Jump to content


Fotografije
- - - - -

Dali sam pogresio sto sam kupio capriolo lizard?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
38 odgovora na ovu temu

#1 POP

POP
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 18 May 2008 - 12:20 PM

Kupio sam novog capriolo lizard-a ali sa polovnim lx menjacima,platio ga 420e.Dali je bilo pametnije kupiti nesto polovno sa xt opremom?Sportista sam ali bicikl vozim rekreativno.Ovog leta sam planirao da malo vise vozim pa sam kupio lizard-a... :D UNAPRED HVALA.
  • 0

#2 Webber92

Webber92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts
  • LocationZajecar

Postavljeno 18 May 2008 - 01:38 PM

Za 420 evra si mogo da kupis 3 puta bolji bike, a osecam da nema ni hidraulicne diskove.taj te je zajebo za sve pare ... (pogresio si) #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o
  • 0
My world is not flat ,there are tousand ways to the botom , every way is a new EXPERIENCE,i choose DOWNHILL , what is you way ?
Postavljena slika
Postavljena slika

#3 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 18 May 2008 - 01:58 PM

Taj bajs nov kosta oko 45000din ili ti 550e,pa ti vidi koliko vredi polovan u dobrom stanju a za 420e imao si bolji polovan bajs tj sa mnogo boljim ramom i sa nesto boljom opremom.Taj Lizard je lepa bicikla,secam se da sam se ja pre 3 godine palio na njega :shock: ,al tad veze nisam imao sta valja i sta treba izbegavati :cry:.A sto se tice diskova mislim da je u pitanju Avid BB5 mehanika pa nek se javi neko ko je to vozio i nek ti kaze dal to valja...

REZIME:Jesi se zajebao al sluzice te pa kad kupujes drugu biciklu znaces sta da trazis,svi se mi po malo(a ti malo vise) zeznemo kad kupujemo prvi bajs...
  • 0

#4 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 18 May 2008 - 02:02 PM

Ako na bajku je standardna oprema+stari menjac lx tvoja kupovina je bila odlicna. Ali najvece pitanje je dali je kompletna oprema kako sto capriolo navodi. Ipak Dart3, Deore kompletacija, Avid BB5 diskovi i nije tako lose za 400eura

Za 420 evra si mogo da kupis 3 puta bolji bike, a osecam da nema ni hidraulicne diskove.taj te je zajebo za sve pare ... (pogresio si) #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o


Kako moze da je pametnije da je kupijo nesto staro sa xt opremom(za te pare ide samo zadnji menjac ili neki stari salteri) kada na takvim bajkovima pothitno treba da se menjaju lanci, zupcanici, sajle,paknove kocnice(koja obavezno je v-brake sa manjim procentima moze da uleti disk) buzire itd itd. Taj bajk od 400 na kraju bi ispao 550
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#5 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 18 May 2008 - 03:34 PM

Ako je na njemu BB5, sasvim je ok kočnica.

I što ubijate čoveka u pojam? Nek' ga je 1000E platio, sad je priča gotova, u zdravlju ga vozio dok se ne raspadne, pa kupio bolji za manje pare.
  • 0

#6 POP

POP
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 18 May 2008 - 06:37 PM

Ali momci ja sam uzeo nov bajk iz fabrike,sve je fabricko na njemu sem menjaca koje sam kupio zasebno posto je lx za klasu bolji od deore
  • 0

#7 robhood

robhood
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

Postavljeno 18 May 2008 - 06:59 PM

Ali momci ja sam uzeo nov bajk iz fabrike,sve je fabricko na njemu sem menjaca koje sam kupio zasebno posto je lx za klasu bolji od deore


nishta se ne sekiraj bajk je uredu,po meni,uzgred nov je,i delove za njega uvek ćeš naći u Cap.-u
koliko planiraš da se vozaš?
  • 0

#8 POP

POP
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 18 May 2008 - 07:19 PM

pa planiram da vozim 3-4 puta nedeljno po 80-tak km...
  • 0

#9 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 18 May 2008 - 09:13 PM

Za 420e u Srbiji ima bolji polovnjak od tog Lizarda pod uslovom da te neko ne prevesla a pitanje je kolika je prevara od Capriola kupovina istog(menjanje lanca i srednjeg zupca na pogonu je max 2600din=lanac(hg53-900din+zupcanik za Xt32zuba-1600din) pa i kupovina deore kasete nije strasno.Capriolo bajsevi su losi kao i Polar i to ce svako iole normalan da vam kaze a za voznje 3x80km=240km/nedeljno ti treba malo bolji bajs a lx menjaci nisu nikakva stavka vec viljuska,pogon,tockovi i taj ram.
  • 0

#10 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 18 May 2008 - 09:18 PM

I što ubijate čoveka u pojam? Nek' ga je 1000E platio, sad je priča gotova, u zdravlju ga vozio dok se ne raspadne, pa kupio bolji za manje pare.


Covek je sam pokrenuo temu,zasto da mu se ne odgovori :wink:
  • 0

#11 CopyCat

CopyCat
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 323 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 18 May 2008 - 10:05 PM

Ja još vozim točkove i nable od Polara :D prešao sam preko 10 000 km sa njima ne znam tachno koliko, jes da su pri kraju ali i to je zato shto sam koristio tvrde pakne. Inače neke polovne felne su pucale pred njima, tako da što se tiče točkova jes da volim da budu što lakše, ali pre svega volim da su sigurne i čvrste :) .
  • 0
"Always remember you're unique, just like everyone else."

#12 robhood

robhood
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

Postavljeno 19 May 2008 - 05:49 AM

pa planiram da vozim 3-4 puta nedeljno po 80-tak km...


pretpostavljam po asfaltu....mogao si nekog drumasha uzeti u obzir.Ipak je to 80km.-a,nije malo....ali vazno je da ti vozis,samo napred.
  • 0

#13 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 19 May 2008 - 10:30 AM

Za 420e u Srbiji ima bolji polovnjak od tog Lizarda pod uslovom da te neko ne prevesla a pitanje je kolika je prevara od Capriola kupovina istog(menjanje lanca i srednjeg zupca na pogonu je max 2600din=lanac(hg53-900din+zupcanik za Xt32zuba-1600din) pa i kupovina deore kasete nije strasno.Capriolo bajsevi su losi kao i Polar i to ce svako iole normalan da vam kaze a za voznje 3x80km=240km/nedeljno ti treba malo bolji bajs a lx menjaci nisu nikakva stavka vec viljuska,pogon,tockovi i taj ram.


Sta fali jednoj viljusci kao sto je Dart 3 sa push-lock sistemom. Prenos je Blaze koji je u kategoriji sa Deore (doduse reci cu da je bolji od Deore). Tockovi nisu losi, kao ni taj ram koji je sasvim OK. I nemojte da zajebavate decka da je kupijo krs bajk. BICIKLA JE ODLICNA ZA TE PARE. NEMOZE BOLJE DA SE NADJE
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#14 POP

POP
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 19 May 2008 - 12:23 PM

KUPIO POGRESAN ILI NE KRAJ CE POKAZATI U SVAKOM SLUCHAJU MNOGO VAM HVALA.Od skora sam postao clan i redovno cu ga posecivati iako nisam biciklista...ima mnogo pametnih stvarcica,koje ce mi koristiti u dizanju licne forme...MOMCI ODLICNI STE :!: :!: :!:
  • 0

#15 POP

POP
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 19 May 2008 - 12:28 PM

A DA ZABORAVIO SAM JOSH NESHTO,SLEDECI PUT SE SIGURNO NECU ZEZNUTI!PITACU VAS STA DA RADIM MA SHTA DA KUPUJEM :) :wink:
  • 0

#16 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 May 2008 - 12:55 PM

Za 420e u Srbiji ima bolji polovnjak od tog Lizarda pod uslovom da te neko ne prevesla a pitanje je kolika je prevara od Capriola kupovina istog(menjanje lanca i srednjeg zupca na pogonu je max 2600din=lanac(hg53-900din+zupcanik za Xt32zuba-1600din) pa i kupovina deore kasete nije strasno.Capriolo bajsevi su losi kao i Polar i to ce svako iole normalan da vam kaze a za voznje 3x80km=240km/nedeljno ti treba malo bolji bajs a lx menjaci nisu nikakva stavka vec viljuska,pogon,tockovi i taj ram.


Sta fali jednoj viljusci kao sto je Dart 3 sa push-lock sistemom. Prenos je Blaze koji je u kategoriji sa Deore (doduse reci cu da je bolji od Deore). Tockovi nisu losi, kao ni taj ram koji je sasvim OK. I nemojte da zajebavate decka da je kupijo krs bajk. BICIKLA JE ODLICNA ZA TE PARE. NEMOZE BOLJE DA SE NADJE


Moram reći da se potpuno slažem sa Ariothom. Capriolo bajsevi su, za čoveka koji ne namerava profesionalno da se bavi sportom, sasvim ok. To prženje na komponente 3 grama lakše i ostale fore za..bitе kada je u pitanju osoba koja je rekreativac. Znam par ljudi koji imaju mnogo za..banu opremu pa su i dalje glupi i imaju po 50 km u životu, а bajs im služi da se hvale. Naložiste čoveka kao da je svet propao sa tim bajkom. Nije pitao da li se za..bao kupovinom , već da li je mogao da kupi nešto bolje. Pustite ga da uživa u vožnji (као što ste možda i vi nekada каda niste davali levi bubreg za prednji menjač i sl. :evil: ).

Budi dobar i vozi sigurno. Pozdrav.
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#17 svetlana

svetlana
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 19 May 2008 - 02:29 PM

Nisi poresio. Kupio sam proslog leta Lizard model za 2007. god. Do sada sam presao 1500 km po mesovitim stazama (asfalt pun rupa, kaldrma, makadam...) sa dosta uspona i spustova. Najduza deonica bez pauze je bila 60km. Osim ciscenja i podmazivanja lanaca, lancanika i menjaca i redovnog pranja bicikle nikakvih drugih intervancija nisam imao, cak su i gume u izvrsnom stanju. Jedina ulaganja sam imao kupujuci svetla, rogove, torbicu, bidon, rezervnu gumu. Posto sam ja jedan prosecni rekreativac vrlo sam zadovoljan kupovinom .Treba imati u vidu da je bicikl regularan, tj. imam racun i nov sto ipak nesto znaci (novo je novo), a cak je i vizuelno vrlo lep.
Pozdrav,
  • 0

#18 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 19 May 2008 - 02:32 PM

KUPIO POGRESAN ILI NE KRAJ CE POKAZATI U SVAKOM SLUCHAJU MNOGO VAM HVALA.Od skora sam postao clan i redovno cu ga posecivati iako nisam biciklista...ima mnogo pametnih stvarcica,koje ce mi koristiti u dizanju licne forme...MOMCI ODLICNI STE :!: :!: :!:


U ime svih clanova se zahvaljujem
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#19 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 May 2008 - 06:27 PM

Postavljena slika

Generalno, bajk je korektan za rekreativne svrhe, bilo da je asvalt ili neki laksi off road. Za takmicenje naravno treba "jaca masina", ali ovde i nije rec o takmicenju. Gotovo svi znaju da sam ja pobornik perfekcije, ali samo ako ona ima smisla i ako sluzi svrsi. U drugom slucaju - to je mnogo bacenih para koje se ne mogu na pravi nacin iskoristiti.
Kao kad bi vozili formulu 1 po gradu.
Ako je asvalt u pitanju i ja bih ovde mozda pre postavio pitanje da li je bilo bolje resenje specijalka, neki treking sa 28" tockovima...ali, kako god bilo, mek je sa srecom i da ti bajk sto duze potraje.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#20 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 19 May 2008 - 06:38 PM

meni izgleda ok. Realno i sa nekom celicanom bi mogao da vozis 3x80km/7d, stvar je performansi, brzine, udobnosti, potrosnje materijala ...

Sto se tice cene, radi se o tome dali hoces da kupis biciklo odmah ili imas vremena da trazis i cekas povoljnu priliku..
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika