Jump to content


Fotografije
- - - - -

Najteži biciklistički usponi u Srbiji


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
83 odgovora na ovu temu

#41 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 August 2013 - 07:58 AM

Da dodam uspon od železničke stanice Ripanj ka Vrčinu. Mislim da se zove Put za Stepasinovac. Možda je efekat pojačan time što se par dana nisam osećao baš najbolje, ali uspon je grozan i na kraju sam morao da guram bajk. Ovoga puta imam i snimak, biće jednog dana.

@dax Srešćemo se jednom, da vidim tu magiju od Resnika ka Pinosavi. :)
  • 0

#42 rick_fox

rick_fox
  • Members
  • Pip
  • 23 posts
  • LocationLoznica

Postavljeno 26 August 2013 - 09:29 PM

Za sada najjaci usponi koje sam vozio su uspon na Gucevo iz Banje Koviljace, uspon na Cer i uspon od Pricevica ka Peckoj.
  • 0

#43 Simeun

Simeun
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 197 posts

Postavljeno 03 September 2013 - 12:46 PM

Nema nikakve dileme da je Rudnica-Kopaonik po svim parametrima najveci i najtezi uspon u Srbiji.
Ja sam ga vozio trekerom na temperaturi 35+ a vec sam imao 40km u nogama taj dan i samo su mi bisage nedostajale pa da ugodjaj bude kompletan.
  • 0

#44 shandaniak

shandaniak
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Postavljeno 12 September 2013 - 09:39 PM

Uspon na Bojanine vode, na Suvoj planini.
Krece se od Jelasnice, 10-ak km ok uspona.
Od okretnice iznad Gornje Studene krece haos - 4.5km za 700m uspona.
Relativno los asfalt, ali je to mnogo ozbiljniji problem prilikom spusta.
Na pravcima ima 18-19% nagiba, na nekim serpentinama ide i do 25%.
Jedini na kome sam se, jednom davno, okrenuo na pola i vratio


Bojanine Vode - Pocetak planinarske staze - Devojacki grob - Spust Juznom stranom Suve planine do Dusnika je nesto najbolje sto sam ikada odvozao.

Uspon jeste maltretiranje, pogotovo sto mora da se nosi bajs na ledjima do Devojackog Groba uz liticu planine. Ali je zato spust neverovatan.

Ovo je od prilike ruta

http://ridewithgps.com/routes/2754664


Vozih neki dan do Bojaninih voda prvi put i hteo sam da umrem. Sidjoh na kraju sa bajsa i da guram, ali sad mi pa i guranje tesko pada. Zadnjih 2 kilometra kao da sam ne znam sta radio. Ali jednog dana cu je osvojiti iz prvog cuga. Opasan uspon. Sto se spusta tice, ima par nazovi rupa, bolje receno radova na putu u pokusaju ili mozda odnela voda put, na koje treba obratiti paznju, inace je ok. Ali ja sam imao peh da kad sam krenuo nazad, izbusim gumu na staklo neko ili mozda ostar kamen. Najgore to sto kad sam krenuo u voznju pomislio da nisam bas toliki baksuz i da ne moram da nosim rezervnu gumu. GUESS WHAT? :D I to kad je isao najlepsi deo, spust, guma ispusti...
Za neki dan cu voziti i na kamenicki da bas u svezem secanju uporedim ova dva uspona koja znam da su mi oduvek pricali da su bas mnogo jaka. Isao sam i za Rautovo ali cini mi se da i nije toliko tesko...
Inace, jednog dana cu pokusati ovo, da odem do Bojaninih voda i stazama da predjem preko Devojackog groba do Dusnika i nazad. cini mi se kao zabavna tura ;)
  • 0

#45 novica

novica
  • Members
  • PipPip
  • 50 posts

Postavljeno 13 September 2013 - 07:21 PM

Ja sam se spustio u Majdanpek a izašao na suprotnu stranu.Interesuje me ,dali je neko uspeo uzbrdo da izađe bajkom iz Majdanpeka?Ako jeste,taj je za mene šampion.
  • 0

#46 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 15 September 2013 - 04:04 PM

Ako mislis na put iz centra pa gore ka bazenu, tu izlazis lagano ako si sa mtb-om, a na drumskom taman se zagrejes malo. Uspon je kratak, nesto oko 2km.
  • 0

#47 novica

novica
  • Members
  • PipPip
  • 50 posts

Postavljeno 15 September 2013 - 10:08 PM

Dok sam išao na dole ,nije mi izgledalo da je lagan uspon.Probaću jednom da izvozim do vrha
  • 0

#48 mouse

mouse
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 420 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 16 September 2013 - 08:08 AM

Malo mi je bilo dosadno, pa rekoh da demistifikujem te "najteže uspone" u okolini Niša.
Dakle, prvi uspon su Bojanine vode, lepota od prirode, kvalitetan asvalt, i MTB-om to stvarno nije "neizvodljivo" ili šta-ja-znam-koliko-teško. Jeste uspon, to niko ne spori, ima na fotkama lepo zaokruženo šta i kako.
Drugi uspon je Koritnik, sa takođe zaokruženim parametrima, i to jeste jak uspon, ali je kratak. 1,5km može da se preveze uvek.
Pozdrav svima, pogotovu mojim "zemljacima", i poruka da voze više, a razmišljaju o procentima manje :wink:

PS: prilikom uploada slika je zamenjen redosled, ali skapiraćete već.

Attached Thumbnails

  • B.V..jpg
  • K..jpg

  • 0

#49 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 September 2013 - 09:00 PM

Kako vi bre ljudi penjete uspone od 1000+ visinske razlike?! Meni je to lipsavanje čak i sa mtb-om. Nikad nisam vozio iole duže uzbrdo jer nemam gde, ali letos bio s ortakom do Vršca, popeli se do kule, raspali smo se - nikad bre kraja, a posle kad pomislim da je to samo mizernih 400m - džizs :mrgreen: a kad vidim šta ovdašnje ekipe penju... :lol:
Dajte vi meni radije da peglam 200km po ravnom nego tu neke bregove :D

Jel zna možda neko koliki je procenat uspona kad se krene uz breg na kulu ali ne okolo uz vinograde nego onaj oštar uspon posle kog mora da se nosi bajs uz stepenice jednu dobru deonicu, sve do one crkvice (e tu sam najviše umro, 15kg bajs plus pun ranac :roll: )
  • 0

#50 ilicn

ilicn
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 19 September 2013 - 07:19 PM

Dajte vi meni radije da peglam 200km po ravnom nego tu neke bregove :D

:D hehe, brdo vs. ravno uvek pre brdo... nema vece robije nego ravno + vetar, gore nego bilo koje brdo.. :mrgreen:
  • 0

#51 opiate43

opiate43
  • Members
  • PipPipPip
  • 147 posts
  • LocationValjevo

Postavljeno 20 September 2013 - 12:44 AM

Ja da zivim u ravnici ne bih ni vozio bajs :twisted: Valjda sam navikao na brda i planine, ima lepih predela u Vojvodini ali se opet sve svodi na delove oko reka i 2 niske planine, sve ostalo mi je uzasno dosadno..
  • 0
Spiral out, keep going!

#52 dedalus

dedalus
  • Members
  • PipPipPip
  • 132 posts

Postavljeno 20 September 2013 - 12:47 PM

Vozio pre dve nedelje po Homoljima.Onako uz put svratio i do pećine Ravništarke.Početni deo uspona od Kučajne je hard core patnja.Ride with gps mi je izbacio da je na nekim delovima procenat i preko 30% #-o .Istina vrlo kratko,ali čovek ispusti dušu dok savlada tih desetak metara.Dodatna poteškoća je što je put u očajnom stanju,a jezovito je i što je maltene na svakoj krivini po jedan krajputaš za nastradale koji su vozili(kola,traktore...)ovim putem(bez sumnje nizbrdo).
  • 0

#53 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 20 September 2013 - 02:23 PM

Uspon na Bojanine vode, na Suvoj planini.
Krece se od Jelasnice, 10-ak km ok uspona.
Od okretnice iznad Gornje Studene krece haos - 4.5km za 700m uspona.
Relativno los asfalt, ali je to mnogo ozbiljniji problem prilikom spusta.
Na pravcima ima 18-19% nagiba, na nekim serpentinama ide i do 25%.
Jedini na kome sam se, jednom davno, okrenuo na pola i vratio


Bojanine Vode - Pocetak planinarske staze - Devojacki grob - Spust Juznom stranom Suve planine do Dusnika je nesto najbolje sto sam ikada odvozao.

Uspon jeste maltretiranje, pogotovo sto mora da se nosi bajs na ledjima do Devojackog Groba uz liticu planine. Ali je zato spust neverovatan.

Ovo je od prilike ruta

http://ridewithgps.com/routes/2754664


Vozih neki dan do Bojaninih voda prvi put i hteo sam da umrem. Sidjoh na kraju sa bajsa i da guram, ali sad mi pa i guranje tesko pada. Zadnjih 2 kilometra kao da sam ne znam sta radio. Ali jednog dana cu je osvojiti iz prvog cuga. Opasan uspon. Sto se spusta tice, ima par nazovi rupa, bolje receno radova na putu u pokusaju ili mozda odnela voda put, na koje treba obratiti paznju, inace je ok. Ali ja sam imao peh da kad sam krenuo nazad, izbusim gumu na staklo neko ili mozda ostar kamen. Najgore to sto kad sam krenuo u voznju pomislio da nisam bas toliki baksuz i da ne moram da nosim rezervnu gumu. GUESS WHAT? :D I to kad je isao najlepsi deo, spust, guma ispusti...
Za neki dan cu voziti i na kamenicki da bas u svezem secanju uporedim ova dva uspona koja znam da su mi oduvek pricali da su bas mnogo jaka. Isao sam i za Rautovo ali cini mi se da i nije toliko tesko...
Inace, jednog dana cu pokusati ovo, da odem do Bojaninih voda i stazama da predjem preko Devojackog groba do Dusnika i nazad. cini mi se kao zabavna tura ;)



Veruj mi jeste. Gledaj da mozes da nadjes prevoz makar do Jelasnice da se ne izmoris, jer je spust sa juzne strane toliko tehnicki i naporan da ces da crknes. Mnogo je tezi od uspona.
Kada sam stigao u Dusnik ja sam se treso koliko sam bio umoran i samo sam se skljokao na zemlju. :)
  • 0

ಠ_ಠ


#54 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 21 September 2013 - 02:46 PM

Vozio pre dve nedelje po Homoljima.Onako uz put svratio i do pećine Ravništarke.Početni deo uspona od Kučajne je hard core patnja.Ride with gps mi je izbacio da je na nekim delovima procenat i preko 30% #-o .Istina vrlo kratko,ali čovek ispusti dušu dok savlada tih desetak metara.Dodatna poteškoća je što je put u očajnom stanju,a jezovito je i što je maltene na svakoj krivini po jedan krajputaš za nastradale koji su vozili(kola,traktore...)ovim putem(bez sumnje nizbrdo).


Oce opasno da laze ridewithgps, kada su u pitanju procenti. Bolje ucrtaj rutu i proveri ovde -> http://tracks4bikers.com/build
  • 0

#55 dedalus

dedalus
  • Members
  • PipPipPip
  • 132 posts

Postavljeno 21 September 2013 - 06:53 PM

Oce opasno da laze ridewithgps, kada su u pitanju procenti. Bolje ucrtaj rutu i proveri ovde -> http://tracks4bikers.com/build

Proverio.Tačan je ridewithgps.Maksimalan uspon je 30,8%.Hard core uspon nije duži od kilometar i po,ali su zato procenti u ubistveni,ništa ispod 10%.Ovih 30,8 izgledalo mi je kao da sam udario u zid.
  • 0

#56 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 22 September 2013 - 08:49 AM

Kako vi bre ljudi penjete uspone od 1000+ visinske razlike?!


Etapno :)
Doduse, ako odes da vozis brdo jednom godisnje, nije nikakvo cudo da umres.
Jednom kad probijes psajho barijeru da mozes (to brdo, tu distancu, tu visinsku razliku), mnogo je lakse.
  • 0

#57 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 October 2013 - 05:45 PM

Bio sam pre neki dan na Fruškoj Gori prvi put biciklom, da vidim toranj i da se oprobam uz Zmajevac. Ne da sam umreo, pa to je strašno :mrgreen:. A pošto imam u planu neki retro drumaš reko da probam da simuliram taj 42/28 prenos i vidim može li se, tako da sam išao srednjom šajbnom od Rakovca prvo 38/20 i posle glavni deo 38/23. Izašao sam ali sa dušom u nosu, baš bih voleo da znam koji je puls bio #-o. Vidim ja ništa bez triple pogona ili makar kompakt, a nazad onaj 12-32 sedmofaz.

Nego, ja se još tešim kao ma ispo sam iz forme još krajem leta, pa težak mtb... nisam ni tako loš... i naletim slučajno, gledao nešto za Zmajevac i pretraga mi izbaci rezultate sa dunavskog kupa pre koju godinu: od Rakovca 7.8km, 17:46 lol, prosečna preko 26 :lol: to bih voleo da vidim uživo. Meni deluje da ću slomiti korman koliko ga vučem...
  • 0

#58 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 29 October 2013 - 10:12 PM

Jel zna možda neko koliki je procenat uspona kad se krene uz breg na kulu ali ne okolo uz vinograde nego onaj oštar uspon posle kog mora da se nosi bajs uz stepenice

Tek sam sad video tvoje pitanje.
Jel ovaj uspon? :D
ja u Vršcu.jpg
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#59 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 October 2013 - 10:23 PM

Nisam siguran, moguće. Nismo se vraćali tuda pa nisam video znak. Ako je to taj kojim posle nema asfalta već se mora nositi bajs uz stepenice onda je to taj :). Okolo uz vinograde je duže ali i lakše.
  • 0

#60 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 29 October 2013 - 10:28 PM

Taj je najveći u Vršcu - 20% :D
  • 0
Homesick for a place you've never been...




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika