Jump to content


Fotografije

Puklo staklo na S2


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
11 odgovora na ovu temu

#1 rados

rados
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 338 posts

Postavljeno 18 February 2013 - 04:18 PM

Tema je možda za sajt drugačije sadržine ali...

Ovako ide priča:
Drugar ispustio telefon i pukne staklo na Galaxy S2.Pozvao je 5 servisa i svi su rekli isto- NE MENJAMO SAMO STAKLO VEĆ TO IDE U KOMPLETU SA TAČ SKTINOM .PROSTO NIJE MOGUĆE ZAMENITI POSEBNO TAJ DEO JER SU STAKLO I TAČ ZALEPLJENI.-
Cene se inače kreću od 140e-170e.Krenemo mi da vršljamo po internetu i vidimo čovek prodaje samo staklo po ceni od 33e.Nastavimo dalje da istražujemo i prodađemo snimke gde se fenom za topli vazduh ipak može skinuti staklo (opusti se lepak koji spaja ta dva dela) i nalepiti novo.Čujemo se sa čovekom koji ima staklo a on pored stakla kaže daje i alat za menjanje i uputstvo kako se to sve radi a radi se veoma lako za 15 minuta.
Nije baš za igrati se tim stvarima na skupom uređaju i ponudimo mu 2000 dinara da on to odradi.Ne prihvati on to jer...I dalje ne znam zašto ali znam da nešto nije u redu.
Saznamo da taj lepak kako ga zovu nije samo lepak već neki gel zbog kojeg ekran savršeno reaguje na dodir i da se staklo može zameni ali to nikada neće biti ono staro.Naime,posle kratkog vremena kreću problemi tipa par puta mora da se dodirne ekran da bi odreagovao.

Velika je dilema.Ima li ko iskustva sa ovim stvarima?
  • 0

#2 MstrD_02

MstrD_02
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 409 posts

Postavljeno 18 February 2013 - 05:08 PM

Ne bih ti preporucio bilo kakvo petljanje oko toga, mikro elektronika je veoma zeznuta stvar...90% sam siguran da je izmedju stakla i ekrana fabricki vakum, i kad se to jednom kontaminira vazduhom, vise tu nema pomoci, kao sto si i sam rekao telefon vise nece da reaguje kako treba, ulazice prasina, mastice se ili ce da kondenzuje jer ti ne mozes da zalepis i izvuces vazduh kao sto se to radi u hiruski cistim fabrickim pogonima gde se sklapaju aparati...vidjao si i na starijim telefonima da kad se jednom promeni maska i odlepi onaj fabricki seal (lepak) sto spaja plastiku maske i ekran, vise nije to to..moj savet ili zameniti u kompletu ili neka proda taj telefon u delove ako misli da mu se ne isplati.. :wink:
  • 0

#3 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 18 February 2013 - 06:21 PM

Jel njemu otisao Gorilla glass?
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#4 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 18 February 2013 - 07:05 PM

90% sam siguran da je izmedju stakla i ekrana fabricki vakum

U onih 10% si. Između stakla i ekrana je LOCA (Liquid optically-clear adhesive).

Ako si pažljiv može da se odradi posao i da to radi skoro kao fabrički. Naglašavam skoro, jer između ekrana i stakla će sada biti mali prazan prostor, tako da ako ga jače pritisneš, onda će touch da prestane da reaguje, ali se to rešava sa lock/unlock dugmetom sa strane. A što se tiče prašine, i to može da se reši pravljenjem oboda od dvostrane lepljive 2mm 3M trake.
  • 0

#5 rados

rados
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 338 posts

Postavljeno 18 February 2013 - 07:39 PM

@djole1997
Da,gorilla staklo je u pitanju.

90% sam siguran da je izmedju stakla i ekrana fabricki vakum

U onih 10% si. Između stakla i ekrana je LOCA (Liquid optically-clear adhesive).

Ako si pažljiv može da se odradi posao i da to radi skoro kao fabrički. Naglašavam skoro, jer između ekrana i stakla će sada biti mali prazan prostor, tako da ako ga jače pritisneš, onda će touch da prestane da reaguje, ali se to rešava sa lock/unlock dugmetom sa strane. A što se tiče prašine, i to može da se reši pravljenjem oboda od dvostrane lepljive 2mm 3M trake.


Jesi li ti to radio?

Da,siguran sam da to može da se odradi ALI s obzirom da bi to bio prvi put isto tako sam siguran da ne bih to umeo da uradim bez greške.Zato se bojim da to što će čovek imati povremeni probl.sa tačem i prašinom može nervirati više od naprslog stakla :) Jesam pažljiv međutim kada je o ovome reč čini mi se da bih morao tačno da znam o čemu da vodim računa tj. oko kojih sitnica da budem najpažljiviji.
  • 0

#6 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 18 February 2013 - 08:04 PM

Ortaku je ispao S3 iz dzepa doj je sedeo i otisla je gorilla i traze mu neku nenormalnu cenu za popravku tako da on ga sad nosi tako ekran mu radi i sve samo sto je gorilla ispucala i to je to.
Ne znam jel ti se isplati da to radis i zar to nije ukljuceno u garanciju (osima ako nije istekla)?
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#7 igorsimo

igorsimo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 371 posts
  • LocationBački Petrovac

Postavljeno 18 February 2013 - 08:16 PM

Pozdrav momci,da se i ja javim.Radim u gsm servisu vec 7-8 god i iz iskustva mogu da vam kazem da nema nista od zasebnog menjanja digitajzera.To pokusavaju samo veliki entuzijasti i malo kome uspe.Zato lepo tel u ruke i nosi u proveren servis bez mnogo polemike i razmisljanja.
  • 0

#8 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 18 February 2013 - 08:26 PM

Jesi li ti to radio?

Nisam, ali se spremam da uradim na S3 :).

Ne znam jel ti se isplati da to radis i zar to nije ukljuceno u garanciju (osima ako nije istekla)?

To ne spada pod garanciju.

Radim u gsm servisu vec 7-8 god i iz iskustva mogu da vam kazem da nema nista od zasebnog menjanja digitajzera.To pokusavaju samo veliki entuzijasti i malo kome uspe.

Ne bi da protivrečim nekom ko se profesionalno bavi time jer mi GSM servisiranje nije struka, ali koga ne mrzi slobodno neka prelista temu od celih 70 strana sa korisnim savetima i iskustvima ljudi koji su menjali staklo koji su većinom pozitivni. Ima dosta upustva, što tekstualnih, što video.
Uostalom, staklo je jeftino, uvek može da se pokuša zamena, pa ako na kraju i ne uspe onda će svakako da ide na zamenu LCD+digitizer.

P.S. Ako ćemo već da budemo precizni, a trebali bi, na S2 i S3 se menja samo staklo, digitizer je zalepljen za SAMOLED ekran. Prednje staklo je samo staklo.
  • 0

#9 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 18 February 2013 - 08:59 PM

Da ne moz se menja, ne bi se to prvo staklo prodavalo zasebno. Znaci, moze, al je opipljivo. :wink:
  • 0

#10 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 18 February 2013 - 10:48 PM

Ja sam menjao samo staklo na prvom ajfonu,mozda pre nekih 4-5godina,jos uvek ga koristi moja sestra,radi odlicno.
Da je pipavo jeste,ali sam tada uštedeo oko 150e
  • 0

#11 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 19 February 2013 - 12:44 AM

Da ne moz se menja, ne bi se to prvo staklo prodavalo zasebno. Znaci, moze, al je opipljivo. :wink:

Zapravo, Samsung zvanično radi isključivo zamenu sendviča ekrana, digitiziera i stakla u kompletu.
  • 0

#12 N3N4D

N3N4D
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 17 July 2013 - 12:49 AM

Sta bi ljudi, kako je proslo menjanje? Meni puce na s3 mora da se menja sad pa sam u dilemi :D
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika