Jump to content


Fotografije

Continental Race King


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
27 odgovora na ovu temu

#1 Horvi09

Horvi09
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 06 June 2013 - 05:28 PM

Zdravo

Pre par dana sam kupio Continental Race King 26/2.0 i ovako izgledaju
Postavljena slika
Postavljena slika

a na sajtu izgleda drugaciji logo kao na slici
http://planetbike.rs... ... Gume/2169/

i da napomenem guma je sa zicanim jezgrom.

Zanima me u cemu je fazon ?

hvala na svakoj pomoci
  • 0

#2 novakns

novakns
  • Members
  • Pip
  • 26 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 06 June 2013 - 05:57 PM

Ako si kupio u PlanetBike i ako je raspored krampona isti kao na njihivoj slici onda je to to, ne verujem da je neka kopija,
drugačiji logo je mozda zbog toga što je slika starija; slikana pre par godina recimo.
Verovatno svake godine kao nešto promene; boju, raspored naziva ...
Inače za koji dan planiram kupovinu baš tih guma Race King 2.0 :D

Trenutno vozim 26X2.2 CONTINENTAL X-KING 2.2 black-black Skin kupljene u Planetu
Natpis na mojim gumama je takodje malo drugačiji nego na slici
http://planetbike.rs... ... -Skin.html
Jedina razlika je ta što je kod mene ono X sive boje a na slici se lepo vidi da je zlatne,
nisam se opterećivao oko toga.
  • 0
--------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------
U Srbiji čelični živci nisu dovoljni, prešao sam na karbonske.

#3 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 06 June 2013 - 06:00 PM

Ako si kupio u PB najbolje da zovnes njih i pitas sta je caka. Da na sajtu drze sliku jednu a guma izgleda drugacije. Jbg nisam pomogao ali mislim da vredi pokusati zvati ih.

Ajde kada sam vec ovde da se pozalim na pb. Narucio sam kasetu i lanac u prosli cetvrtak i jos nije stiglo. Rekli su juce da ce da stigne u petak....
  • 0

#4 Horvi09

Horvi09
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 06 June 2013 - 06:03 PM

Pa to me i najvize zanima da li nije neka kopija, a da sam platio ko original :?
ima isti raspored krampona,
Zvacu ih sutra pa cisto da pitam u cemu je caka ...
  • 0

#5 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 06 June 2013 - 06:43 PM

Msm da je u pitanju to sto je tvoj logotip starjeg modela inace i pise da je zicani model.....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#6 Villain

Villain
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 455 posts
  • LocationSvuda tuda negde...

Postavljeno 06 June 2013 - 06:54 PM

Postavljena slika

Pazi kad stvarno nigde race king 2.0 sa ovakvim logoom. Skoro su kao na ovoj slici gore.
Jedino što kaže brko ako nije neki stari model!?
  • 0

#7 Horvi09

Horvi09
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 06 June 2013 - 08:22 PM

Nadam se da guma nije starijeg tipa ako jeste gledacu da vratim, posto sam hteo gumu koju reklamiraju i koja je novije proizvodnje.
Vidim da se po saramam se ne razlikuje ali da li sada treba biti bezobrazan i vratiti im gume i da ti daju te koje nude ili pare nazad ?
  • 0

#8 novakns

novakns
  • Members
  • Pip
  • 26 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 06 June 2013 - 08:45 PM

Ako imaš račun robu po zakonu moraju primiti nazad i vratiti ti novac, ili ti dati one gume koje zaista reklamiraju na slici.
Zanimljiva stvar; takodje nisam pronasao Continental gume sa takvim logom, pitanje onda koliko su te gume matore i u kakvom su stanju od stajanja tj lagerovanja, ili kakva je tu priča u stvari.
U svakom slučaju ja bi ih prvo saslušao šta oni imaju za reći u svoju odbranu, kad im doneseš gume nazad ...
pa tek onda ostalo ..
  • 0
--------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------
U Srbiji čelični živci nisu dovoljni, prešao sam na karbonske.

#9 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 06 June 2013 - 09:40 PM

Jedno pitanje. Da li su gume dosle u kutiji ili kao rinfuzna roba? Ako imas kutiju pogledaj deklaraciju. Sta tamo pise kada su uvezene ko ih je uvezao etc. Ako si dobio bez kutije vrati ako si dobio sa kutijom a na kutiji nema deklaracije vrati. Ako ti prave problema oko vracanja pp me da ti objasnim sta da im kazes.

Poz

Jos nesto. Svim forumasima sam spreman da pomognem oko svih pravnih pitanja i nedoumica ako ih imaju koliko mi to vreme bude dozvoljavalo.
  • 0

#10 Horvi09

Horvi09
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 06 June 2013 - 10:20 PM

Nisam bobio kutiju uz gume a nema nikakve deklaracije tako da ne znam ko ih je uvezao niti kada :(
  • 0

#11 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 06 June 2013 - 10:35 PM

Vidi ne znam sta da ti kazem. Neko ce da kaze ej bre to je samo guma sta se cimate oko ovoga toliko. A neko ce da kaze hocu da znam sta kupujem. Malo sam guglao po netu nigde nisam nasao natpis kao na slici sto si ti postavio. A gume se dobijaju u kutiji.
http://www.njuskalo.... ... 810322.jpg
Na tebi je da li ces ih vracati ili ne zelis da se cimas oko toga.

Poz

Najslicniji natpis kao na tvojoj sam nasao
http://www.mbaction.... ... -6297.aspx
ali ovo je rk 2.2
  • 0

#12 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 07 June 2013 - 01:21 AM

Ako su gume dobre i ništa im ne fali,ne razumem kako rapored slova i veličina natpisa može da utiče na performanse?
Ok je isterati svoja prava,ali terati mak na konac i nije baš ok.
  • 0

#13 mOral

mOral
  • Members
  • PipPipPip
  • 131 posts
  • LocationBG

Postavljeno 07 June 2013 - 01:24 AM

Samo nemojte zaboraviti da je čovek napisao da su njegove gume sa žicom. Nisam baš siguran da te sa žicom mogu da stanu u te kutije gde idu folding gume... tako da verovatno idu baš tako kako su i došle. Jedino bi trebale da imaju one trake, kao oblepljene... A da l' su original il' ne, jbg, moguće je da je samo stariji model u pitanju tj. stariji logo, a šara ista.


Trenutno vozim 26X2.2 CONTINENTAL X-KING 2.2 black-black Skin kupljene u Planetu
Natpis na mojim gumama je takodje malo drugačiji nego na slici
http://planetbike.rs... ... -Skin.html
Jedina razlika je ta što je kod mene ono X sive boje a na slici se lepo vidi da je zlatne,
nisam se opterećivao oko toga.



Novače, samo da te zamolim, reci mi kako si zadovoljan s X king gumama? Da li si imao problema sa bušenjem, tj. konkretno sa zidovima jer se priča da su poprilično loše odradili to... al aj reko da pitam pa da čujem iz prve ruke. :) I po kakvom sve putu si vozio i uslovima, i još koliko se troše? :) Ti si takođe uzeo sa žicom? Uopšte bilo kakva iskustva s tim gumama me zanimaju.
  • 0

#14 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 07 June 2013 - 01:36 AM

Malo je of ali izvinite, da li je neko koristio conti vertical 26*2.25 zicane i kakva je???

Trebala bi mi da uparim sa schvalbe big jim light lst posto je zadnja otisla preko 50%.....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#15 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 07 June 2013 - 05:39 AM

[...] reci mi kako si zadovoljan s X king gumama? Da li si imao problema sa bušenjem, tj. konkretno sa zidovima jer se priča da su poprilično loše odradili to...


[evo dok se novakns ne oglasi da ja napišem koju o ovim gumama]
Sa starijim modelom X-king od pre tri godine (made in indonesia, 2.2, folding, *nisu* bile kupljene u PB, plaćene su oko 15EUR/kom) sam imao vrlo neprijatna iskustva: lako su se bušile, lako su se deformisale (bacale-levo desno), bočni zid se vrlo brzo pocepao na gumi koju sam montirao na prednji točak i brzo su se trošile. Vozio sam do i po FG, asfalt i off-road. Za iste probleme sa takvim modelom x-king gume sam čuo od još jedne osobe iz prve ruke. Imale su dobar grip.

Koliko sam shvatio sa stranih foruma Continental izgleda ima problem (ili je imao) sa kontrolom kvaliteta biciklističkih guma koje su proizvedne na dalekom istoku. Naročito je bilo prigovora na kvalitet bočnih zidova. Nisam pratio situaciju po ovom pitanju u zadnjih godinu dana od kako sam ritualno zavitlao pomenuti par x-king guma u kontejner. Nadam se da je sada situacija bolja.
  • 0
--

#16 novakns

novakns
  • Members
  • Pip
  • 26 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 07 June 2013 - 06:23 AM

26X2.2 Continental X-King 2.2 black-black Skin sa žicom u rubu gume basic model,
ne mogu reći da sam 100% zadovoljan sa njima ali su jedne od boljih koje sam vozio :) dok se Švelbiki nisam mogao namenjati usled bušenja i cepanja čak i po nekoliko guma u toku sezone.
Sa X King nisam imao ni jedno bušenje do sad izgleda da tih 3 sloja i 84 TPI zaista rade posao,
troše se jako malo, rekao bi da je neka tvrdja mešavina gume, posle 6meseci bukvalno će izgledati kao nove, grip po off road drže ko blesave mogao bi i na mesec sa njima, po asfaltu su gotovo nečujne zbog simetrično postavljenih krampona po sredini ...
..................................
No ja sad imam drugi problem sa njima; zbog njihove same širine od 2,2' i mog neodgovarajućeg rama za tu širinu guma nisam u mogućnosti voziti u najmanjoj brzini (zadnji najveći zupčanik) tj mogu ali lanac je tada tik uz gumu 1-2mm pa oće da očeše nekad,
tako da sam odlučio da ih prodam (uskoro u oglasima)
i uzmem gume širine 2,0'
  • 0
--------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------
U Srbiji čelični živci nisu dovoljni, prešao sam na karbonske.

#17 Horvi09

Horvi09
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 07 June 2013 - 07:29 AM

Ne moze da utice na preformanse raspored slova i izgled loga ali me interesuje.
Kasno sam ja primetio ali one koje su oni stavili na sliku da prodaju su sezona 2013 i ta cena, ako je neka starija guma onda treba i cena da bude u tom rangu.
A citao sam po forumima i video da stim starijim serijama su imali vecina probleme i to cepanje u voznji :(
  • 0

#18 mOral

mOral
  • Members
  • PipPipPip
  • 131 posts
  • LocationBG

Postavljeno 07 June 2013 - 05:23 PM

[evo dok se novakns ne oglasi da ja napišem koju o ovim gumama]
Sa starijim modelom X-king od pre tri godine (made in indonesia, 2.2, folding, *nisu* bile kupljene u PB, plaćene su oko 15EUR/kom) sam imao vrlo neprijatna iskustva: lako su se bušile, lako su se deformisale (bacale-levo desno), bočni zid se vrlo brzo pocepao na gumi koju sam montirao na prednji točak i brzo su se trošile. Vozio sam do i po FG, asfalt i off-road. Za iste probleme sa takvim modelom x-king gume sam čuo od još jedne osobe iz prve ruke. Imale su dobar grip.

Koliko sam shvatio sa stranih foruma Continental izgleda ima problem (ili je imao) sa kontrolom kvaliteta biciklističkih guma koje su proizvedne na dalekom istoku. Naročito je bilo prigovora na kvalitet bočnih zidova. Nisam pratio situaciju po ovom pitanju u zadnjih godinu dana od kako sam ritualno zavitlao pomenuti par x-king guma u kontejner. Nadam se da je sada situacija bolja.


Pretpostavio sam :/ ... a i baš takva iskustva sam i čitao na netu, e sada navodno ljudi koji su imali x king koje su made in germany kažu da su te serije znatno bolje, čak ovi neki su te sa "istoka" okarakterisali kao kopije. E sad pitanje je, koje li su ove iz planeta onda, mislim baš na te, X king 2.2 folding doduše bez black chili fazona, znači model sport folding 620g oko 3300 din..

Bilo bi korisno da postoje neke teme odvojene za određene gume, po imenima tj. modelima. Ja inače vozim Meridine gume Race Lite 2.1 s kevlar zaštitom i nema gde sve nisam bio, jedino što nisu baš za blato ali poenta je da nikada nisam bušio gumu. Sve unutrašnje gume koje sam promenio bilo je zbog rupa, ivičnjaka i pucana gume oko ventila. Zato i pokušavam da nađem neke koje bi bile bar približne, a opet da nisu klasične trkačke gume, brze, lake, skupe, visoka zaštita itd.
  • 0

#19 Villain

Villain
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 455 posts
  • LocationSvuda tuda negde...

Postavljeno 07 June 2013 - 07:16 PM

Podržavam. Mene interesuju Schwalbe Hurricane. Deluju mi idealne...E sad, malo je komentara ljudi koji su ih vozili.
Mada sam i zadovoljan sa continental traffic koje imam.
  • 0

#20 mikeli74

mikeli74
  • Members
  • PipPipPip
  • 106 posts
  • LocationKraljevo

Postavljeno 07 October 2013 - 07:26 AM

Pre 4 meseca sam kupio u Planetbajku dve nove gume Continental Race King. Posle tri meseca rekreativne vožnje jednu sam morao da reklamiram zbog pucanja falca sa unutrašnje strane, a druga danas izgleda ovako:
20131007_085414.jpg
20131007_085425.jpg
1.jpg
Ispucala kao cerova kora, a da ne pricam kako su krive. n2:2cfzfbc Continental nikad vise!
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika