Jump to content


Fotografije

Neu3no [hybrid ] Cannondale Bad Boy 9


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
165 odgovora na ovu temu

#121 BlackBiker

BlackBiker
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 269 posts

Postavljeno 30 August 2013 - 12:11 PM

Brko onda sam ga naebo imam pogon Shimano FC-M171 42/34/24 ukombinovan sa Megarange racnom i KMC z50 lancem koji je presao oko 700km i koji ne upada jos na 0.75%..Nego jel ima neki Shimano ili Sram lanac za sedmofaaz?
  • 0

#122 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 30 August 2013 - 12:24 PM

Radi i lanac sa osmofaza na 7fazu. Sram pc830 je npr ok izbor.
izvinjavam se na offu
  • 0

#123 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 30 August 2013 - 02:35 PM

Samo cepajte off. Ni najmanje ne smeta, a uvek nešto naučimo.
  • 0
Hibridni drumaš

#124 BlackBiker

BlackBiker
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 269 posts

Postavljeno 30 August 2013 - 10:10 PM

e hvala dule na informaciji nisam znao isprobacu taj kad mi se istegli kmc..
  • 0

#125 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 31 August 2013 - 02:12 AM

Brko onda sam ga naebo imam pogon Shimano FC-M171 42/34/24 ukombinovan sa Megarange racnom i KMC z50 lancem koji je presao oko 700km i koji ne upada jos na 0.75%..Nego jel ima neki Shimano ili Sram lanac za sedmofaaz?



Sto si najebo?????
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#126 Marezz

Marezz
  • Members
  • PipPipPip
  • 154 posts
  • LocationBG

Postavljeno 16 October 2013 - 12:15 AM

Поздрав Неутрино, јел може мала рецензија/утисци после толико времена откад имаш Лошег Момка? Како се понаша, колико си прешао са њим и по каквом терену си га возио?
  • 0
Zašto ne volim karbon ===> http://www.bustedcarbon.com/

#127 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 03 November 2013 - 07:34 PM

Vec sam pisao dosta o tome, doduse u delovima, a ako pregledas temu skapiraces sta su mane, a sta je najbolje kod bajsa. Tacnije kod ovog modela. BB 9 riggid fatty. Presao sam verovatno preko 1500 km. Samo na stravi imam cini mis e 800 km, a ukljucivao sam je jednom u 10 voznji. Vozim ga po drumu, vise po trotoaru posto ne rizikujem isuvise, a ludujem samo po biciklisticoj stazi i kad vidim da nema saobracaja.

Pro:
- izgled i stil (nema ko se ne okrece za BB-jem)
- ram, geometrija, varovi na ramu (izbruseni), finalna obrada. (imas utisak da posedujes nesto vrhunsko) A tako se i oseca.
- brz, responsive bajs. Super lud polozaj na njemu ti dozvoljava da vozis brzo, okretno, uz odlicnu preglednost MTB rama.
- vec legendarne schwalbe kojak (voze sjajno i po suvom i po mokrom)
- geometrija opet. Spustao sam se niz Nemanjinu najbrze sto sam mogao. Bajs izgleda nema problem sa brzinom. Nikakve vibracije nisam osetio sem kod sebe u gacjama. :)
- ni ove maddux felne nisu lose. Koliko puta sam zveknuo o trotoar, saht, rupu pri vecim brzinama a tockovi su i dalje u milimetar. Doduse teski su.


Cons: (kod ovog osnovnog modela, al sve moze da se promeni)
- pogon (njemu treba neka 105-ica ili Ultegra) Ovaj koji je na njemu se moze kupiti u planetbajku za 3500 din.
- mehanicke kocnice (sada zamenjene sa hidraulikom) ostadose slabiji rotori pa izgleda da ce to morati da se menja isto.
- sediste (tvrrrrrdooooooo)
- boja. ( nezna. mat boja znaci da nema laka pa se guli na najmanji dodir sa necim tvrdjim. vec sam ga dobrano izgulio) Mora toliko da se pazi cak i kablove moras da namestis da ne struzu o ram. Meni je kabl pojeo ram jedno 2 mm. Kasno sam stavio zastitu.
- izgled i stil. Ono sto mu je vrlina, ujedno je i mana posto privlaci poglede i onih koji bi da ga rado maznu. (u jednom trenutku je bio najkradeniji bajs na svetu. IMa slucaj da je ukraden iz izloga prodavnice) Ne ostavljam ga samog nikad.
- ko je zaludjenik za tezinu, mozda bolje da trazi neki drugi. Hybrid Commuteri nisu najlaksi na svetu pa nije bi BB. nesto preko 10kg. Neki lik ga je spustio na 7,3 kg al je potrosio vise hiljada eura. Ja bi realno uzeo neki karbonac za te pare. Besmisleno.
- pedale plastikaneri. (cannondale 3 point pedale dobijas tek od petice, al izgleda ne za nase trziste)
- gripovi bez lock-ona. (sada zamenjeni sa duplim lock-om)


Detalj koji me odusevljava.
Postavljena slika

Jos nesto. Ja ne uspevam da ga dignem na zadnji tocak. :| A uspevao sam mnoge. Da li je dugacak ili sta vec. A cini mi se da jeste, vec sam pisao o tome. U svakom slucaju, sve mane na ovom osnovnom modelu su zapravo jeftine komponente koje mogu da se zamene. Uvek ti ostaje ram a to je ono sto je vrh kod BBa. Cannondale je to sve lepo spakovao i zbog tih komponenti je bajs dostupan i nama sa plicim dzepom iz zemalja treceg sveta. :) Mnogi kazu da je tek sa jedinicom (i leftijem) bad boy zapravo pravi bad boy. Navodno su vibracije pri velikim brzinama jos manje, a komponente koje dobijas za 2 soma su daleko ozbiljnije od alivio menjaca i ovog pogona od kineskog celika.
  • 0

#128 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 10 April 2015 - 06:08 PM

Update posle 2 godine. Stavio nove gume i nove paknove i to je to.  Morace da se menja kaseta, pre svega lanac koji je otiso totalno, a kad se sve vec menja i pogon. Shacnuo sam jedan u oglasima, pa cim popijem koje pivo i popustim tvrdichluku - kupujem. :)


  • 0
Hibridni drumaš

#129 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 10 April 2015 - 10:58 PM

Ako je do poboljšanja, ja bih prvo zamenio pogon nekom Hollow varijantom, kasnije šiftere, menjače, kasetu i lanac 9 ili 10 brzinskom grupom. Zatim nabavio još jedan par točkova, zbog mogućnosti vožnje u drugim uslovima. I više ništa (valjda je i to dovoljno).


  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#130 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 11 April 2015 - 05:53 AM

Lep bicikl. Meni se sviđa što je simetrična viljuška. Sviđa mi se i što nema više od 8 brzina. Taj pogon od 3500 radi dobro, jeste malo teži, ali će trajati duplo duže od Ultegre jer je od čelika, ne od aluminijuma. I ima na sebi štitnik od prljanja, što je za ovakav bajs svakako prednost (barem onima koji ga voze i u pantalonama, kao prevoz ponekad).

 

Jedina mana tvog bajsa je što nema boju  :)  i što ga ne smeš ostaviti nigde napolju parkiranog.  :/


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#131 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 11 April 2015 - 10:28 AM

:)  Ima da se naruči lefty (rigid)  u UK, al mu je cena 350 funti. Ima neki popust od 100 funti doduse.

 

Ah Da. Stavio sam i BBB pedale prosle godine. http://bbbcycling.co...s/pedals/BPD-32

ghniO3k.jpg
I super su. Zakljucaju mi patike za pedale. 


  • 0
Hibridni drumaš

#132 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 11 April 2015 - 10:31 AM

:) Ima da se naruči lefty (rigid) u UK, al mu je cena 350 funti. Ima neki popust od 100 funti doduse.

Ah Da. Stavio sam i BBB pedale prosle godine. http://bbbcycling.co...s/pedals/BPD-32

ghniO3k.jpg
I super su. Zakljuca mi patike za pedalama.

Jesu, samo dosta štede na masti fabrički. Dosta loši ležajevi, ili mi zapao takav par. Predlažem da ih otvoriš i propisno podmažeš ako voziš po kiši.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#133 antilop

antilop
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 06 May 2015 - 10:31 AM

BB4.jpg
 
Napokon sam kupio BB4, model za 2015, XL velicina!
Posle predjenih 150 km mogu da konstatujem, ili bar da potvrdim neu3no-a zapazanja:
 
- Pedale su bile jezive. Zamenio sam ih odmah, pre nego sto sam bajs izvezao iz radnje. Ali mi se cini da cu i ove nove alu morati uskoro da menjam te ukoliko imate neku preporuku za ravne slobodno pisite. BPD-32 izgledaju dosta teske (skoro 600 g)
- Mehanicke disk kocnice (Promax OEM) su takodje za zamenu. Ili sam ja tezak (89 kg) ili one jednostavno ne odgovaraju mojim ocekivanjima - slaba zaustavna moc i rucice bas moraju da se pritisnu pri kocenju + grgoljavi zvuk koji se cuje zbog diskova. Mislio sam da kupim Shimano Deore m615 ili OEM varijantu m506 (oko 100 eur u oglasima, 130 u radnji), skupljam $$, sve preporuke ili saveti su dobrodosli, npr. rotor od 180 mm?
- Iako sam se citajuci tekstove i komentare zaleteo da "odmah" kupim nove menjace i rucice (zadnji - Acera, prednji - Altus) za sada oni rade bez problema, besumno i sigurno  
- Kada uporedim sa slikama starijih modela primecujem razliku u cevi kormana, ne znam sta je tu menjano, odnosno sta je bolje. Zamenio bih i gripove uskoro jer mi ovi ostavljaju prljavstinu na rukama posle duzih voznji - SQLab iz ProBike mi se svidjaju ali su sivi:)
- 2015 model, po meni, ima najlepsu Fatty vilu do sada koja je bas legla dizajnom uz ram
- Izgleda da je boja na ramu za nijansu postojanija nego na ranijim modelima. Mada se kod mene boja skinula na sticni od sajle za vezivanje, ali i na ramu se malo ogulila zbog sajli kocnica
 
Toliko za sada. Bicikl na asfaltu prosto leti i meni je pravo uzivanje u svakom minutu koji provedem na njemu. Stvarno ne mogu da se setim bolje utrosenog novca u skorijoj proslosti:)  

  • 0

#134 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 10 May 2015 - 01:28 PM

Ćestitam na kupovini. :) Ručice, pedale i kočnice su sigurno prva zamena koja ima smisla iako je bajs nov, zbog sigurnosti. Ostalo i ne baš. Bar ne dok se ne istroši oprema. A uzmi i stavi one zaštitne gumice za bužire ipak za svaki slučaj.

 

Sklanjal tu sajlu jao jao jao!!! Zar ti to planiraš da ga vezuješ i ostavljaš negde samog?   :D  Ni u ludilu. 

 

Ja sam sa mojim srastao. Ne odvajamo se.


  • 0
Hibridni drumaš

#135 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 10 May 2015 - 07:29 PM

:)  Ima da se naruči lefty (rigid)  u UK, al mu je cena 350 funti. Ima neki popust od 100 funti doduse.

ovaj mi zvuci kao nase (ravne) gore list, mozda zaracuna neki zemljacki popust :)

 http://www.ebay.co.u...=p2047675.l2562

Dodaj prilog


  • 0

#136 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 11 May 2015 - 02:12 PM

Јако ми се свиђа,честитам на куповини.


  • 0

#137 antilop

antilop
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 11 May 2015 - 11:53 PM

Hvala svima na cestitkama:)

 

Neutrino ne brini, sajla je skinuta jer sam i sam shvatio da kada izadjem sa bajsom napolje do povratka u stan nema vise razdvajanja:))

A gde bih mogao da kupim tu zastitu za buzire?

 

Izbor pedala je sveden na Shimano Saint, ali prvo bih zamenio kocnice. Sanjam nove XT M8000, kao stvorene su za BB i preskupe:/

 

Poceli su da padaju i prvi KOMovi na Stravi:D

 

BB4I.jpg


  • 0

#138 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 12 May 2015 - 05:19 PM

E sad…  ja ne mogu da se setim jesam li uzimao te gumice ovde preko cikloberze ili negde u radnji. Sve mi se pomesalo, al probaj ti search po malim oglasima mozda sam ih upravo ovde pazario.

 

A onaj Mile Chetnik izgleda raskomadao nekog bad boya pa prodaje. Zamisli. 


  • 0
Hibridni drumaš

#139 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 12 May 2015 - 05:34 PM

Znam ja gde si uzeo gumice. Od Zolta.

 

http://www.2bike.rs/...e-5#entry142749


  • 0

#140 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 12 May 2015 - 07:30 PM

A pa daaa…  :)  


  • 0
Hibridni drumaš




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika