Jump to content


Fotografije

draka [enduro/all mountain] Fuji Reveal 1.0 custom


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
48 odgovora na ovu temu

#21 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 15 August 2013 - 07:42 PM

A sada, i ono sto ide na kraj ručice. :D

Modifikovani XTR M972 Shadow sa Saint M810 kavezom. Mali profil, XTR preciznost. Idealno za 1x9 pogon :D

Nažalost, jos neće biti montiran, prvo ću da sačekam da mi sledećeg meseca stigne nabla i da sapletem zadnji točak i kupim devetofaz kasetu.

Postavljena slika
Postavljena slika

I još jedna podnova. Nova prednja gume. Rubena Triton, šara fantastično izgleda, videćemo kako se ponaša u subotu. :)

Postavljena slika
  • 0

ಠ_ಠ


#22 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 17 August 2013 - 09:36 AM

Postavljena slika

Spreman za cepanje Košutnjaka. :)

Vreme je divno, a zemlja mekana. :D
  • 0

ಠ_ಠ


#23 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 20 November 2013 - 08:40 AM

Male izmene,

Sklopljen novi zadnji tocak (SunRingle EQ31 na SLX M675 nabli, 11-34 HG30 kaseta 9faz), namontiran menjac (Shimano XTR M972 sa Saint M810 kratkim kavezom) i rucica (Shimano XT M770),i stavljena nova zadnja guma (CST Camber 2.25).

Trenutno u downhill modu (manji sag na amortu, oko 32%, podesen ugao sedista)
Postavljena slika
Mada probao sam i sa jacom kompresijom pozadi (sag oko 25% i sag oko 17%), potpuno se menja karakter bajsa.
Neverovatno je kako lako skace ali na neravnim delovima istresa kamen iz bubrega.

Neke planirane izmene u buducnosti su novi pogon (najverovatnije Shimano Zee i lancanik od 32 zubaca), nova lulica (Funn Funnduro od 45mm) i ako uspem da nadjem neku finu vazdusnu vilu sa 20mm osovinom da olaksam prednji kraj (idealno bi bilo da nadjem RockShox Sektor RL Solo Air) a i gledacu da za sledecu sezonu nabavim neke zesce gume (mozda Onza Ibex DH)

I nakon fine zloupotrebe na Kosutnjaku. :)

Postavljena slika
  • 0

ಠ_ಠ


#24 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 23 November 2013 - 03:19 PM

Danas namontiran novi pogon. :)

Postavljena slika

I znatno olaksan ceo bajs.
Postavljena slika

Uskoro bi trebala da legne i nova vila (samo da je ne ureknem) :P Tako da ce se basj olaksati za jos nekih 500+g
  • 0

ಠ_ಠ


#25 NightRider88

NightRider88
  • Members
  • PipPipPip
  • 125 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 23 November 2013 - 04:59 PM

Staka cast Drakce sklopio si extra bajk,hehe bas onakav kakav bih ja hteo :D
U zdravlju da ga vozis ;)
  • 0

#26 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 23 November 2013 - 09:09 PM

Hvala.
Ostalo je jos par sitnica, i mislim da bi mogao da se malo primirm. :P

Od prilike neki TODO list je

1. Nova vila (nadam se Magura Wotan 160mm, ako se nista ne izjalovi stize pocetkom sledeceg meseca)
2. Novi lancanik od 32 zuba (takodje pocetkom sledeceg meseca)
3. Funn Funnduro lulica (malo je duza i dosta laksa od trenutne Race Face, i oko nove godine)


ove dve sledece stavke su na neodredjeno :P
4. Nove gume sledece godine (mozda Onza Ibex DH ili kombinacija Maxxis High Roller II/DHF)
5. I pusta zelja bi bila da nabavim dropper sticnu. :P al to je mastarija jer su preskupe.
  • 0

ಠ_ಠ


#27 NightRider88

NightRider88
  • Members
  • PipPipPip
  • 125 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 23 November 2013 - 09:35 PM

Uuuuuu... Maguraaa :D :D :D
kolko ja volim maguru po meni nema boljih i lepsih amorta od magure a i kocnica naravno ;)
A da visak su mu ta 4 zuba msm da je 32t taman :)
Aaa... maxxis da stavis obavezno ;)
Izvini na neznanju ali sta/kakva je to dropper sticna?
  • 0

#28 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 23 November 2013 - 11:32 PM

Ovo ti je dropper.

https://www.bike-com...it-Remote-.html

Sticna koju mozes da podizes i spustas u toku voznje. :)
Postavljena slika


A za gume videcemo sta se nadje. :) I sta je naravno isplativije :P
  • 0

ಠ_ಠ


#29 zuba88

zuba88
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 893 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 November 2013 - 05:09 PM

gde si nabavio wotan-a ? ja sam ga oduvek zeleo ali nigde nisam uspeo povoljno polovnog da najem tako da sam sada na talasu 36
  • 0
........

#30 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 24 November 2013 - 11:16 PM

Dopao shaka drugaru iz Zenice, a posto on ima svojg lirika, odlucio da ga proda. Pa sam ja odlucio da ga olaksam za Wotana :D
  • 0

ಠ_ಠ


#31 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 05 December 2013 - 08:14 AM

Postavljena slika

u subotu stize lepotica :) i ako bude lepo vreme u nedelju ide odmah na test. :) U suprotnom ide na rastavljanje da vidimo kakva je i da se malo poigramo ortak i ja. :D
  • 0

ಠ_ಠ


#32 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 10 December 2013 - 08:20 AM

Dok se ceka vila da stigne,

zamenjena prednja guma za "malcice" kabastiju :P

Intense Tire Systems DH DualPly 2.5, 65mm kuciste.

Postavljena slika


Guma je DZINOVSKA!!! A posto sam je probao na ortakovom bajsu drzi neverovatno.

Trenutno su napakovane gume za gacavo i klizavo vreme.

Prednja Rubena Triton je otisla pozadi da pomogne grip po mokrom i blatnjavom a Intense je napred i tamo ce ostati za ubuduce.
Nadam se da vila stize u Sredu da ko ce sledeci vikend pasti neko cepanje :)
  • 0

ಠ_ಠ


#33 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 12 December 2013 - 09:52 PM

Najzad je pristigala! I naravno nisam mogao da se suzdrzim a da je ne namontiram odmah :P

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika
  • 0

ಠ_ಠ


#34 NightRider88

NightRider88
  • Members
  • PipPipPip
  • 125 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 12 December 2013 - 10:37 PM

Extra izgleda Drakče,super se uklopila sa celim bajsom :)
Uzdravlje da te sluzi i sto duze da je mavas bez problema ;)
A da ova prednja guma stvarno jeste velika kao sto si rekao tek sad se vidi kad je na bajsu.
Kad bi jos skratio creva za kocnice da budu na idealnoj duzini na bajsu doslo bi kao slag na tortu :)
  • 0

#35 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 12 December 2013 - 11:02 PM

Extra izgleda Drakče,super se uklopila sa celim bajsom :)
Uzdravlje da te sluzi i sto duze da je mavas bez problema ;)
A da ova prednja guma stvarno jeste velika kao sto si rekao tek sad se vidi kad je na bajsu.
Kad bi jos skratio creva za kocnice da budu na idealnoj duzini na bajsu doslo bi kao slag na tortu :)



skraceno je, samo nije privezano :) pa sada kako mlatara izgleda ogromno :)

Hvala, nadam se da cu je malo prodrmati u suboru i nedelju, pa javljam kakvi su utisci.

Posedavanje hoda radi fenomenalno, ito kao i platforma.
  • 0

ಠ_ಠ


#36 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 12 December 2013 - 11:17 PM

Sledece dve stavke su nova lulica,

uzimam Funn Funnduro lulicu

http://media.chainre...wid=500&hei=500

i novi lancanik od 32 ili 34 zuba :)
  • 0

ಠ_ಠ


#37 NightRider88

NightRider88
  • Members
  • PipPipPip
  • 125 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 13 December 2013 - 02:51 AM

uzimam Funn Funnduro lulicu


Hehe bacas se na dijetu...lepo,lepo :)
Nzm ja bih stavio 32 mozda sto i ja imam 32 pa ti i zato kazem,iskreno meni veci zupcanik i netreba ;)

E skoro sam bio u prilici da prelistam(ipak sam ga proucio) nov shimano katalog za 2014god. i mogu da ti kazem da sam se zaljubio u shimano :D ,znaci ja sam odusevljen novom hidraulikom,menjacima(posebno zadnjim),pogonom...itd
Znas kako bi tvom basu lego nov SAINT,a moze i ZEE pogon,menjac aaa tek pa hidraulika perverzija brate :D troslojni rotori celik/aluminijum/celikda se brze hlade,celjusti sa cetiri klipa koji su i plus keramički od kojih manji klipovi za nijansu izlaze prvi da bi umanjili efekat osiliranja/uvijanja rotora pri kocenju ,na čeljustima dolaze aluminijumska peraja da se isto brze hlade i plus kocione plocice od titanijuma jer se on teze zagreva a brze hladi...ma ludilo :D
A tek pa zadnji menjac to je pa tek prica za sebe,nov i drugaciji dizajn-prelep,sa 12mm užim telom od predhodnog modela,ima hiljadu delova u sebi :D ,ima plus neku opciju da lakse/mekse spusta brzine na dole tako da je skoro necujan.

Ako budes u prilici da prolistas kao i ja ovo(mozda nadjes i na net-u u PDF-u) ,videces kako ima da ti probudi mastu kako da upgreidujes FUJI :D
  • 0

#38 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 13 December 2013 - 07:51 AM


uzimam Funn Funnduro lulicu


Hehe bacas se na dijetu...lepo,lepo :)
Nzm ja bih stavio 32 mozda sto i ja imam 32 pa ti i zato kazem,iskreno meni veci zupcanik i netreba ;)

E skoro sam bio u prilici da prelistam(ipak sam ga proucio) nov shimano katalog za 2014god. i mogu da ti kazem da sam se zaljubio u shimano :D ,znaci ja sam odusevljen novom hidraulikom,menjacima(posebno zadnjim),pogonom...itd
Znas kako bi tvom basu lego nov SAINT,a moze i ZEE pogon,menjac aaa tek pa hidraulika perverzija brate :D troslojni rotori celik/aluminijum/celikda se brze hlade,celjusti sa cetiri klipa koji su i plus keramički od kojih manji klipovi za nijansu izlaze prvi da bi umanjili efekat osiliranja/uvijanja rotora pri kocenju ,na čeljustima dolaze aluminijumska peraja da se isto brze hlade i plus kocione plocice od titanijuma jer se on teze zagreva a brze hladi...ma ludilo :D
A tek pa zadnji menjac to je pa tek prica za sebe,nov i drugaciji dizajn-prelep,sa 12mm užim telom od predhodnog modela,ima hiljadu delova u sebi :D ,ima plus neku opciju da lakse/mekse spusta brzine na dole tako da je skoro necujan.

Ako budes u prilici da prolistas kao i ja ovo(mozda nadjes i na net-u u PDF-u) ,videces kako ima da ti probudi mastu kako da upgreidujes FUJI :D



Znam za sve to sto pricas, ali meni su trenutne komponente skoro pa savrsene za ono sto meni treba :)

ostalke su tri stavke za opremu (lula, lancanik i dropper) i posle toga ide novi ram (a uz novi ram ce najverovatnije morati i novi chaingude, tu bi gledao da nabavim jedan Saint Chaingude):) a Fuji ide na dobosh. :D

A Funn uzimam prvenstveno ne zato sto je lak, nego da bi bio komplet sa volanom :P (OCD :D) i zato sto dodatnih 15mm bi mi ekstra doslo za penjanje.
  • 0

ಠ_ಠ


#39 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 27 December 2013 - 11:14 PM

Najzad malo slika u doteranom stanju :) Sutra najzad voznja posla pa ima 2 meseca.

Postavljena slika
Postavljena slika

Trebam samo da zamenim ulje u zadnjoj kocnici cim se dokopam nekom Shimano Mineralnog ujlja. :/ Zato trenutno je bela kocnica pozadi a napred crna.
  • 0

ಠ_ಠ


#40 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 27 December 2013 - 11:23 PM

Trebam samo da zamenim ulje u zadnjoj kocnici cim se dokopam nekom Shimano Mineralnog ujlja. :/ Zato trenutno je bela kocnica pozadi a napred crna.


Uleti u prvu prodavnicu auto opreme i pazari LHM ulje za hidrauliku.

Postavljena slika

1l kosta manje nego "shimanova" mizerna bocica.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika