Jump to content


Fotografije
- - - - -

Vezice za brzinomer


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
39 odgovora na ovu temu

#21 Chili7

Chili7
  • Members
  • PipPipPip
  • 129 posts
  • LocationUzice/ Novi Sad Srbija

Postavljeno 07 April 2013 - 08:21 AM

Ili dodjes u ponedeljak do mene u GSM servis na stadionu,treci lokal levo od Stinga i ja ti dam par komada.

Moze I tako drugarica mi je nasal tacno 4 (koliko mi treba) ali su bele. Pa ako imate vi crne I koja je cena ? svakako cu doci
Hvala svima !
  • 0

"Mnogi postignu ono sto su zeleli ali izgube sebe".
 


#22 igorsimo

igorsimo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 371 posts
  • LocationBački Petrovac

Postavljeno 07 April 2013 - 08:43 AM

Imam crne,i naravno,ne kostaju nista,slobodno dodji. Od 9-15h sam u servisu.
  • 0

#23 logic

logic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 364 posts

Postavljeno 07 April 2013 - 08:47 AM

Dvije stranice o vezicama ;)
  • 0

#24 igorsimo

igorsimo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 371 posts
  • LocationBački Petrovac

Postavljeno 07 April 2013 - 08:50 AM

Ha ha, ladno americki!
  • 0

#25 Chili7

Chili7
  • Members
  • PipPipPip
  • 129 posts
  • LocationUzice/ Novi Sad Srbija

Postavljeno 07 April 2013 - 12:45 PM

Eto zahvaljujuci vama slucaj resen. Pa I zakljucan da se ne prosiri na trecu stranu :D
Vazi docicu sutra hvala puno !
  • 0

"Mnogi postignu ono sto su zeleli ali izgube sebe".
 


#26 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1886 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 April 2013 - 12:58 PM

Ja sam neplanirano imao isti problem. Morao da pomerim brzinomer. Još mi žena na pijaci poklonila 2 najtanje vezice koje postoje (samo te mogu da prođu, naravno bele). Tek kod kuće sam video da te vezice ne kače celom dužinom, nego imaju prazan hod, pa nisu mogle nikako da obuhvate korman tamo gde mi je bilo potrebno.

Problem sam rešio korišćenjem onih plastičnih vezica koje se dobijaju uz kompjuterske i TV kablove, koje se samo uvrću u krug. Srećom, nikad ih nisam bacao, a 2 su bile dovoljno dugačke. I odlično drže, u kombinaciji sa lepljivom podlogom samog brzinomera (CatEye Velo 8). Ovako je brzinomer još i portabl.
  • 0

#27 Chili7

Chili7
  • Members
  • PipPipPip
  • 129 posts
  • LocationUzice/ Novi Sad Srbija

Postavljeno 25 April 2013 - 07:17 PM

Ma kakvi, zahvaljujuci kolegama sa foruma. Nasao sam, tj dobio na poklon vezice (crne) sve super stoji k'o zavaren :)
  • 0

"Mnogi postignu ono sto su zeleli ali izgube sebe".
 


#28 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 26 April 2013 - 11:34 AM

U Markuru imas za oko 140 ili 160din/100kom, da znas za ubuduce. Puna kesa vezica nije na odmet, uvek zatrebaju. :D
  • 0

#29 Chili7

Chili7
  • Members
  • PipPipPip
  • 129 posts
  • LocationUzice/ Novi Sad Srbija

Postavljeno 26 April 2013 - 07:29 PM

Valja to znati :wink:
Hvala !
  • 0

"Mnogi postignu ono sto su zeleli ali izgube sebe".
 


#30 logic

logic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 364 posts

Postavljeno 26 April 2013 - 08:06 PM

skoro na trecu stranu o vezicama ;)
  • 0

#31 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 26 April 2013 - 11:14 PM

Te jeftine mi nikad nisu radile posao tako dobro, previse su krte i slabe. Nisam probao te iz Merkura, ali sve u tom cenovnom rangu kad kupim na pijaci nisu nizasta. Platim malo vise (duplo ili troduplo) ali kupim kvalitetnu vezicu s kojom se mnogo lakse radi :)
  • 0

#32 branimir

branimir
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Postavljeno 24 May 2013 - 05:43 PM

Tri strana vezica! Aj i ja a se upišem. Ja ih zovem "zip-trake" i uvek su mi u alatu! Na svaku malo dužu vožnju ih nosim sa sobom, doduše one malo veće, ne ove za brzinomer! Par puta me spasile na drumu. Brzo i čvrsto vezuje šta god uztreba. :-D sa par komada možeš čudo da opraviš.
  • 0

#33 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 24 May 2013 - 07:14 PM

Tri strana vezica! Aj i ja a se upišem. Ja ih zovem "zip-trake" i uvek su mi u alatu! Na svaku malo dužu vožnju ih nosim sa sobom, doduše one malo veće, ne ove za brzinomer! Par puta me spasile na drumu. Brzo i čvrsto vezuje šta god uztreba. :-D sa par komada možeš čudo da opraviš.

+1 :D
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#34 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 24 May 2013 - 07:53 PM

Tako sam i ja mislio (da vezice sve popravljaju), a onda mi je na autoputu otpao spojer sa branika na 150km/h :mrgreen:
Al dobro nije bila neka steta cim sam morao da ga krpim vezicama.

Kako god, odlicna stvar za svakojake namene, iako mi se za brzinomer vise svidja vezivanje kakvo sam imao na staroj sigmi, sa gumenim O-prstenom. Stoji cvrsce, posto se guma ne kliza po povrsini kormana. Dok sa vezicama, koliko god da zategnem, plastika je to, cim ga zakacim jace rukom on se malo pomeri.
  • 0

#35 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4284 posts

Postavljeno 24 May 2013 - 08:11 PM

Kako god, odlicna stvar za svakojake namene, iako mi se za brzinomer vise svidja vezivanje kakvo sam imao na staroj sigmi, sa gumenim O-prstenom. Stoji cvrsce, posto se guma ne kliza po povrsini kormana. Dok sa vezicama, koliko god da zategnem, plastika je to, cim ga zakacim jace rukom on se malo pomeri.

Nista gluplje nego vezivati brzinomer vezicama. Ko je smislio treba ga obesiti. Kada vec mora, namotate malo keper trake na mesto gde ce stajati nosac i preko trake postavite vezice. Dosta manje (ili ni malo) se ne pomera.
  • 0
.

#36 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 24 May 2013 - 08:29 PM

Dobra ideja, kad imas keper trake viska, ali kad nemas nekako mi glupo da motam unutrasnju gumu oko kormana/lule :)
Ne znam da li postoje gumene vezice malo kruce da se kupe negde, ako se to pravi uopste.
  • 0

#37 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 24 May 2013 - 08:54 PM

Nema toga jos uvek sto ne znaci da nece biti.
Nego kako ti je to otpao branik? Si udario nesto ili samo od sebe?
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#38 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 24 May 2013 - 09:06 PM

off:
Ma ne branik vec donji deo branika tj tzv spojler, podbranik, zovi ga kako 'oces. :)
Bio je vec u delovima kad je cale zimus parkirao prednji deo auta u dubok sneg, a izlazio napolje pod punim gasom, pa je spojler ostao u snegu. Ja ga pre par nedelja vratio na auto i kao fiksiriao, prvi put kad sam dao gas na autoputu otkaci se na 150 prilikom preticanja. Prosto, negde je bila veca rupa i pod pritiskom vazduha otpalo. Sreca pa je tanak i lagan pa nije nikakvu stetu napravio, iako je iza mene isao drugi auto slicnom brzinom.
Nov mi se ne uzima jos uvek jer je bezobrazno skup pa cu juriti varijantu komplet polovnog branika (jer je i branik dobio po p... u celoj prici, otkacili se neki nosaci).
  • 0

#39 branimir

branimir
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Postavljeno 25 May 2013 - 12:58 PM

Tako sam i ja mislio (da vezice sve popravljaju), a onda mi je na autoputu otpao spojer sa branika na 150km/h :mrgreen:


nisi upotrebo dovoljno vezica :wink:


Kako god, odlicna stvar za svakojake namene, iako mi se za brzinomer vise svidja vezivanje kakvo sam imao na staroj sigmi, sa gumenim O-prstenom. Stoji cvrsce, posto se guma ne kliza po povrsini kormana. Dok sa vezicama, koliko god da zategnem, plastika je to, cim ga zakacim jace rukom on se malo pomeri.

Nista gluplje nego vezivati brzinomer vezicama. Ko je smislio treba ga obesiti. Kada vec mora, namotate malo keper trake na mesto gde ce stajati nosac i preko trake postavite vezice. Dosta manje (ili ni malo) se ne pomera.


:?:
kad god sam brzinomer kacio vezicama nikada se nije pomerio. i vise ih volim nego sigminu gumicu, pogotovo ako je malo ostarila pa se isteglila. stavim novu vezicu i nema da mrdne. mada kod montiranja brzinomera mislim da je najbitnije ono samolepljivo parče ispod samog postolja, to kad imas bilo vezica, bilo guma, nema sanse da se pomera. u ''uradi sam'' manji kotur obostrano lepljive trake 100kinti, lepo zalepis postolje i posle moze vezica, moze gumica :wink:
vezica-gumica-gumica-vezica #-o
  • 0

#40 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 25 May 2013 - 02:32 PM

U Novom Sadu vise ne postoji Uradi sam.... :-(
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika