Jump to content


Fotografije

Preporuka do 800e, dilema


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
97 odgovora na ovu temu

#41 tomtrag

tomtrag
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 263 posts

Postavljeno 18 April 2013 - 01:04 PM

Ima on i svojih prednosti..Ram..Vila..Tockovi... ali, ako ti se ne svidja, idemo dalje, izletece nesto, ali je samo pitanje koliko imas strpljenja..ma da bih rekao da si pri kraju..:-)
  • 0

#42 cikajowa

cikajowa
  • Members
  • PipPipPip
  • 158 posts

Postavljeno 18 April 2013 - 01:09 PM

Dogorelo,kraj, ne moze se vise :D pa vidi vreme napolju :evil:

Do sutra imas rok,da skratis tvoj ram na 20' kako znas,ja dolazim :D ili da mi nadjete bajs! ajmo bre ljudi ukljucite se ,vidite da je urgentana situacija :lol:
  • 0

#43 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 18 April 2013 - 01:46 PM

Mali offtopic:
tomtrag, kako ti taj ram nije prevelik? Ja sam se prosle sezone mucio sa ramom isto 22' (iste sam visine kao ti), ali sam ga prodao bas jer mi je prevelik. Kolika je duzina top tube-a na tom cube-u? Mozda u tome lezi odgovor na moje pitanje, jer je na mom Polaru to bilo (za mene predugackih) ~62cm.
  • 0

#44 tomtrag

tomtrag
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 263 posts

Postavljeno 19 April 2013 - 07:07 AM

Mali offtopic:
tomtrag, kako ti taj ram nije prevelik? Ja sam se prosle sezone mucio sa ramom isto 22' (iste sam visine kao ti), ali sam ga prodao bas jer mi je prevelik. Kolika je duzina top tube-a na tom cube-u? Mozda u tome lezi odgovor na moje pitanje, jer je na mom Polaru to bilo (za mene predugackih) ~62cm.

Dule, na ramu pise da je velicine 22', sto bi teoretski trebalo da bude 22 x 2,54 = 55,88cm. Realno i prakticno, velicina je ovakva: Visina tacno 538mm, a duzina rama 588mm (premereno). Imao sam ja vise Cubova, i u velicini 20, 18, i sve sam ih naravno probao pre nego sam ih prodao, al mi ovaj ove velicine ubedljivo najvise odgovara. E sad, znam da ozbiljniji vozaci i takmicari uvek biraju najmanji moguci ram za svoju visinu, i da bi i ja sa mojom visinom mogao verovatno voziti i 20', al brale mnogo ruzno izgledam na manjem ramu... #-o
  • 0

#45 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 19 April 2013 - 07:58 AM

To je onda ok, moj je zapravo bio 22.5 tj 57cm, a dugacak 62cm, nikako nisam uspeo da se naviknem, iako je tacno da sam bolje izgledao na tom ramu, ali mi je to totalno nebitno, bitno mi je da bude udoban u voznji, sto svakako nije bio zbog duzine.
  • 0

#46 cikajowa

cikajowa
  • Members
  • PipPipPip
  • 158 posts

Postavljeno 19 April 2013 - 12:07 PM

Dosta off-a bre :lol: vec pomagajte

Ovaj plavi me golica pa golica po novcanku pa to ti je :D

http://www.cikloberz...w.php?id=101741
Aj moprocene,vredi li ove novce,mane,prednosti,kvalitet komponenti,sta bi trebalo menjati na njemu,jednom reciju isplati li se ?
  • 0

#47 Villain

Villain
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 455 posts
  • LocationSvuda tuda negde...

Postavljeno 19 April 2013 - 12:52 PM

Ti reče ne voliš karbonske ramove?
Jesi li siguran i u veličinu rama, ovo je 20"
A 'vako nešto?
http://www.cikloberz...w.php?id=103795
  • 0

#48 cikajowa

cikajowa
  • Members
  • PipPipPip
  • 158 posts

Postavljeno 19 April 2013 - 01:18 PM

Iskreno nisam ih nikada ni vozio ,sta znam ..Onaj cube mi je prelep,kombinacija boja itd. Kakva je Formula RX vs recimo xt 2012?
ne bih full suspension bike.. Hvala na predolugu
  • 0

#49 tomtrag

tomtrag
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 263 posts

Postavljeno 19 April 2013 - 01:29 PM

Iskreno nisam ih nikada ni vozio ,sta znam ..Onaj cube mi je prelep,kombinacija boja itd. Kakva je Formula RX vs recimo xt 2012?
ne bih full suspension bike.. Hvala na predolugu

Ja vozim Formulu RX i zaista sam prezadovoljan kako koci. Nisam imao priliku da vozim XT 2012, da bih mogao da poredim te dve hidraulike.
  • 0

#50 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 19 April 2013 - 03:58 PM

Ne vozim MTB, al vozim karbon i iako sam imao frku posle par vožnji sam zaboravio na taj detalj. Vozim ko da je Al. Stvar je uglavnom u glavi. :D
  • 0

#51 cikajowa

cikajowa
  • Members
  • PipPipPip
  • 158 posts

Postavljeno 19 April 2013 - 04:08 PM

Hvala na odgovorima .
Ako moze vasa misljenjao ovom kontretno bajku,kako vam izgleda stanje pogona,potrsenost ako se vidi i td..Cuo sam se sa prodavcem,i mogu reci da nisam skoro pricao sa ljubaznijim i korektnijim covekom.
Zadnja cena mu je 850e i obecao je da ce se potruditi da nadje xt siftere,no dogovoricemo se i videti...
  • 0

#52 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 19 April 2013 - 06:39 PM

Nisam posebno stručan al na slikama deluje ko nov. Mislim da je teško na osnovu slika naći neku manu. Ako ti se sviđa ja bih otišao i video ga uživo.
  • 0

#53 cikajowa

cikajowa
  • Members
  • PipPipPip
  • 158 posts

Postavljeno 19 April 2013 - 07:23 PM

bajs nema manu,nov bukvalno..covek mi je poslao na mail brdo slika..
Sa te strane ne brinem,vec me zanima kombinacija komponenti.. Da li to vredi te novce,kvalitet..
Posto je na forumu i prodavac,bilo bi lepo da se ukljuci :)
namena bajsa je 80% makadam..
  • 0

#54 tomtrag

tomtrag
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 263 posts

Postavljeno 20 April 2013 - 09:44 AM

Jos nisi pazario bajs...??? :P A pogledaj kakvo je vreme napolju...prava uzivancija....:-)
  • 0

#55 mOral

mOral
  • Members
  • PipPipPip
  • 131 posts
  • LocationBG

Postavljeno 20 April 2013 - 10:14 AM

To mu dođe slično da uzmeš Hamera H2, zameniš mu gume za maksimalno moguće niskoprofilne i voziš ga po asfaltu. Jednostavno takav bajs je za sve samo ne po makadamu. Ako ti je to ideja lepo uzmi neki super treking. Obično su treking bajsevi malo jeftiniji tako da ćeš imati itekako mogućnost biranja za 900 eura, Ili je možda opet u pitanju preprodaja... :roll:
  • 0

#56 cikajowa

cikajowa
  • Members
  • PipPipPip
  • 158 posts

Postavljeno 20 April 2013 - 10:19 AM

Sad si me ohladio pravo :?

Ovo mislis samo zbog karbona ili?
  • 0

#57 Villain

Villain
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 455 posts
  • LocationSvuda tuda negde...

Postavljeno 20 April 2013 - 12:07 PM

QQ ako voziš po makadamu onda ti je FS za uživanje...Pojavio se lep trek 8000 u oglasima recimo...
Hahahaha mOral, čitao sam onu temu kada se lik raspitivao do detalja u vezi bajsa, da bi se ispostavilo da je zbog preprodaje. =D> :lol:
  • 0

#58 cikajowa

cikajowa
  • Members
  • PipPipPip
  • 158 posts

Postavljeno 20 April 2013 - 01:03 PM

Ja se ne bavim sa tim,ovo je je moje potrebe
  • 0

#59 mOral

mOral
  • Members
  • PipPipPip
  • 131 posts
  • LocationBG

Postavljeno 20 April 2013 - 01:41 PM

Prevashodno sam mislio to zbog generanlo opreme koje ima, a između ostalog i karbona. Ne želim baš da demorališem sada, ali ipak to je samo moje mišljenje. Može da se desi da i ti promeniš mišljenje pa počneš da voziš off road s nekim od tih bajkova koji budež uzeo i u međuvremenu shvatiš pravu namenu. :wink: Ali dobro, ipak, svako svome kao i uvek. :) Ja lično vozim mtb, ali imam veliku želju za drumašem, a takođe i trekingom jer volim asfalt i ture.

Činjenica jeste da gotovo uvek super mtb bolje izgleda od super trekinga ili super drumaša, ali to ih ne čini idealnim za uplitanje njihovih pretpostavljenih namena. U svakom slučaj, pretpostavljam da ćeš doneti ispravnu odluku. Uostalom, svako ima pravo na svoje mišljenje, bilo ono pogrešno ili tačno u očima drugih. x)

Hahahaha mOral, čitao sam onu temu kada se lik raspitivao do detalja u vezi bajsa, da bi se ispostavilo da je zbog preprodaje. =D> :lol:


Da, ima raznih ljudi jbg, pa ipak treba imati i makar minimalno poštovanja i za ostale kao što smo i mi imali u toj temi.


I sad odo da se vozim... n:bicycle2
  • 0

#60 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 20 April 2013 - 04:05 PM

Činjenica jeste da gotovo uvek super mtb bolje izgleda od super trekinga ili super drumaša


Izgleda da vozis pogresnim putanjama. :mrgreen: Skoro na svakoj voznji vidim nekog super drumasa. 8)

Anyway, slazem se. Ako ce covek voziti pretezno po asfaltu, greota je bacati pare na full sys koliko god dobar bio. :wink:
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika