Jump to content


Fotografije
- - - - -

Stigao PayPal i kod nas :)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
69 odgovora na ovu temu

#21 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 12 April 2013 - 06:05 PM

PDV se dodaje uvek, ako se roba carini. Limit za uvoz bez carine je 50 evra. Da li će računati u tu sumu i cenu slanja, zavisi do raspoloženja carinika (nije po zakonu, ali je potvrđeno iskustveno :D ).
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#22 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 12 April 2013 - 06:47 PM

Recimo na e-bayu ima toliko delova koji su stvarno novi, a prodaju se samo bez kutija, ambalaža i sl. Ono što meni konkretno treba je Fizik Tundra 2, ima ih sasvim dovoljno za solidan izbor, dok u Planetu ima svga 3, ali za koje pare i kojih boja.

Evo npr. ovo Tundra 2 sedište da se npr. proda za 35 funti što mu dođe oko 41,07 EURa + 10 funti (11,73 EURa) (kako piše na sajtu ebaya) poštarina i pakovanje za konkretno Srbiju, i sve zajedno izađe oko 52,80 eura, ali bez carine i pdv-a... e sad mene zanima u kojim slučajevima se carini i koja je fora s pdv-om... Neki zdrav razum mi govori da bi postojala mogućnost da se pdv ne dodaje ako je to nešto što se kupuje polovno, i da se ne carini ako cena tog nečega zajedno sa poštarinom ne prelazi 50eura (ili 60 ?)...

Jel ima neko neki sigurniji odgovor?

Na to sediste ne bi trebalo da platis carinu, mada ako carinik bas krene da trazi moze lako da vidi da to sediste u proseku kosta oko 80$ sto vec ide na carinjenje...
Mada sumnjam, ovo bi islo bez carine 99%!

Sto se polovne robe tice, verujem da se placa carina, inace bi tako na mala vrata moglo da se kupi neke prilicno skupe i luksuzne stvari.
  • 0

#23 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 12 April 2013 - 06:57 PM

Kao na primer polovni auto :).
  • 0
Pozdrav

#24 mOral

mOral
  • Members
  • PipPipPip
  • 131 posts
  • LocationBG

Postavljeno 13 April 2013 - 12:08 AM

Ok, a recimo da oće da ocarini to sedište i pogleda na netu ili gde će već da pogleda i recimo kaže 80$ košta. Koja je računica posle? Koliko bi grubo rečeno bila carina + pdv?
  • 0

#25 igorsimo

igorsimo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 371 posts
  • LocationBački Petrovac

Postavljeno 13 April 2013 - 06:17 AM

30% od cene artikla.
  • 0

#26 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4279 posts

Postavljeno 13 April 2013 - 11:19 AM

Samo nesto da mi pojasnite...
Kada platis Paypal-om, novac se skida sa kartice na kojoj je novac uplacen.
Kada ti neko uplati novac na Paypal (mada to kod nas jos ne moze) gde novac ide? Na Paypal nalog ili na istu onu karticu? Ako ide na Paypal nalog kako se prebacuje na karticu ili podize...?
  • 0
.

#27 skybeaver

skybeaver
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 180 posts

Postavljeno 13 April 2013 - 11:26 AM

Kad ti neko uplati novac na PayPal, onda novac ide na PayPal balance. Pa onda novac odatle možeš da povučeš na karticu koja ti je vezana za PP.
  • 0
JoJ

#28 logic

logic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 364 posts

Postavljeno 13 April 2013 - 11:30 AM

Odgovorih na drugoj temi nesto slicno. Prvo razlikuj refund i primanje para tj naplatu prodate robe od nekog. Kada ti trgovac vrati novac tj. izvsi refund novac ti je poslije par dana na racunu tj kartici. Stanje na paypalu je nula. Ako primas novac od nekog (tipa prodas nesto na ebayu) novac ti stoji na racunu nekih 30 dana otprilike sto je sigurnosni mehanizam da ces isporuciti robu kupcu. Poslije toga kada ti oslobode novac moras cekati prvi u mjesecu da ti prebace novac na racun ili platiti naknadu ako zelis to prije napraviti. Dok je novac u statusu rezervisan tj dok trgovac ne potvrdi prijem robe ne mozes nista sa njim. Vidis ga na racunu na paypalu ali ti je nedostupan a kad ti oslobode mozes ovo sto gore rekoh. Paypal nije banka i ne mozes taj novac trositi sa paypala. Moras ga povuci na racun ili cekati da ti onoto odrade. Eto i objasnjenja kako ebay ili paypal nadoknadi novac prevarenim kupcima. Oni vam u stvari vrate vas novac pa tako imate zastitu cak i ako se trgovac izbrise sa ebaya.
  • 0

#29 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4279 posts

Postavljeno 13 April 2013 - 11:57 AM

Hvala puno, sada je sve mnogo jasnije. Znaci da je (bilo na eBay-u bilo kod kineza) generalno bolje placati Paypal-om nego karticom ako vec mozemo da biramo.

Evo odgovora i u toj drugoj temi, da sve bude na jednom mestu ;):
viewtopic.php?t=5442&p=137966#p137966
  • 0
.

#30 logic

logic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 364 posts

Postavljeno 13 April 2013 - 01:11 PM

Apsolutno. Iz dva razloga. Prvi je da trgovac nema doticaja sa vasim podacima tj. podacim sa kreditne kartice a drugi je da paypal garantuje da cete dobiti robu. I uvijek se raspitajte o site sa kojeg zelite kupovati ako niste dovoljno upoznati sa njim. Ako vec palcate direktno trebalo bi koristiti neku do internet kartica ako su iste u ponudi u srbiji jer na nju mozete staviti taman toliko novca koliko mislite potrositi i ako je izgubite ili neko ukrade podatke bas vas briga ;)
  • 0

#31 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 13 April 2013 - 01:25 PM

a drugi je da paypal garantuje da cete dobiti robu.

paypal NE garantuje da ćete dobiti robu, on samo pruža zaštitu ako ne dobijete robu u vidu refundacije novca u suprotnom ne bi bilo ni jednog jedinog ne isporučenog paketa as ebay-a što nije slučaj, naprotiv ima puno pritužbi, samo ukucajte u google: "ebay scames" (About 4,720,000 results)... Češća stvar je da umesto onoga što ste kupili zapravo dobijete kovertu sa nočićem (google -> ebay coin scams, coin fraud (About 7,620,000 results))...
  • 0

profilepic.gif


#32 logic

logic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 364 posts

Postavljeno 13 April 2013 - 01:34 PM

Pogresno sam se izrazio ;) Hvala na ispravci. Ja do sada nisam imao takvih problema najvise jer pazim na ocjene sellera koje su dobili od kupaca i nikad ne kupujem od sellera ispod 1000 prodatih artikala i najmanje 98% zadovoljnih kupaca.
  • 0

#33 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 13 April 2013 - 01:40 PM

PDV se dodaje uvek, ako se roba carini. Limit za uvoz bez carine je 50 evra. Da li će računati u tu sumu i cenu slanja, zavisi do raspoloženja carinika (nije po zakonu, ali je potvrđeno iskustveno :D ).


pre 2 meseca stigao paket sa 2 dela iz Nemacke
u njemu roba uz fakturu prodavca: 48eur robe + 10,50eur postarine
(a zapravo je bilo 50,50 eur robe i 8,00 postarine, sto nije svaki prodavac voljan da uradi)
i oglobila me carina.
Upitah drugara sto, kad je limit 50 za robu, pa tek onda se gleda vrednost posiljke
a on meni kaye da to vise ne vayi vec je sad limit 45 eur za vrednost porudzbine.
Da sam kupio oba dela posebno i platio 2 postarine ustedeo bih 13 eur!!!
  • 0

#34 skybeaver

skybeaver
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 180 posts

Postavljeno 13 April 2013 - 02:07 PM

Valjda uz fakturu koju si ti dobio idu i neki papiri, koji prate pošiljku u kojima je definisana visina poštarine, odnosno vrednost pošiljke koji su za našu carinu. Pa su tako znali da muljaš.

Komentarisao je dečko tvoj slučaj na drugom forumu, pa parafraziram. Poenta, ništa se nije menjalo, limit je 50€ bez poštarine.
  • 0
JoJ

#35 logic

logic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 364 posts

Postavljeno 13 April 2013 - 02:12 PM

A pogotovo sto schwabo pravi fakturu sa svim podacima ukljucujuci i web adresu. Ako je carinik polupismen lako je mogao prvjeriti stvarnu vrijednost ;)
  • 0

#36 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 13 April 2013 - 03:20 PM

A pogotovo sto schwabo pravi fakturu sa svim podacima ukljucujuci i web adresu. Ako je carinik polupismen lako je mogao prvjeriti stvarnu vrijednost ;)


Mislim da se carina ne bavi time, nemaju vremena da po netu proveravaju
jer im to ne utice na platu, a u ovom slucaju, sori, ali moram da razocaram:
ovo je bio 1off custom artikal kojeg kasnije nije bilo ni kod tog ni kod drugih prodavaca.

Sem toga, carina carini po fakturi osim ako nije neko znacajno odstupanje koje fakturu cini sumnjivim
a razlika izmedju 48,00eur i 50,50eur sigurno tu fakturu ne cini sumnjivom
vec bih pre rekao da je upitanju bila moja losa informisanost i
stoga bih poverovao coveku koji svakodnevno radi sa carinom i propisima.
Taj info sam voljan podeliti kao takvu, ali nisam yoljan da dokazujem i isterujem nesto.

Samo zelim da drugi ne prodju kao ja ovaj put, najlakse je pitati nekoga ko radi na carini na posti :)
  • 0

#37 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 13 April 2013 - 03:46 PM

Paypal nije banka i ne mozes taj novac trositi sa paypala. Moras ga povuci na racun ili cekati da ti onoto odrade. Eto i objasnjenja kako ebay ili paypal nadoknadi novac prevarenim kupcima


Netacno.
Ne ulazim u to sta je po definiciji paypal, ali pare koje primis od prodaje mozes potrositi odmah.
U slucaju da nemas novca na racunu, a moraju prinudno da refundiraju kupca kog si prevario (ili bar oni tako misle), racun ti ide u minus za taj iznos.


PDV se dodaje uvek, ako se roba carini. Limit za uvoz bez carine je 50 evra. Da li će računati u tu sumu i cenu slanja, zavisi do raspoloženja carinika (nije po zakonu, ali je potvrđeno iskustveno :D ).


pre 2 meseca stigao paket sa 2 dela iz Nemacke
u njemu roba uz fakturu prodavca: 48eur robe + 10,50eur postarine
(a zapravo je bilo 50,50 eur robe i 8,00 postarine, sto nije svaki prodavac voljan da uradi)
i oglobila me carina.
Upitah drugara sto, kad je limit 50 za robu, pa tek onda se gleda vrednost posiljke
a on meni kaye da to vise ne vayi vec je sad limit 45 eur za vrednost porudzbine.
Da sam kupio oba dela posebno i platio 2 postarine ustedeo bih 13 eur!!!



Ajoooj Igore, rekoh ti onomad u jednoj temi, pa da se ponovo citiram:




Ne samo to, nego me drugar izdao i potvrdio da je to sve OK jer je granicna vrednost posiljke, znaci roba+transport 45EUR. Uzas!


Igore, ti ocigledno primas neke dez<->informacije. :mrgreen:

Elem, malo pre sam zvao postu u Savskoj 6 i na moje cudjenje javi se neki vrlo ljubazan lik, koji je i potvrdio onu pricu kazivanu mnogo puta, od 50 i 70eur bez troskova transporta. Kazem sa cudjenjem, jer mi se poslednji put javio neki nadrndani lik koji je krio informacije k'o zmija noge. :)

A mozda u Vojvodini vaze neki drugi zakoni. #-o :D


Kao sto rekoh, ako sumnjas da si ostecen imao si pravo da se zalis carini.

A pogotovo sto schwabo pravi fakturu sa svim podacima ukljucujuci i web adresu. Ako je carinik polupismen lako je mogao prvjeriti stvarnu vrijednost ;)


Mislim da se carina ne bavi time, nemaju vremena da po netu proveravaju
jer im to ne utice na platu, a u ovom slucaju, sori, ali moram da razocaram:
ovo je bio 1off custom artikal kojeg kasnije nije bilo ni kod tog ni kod drugih prodavaca.


Lose mislis.
U toj istoj Posti 6 licno video carinika (zenu) na nekom V-VI spratu kako sedi za kompom i surfuje po ibeju. Rekao bih da je njen posao samo to. :wink:
P.S. Jednom drug narucio dva sata za njega i devojku, paketi bili naznaceni nizim cenama. Ocarinili ga regularno i to prema najnizoj ceni za te modele koji su se mogli naci ne ibeju (a bas od istih prodavaca i pazario). Carinska osnovica u dolar ista.
  • 0

#38 logic

logic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 364 posts

Postavljeno 13 April 2013 - 04:15 PM

Paypal nije banka i ne mozes taj novac trositi sa paypala. Moras ga povuci na racun ili cekati da ti onoto odrade. Eto i objasnjenja kako ebay ili paypal nadoknadi novac prevarenim kupcima


Netacno.
Ne ulazim u to sta je po definiciji paypal, ali pare koje primis od prodaje mozes potrositi odmah.
U slucaju da nemas novca na racunu, a moraju prinudno da refundiraju kupca kog si prevario (ili bar oni tako misle), racun ti ide u minus za taj iznos.

Kad si to provjeravao? Kad sam ja zadnji put prodava a ima mozd godina dana od toga nije bilo tako. Sta ako odjavis tu karticu u banci? Meni su legle pare i imao sam ih na paypal balance ali ih niam mogao trositi dok nije proslo 30 dana ili kupac potrvdio primitak robe a tada sam morao cekati prvi u mjesecu da mi legnu na karticu ili platiti cini mi se 5 USD da ih povucem odmah. Mozda se promijenlo.
Evo sta kaze paypal:


When will my payment be available to withdraw?


If you’re a new seller, your payments go into a pending balance. Payments usually stay in your pending balance for 30 days. Payments in your pending balance belong to you, but you can’t use or withdraw them.

On the first day of every month, your available balance is automatically transferred to the Visa card or U.S. bank account that you selected. There is no fee for this automatic transfer.

You can also withdraw payments from your available balance at any time:

There’s no fee to withdraw payments to your U.S. bank account.
There’s a fee of $5.00 USD to withdraw payments to your credit card.


Upravo onako kako sam ja rekao.
  • 0

#39 mOral

mOral
  • Members
  • PipPipPip
  • 131 posts
  • LocationBG

Postavljeno 13 April 2013 - 04:40 PM

Ne samo to, nego me drugar izdao i potvrdio da je to sve OK jer je granicna vrednost posiljke, znaci roba+transport 45EUR. Uzas!

Elem, malo pre sam zvao postu u Savskoj 6 i na moje cudjenje javi se neki vrlo ljubazan lik, koji je i potvrdio onu pricu kazivanu mnogo puta, od 50 i 70eur bez troskova transporta.



Znači prevedeno sa poštanskocarinskog na srpski jezik to u prevodu znači da nema naplate carine i pdv-a ako cena proizvoda (bez transporta!?) ne prelazi 50 eura... ako sam dobro razumeo. 50 je za fizička lica, znači neka polovna roba recimo ? A 70 ako se kupuje nov proizvod iz neke radnje npr. ?
  • 0

#40 logic

logic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 364 posts

Postavljeno 13 April 2013 - 04:41 PM

Iskreno ne znam kako si povezao fizicko lice i polovnu robu?
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika