđenje, polovan ili nov.
Po čemu je bolji polovni?
Šta se zna o polovnom biciklu?
Evo sutra ja prodajem moju biciklu, stara godinu, nema oštećenja, malo se izglancaju lanac i pogoni. Prvi vlasnik, još u garanciji. Ma divota. Normalno neću reći da je prešla 14000 km.
Pisao sam ranije, kad sam kupio biciklu i treći dan na putu, čovek gura biciklu. Šta je bilo, pukao lanac. Reč po reč, bicikla kupljena polovna, prethodni dan.



Imam polovan mirage pro koji je davno bio nov ali je u medjuvremenu doziveo svasta samnom......Ali odgovorno tvrdim da je za 50% bolji nego nov iz prodavnice jer je max podesen i utegnut i u njega se ulaze svake godine, jer su mu polovni delovi za svetlosnu godinu bolji nego alivio altus novi......

To su nepobitne cinjenice.....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#28 Ridik

Ridik
  • Members
  • PipPipPip
  • 73 posts
  • LocationNBG

Postavljeno 30 July 2013 - 06:06 AM

Ae dajte mi neke predloge za polovan bajs :mrgreen:
  • 0

#29 zoran031

zoran031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 392 posts
  • LocationUzice

Postavljeno 30 July 2013 - 06:43 AM

Jutros ranom zorom loše vesti, već tri, pa računam, dosta za danas, zato i hoću da pišem na Brkovo pisanje. A ako slučajno izmalerišem biciklu, Brko sledi n:anim_08
Ako je čovek napisao da ne bi dao mnogo para za biciklu, kakvu može da dobije za 200 eura, polovnu? Polovna sa dobrom opremom, a malo para [-X
Da li bi mu ti prodao tvoju za 200 eura, ako je nova oko 300 eura? Ne bi naravno, jer znaš šta si uložio i koliko te je koštala do sada.
A ja samo prao, lanac vozi preko 7000 km, prednja guma još malo 14000 km :!: :!: :!:
Znači nije ista pozicija.
Džaba oprema, čovek gleda koliko je stara i pretpostavlja koliko je potrebno da se još uloži u nju. A para spremio koliko može da podnese kućni budžet.
Da je sreće, pa da svi imamo za dobre bicikle, a kod nas najjeftinija bicikla skuplja od plate. A mnogi rade, pa ne primaju platu.
  • 0

  5926 km u pola 2012    15605 km u 2013   11674 km u 2014   11858 km u 2015   7577 km u 2016   5423 km u 2017   prebačeno 12000 km u 2018

 

Da citiram profesora:

-Ovce moje budite u vinkli, evo mene stižem na bicikli


#30 zoran031

zoran031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 392 posts
  • LocationUzice

Postavljeno 30 July 2013 - 06:51 AM

Da ne bude zabune, nemam ništa protiv polovnih bicikli, sigurno je da može biti bolja polovna od nove, ali treba uporediti i cene te polovne kad je bila nova.
  • 0

  5926 km u pola 2012    15605 km u 2013   11674 km u 2014   11858 km u 2015   7577 km u 2016   5423 km u 2017   prebačeno 12000 km u 2018

 

Da citiram profesora:

-Ovce moje budite u vinkli, evo mene stižem na bicikli


#31 Ridik

Ridik
  • Members
  • PipPipPip
  • 73 posts
  • LocationNBG

Postavljeno 30 July 2013 - 07:27 AM

Da se razuemo jednu stvar, nemam ništa protiv polovnih bajseva, ali jednostavno nemam dovoljno
(čitaj nemam nikakvog) znanja da tu kupovinu odradim :D .
Za izraze poput ovih sam prvi put čuo sad od vas :oops: .

osmofaz kasetom

ahead vila

Monitor jeste "izduzen", ja vec dve sezone pokusavam na razne nacine da malo ispravim poziciju sedenja, ali ne vredi

I kako sad ja laik da odem da pazarim polovan bajs, prodavac može da mi priča šta hoće,
kad ja pojma nemam da procenim koja je komponenta bolja od koje.

Napisao sam u prvom postu i nije mi teško da napišem još jednom za šta meni treba biciš.
Treba mi biciklica koja će me sigurno (dobre kočnice) i udobno (veliko široko sedište) voziti
po uređenim i asfaltiranim stazama po keju, Adi, a ako mi se sam biciklizam toliko dopadne
da može da me odveze i na malo duži put, tipa do Ostružničkog mosta.
Kilometraža koju prelazim sad sa mojim krntijomobilom je do 20km dnevno.
Izleti i avanture tipa 50+km dnevno me ne zanimaju,
nemam ni vremena a ni s kim da se upuštam u tako nešto. A nemam ni opremu :mrgreen: .

Ako imate konkretne predloge polovnih bicikli sa oglasa, dajte da vidim.

ako zivis u bg, svrati na vracar sutra ili prekosutra, pa provozaj moj, videces o cemu ti pricam

Hvala n:anim_32
  • 0

#32 rados

rados
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 338 posts

Postavljeno 30 July 2013 - 09:39 AM

Svaki teren zahteva dobre kocnice(v-brake sasvim dovoljan).Sediste koje je meni udobno ne mora da znaci da ce i tebi biti.Siroka sedista su obicno na CITY biciklama,ali nije uvek slucaj.Jel planiras da ponekad odradis trening na bicikli ili zelis samo opustenu voznju po adi i bici stazama?
Ima jedan SPEC koji izgleda nije los: http://www.cikloberz...w.php?id=116765
Jedino mi je sumniva vel.rama.Covek je iz BG.

Ne znam da li ti je neko predlozio:
http://www.nemagresk...povina_bicikla/
  • 0

#33 jablan

jablan
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 326 posts
  • LocationBeograd, Karaburma

Postavljeno 30 July 2013 - 10:40 AM

Ridik, što ne probaš da središ stari bajs?
  • 0
Ulice za bicikliste - uzb.rs FB

#34 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 30 July 2013 - 12:42 PM

Da ne bude zabune, nemam ništa protiv polovnih bicikli, sigurno je da može biti bolja polovna od nove, ali treba uporediti i cene te polovne kad je bila nova.



Bas u tome je caka, msm da imamo najjeftinije polovne bicikle u okruzenju i sticajem raznih okolnosti mnogi mogu da voze xt, x9, fox, rebe za nenormalno male pare...
Ne ne bih mu dao moj ni za 500 evra, rak sam u horoskopu i emotivno se vezem za stvari...
Za 200 evra moze se naci full deore treking u jako dobrom stanju sa alu ramom...

E sada postoje stvari koje se moraju uraditi na polovnom biciklu pre prve voznje:
Skinuti vilu i proveriti da vrat nije naprso.
Proveriti da li je zadnji menjac dobro ogranicen da ne uskoci u zice.
Proveriti i podmazati glave.
Promeniti sajle na kocnicama.
Premeriti lanac...

Posle toga nikakva garancija ti ne treba, veruj....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#35 Ridik

Ridik
  • Members
  • PipPipPip
  • 73 posts
  • LocationNBG

Postavljeno 30 July 2013 - 03:03 PM

Jel planiras da ponekad odradis trening na bicikli ili zelis samo opustenu voznju po adi i bici stazama?

Ne znam šta se podrazuemava pod treningom na biciklu :?:
Moja uobičajena vožnja je 5km, basket ili tenis, još 5km nazad.
Kad mi baš dosadi, provozam samo biciklo sat vremena po Savskom keju 15-20km.

SIma jedan SPEC koji izgleda nije los: http://www.cikloberz...w.php?id=116765

Puno mi ovo para :? .

Ne znam da li ti je neko predlozio:
http://www.nemagresk...povina_bicikla/

Pročitao n2:read , ali opet kažem nisam (bar ne još uvek) toliko zainteresovan za biciklizam
da bi ulazio duboko u tematiku i sklapao od početka do kraja komponente.

Ridik, što ne probaš da središ stari bajs?

Mislim da je baš kanta n:smil42d2 u koju se ne isplati ulagati ništa,
"sredio" sam ga pred sezonu u Pilot servisu,
zamenio kočnice, pedale, dotegnuto i podmazano sve.
  • 0

#36 schojka

schojka
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 30 July 2013 - 03:44 PM

Pa kad vec sredjujes bajs kod Urketa, sto snjim ne vidis za neku kombinaciju? Pouzdano znam da tamo bleji jedan agama ram, malo tvojih, malo njegovih delova i za malo para dobices super bajs. I pritom znas sta si stavio!
  • 0

#37 Ridik

Ridik
  • Members
  • PipPipPip
  • 73 posts
  • LocationNBG

Postavljeno 30 July 2013 - 04:09 PM

Ko je Urke, stariji niži lik ili mlađi?
  • 0

#38 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 30 July 2013 - 04:25 PM

E sada postoje stvari koje se moraju uraditi na polovnom biciklu pre prve voznje:
Skinuti vilu i proveriti da vrat nije naprso.
Proveriti da li je zadnji menjac dobro ogranicen da ne uskoci u zice.
Proveriti i podmazati glave.
Promeniti sajle na kocnicama.
Premeriti lanac...

Posle toga nikakva garancija ti ne treba, veruj....

Sve to sto si napisao vazi i za nove bicikle kupljene kod nas. Jedino sto ne bi trebao da proveravas vrat viljuske ali zato sve ostalo treba uraditi. Ne treba naravno menjati sajle i kontrolisati lanac ali zato treb a podmazati sajle i podesti ih bilo da su za kocnice ili menjac.
Kada "isteras" novu biciklu iz radnje skoro uvek nije za voznju vec za detaljan servis koji ce ti ovlasceni serviseri ofrlje uraditi i naplatiti kao da su ga ljudski uradili.
  • 0
.

#39 Ridik

Ridik
  • Members
  • PipPipPip
  • 73 posts
  • LocationNBG

Postavljeno 30 July 2013 - 04:49 PM

Pouzdano znam da tamo bleji jedan agama ram

Koristeći pretragu na forumu našao sam samo ovaj oglas, Agama ram.
U specifikacijam mu piše, copy/paste sa sajta proizvođača :
"Bicikli sa aluminijumskim ramom, čiji je ram izrađen specijalnom tehnologijom,
i čini ga veoma laganim. Krut ram daje pravo uživanje pri cross country i maratonskoj vožnji".
Ja niti vozim cross country i maratonske vožnje, niti ću [-X .
Jasno mi je da je kvalitetan ram, ali hoću li ja to osetiti u mojoj rekreativnoj vožnji?
Koji delovi idu na njega, sad sam se naprimao da sklopim biciš :mrgreen:
  • 0

#40 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 30 July 2013 - 05:16 PM

Taj ram je preveliki za tebe...
  • 0
.




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika