Jump to content


Photo
- - - - -

BG - Aranđelovac?


  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Posted 12 July 2013 - 09:26 PM

Počeh opasno da skraćujem naslove tema, ali produžavam poruke... :mrgreen:

Post na LM, odnosno tamošnja mapa, zaintrigirali me za mogućnost odlaska do Aranđelovca (MTB, nikad bio). Bejah na Kosmaju prošle nedelje, a ovo deluje "blizu". U stvari, Kosmaj dođe nekako na pola puta od Avale do Aranđelovca, što nikako nije malo. Ipak, od manastira do vrha Kosmaja bilo mi je potrebno oko pola sata, a od pumpe do manastira bar 10-15 min. Na GE videh da ima par uzbrdica do Aranđelovca, ali nemam osećaj koliko je teško. Dakle, ako se od pumpe kod Kosmaja produži pravo, pa kroz Rogaču ka Aranđelovcu, koliko je nezgodno i dokle se stigne za tih ~45 min? Da imam neki osećaj koliko je dalje od vrha Kosmaja. I kakav je put i koliko opterećen?

Drugo, jednako bitno - šta sve treba obići po Aranđelovcu (da može bajkom) i koliko je vremena potrebno? Mislio sam da se spustim direktno na Vodojazu, pa u grad. Videh da ima neki spomenik, pa akva-park (ne bih ulazio, nemam para, a verovatno nema gde ni bajk da se ostavi), pa veliki park (Bukovička banja? Može li bajkom kroz park?), pa spomenik mamuta, ona crkva, železnička stanica. Šta još ima pametno? Postoji li pešačka zona? Velika želja mi je da nazad krenem preko Garaškog jezera, deluje prelepo. Nažalost, za Bukuljsko jezero nisam siguran, deluje mi da je put do njega težak. Rado bih otišao i na Bukulju, ali se plašim da ne bih imao snage, a ni vremena.

U stvari, vreme je kritično, jer se treba i vratiti kući. Koji je najbolji put nazad? Da idem za Lazarevac i odmah na Ibarsku? Koliko je prometan put Aranđelovac-Lazarevac? Pretpostavljam prilično? Druga varijanta je Mali Crljeni, pa Vreoci, ali ne znam da li je to još gore? Od Kosmaja sam išao na Rogaču, Dučinu i Barajevo, ne bih baš istim putem. Iz Uba sam išao na Liso polje, pa Draževac i Vranić, ne svrbi me mnogo ni to da ponovim. :)

Od kuće do vrha Kosmaja stigoh za nešto manje od 4 i po sata, uz malu pauzu u Ralji, jedno sat u Sopotu i nekoilko usputnih puf-pant i foto zastajanja. Sad ne bih pravio toliko usputnih pauza, jer bih ručao u Aranđelovcu. Zanosim se idejom da stignem za 3 i po sata, max 4. Nekim čudom da krenem u 8, tamo u 12. Obilazak i ručak, pa nazad da krenem do 14 h, tako da nazad budem do 20 h. Mišljenja i saveti? :) Takođe, zlu ne trebalo, zna li neko pošto je noćenje u lovačkom domu Bukulja ili koja je najjeftinija moguća varijanta noćenja? Ako, po običaju, budem gadno kasnio sa rasporedom. :)

(valjda sam sve rekao i pitao 8))
  • 0

#2 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Posted 13 July 2013 - 05:41 PM

Dobro bre, ljudi, zar nema nikog ko živi u Aranđelovcu ili je išao tamo biciklom?
  • 0

#3 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4281 posts

Posted 13 July 2013 - 06:53 PM

Evo ja cu, mada nikada nisam isao biciklom u Arandjelovac :mrgreen: :mrgreen: . Ravno mi i dosadno do tamo posle Topole ;).
Pesacke zone koliko znam nije bilo mada mislim da je nesto novo radjeno kod Opstine. Arandjelovac je u stvari 3 paralelne i bas dugacke ulice i sve 3 pocinju od parka Bukovicke Banje. Mislim da te niko nece sprecavati da provozas bajs po parku, ne secam se da li je zabranjeno.

Uspon na Bukulju nije previse dugacak ali nigde nema odmora, uvek moras da okreces pedale :). Lupam, mozda je nekih 2-3 km. Put nije u najboljem stanju ali za mtb nije problem. Na vrhu je osmatracnica visoka 19 metara i ako je vedro vredi se pomuciti i baciti pogled.

Sto se smestaja tice, veliki broj kuca u blizini parka izdaje sobe pa nece biti problem da pronadjes prenociste. Bar se nadam da ce pristati samo na jedno prenociste.
Ovo je npr. na 100-tinak metara od parka, pozovi pa pitaj ;):
http://vilabiljana.com/index.html
  • 0
.

#4 ilicn

ilicn
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Posted 13 July 2013 - 07:24 PM

bas se malo pre mislim kako bi mogao malo do Arandjelovca..
nego ja nikad nisam picio preko kosmaja i rogace.. iz mladenovca sam pa sam picio direkt regionalnim putem..
  • 0

#5 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Posted 13 July 2013 - 07:40 PM

Žare, ja do Kosmaja promaših taj ravan put. :) To je to, dodajem te u grupu "nevozljivih" sa Sci-jem (koji reče "ako je SAMO 100 km, dajte bar da idemo i nazad u istom danu" n2:hahaha). ;)

Hvala za napomene. Bukulja mi deluje stvarno mnogo visoko, kad uračunam vožnju do tamo. I ne znam šta bih radio sa bajkom dok se popnem na osmatračnicu, ne bih da mi prvi pogled bude kako konjića neko odvozi. No, videću na licu mesta kako se budem osećao i koliko vremena ostane.

Zna li neko kakvi su putevi i saobraćaj oko Aranđelovca? Ima li još nešto pametno za videti? Koji je najbolji put nazad?

@ilicn Baš danas gledah i put preko Mladenovca, ali mi se čini da je još gore, nego preko Rogače, jer je sav uspon skoncentrisan pred kraj. Ne sumnjam da pomaže ako vožnju počneš iz Mladenovca. :D Nego, imaš li šta da dodaš o Aranđelovcu?
  • 0

#6 ilicn

ilicn
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Posted 13 July 2013 - 07:58 PM

iskreno meni AR ispred nosa a nikad tamo nesto posebno nisam video sem lepog velikog parka i starog zdanja ali je to sve nekako za setanje sa decom..

nego javi se sl. put kad ides na kosmaj, ja cu da se popnem sa moje strane (koja je teza a sopotska lepsa) pa cu malo da se provozam sa tobom.. eto npr. do Ducine posto tamo imam neke moje parcele pa da obidjem :)

nemoj da planiras AR pa Lazeravac (ako ces u istom danu) jer je put do Lazarevca haos, pun malih krivina i uzbrdica, i idu kola po tim krivinama..

napravi jednom rutu na kosmaj sa moje strane, pa cu ti pravim drustvo..
sopot-mladenovac-kosmaj-sopot oko 40km
  • 0

#7 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4281 posts

Posted 13 July 2013 - 08:21 PM

Žare, ja do Kosmaja promaših taj ravan put. :)

Nemas srece. Taj ravan put nije sa tvoje strane :mrgreen: :mrgreen: .

Cisto informativno, kod osmatracnice nikada nije guzva. U stvari, ako nekoga sretnes to je jos premija :mrgreen: . Odmah tu pored je neki kafic/restoran ali se ne secam da li sam ikada video vise od par ljudi.
  • 0
.

#8 Simeun

Simeun
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 197 posts

Posted 14 July 2013 - 12:43 AM

Dobro bre, ljudi, zar nema nikog ko živi u Aranđelovcu ili je išao tamo biciklom?

Evo evo, nikako da stignem...malo strpljenja Caniću :)
Bio sam u tom kraju bajsom vise puta. Veoma lepo, pogotovo strana zapadno od Ar.
Ako hoces za jedan dan da odes i da se vratis onda se skoncentrisi na voznju a zaboravi na turizam posto ti za to nece ostati vremena i snage. A ako se budes odlucio za varijantu sa prenocistem onda gledaj da obidjes pecinu, park(banja), vrh Bukulje i Garasko j. a za ostalo koliko ti ostane volje para i vremena.
A posto si pisao kako planiras da ides na Divcibare i taj valjevski kraj predlazem ti da jedan dan odes u Ar. obidjes to sto planiras i prespavas negde i sutra pravac Ljig kroz prelepu valovitu kacersku dolinu (usput je Garasko j.) i dalje do Banje Vrujci i dalje do Mionice i slag na torti uspon na Divcibare :) to nije problem izvesti za jedan dan a ne bi isao putem preko uba posto si tu vec bio. Put je odlican, jedino uspon na Bukulju, do pola je podlosljiv a od pola katastrofa ali posto vozis mtb bez brige.
Ar. nema pesacku zonu, samo glavnu ulicu i par sporednih...mali gradic. Kroz park moze bajsom.
  • 0

#9 Milevuc

Milevuc
  • Members
  • PipPipPip
  • 86 posts
  • LocationBeograd - Vukov spomenik

Posted 14 July 2013 - 07:22 AM

Moze ovako do Arandjelovca i put je vrlo dobar:

http://ridewithgps.com/routes/2862731
  • 0

#10 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Posted 14 July 2013 - 11:35 AM

Ah, postaviše i malo utisaka sa LM vožnje - viewtopic.php?f=46&t=7816&start=0&st=0&sk=t&sd=a.

@milevuc Ako si od Ralje vozio i direktnim putem ka Sopotu, da li je varijanta sa linka, da se nastavi glavnim putem, pa posle skretanje desno za Sopot, lakši? Čitajući visine sa GE deluje mi potpuno isto, ali bolje da pitam. :) Jedino nazad mislim da bih potražio nešto manje "valovito", nisam ja od tih brevetaša.

@Simeun Zašto imam utisak da si mi već pripremio i tekst za umrlicu i epitaf? :D Uostalom, nije važno, jer mi baterije za kameru ne stižu već mesec i po dana, a bez njih nema ništa od Valjeva, Divčibara i mnogih drugih planiranih lepota. Turizam bih zaboravio maltene sve do Aranđelovca, jer sam taj put većim delom obišao. Ali po Aranđelovcu definitivno želim da slikam i snimam. I predstavljanje mesta je poenta mojih filmova. Samo u pećinu ne bih išao bajkom, sve i da je dozvoljeno. :mrgreen: Nego, šta ti znači to da je put na Bukulju "od pola katastrofa"? Pa ne vozim raketlu (a ni metlu), nego treba da vrtim pedale. Bre. :) Ima li neka slikica te katastrofe?

P.S. Kad sam pominjao prenoćište, to se svodi ili na CS ili na 500 din, uz verovatno nošenje neke klope, jer je budžet potrošen još prošle godine. Sad se cedi suva drenovina.
  • 0

#11 dzonihsv

dzonihsv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts
  • LocationL.S.D.

Posted 14 July 2013 - 11:37 AM

Gledah pre par nedelja spust sa Bukulje bajsem, pa pogledaj i ti. :)




PS: fiksnim je snimano. :P
  • 0
Posted Image

#12 Simeun

Simeun
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 197 posts

Posted 14 July 2013 - 12:32 PM

ta katastrofa znaci da je put nekada davno asfaltiran i od tada samo krpljen na svakih par godina tako da pri vrhu podseca na off ali ne smeta pri penjanju posto se ide polako uzbrdo ali prilicno kvari veleslalom nizbrdo ali kao sto rekoh samo jedan deo je los a ostalo prihvatljivo. u svakom slucaju vredi popeti se gore. na vrhu se nalazi vojni objekat i meteo stanica koja je bombardovana pa mozes samo da pridjes do ogradjenog prostora i vidis snimis uslikas to a malo (istocno) ispod vrha se nalazi parking, planinarski dom, lovacki dom, mali kafic "Mistique" i osmatracnica sa koje puca pogled na ceo arandjelovac, mladenovac, topolu, vencac, kosmaj, avalu sa tornjem, oplenac sa cuvenom crkvom, homolje a kada su povoljni vremenski uslovi i rumunski karpati. postoji i neki durbin uz pomoc kojeg mozes sve to jos bolje da vidis (industrijsko jez. vodojaza, park, banja, akva park, knjaz milos...) samo ne mozes da vidis bukuljsko i garasko j. posto se nalaze sa zapadne strane bukulje.
pre dva meseca otprilike sam napravio nocni uspon na bukulju i pogled sa osmatracnice na osvetljene gradove i autoput je fenomenalan.
  • 0

#13 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4281 posts

Posted 14 July 2013 - 12:53 PM

Ne bih preporucio snimanje/slikanje vojnog objekta i meteoroloske stanice. Moze da bude nezdravo :mrgreen: :mrgreen: a i nema nista posebno da se vidi.
  • 0
.

#14 dedalus

dedalus
  • Members
  • PipPipPip
  • 132 posts

Posted 14 July 2013 - 03:23 PM

Gledah pre par nedelja spust sa Bukulje bajsem, pa pogledaj i ti.

Muchas gracias za link.Palim na Bukulju sledeće nedelje,samo da mi bajs stigne iz servisa.Izgleda prelepo.
  • 0

#15 ilicn

ilicn
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Posted 15 July 2013 - 08:02 AM

je l ima servis i AR i kakav je..
cini mi se da imaju bici. klub..
  • 0

#16 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Posted 15 July 2013 - 10:54 AM

Gledah pre par nedelja spust sa Bukulje bajsem, pa pogledaj i ti. :)

Ajoj. :) Muzika bar može da se isključi, ali to što je čovek zaljubljen u svoje uši i što kao da je montirao kameru na glavu papagaja koji mu stoji na ramenu i đuska... Nađoh nešto malo bolje - . Nažalost, ovaj je snimao u 1080 što GoPro (bar do Black-a) ne može da izvuče, pa slika "pliva". No, vidi se da je asfalt kao na Avali, ali i da je nagib na nekim mestima baš nezgodan. Mislim da je sigurno potrebno više od pola sata za uspon, možda i ceo sat (ako prethodno vozim iz Beograda).

Nešto se razmišljam i kako da uklopim oba jezera kod Mladenovca, pa mi je potrebna dodatna pomoć. Od Markovačkog kao da može da se ide ka Jagnjilu, pa pored stadiona FK Šumadija (ima slika na GE) dole na Rabrovačko. A šta onda? Može li se na MASKAR, pa onda na Jelenac, pa dole, glavnim putem, zaobilazno (i bez planina) do Aranđelovca? I da li su ti beli putevi na GE stvarno asfaltirani putevi ili samo traktori između njiva? Zna li neko? Simeune, prijatelju? :)
  • 0

#17 ilicn

ilicn
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Posted 15 July 2013 - 11:22 AM

put koji ide ka AR a da nema brdo nije tako kvalitetan kao pored Markovca i tu "lete" kola i kamioni, to je veza za KG.. ka AR pored Maricevica jaruge imas dva brda, ne znam sto bezis..

sta je GE..
  • 0

#18 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Posted 15 July 2013 - 12:11 PM

GE = Google Earth
U stvari i ne bežim od tih brda (mada ih i ne volim). Ali, setih se tih jezera koja sam davno hteo da obiđem, pa kad sam već tako blizu, šteta da preskočim. Tim pre što sam započeo sa "mapiranjem" svih jezera oko Beograda. S druge strane, povratak od Rabrovačkog skroz nazad na put od Mladenovca ka Aranđelovcu mi deluje besmislen i podugačak, a onda još treba da naletim na ta brda. Čista matematika. :)

Ali, plašio sam se to za saobraćaj, pogotovo kad sam video slike nekih deonica sa kvalitetnim asfaltom. Odmah mi pade na pamet da tuda stoka jurca "100 na sat" (metaforično, siguran sam da idu i mnogo brže), uz amin policije. Vidim da ću morati još dugo da planiram ovu rutu.
  • 0

#19 ilicn

ilicn
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Posted 15 July 2013 - 12:24 PM

rabrovacko ti i nije nesto posebno, a bas tako, morao bi do njega pa da se vratis istim putem..
markovacko ok, ima i lep restoran ako nije vikend pa je svadba..

nije tu nesto kvalitetan asfalt (ima i ok delova, ali ima i delova gde idem 1m od bankine na mtb), i piči se, posebno vikendom.. ne bi ja tuda nikako.. btw jeste ravnije ali imas vise km tuda do AR.. inace ovaj drugi put prolazi tacno pored orasca, mariceva jaruga, I srpski ustanak, lepo uredjeno a pred brdo.. http://www.dizajnzon... ... =67336&hl= sednes odmoris.. (nisu to neka brda)

ja koristim bing maps, bird eye, cini mi se da se lepse vidi i imas 4 ugla gledanja..

opet, javi se ili da ti pravim drustvo, ili te cekam negde popijemo pice..
  • 0

#20 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Posted 15 July 2013 - 07:25 PM

Kako rekoh, želim da "mapiram" sva jezera u okolini Beograda. O ta dva sam razmišljao i ranije, pa kad sam već tako blizu, ne želim da ih zaobiđem. Moram dobro da razmislim, da utvrdim gde puta ima ili nema, da preračunam vreme, pa da se organizujem. Još nije sigurno da ću da idem preko Mladenovca, možda cela ta strana ostane za drugi put.
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users