Jump to content


Fotografije

pomoc do 450e ?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
86 odgovora na ovu temu

#21 nikolasrbija

nikolasrbija
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 228 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 25 June 2013 - 12:45 PM

Spec je 21" tako da bi mu vrv bio velik posto je on visok 180.
  • 0

#22 leka83

leka83
  • Members
  • PipPip
  • 33 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 June 2013 - 12:58 PM

pa ja mislim da bi mi bio velik , ja sam 178 :(
  • 0

#23 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 25 June 2013 - 01:36 PM

Naravno da ne raspravljamo nego diskutujemo kako bi pomogli. Evo ovako, leko 83, vidim da si se gotovo odlucio za taj cube, ili specialized (koji nece da to odgovara zbog velicine). Tako da bi se vratio na ktm (koji je samo primer, ima brdo drugih bajseva sa slicnom ili boljom opremom za iste pare).

KTM 390 - CUBE 490

Oprema: Salteri xt 760 - Salteri xt 770
Pogon xt 760 - Pogon Deore
Z. menjac xt 760 - Z. menjac xt 750
P. menjac xt 760 - P. menjac Deore
Kocnice Avid sd7 - Kocnice ORO
Tockovi XT-Ritchey - Tockovi m525-ne znam koje felne
Richey PRO - NO NAME komponente
Amort RECON - Amort SPLICE
Gume schwalbe - Gume Continental


E pa ti sam vidi sad, sta je bolje (cene nemoj da gledaj, zanemari ih). I da kostaju isto a ne kostaju cube opet ima slabiju opremu ne sebi sem eto kocnica (mada avid 7, svi znamo kako koce, al nek bude na stranu kolege to). Amort bolji, pogon bolji, tockovi bolji, gume bolje, pratece komponente bolje kao i prednji menjac. E sad zasto je cube bolji ja vas pitam drugari? Sta cube pravi bolje bajkove od ktm :D ? Dakle ktm jeftiniji 100 eura, a ima bolju opremu. I opet on je samo primer, ne mora on, ima brdo drugih bajkova. A na kraju prodaj te kocnice na ktm i dodaj ovih 100 eura, ima da kupis xt hidraulicne kocnice top. Nadam se da sam ti pomogo barem malo. Pozdrav
  • 0

#24 MstrD_02

MstrD_02
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 409 posts

Postavljeno 25 June 2013 - 02:36 PM

Pa kako zasto..Cube je mladji, danas svi vole mladje :mrgreen:
  • 0

#25 Villain

Villain
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 455 posts
  • LocationSvuda tuda negde...

Postavljeno 25 June 2013 - 08:37 PM

Brale pusti ti njih nek nabeđuju jedan drugog. :lol:
Ovaj bajs mi deluje superiška...Ram ti je fit. 450 eur je 51000 din.
Fora je što je ovde pustio limundo cash. Klikneš na to i pare idu na limundov račun. Ako je neka prevara u pitanju, prijaviš im i novac dobijaš nazad bez problema...

http://www.kupindo.c... ... -disc-2013
  • 0

#26 MstrD_02

MstrD_02
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 409 posts

Postavljeno 25 June 2013 - 08:45 PM

Brale pusti ti njih nek nabeđuju jedan drugog. :lol:
Ovaj bajs mi deluje superiška...Ram ti je fit. 450 eur je 51000 din.
Fora je što je ovde pustio limundo cash. Klikneš na to i pare idu na limundov račun. Ako je neka prevara u pitanju, prijaviš im i novac dobijaš nazad bez problema


Zamalo pa je tako...
  • 0

#27 Villain

Villain
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 455 posts
  • LocationSvuda tuda negde...

Postavljeno 25 June 2013 - 08:59 PM

Nije zamalo, nego iz ličnog iskustva pričam...gubiš novac na poštarinu. Al bolje da izgubiš 600 din nego 52000. Doduše nikad nisam vraćao ništa ako je bilo limundo cash sistemom, jer je tada prodavac siguran u ono što prodaje, uglavnom je tako!
Ako predmet nije kao iz opisa, nema nikakvih problema da povratiš novac. Limundo Cash je jedina pametna opcija u lihvarskom limundo sistemu!
  • 0

#28 nikolasrbija

nikolasrbija
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 228 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 25 June 2013 - 09:32 PM

Ja mislim da je to malo mnogo za taj bajs.
  • 0

#29 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 26 June 2013 - 12:07 AM

Ja mislim da je to malo mnogo za taj bajs.


Brale :D pusti ga nek misli da nije hahahahahahaha

Brale pusti ti njih nek nabeđuju jedan drugog. :lol:

http://www.kupindo.c... ... -disc-2013


  • 0

#30 ringebildi

ringebildi
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 175 posts

Postavljeno 26 June 2013 - 09:02 AM

Ja mislim da je to malo mnogo za taj bajs.


Ima ga i ovde u oglasima, vidi se da je bukvalno nov bicikl.

Inace nov takav kosta oko 1200EUR

Vrlo verovatno da je ovaj "pozajmljen" pa donesen u srbiju.
  • 0

#31 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 June 2013 - 09:26 AM

Ja mislim da je to malo mnogo za taj bajs.


Ima ga i ovde u oglasima, vidi se da je bukvalno nov bicikl.

Inace nov takav kosta oko 1200EUR

Vrlo verovatno da je ovaj "pozajmljen" pa donesen u srbiju.

Ja ne bih dao 460€ za taj bajs,ma kako novo izgledao..
Pre 380€ max 400€
a to što košta 1200€ zna se koje su cene brendiranih bajseva u radnjama..Ljudi cim vide da je spec ili scott odmah pomisle ovaj je vrh,a ne gledaju šta je na njemu..ne,mislim da je mnogo za ovaj.
  • 0

#32 Villain

Villain
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 455 posts
  • LocationSvuda tuda negde...

Postavljeno 26 June 2013 - 10:04 AM

Ovde nije u pitanju nov izgled. Već nov bajs. Ako sam tu pogrešio, onda ne valja. A mislim da mu je upravo u tome prednost nad svim ponuđenim...bez obzira ako ima za nijansu "lošiju" opremu.
A da se treba cenkati, treba. Jer su cene ovde i na limundu različite, čak tamo i niža + mu je provizija oko 35 eur...
Ne želim da namećem ništa članu koji je pitao za savet. Taman posla. Sam će da odluči.
  • 0

#33 ringebildi

ringebildi
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 175 posts

Postavljeno 26 June 2013 - 10:20 AM

Primetio sam da je generalno na forumu trend da je bitno da je oprema xt a to u kakvom je stanju i koje je godiste bajs, to nema veze.

Da li ima smisla cenkati se i spustiti 20-30 evra cenu, to svakako. Ali bas me zanima za 380 dal moze da se kupi nesto slicno na berzi???
  • 0

#34 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 June 2013 - 10:57 AM

A to je da je bolje da za manje pare uzme stariju opremu koja je kvalitetnija i bolja i u odlicnom stanju (u ovom slucaju xt full), jeste. Rade perfektno, jeftino... Nista ovo novije nije bolje samo je skuplje.


Primetio sam da je generalno na forumu trend da je bitno da je oprema xt a to u kakvom je stanju i koje je godiste bajs, to nema veze.

Naravno da ima veze u kakvom je stanju i koje je godiste..ali zato sam i citirao kolegu gore.
Zbog čega bi trebalo davati više para za novu opremu niže klase,kada se jeftinije moze dobiti odlično očuvana oprema više klase.Naravno niko nece kupiti taj xt ako je udaran,star,farban...ali ako je očuvan zašto da ne..
Što se tiče speca sa limunda,bajs vrlo moguce da je nov,ali to po meni uopste nije najbitnija stavka.Bitno je šta je na bajsu i koliko je očuvano.Odlično ako je novo ali za mene ce imati prednost neki očuvani deore-xt i redovno servisirana tora koji će meni iako su polovni raditi preciznije nego nova acera ili altus (navodim primer).
Obzirom da postujem sa mobilnog telefona,nemam mogucnost kačenja linka,ali taj ktm sa pocetka teme je lep primer dobre ponude.Jedina mozda,kazem mozda,mala mana je te v-brake kocnice,ali znamo kako avid koci,plus za tu razliku od 70-80e moze ubaciti ne jedan,vec dva para bb7 koji koci bolje od vecine niskobudzetne hidraulike.
Mozda sam i ja malo preterao sa tih 380e ali 400 bi bilo realno..mnogo je 460..
  • 0

#35 Villain

Villain
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 455 posts
  • LocationSvuda tuda negde...

Postavljeno 26 June 2013 - 11:25 AM

Brate o čemu mi pričamo ovde?
KTM ti je bolji od ovog Speca?
Vila je manje bitna stavka za jednog amatera i cx vozača.
Imam iste takve kočnice avid i na drugom bajsu draco. Jasno je da ja osećam razliku sa 120 kg kad kočim. Kad sedne moja žena sa duplo manjom težinom na bajs sa hidraulikom ili avidom kaže mi da ne oseća nikakvu razliku. Ja dajem prednost Avidu. Eto toliko o jedinoj prednosti.
Ako je kod speca velika cena, onda je kod KTM-a tek naduvena, jer je oprema mnogo stara bar 5-6 godina.
  • 0

#36 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 June 2013 - 12:06 PM

Za vilu bih se slozio,ali ako covek vec daje pare sto da uzme suntoura umesto RS (ako je u dobrom stanju,ali to se sazna tek kad vidi bajs).
Što se tiče ktm i speca,kazem opet dao bih glas specu da je nešto manja cena,lepši je i nov je.A što se tiče da je oprema na ktm-u stara 6 godina to nisam uvideo,i bio bih ti zahvalan kao starijem (i iskusnijem) kolegi da mi kazes kako si do tog zakljucka dosao i kako gledas na to..Moze to biti xt star 6 godina,koji je 5godina proveo u radnji na polici ili ako je drndan tih 5godina po rupama,to je velika razlika.
U oglasu stoji da je u odlicnom stanju,pa me stvarno zanima to sa starošću.
  • 0

#37 leka83

leka83
  • Members
  • PipPip
  • 33 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 June 2013 - 12:35 PM

hahaha sad sam u jos vecoj dilemi nego kad sam postavio pitanje :D salim se :lol:
nije mi toliko bitno da mi odma ceo bajs bude u xt opremi radije cu uzeti noviji bajs sa slx opremom i lagano ga budziti nego neki 5-6 godina star bajs sa isto toliko starom xt opremom to je moje skromno misljenje, pa ljudi ja sam vozio capriolo adrenalin (hteo sam da ga zapalim u nekim momentima) tako da ce mi neki od ovih biti kao limuzina :lol: iskreno ne svidja mi se ktm a i par njih mi je reklo da bezim od ktm bajseva (nzm sto) ali svejedno hvala na pomoci simalens 8) spec je ok samo ne kapiram bas najbolje to placanje limundo kesh? ja dam pare na neki racun , kad bajs stigne ako nije to sto sam trazio oni vrate pare?
evo ovaj ima fabricku opremu http://www.cikloberz...w.php?id=112544 a mnogo mi se svidja
covek trazi 530e i kaze da je nov nije vozen. da li to vredi tolko i gde mogu da vidim cenu novog ovakvog? hvala
da dodam u kom rangu je oprema na specu x9 x7 to je nesto kao xt ?
  • 0

#38 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 26 June 2013 - 12:56 PM

http://www.cikloberz...w.php?id=112556 Uzmi cesljaj malo po oglasima. Ne zaleci se, opet ti kazem a svi koji malo vise znaju i zele da budu fer prema tebi ko i ja, i da ti pomognu stvarno reci ce ti isto. Ovo ti je samo jos jedan primer, ne mora ni to (mislim i ne moze bio bi ti veci). Oprema super, a opet jeftiniji od onih bajkova sa srtrxdfgv amortizerima, i deore opremom ili aliviom koji su glanc novi. I nemoj sebe da ubedjujes u suprotno. Mislis da zato sto je alivio glanc nov, nece da dobije luft za 4-5 meseci, nece djavola. I naravno ljudi da nije bitno da je xt, moze i lx. Ali da me neko ubedjuje da je bolje kupiti novi deore i da das 150 evra vise zbog toga, a da ne das manje kinte za neke starije odlicno ocuvane serije (xt. lx), onda jebem li ga... Evo recimo, ako je i ovaj primer koji sam naveo u dobrom stanju, zasto dati za spec ili cuba gotovo 100 eura vise? Pa to nije normalno majke mi :D
  • 0

#39 leka83

leka83
  • Members
  • PipPip
  • 33 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 June 2013 - 01:05 PM

naravno da necu da se zalecem cekacu i gledacu pa kad nadjem nesto pitacu vas za misljenje, na kraju nadam se nekim zajednickim turama pa ne bih da mi bajk stane na pola puta [-X evo ovaj ktm je ok
http://www.kupujempr... ... d=22124971
i jel moze neko da mi kaze zasto da izbegavam bajseve sa samaraljkama? hvala
  • 0

#40 rados

rados
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 338 posts

Postavljeno 26 June 2013 - 01:33 PM

Za 300e mozes da kupis biciklu koju ces voziti koliko god pozelis a za ostale pare da kupis opremu koja ti je potrebna, kako kazes, na turama koje planiras da vozis.
Al ako si bas nameracio sve da spiskas na bajs,tesko ces odustati od takve zamisli.Sekta :)
Neko je spomenuo ktm-a sa avid7 kocnicama. n2:thumbsup
http://www.cikloberz...w.php?id=112350 taj je u pitanju ali cenu bi jos malo trebalo spustiti.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika