Jump to content


Fotografije

boki_ns[mtb]


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
67 odgovora na ovu temu

#1 boki_ns

boki_ns
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts
  • LocationCerevic

Postavljeno 27 April 2013 - 09:08 PM

Evo i par reci o guji na dva tocka.
Postavljena slika

Kupljen 2001. u Sidu. Isti dan sam ga dovezao u Vukovar.
Tockovi promenjeni 2006. jer sam imao konstantan problem sa krivljenjem. Do sada me nijednom nije izneverio na putu. :)
Trenutno ga ocekuje servis zadnjeg tocka. Prvi put sam ga sam rastavio i ocigledno sam nesto zabrljao.
Vise o tome kad budem slikao.
  • 0
Postavljena slika
[/url]

#2 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 27 April 2013 - 09:28 PM

Lepa makina!
Samo jedno pitanje:
Sta ona pumpa radi na sticni?
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#3 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 April 2013 - 01:32 AM

Ma nije to pumpa,to neki stub viri iz kukuruza :mrgreen:
@boki_ns
jao brate,koja to pumpa bese ono,neki nemacki proizvodjac??
Reci mi,jesi li ti zadovoljan njom,jel uspes da naduvas gumu na bajsu?
Ja sam imao takvu i to mi je bila zivotna greska..pumpam dok se ne usija ona plastika,em i hod mali,nikad gumu uspeo nisam da napumpam,ma uzas jedan...dok je jednog bezuspesnog pokusaja da napumpam gumu nisam tresnuo i razbio...ma uopste mi nije bilo zao.
E bajs je extra :wink:
  • 0

#4 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 28 April 2013 - 06:34 AM

Moze da bidne i neki Giyo tako da nista dok Boki ne resi misteriju.
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#5 boki_ns

boki_ns
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts
  • LocationCerevic

Postavljeno 28 April 2013 - 12:27 PM

I nju sam uzeo neke 2006 ili 2007. i bio tezak promasaj. Nikada nisam uspeo da naduvam gumu.
Pre par dana sam bukvalno odlepio jer mi prazne gume a jedina solucija taj krs od pumpe. Znaci, bitno je samo da stisnes i pumpas kao konj. I uspeo sam :D
Evo i slika
Postavljena slika
  • 0
Postavljena slika
[/url]

#6 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 April 2013 - 12:39 PM

Da,da to je to g***o,ma ja sam poludeo jos vise,kad sam u planetu video lepe aluminijumske pumpe za 400 rsd,a ja ovu platio 1000 #-o
i to mi je serviser preporucio tu plasticnu,kao ta je jedina koja nesto vredi,proverena!!!
Kasnije se mislim,kakve li su mu ostale,kada je ova najbolji kvalitet..
Eto,prijatelji forumasi,ovaj model izbegavajte u sirokom luku..
  • 0

#7 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 28 April 2013 - 02:14 PM

Sve te niskobudzetne pumpe rade Dobro ali kada se podmazu iznutra sae 30 uljem koje dodatno zaptiva o ringove....Poredjenja radi ja sa mojom zefall pumpom koja pumpa do 11 bari i pumpa u oba smera do 8 bari moram da druknem 300 puta dok sam sa gp4 morao da druknem 500 puta,sto je bas smor ali na putu zqvrsava posao.. ..
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#8 boki_ns

boki_ns
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts
  • LocationCerevic

Postavljeno 03 May 2013 - 10:15 AM

Prilikom skidanja kasete ispali su sitne kuglice. Dali kuglice idu u vencu ili se stavljaju bez njega? I koliko treba da ih bude. Nisam siguran dali su sve na broju. #-o
  • 0
Postavljena slika
[/url]

#9 boki_ns

boki_ns
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts
  • LocationCerevic

Postavljeno 05 May 2013 - 06:14 PM

Saznao sam da mi trebaju Ø3mm kuglice i idu bez venca. Sutra cu pogledati na pijaci ili gvozdjari ako rade.
  • 0
Postavljena slika
[/url]

#10 mOral

mOral
  • Members
  • PipPipPip
  • 131 posts
  • LocationBG

Postavljeno 07 May 2013 - 12:38 AM

Samo da vam kažem da tu istu pumpu koristim već 3 godine i nikada me nije izdala. Ona pumpa do 6 bara, a inače mu to dođe idealno jer ionako vozim mtb sa 2.0" i 2.1" gumama tako da potrebu za većim pritiskom od 3.5 do 4 maks i nemam. Inače moguće je da postoji neka caka što se tiče samog položaja pumpe u odnosu na ventil jer sam skoro dao burazu da napumpa neke gume a nije seo na bajs 10 godina i nije provalio uopšte kako ide s ovom... mada ja to više i ne primećujem jer gotovo samo nju i koristim, tj ne idem na kompresore i sl. Ali opet za 850 din koliko je koštala pre 3 godine, čak je i lagana s obzirom da je od plastike sa oko 112g, pre bih rekao da je problem u rukovanju nego u samoj pumpi. :)
  • 0

#11 boki_ns

boki_ns
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts
  • LocationCerevic

Postavljeno 11 May 2013 - 10:27 AM

Napravih glupost. Kupio sam pogresne kuglice. Tako mi i treba kad nisam poneo uzorak.
Evo i pitanja:
Koliko sam primetio, ovde se slazi prvi red lezajeva bez venca:
Postavljena slika
Ovaj sraf na osovini nisam uspeo da skinem, tako da se osovina ne moze izvuci. Probao sa svim i svacim i ne ide. S druge strane ne smem da stisnem jer cu ostetiti navoj.

Ovde ide drugi red, najverovatnije bez venca jer nisam primetio da je bio unutra. Primeti se taj manjak lezajeva:
Postavljena slika

Ovo ide na preko 2 reda na kasetu:
Postavljena slika

Ovaj deo u ruci mi nije jasan.
Postavljena slika
Dali je to deo sam za sebe ili se odvojio od necega. Nasao sam takva dva dela. Pomislio sam da su se razlistali. Koliko sam mogao da primetim, on ide ispod kasete i sprecava lezajeve da ispadni na drugu stranu.

Sutra idem na pijacu u nadi da cu naci potrebne lezajeve jer ne verujem da Fanataik radi nedeljom.
  • 0
Postavljena slika
[/url]

#12 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 11 May 2013 - 08:12 PM

Za ovo nek se javi Gadjan. Taj covek nema koji deo nije rasturio na svom Capriolu. Doktor je za te celicane. :D
  • 0

#13 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 May 2013 - 09:29 PM

Ih pa nisam valjda ja jedini rasturao sve u sitna crevca :D a i kako drugačije da se nauči, džabe internet, video klipovi dok sam to ne raskupusaš
Verujem da su mnogi tako i počeli i naučili što šta, samo bolje je u današnje vreme što lepo prvo nabiflaš teoriju na netu, vidiš slike, klipove, koji je kakav navoj... sve na tacni pa se tek onda baciš na posao
da ne bi posle bilo "joj pa što ne pogledah prvo" :mrgreen:

Nisi trebao uopšte da rastavljaš kasetu tj račnu, pipav je posao i nije vredan truda. To je najnebitniji ležaj na biciklu i ako je suv dovoljno je da sipaš ulja sa obe strane. Mada lepše je kad lepo servisiraš sve čisto pa staviš gustu mast i naređaš kuglicu po kuglicu, nije da nisam radio to par puta :) bolje je jer ulje posle i izlazi, prska, usvinji sve okolo pa se lepi prašina, a kad ga sipaš uđe prljavština s njim unutra pa grebe a to me baš nerviralo...

Račna se inače skida posebnim ključem, kao ovaj
http://www.totalbike... ... ne-shimano
Šta je bio inače povod, servisiranje zadnje nable?
Ako si sa druge strane skinuo konus i kontra maticu i ne možeš da izvučeš osovinu ni na ovamo mora prvo da se odvrne račna sa nable. Trebaće ti i ključ za konuse.
Kuglice u račni koje si izgubio i ako ne nabaviš takve nije to problem može i bez tih nekoliko komada.

Ako nemaš potreban alat i ako se ne snađeš uskoro, ja možda budem vozio u ponedeljak do Čerevića pa ću ti rado pomoći šta god treba.
  • 0

#14 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 May 2013 - 10:32 PM

Inače podseti me ovo na temu kad sam ja bio u identičnoj situaciji :D , rastavio to a nisam imao ključ
viewtopic.php?f=12&t=2244
Evo baci pogled, od 12-tog posta. Ima linkova, slika i objašnjenja kako se servisira freewheel pa ti možda pomogne.
Tu nema venaca, idu dva reda kuglica, kod mene je bilo 2x46 ali je malo drugačija račna.
  • 0

#15 boki_ns

boki_ns
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts
  • LocationCerevic

Postavljeno 12 May 2013 - 05:55 AM

Culo se kao da nesto melje, sto me navelo na pomisao da proverim lezajeve.
Inace, ovo je prvi put da rasklapam MTB. Do tada samo ponika. :)
Vreme je da naucim bar osnovne stvari servisiranja.
Racna se vrlo lako skida. Na zadnjoj slici vidis deo na zemlji? On se zavrce preko racne i fiksira za nablu. Nisam je skroz rasklapao.

Danas pada kisa tako da nigde ne mrdam. Sutra sam slobodan tako da cu najverovatnije do grada po potrebne delove. Rasklopio sam i korman. Potrebno je da zamenim oba venca. Uglavnom, bice posla.

Ako prolazis, slobodno dodji. Prijace mala pauza uz osvezenje. :)
  • 0
Postavljena slika
[/url]

#16 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 May 2013 - 10:01 AM

Zavisi gde melje, verovatno se čulo iz nable jer nije servisirana dugo, to se lako proveri kad zavrtiš točak na prazno, a račna kad je zavrtiš u nazad dok točak miruje.
Trebaš nablu servisirati, trebaće ti sigurno dva konusa i možda odgovarajuće kuglice ako je neka pukla ili su u lošem stanju.
Ali treba skinuti ostatak račne sa nable a za to treba onaj specijalan ključ. Taj prsten sa dve rupice/zuba samo rasklapa račnu dajući pristup kuglicama (koje se često prospu i izgube kao što ti se desilo :))
Znači treba da izgleda kao nabla sa leve strane
Postavljena slika
  • 0

#17 boki_ns

boki_ns
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts
  • LocationCerevic

Postavljeno 12 May 2013 - 12:53 PM

I njega sam stavio na spisak za kupovinu. Sutra cu najverovatnije otici do Fanataika i uzeti potrebne delove i alat.
Evo kako to izgleda:
Postavljena slikaPostavljena slika
  • 0
Postavljena slika
[/url]

#18 boki_ns

boki_ns
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts
  • LocationCerevic

Postavljeno 14 May 2013 - 07:15 PM

Bio danas do "Fanatik-a" na bulevaru i nemaju te male kuglice. Poneo sam i vencice od kormana ali ni to nisam nasao jer nisam znao koja solja je u pitanju (uzorci venca nisu pomogli). Sutra ponovo u potragu. -.-
  • 0
Postavljena slika
[/url]

#19 bataya

bataya
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts

Postavljeno 14 May 2013 - 07:29 PM

Ako me secanje dobro sluzi te kuglice su iste velicine kao i kuglice u klasicnim pedalama... pa ako uspes da iskopas jednu.
  • 0

#20 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 14 May 2013 - 10:17 PM

Mislim da je bolje bilo da si pogledao u PlanetBike-u, znam da i oni imaju te kuglice... A mislim da su bolje opremljeni nego Fanatic. ;)
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika