Jump to content


Fotografije

SRAM x7 ili x5


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
48 odgovora na ovu temu

#21 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 28 May 2013 - 03:17 PM

Pa menjao bih kad se ovo sjebe i kad ne bude zadovoljavalo moje potrebe ( kad se bas izvezbam pa krenem u ozbiljnije off poduhvate), a i radije bih sad ubacio x4 i vozio bajs ovo leto nego cekao do sledeceg leta zbog x7... Pa planiram uopste da vozim off. Sta znam, mislio sam da ima da se uci. Ipak nije isto u kojoj cu brzini na kakavu prepreku naici, na koji nacin, kad kocim, itd. Mislim da tu ima mnogo stvari koje treba nauciti... Ne bih bas rizikovao da oprema strada zbog neke neuvezbanosti (ako je to uopste moguce). Ne znam ljudi, vise pricam napamet, nisam strucan... :oops: ](*,)


Sram x4 je u klasi alivio mada je za moj pojam mnogo bolje uradjen nego alivio.Kada se lepo nasteluje radice ko sat i mimimum dve godine ces biti zadovoljan kompletnim radom njegovih komponenti.
Konstantno insistiram na osmofazu jer je jeftin za odrzavanje a rekreativcma sasvim dovoljan,kasete i lance koji spadaju u potrosnu robu ces placati duplo manje nego za devetofaz, sto i nije tako mala razlika.Kasnije kada budes bio nezadovoljan nekim delom lako je zameniti samo njega za klasu ili dve bolji deo a najbtnije je da opremis svoj bajk i iskoristis leto pred tobom......

Sto se tice ucenja ofroad voznje......Itekako ima sta da se uci i postize, kako budes napredovao sa vozackim stazom dobijaces na kondiciji, osecaju, razvijaces svoj stil voznje i unapredjivati ga......Ako budes vezbao ekstremniji oblik ofroada preporuka za kacigu i laki pressure suit je obavezna(mada ih ja nenosim i ako ih imam)....

Ono sto je najbitnije voznja ofroad nije voznja po parkicu i uvek ali uvek ima sta da se nauci ali u tome je draz......
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#22 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 28 May 2013 - 04:16 PM

Ozbiljno, sta ima toliko da nauci? Evo i ja se javljam kao zainteresovani ucenik, vozio sam, a nisam nikad razmisljao o tome. Na stranu takmicare koji se trude da ustede svaki deo sekunde, pricamo o rekreativcima koji ce se povremeno spustati nizbrdo
  • 0

#23 Wllada

Wllada
  • Members
  • PipPipPip
  • 76 posts

Postavljeno 28 May 2013 - 05:45 PM

Ma kakav parkic... To nije problem, imam gde da vozim off... :D
Odlucio sam za x4 osmofaz, ali postoji jedan problem...sad sam bio u capriol-u (u onoj radnji kod beogradjanke) koja je navodno njihova najveca radnja (navodno kazem zbog "ogromnog" izbora, pogotovo sram opreme ciji su uvoznici i distributeri koliko sam ja shvatio). Nema bre ljudi nista. Imaju 2x10 x5 triggere, nemaju 3x9. Logike. Od x4 ama bas nista! n2:0002trtum3 Zato imaju sram force pogon, ako sam dobro video. Izbor im je da mi je takav da mi je doslo da im poklonim ovaj ram sto treba da mi stigne. Kraljevi, ali stvarno. Nego, da prestanem da opisujem capriolo, bio sami u planet bike-u i tamo ima sve zivo, ali shimano... :( Ja bih radije sram...a i mnogi hvale sram i kazu da je bolji... Cisto ako neko moze da me obavesti, GDE DA NADJEM SRAM??????????????????????? :mrgreen: :?: :?: :?:
  • 0

#24 bataya

bataya
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts

Postavljeno 28 May 2013 - 07:07 PM

Pogledaj total bike sajt, mislim da sam video da tamo ima.
  • 0

#25 makicom

makicom
  • Members
  • PipPipPip
  • 157 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 May 2013 - 07:35 PM

Ma, ako ne nadjes sram, uzmi alivio i neka ti to lepo usteluju. Imam ga na HT-u i radi to kako treba (ako imas optimalnu kadencu pri promeni prenosa, sto je sustina da sacuvas svaki menjac).
Pored toga, sto kaze mix, imas jos drugih komponenti (tockovi, gume, kocnice...) koje treba da nabavis za taj bajk.
  • 0

#26 Wllada

Wllada
  • Members
  • PipPipPip
  • 76 posts

Postavljeno 28 May 2013 - 07:36 PM

Nema ni tamo x4... :(
  • 0

#27 Wllada

Wllada
  • Members
  • PipPipPip
  • 76 posts

Postavljeno 28 May 2013 - 07:41 PM

Pa za pocetak cu uzeti obican aluminijumski volan i lulu, rucice kocni ca nista posebno, samo da su alu. Tu cu da vidim da ustedim. Sediste sam video u total bik-u, mnogo dobro. Sto se guma tice voleo bihneki savet. U principu meni treba savet za sve :oops: , ali ne bih preterano da smaram ljude... Ponesto cu pitati, ali cu se truditi da googlam sto vise. Hvala svima na savetima, sta da vam kazem osim da ste od velike pomoci. =D>
Jos jedno pitanje, negde sam procitao da predne menjac treba da bude klasa vise od ostale opreme. Jel to tacno? Hvala vam svima puno... :D
  • 0

#28 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 May 2013 - 07:46 PM

Nema X4 ni na totalbike, ni prednji ni zadnji. A u capriolo cenovniku isto nema prednji, samo zadnji.
Može li neko da kaže ima li negde zaista da se kupi X4 i X5? Džaba onda sva ova diskusija ovde ako to ne postoji u Srbiji. Sutra ću još da zovem vektor.

I nešto me još interesuje, kada je lanac recimo na srednjoj šajbni, koliko lančanika nazad je normalno da budu dostupni bez češanja lanca o kavez? U slučaju da je kod 9faz to jedan lančanik više, ja pitam konkretno za 8faz.
Ako je kavez kod X4 širi nego na X5 i 7 ne znam šta mi je onda bolje?
  • 0

#29 Wllada

Wllada
  • Members
  • PipPipPip
  • 76 posts

Postavljeno 28 May 2013 - 08:23 PM

Ako bih uzeo shimano menjace, konkretno me interesuje nesto u vezi rucica. Kolika je u stvari razlika u alivio triggerima i npr stef 65 koji su spojeni sa rucicama kocnica? :? Jel razlika velika ili bi mi stef 65 bio ok?
  • 0

#30 makicom

makicom
  • Members
  • PipPipPip
  • 157 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 May 2013 - 08:55 PM

Alivio ti je bolje resenje jer nije integrisan kao stef65, pa ti je moguca zamena kocnica bez promene trigera i obrnuto. Mislim da rade manje vise isto, ja imam integrusu i radi bez problema, a da menjam za nesto bolje, ne isplati se... Kad hoces bolje od osnovnog prodaj ceo bajk i kupi drugi...
  • 0

#31 Wllada

Wllada
  • Members
  • PipPipPip
  • 76 posts

Postavljeno 28 May 2013 - 09:15 PM

Ja koliko sam ovde do sad skapirao postoji par fora...
1. Cena=kvalitet
2. Funkiconalnost=vlasnik...

Da ja onda lepo klopim bajs sa alivio opremom i stef65 i da gledam da ostali delovi budu sto povoljniji, poneso i polovno...da ja to pocnem da vozim, a dalje cemo lako... :D
  • 0

#32 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 28 May 2013 - 09:24 PM

Jos jedno pitanje, negde sam procitao da predne menjac treba da bude klasa vise od ostale opreme. Jel to tacno? Hvala vam svima puno... :D


Jeste :P (pročitao si kod mene :P :P) - ali važi za ljude koji dobudžuju socijalu koju imaju pa ne doživljavaju tu komponentu kao bitnu (dok ne prošlajfa lanac uzbrdo), ako sklapaš bajk podrazumeva se (?) da ćeš uzeti neki pristojan prednji menjač.
  • 0

#33 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 28 May 2013 - 09:51 PM

@Gadjan
U mom slucaju je to 4 brzine, mozda i 5 ali nikad nisam probao iskren da budem, ako hoces probacu na sledecoj voznji.
Ovo pricam za Shimano menjace Dual-sis, altus i trenutno koristim Deore, sve sam ih koristio/koristim uz 8faz.
  • 0

#34 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 May 2013 - 10:53 PM

Da, tako je i kod mene, 5 faza dohvati bez češanja knap, a 4 komotno.
Znači onda ta mala razlika u širinama kaveza ne igra neku ulogu, drugih razlika nema, može komotno 9faz menjač na 8faz?
  • 0

#35 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 28 May 2013 - 11:06 PM

Ovaj Deore prednji menjac sto sad koristim i jeste za 9faz.
Ne vidim neki problem, u stvari mozda imam problem na najvecem zupcaniku jer mi cese kad sam na 8mom zupcaniku pozadi, ali posto ne cese za 5, 6, 7, cenim da samo limite nisam dobro podesio. Mada me nimalo ne potresa posto tu kombinaciju skoro nikad ne koristim :)
  • 0

#36 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 29 May 2013 - 01:14 AM

Da, tako je i kod mene, 5 faza dohvati bez češanja knap, a 4 komotno.
Znači onda ta mala razlika u širinama kaveza ne igra neku ulogu, drugih razlika nema, može komotno 9faz menjač na 8faz?


Meni je devetofazni x5 i dostupne su 4 brzine bez cesanja.......Ja vozim oko dve i po godine devetofazni i sada planiram da ga zamenim za x9 topswing.......
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#37 igorsimo

igorsimo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 371 posts
  • LocationBački Petrovac

Postavljeno 29 May 2013 - 06:18 AM

Nema ni tamo x4... :(

Za SRAM kontaktiraj Zolta-BikeRacer,taj sve moze da nabavi. http://www.cikloberz...p?member_Id=818
  • 0

#38 Wllada

Wllada
  • Members
  • PipPipPip
  • 76 posts

Postavljeno 29 May 2013 - 08:10 AM

Ok, hvala puno. :D
  • 0

#39 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 29 May 2013 - 09:44 AM

Mislio sam da je malo sto mi je dostupno 5 brzina na devetofazu bez cesanja, sad vidim da je i to luksuz. Na sedmofazu je 7 od 7 #-o Sirio sam malo kavez, probacu jos malo za jos jednu
  • 0

#40 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 May 2013 - 10:14 AM

Na sedmofazu je 7 od 7 #-o Sirio sam malo kavez, probacu jos malo za jos jednu

Posle si i malo zalamao lanac :) Ni ne trebaju sve brzine da ti sve brzine budu dostupne ...
  • 0
Postavljena slika




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika