Jump to content


Fotografije

Kao sesti a ne tresti?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
4 odgovora na ovu temu

#1 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 16 April 2008 - 06:00 PM

Pri teranju hibrida sam se sreo sa čudnim problemom - kako je to objasnio ortak (onaj bivši drumaš takmičar) koji me gledao iz busa: 'skače ti bulja' - zaista, primetio sam da malo revnosnije gaženje po pedalama izaziva talasanje gore-dole, a dobro gaženje me, brate, skoro diže sa sedišta. Ortak mi je rekao da spustim šticnu. Hm, nisam je ni digao, namestio sam položaj sedišta kao na mtb spram visine. Evtl. bih povukao sedište još malo nazad.
Razlike u odnosu na mtb:
Nema p/z suspenzije (da to ne treskam 'po navici' kako mtb gicka?)
Ram je mrvu manji nego što bih voleo (M), rešeno luletinom.
Kurble 175 umesto 170. (vraćen fabrički pogon, prim. za Harija).

Ideje?
  • 0

#2 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 16 April 2008 - 06:27 PM

uglavnom pojava 'treskanja' dupetom dolazi usled visoko podesenog sedista a moze da dodje i sa vecom kadencom
mozda da okacis neku fotku slikanu sa strane sa nogom u krajnjem donjem polozaju pa da ocenimo
  • 0

#3 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 April 2008 - 08:01 PM

To treskanje ili kako biciklisti nazivaju "dupe skace", dolazi zbog loseg pedaliranja. Prilikom okretanja pedala stopalo ima kruznu putanju. Sad, kad noga dodje u najnizi polozaj (mrtav ugao), tu nastaje mala zadrska koja se manifestuje u skakanje dupeta pri vecoj kadenci.

Resenja, voziti sitniji prenos malo ispod zone gde dupe pocinje da skace. Druga stvar predlazem kupovina valjaka i voznja u zimskom periodu sa visom kadencom i skidanje kilaze. Nemoj ocekivati da treskanje perstane preko noci, ima da se navrtis posteno koji mesec. 8)
  • 0

#4 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 16 April 2008 - 10:29 PM

2mod - visina sica je merena po sistemu petom na pedalu u najnižem položaju a da skoro sediš. Pitao sam ortaka supedalaša da vidi imam li vertikalu koleno-osovina pedale, kaže da imam.

2Hari - Misterija mi je što se to na mtbu ne dešava, a i nisam sad seo na bajk posle 6 meseci pa da uopšte nisam u formi. Elem. Probaću to sa nižim prenosima i spustiću sic još malo, a za dalje ćemo da vidimo. PS Skidanje kilaže je uvek dobrodošlo.
  • 0

#5 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 03 June 2008 - 07:50 AM

Problem poodavno rešen povlačenjem sedišta još unazad i spuštanjem šticne za 6-7mm.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika