Jump to content


Fotografije

Teska odluka: drumas, hibrid ili trekking?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
58 odgovora na ovu temu

#41 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 21 May 2013 - 10:16 PM

Sa Svetom neces imati problema, ali sa velicinom rama hoces. Ovaj bajs je za tvojih 191cm prevelik. :wink:
  • 0

#42 budza

budza
  • Members
  • PipPipPip
  • 112 posts

Postavljeno 21 May 2013 - 11:01 PM

Uh ubicu se sa tom velicinom :( Ja sad vozim 56-57 hibrid i ubija me u rukama, sticna mi mnogo izvucena u odnosu na volan i mislim da je to problem, ne znam. stole, ako se slucajno secas video si u Barandi sad u nedelju. E sad, ovo mi kaze competitive cyclist :
The Eddy Fit (cm)
-------------------------------------------
Seat tube range c-c: 62.1 - 62.6
Seat tube range c-t: 64.0 - 64.5
Top tube length: 54.4 - 54.8
Stem Length: 10.6 - 11.2
BB-Saddle Position: 79.9 - 81.9
Saddle-Handlebar: 56.2 - 56.8
Saddle Setback: 10.1 - 10.5

Probao sam danas taj stevens i cini mi se ok iako je top tube 600mm plus lula 120mm. Ne znam vise sta da radim, ako uzem npr 58 ram opet cu mnogo izvlaciti sticnu tj moram da kupim onu 350mm i opet ce mi volan biti nisko. Kako mi comp.cyclist preporucuje seat tube 62 a top tube samo 54??? Na svim bajsevima su st i tt skoro isti...
  • 0

#43 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 22 May 2013 - 09:05 PM

Nema to veze sa izvucenom sticnom (nezavisno od vizuelnog izgleda, ona uvek mora biti podesena propisno). Ja kad sam probao tvoj bajs, imao sam utisak ko da sedim uspravno, jer sam zapravo navikao na nizu poziciju u predelu upravljaca.

Taj ram je sam po sebi veliki, za ljude od cca 205cm, pa je logicno da mu je head tube duzi, a samim tim i volan na vecoj visini. Al zato kad toliki covek sedne na isti bajs, spram duzine svojih nogu, on mora mnogo vise izvuci sticnu nego li ti, pa mu to srazmerno dodje isto.

Da li zbog gipkosti, nenaviknutosti ili cega vec, iz tvoje price se moze izvuci zakljucak da se jedino mozes pronaci na trekeru. Jer se na njima sedi "uspravnije" sto bi se reklo i volan je visoko, maltene u ravni sa sedistem.
  • 0

#44 budza

budza
  • Members
  • PipPipPip
  • 112 posts

Postavljeno 22 May 2013 - 10:02 PM

Eh pa ne znam, dosta sam razmisljao o tom trekeru, ali mi je on dosta trom i hteo sam da probam drumski volan, na malo penzionerskiji nacin :) Probao sam bicikl i uzeo ga, presao sam danas nekih 30km po Beogradu i zasad mi je super, mnooogo udobnije nego na mom starom bajsu. I to je lula na novom u negativnom nagibu 12cm, a Sveta je rekao da ce mi dati i neku od 10cm da probam. Tako da ce valjda biti ok za duze voznje. Ako ne, prodacu ga ili zameniti za treking i bar cu biti siguran da sam definitivno penzos za treking :) U svakom slucaju hvala svima, kad ga malo ocistim i sredim stavicu slike... Uzgred, bio sam kod majstora da baci pogled i kaze da je u extra stanju (video sam i ja, ali neke mehanicke detalje ipak treba proveriti), tako da je Sveta bio posten kao sto ste i rekli :) Pozdrav
  • 0

#45 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 23 May 2013 - 02:18 PM

Mislim da si dobro odabrao. Ram 62 je sasvim ok za nekog visokog 190+, ako se želi uspravnija i opuštenija pozicija vožnje. Ne postoji pravilo da bicikl sa drumskim volanom mora da ima agresivan položaj i da se mora voziti treking bicikl ako se želi veća udobnost za opuštenu vožnju. Ako vidiš da ti je pozicija predugačka fabrički, lako ćeš do da koriguješ kraćom lulom i po potrebi plićim volanom.

Manji ram = agresivniji položaj, kao što si i sam mogao da primetiš sa svom starom biciklu - a isto važi i u suprotnom smeru, kao što možeš da primetiš na ovom novom :wink:
  • 0

#46 budza

budza
  • Members
  • PipPipPip
  • 112 posts

Postavljeno 27 May 2013 - 02:49 PM

Hvala svima na pomoci, malo sam ulickao bajs pa koga zanima evo slika na ovom linku:

viewtopic.php?f=35&t=7530
  • 0

#47 velocipede

velocipede
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Postavljeno 06 June 2013 - 07:34 PM

Da malo "oživim" temu...

Sve česće vozim bicikl i sve više km prelazim (bar 100km nedeljno), ali retko sam u situaciji da vozim pravi off-road, tako da razmišljam da nabavim još jedan bicikl koji bi mi služio za vožnju po asfaltu. MTB bih zadržao i služio bi za prave izlete u prirodu, a za sve ostalo bi koristio novi bicikl.

Izdvojio bih oko 400 eur za bicikl i to za novi, jer se nadam da ću moći da kupim na 5,6 rata. Pretpostavljam da se klasičan drumaš ne može naći za ovaj novac, a i mnogo bliži su mi hibridi i trekking bicikli, jer sam vozio MTB. Osim toga brzina mi nije presudna, tj. ne planiram da "jurim".

Vidim da se za taj novac može kupiti TREK 7.2 FX? Da li je to trekking bicikl i da li vredi taj novac?
Vidim da se za malo više novca može kupiti i CANNONDALE QUICK 5.

Ima li nekih predloga za novi bicikl u ovaj cenovnoj kategoriji koji bi služio za vožnju po dobrom ali i jako lošem asfaltu i možda bio upotrebljen jednom godišnje za putovanje s bisagama i pak tregerom?
  • 0

#48 budza

budza
  • Members
  • PipPipPip
  • 112 posts

Postavljeno 06 June 2013 - 10:21 PM

Ja cu dati neke predloge po mom misljenju, pa sad ne moras da se slozis, u svakom slucaju mozes razmisliti o tome. Prvo, posto kazes da ti brzina nije bitna, ne moras da kupujes treking bajs (kome je glavna razlika u odnosu na mtb tocak 28) vec samo da na tvoj sadasnji mtb stavis tanje gume bez krampona, ili eventuano nabavis jos jedan set tockova pa na jednom drzis tanke gume a na drugom ostavis te kramponke koje pretpostavljam da imas na mtb i stavis ih po potrebi kad ides off road. Drugo, mislim da je bolje kad vec imas sta da vozis stedeti tih par meseci koliko bi trajale rate pa onda za mnogo manje para kupiti polovan dobro ocuvan bajs. Za te pare se nikako ne moze naci nov drumas koji iole valja. Moze capriolo ili scout ali po meni je to bacanje para. Da i cann i trek su tzv treking bicikli i mogu se voziti i sa bisagama, naravno i po losijem asfaltu. Po meni, ramovi su im ok, ali stavljaju prilicno losu mehaniku za taj novac (alivio uglavnom), sto je opet za nekoga ko rekreativno i opusteno vozi dovoljno ako bas zeli nov bajs... Pozdrav
  • 0

#49 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 07 June 2013 - 05:40 AM

Ja cu dati neke predloge po mom misljenju, pa sad ne moras da se slozis, u svakom slucaju mozes razmisliti o tome. Prvo, posto kazes da ti brzina nije bitna, ne moras da kupujes treking bajs (kome je glavna razlika u odnosu na mtb tocak 28) vec samo da na tvoj sadasnji mtb stavis tanje gume bez krampona, ili eventuano nabavis jos jedan set tockova pa na jednom drzis tanke gume a na drugom ostavis te kramponke koje pretpostavljam da imas na mtb i stavis ih po potrebi kad ides off road. Drugo, mislim da je bolje kad vec imas sta da vozis stedeti tih par meseci koliko bi trajale rate pa onda za mnogo manje para kupiti polovan dobro ocuvan bajs. Za te pare se nikako ne moze naci nov drumas koji iole valja. Moze capriolo ili scout ali po meni je to bacanje para. Da i cann i trek su tzv treking bicikli i mogu se voziti i sa bisagama, naravno i po losijem asfaltu. Po meni, ramovi su im ok, ali stavljaju prilicno losu mehaniku za taj novac (alivio uglavnom), sto je opet za nekoga ko rekreativno i opusteno vozi dovoljno ako bas zeli nov bajs... Pozdrav


Eto, ne bih se baš sve složio. Savet za MTB je OK, ovo ostalo vidim malo drugačije:

Alivio je ODLIČNA mehanika. Ako se misli na Shimano Alivio. Sa lošijom, Acera mehanikom sam napravio kilometara i kilometara po putevima, šumama, kiša, sneg, leto, zima. Nikakvih problema. Alivio je još za s tepen bolja i skuplja.

Polovan bajs je mačka u džaku ako se ne razumeš baš dobro. Možeš da prođeš OK za uloženo, ili da se pređeš - ne možeš da uštediš, ne na duži rok. Tako barem meni izgleda 90% ponude polovnih bajseva.

Naravno, možda grešim, to je samo moje iskustvo takvo.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#50 budza

budza
  • Members
  • PipPipPip
  • 112 posts

Postavljeno 07 June 2013 - 12:36 PM

Nisam mislio da je alivio losa mehanika, vec losa ZA TE PARE, posto je samo zadnji menjac alivio a sve ostalo je losije (npr za prednju nablu pise samo alu front hub, ne zna se ni koji je proizvodjac). Uglavnom samo sam predlozio nesto da razmisli, nisam ja strucnjak za mehaniku kao neki iskusniji clanovi koji ce me ispraviti ako negde gresim. A sto se tice toga nov-polovan bajs bilo je na bar hiljadu tema prica oko toga pa svako moze da izvuce svoj zakljucak. Moje misljenje je da su kod nas novi bicikli (kao i velika vecina drugih stvari) skupi zbog nedostatka konkurencije, post-prodaja je losa, kao i odnos sa kupcima i znanje prodavaca. Pa kad vec covek mora sam da se raspituje sta valja ili da povede nekoga ko zna, onda je po meni bolje da nadje neki polovni bajs za duplo manje para a kvalitetniji...
  • 0

#51 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 07 June 2013 - 01:11 PM

Onda se sve slažem - pogrešno sam razumeo. Ti markirani zaista ne nude baš naj-naj odnos cena-uloženo. Idealno bi bilo u radnji sklopiti bajs od novih delova, pa da uzmeš ono što je važno kvalitetnije, skuplje, uštediš gde proceniš da možeš. Ako je majstor iz radnje dovoljno raspoložen da se sa tim bakće (bolje van sezone).
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#52 draganninkovic

draganninkovic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 380 posts

Postavljeno 17 February 2015 - 03:21 PM

Onda se sve slažem - pogrešno sam razumeo. Ti markirani zaista ne nude baš naj-naj odnos cena-uloženo. Idealno bi bilo u radnji sklopiti bajs od novih delova, pa da uzmeš ono što je važno kvalitetnije, skuplje, uštediš gde proceniš da možeš. Ako je majstor iz radnje dovoljno raspoložen da se sa tim bakće (bolje van sezone).


Razmišljam o zameni bicikla(sada imam hibrid Scout Discovery sa Deore LX grupom,svašta nešto),pa me interesuje mišljenje iskusnih biciklista o varijanti Cube SL Cross vs Stevens cyclo-cross,i uopšte mišljenje o razlici između hibrida i cx sa tanjim gumama(28).Ja koristim bajk za jutarnji trening, vikendom i za duže ture,za vožnju po gradu nemam petlju jer mi je frka da će ga ukrasti.Ako neko ima još neki predlog za bajk do 300€.Pozz ,Doca 021
  • 0

#53 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 18 February 2015 - 10:24 AM

Ne znam na koje bicikle se konkretno misli da bih išta pametno napisao. Možda uz neki link na konkretan model?


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#54 draganninkovic

draganninkovic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 380 posts

Postavljeno 18 February 2015 - 12:04 PM

Ne znam na koje bicikle se konkretno misli da bih išta pametno napisao. Možda uz neki link na konkretan model?

Cube SL cross ;Stivens cyclo-cross 7005 alu ;Focus arriba fitnes ;Scott speedster 30 FB... Video sam ovaj Stevens cx,jako mi se dopalo što ima drop korman, šamaraljke,pogon 50/34,grupa 105....mogu gume 28-ica.Stalno sam u dilemi da li hybrid ili drumaš,a ovo je cx sa drop kormanom,pa me to ponukalo da razmislim.na jednom videu sa video podelu bicikolva na race,sportivo,trekking,touring,triatlon.....Nisu pomenuti hybridi,a ja nisam baš siguran koji bajkovi spadaju u grupu "sportivo"(nazivi  brendova).Možda deluje sve smeteno i glupo,ali tako je i u mojoj glavi n2:compy .Ti si mudra glava,znaš dobro da proceniš potreba-kvalitet-cena!


  • 0

#55 draganninkovic

draganninkovic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 380 posts

Postavljeno 18 February 2015 - 12:52 PM

stevens-izbor-3.jpeg stevens-izbor-2.jpeg stevens-izbor-1.jpeg Dodaj prilog  stevens cyclo-cross.htm   194.59KB   149 downloadsIMG_7751edit.jpg 313361Mi2297370392_54da67c2354d4.jpeg 31333wP14176926308_54da4af501882.jpeg 31330Igp3665716569_54da67c235b5a.jpeg post-1189-14016286939161_thumb.jpg post-1189-14016286938824_thumb.jpg post-1189-14016286938454_thumb.jpg post-1189-14016286937687_thumb.jpg

Attached Thumbnails

  • post-1189-14016286938039_thumb.jpg

  • 0

#56 draganninkovic

draganninkovic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 380 posts

Postavljeno 18 February 2015 - 02:31 PM

Dodaj prilog  Cube SL Road black anthrazit white 2015.htm   63.81KB   849 downloads


  • 0

#57 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 18 February 2015 - 04:52 PM

Meni se sviđa onaj beli sa drumaškim kormanom. :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#58 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 18 February 2015 - 05:03 PM

Meni se sviđa onaj beli sa drumaškim kormanom. :)

Nekako je bilo jasno sta ce ti se svideti n2:gitara
Da ne protivrecim, belo je moja boja, a stevens je moj drug :)
  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#59 draganninkovic

draganninkovic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 380 posts

Postavljeno 18 February 2015 - 06:11 PM

Hvala momci,i meni je taj bajk od početka favorit.Ali ne znam da li se sreće kod nas u prodaji n2:compy ?


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika