Jump to content


Fotografije

djole1997[drumas]


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
211 odgovora na ovu temu

#21 Djolda_88

Djolda_88
  • Members
  • PipPipPip
  • 81 posts

Postavljeno 03 February 2013 - 01:32 PM

Torbicu vidi u PB-u Scott micro, da sve bude Skot. :mrgreen:
Ja naočare koristim Jsp Cyber, zadovoljan sam, imam ih u tri boje: crna, narandzasta i žuta. n2:cool2
Ove naočare imaš u Albu (Albo.biz), vidi o čemu se radi i da li ti se sviđaju. #-o
  • 0

#22 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 03 February 2013 - 01:58 PM

Do skoro sam konstantno koristio gp4 i sasvim je zadovoljavajuća.....Sada imam zefall z cross i potpuno sam oduševljen njenom snagom i kvalitetom izrade kao i izgledom.....Jedino što mi se uopšte ne svidja je sistem kacenja na ram....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#23 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 03 February 2013 - 02:14 PM

Po svoj prilici ipak ce biti
GP 04S posto je dosta hvaljena
torbica:Posted Image
kaciga ipak Uvex,a za naocare necu da zalim pare pa cu jos videti cega ima.
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#24 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 03 February 2013 - 02:22 PM

Ova Giyo GP-93 je ista ili vrlo slična mojoj. Detalj na koji treba da obratiš pažnju je koliki pritisag može da napumpa. Ja ne znam taj podatak jer mi nije bio bitan. KTM je išao na 4, Focus ide na 5 bara što pumpa svaka pumpa, međutim specijake idu na veći pritisak. Ako ideš u PB idi na Dorćol. Nema nikog, a momak koji radi je vrlo edukovan i skln da posavetuje.

Postoji i opcija da kupiš dovoljno veliku torbicu i malu pumpu pa da je nosaš u torbici, a ne na ramu.

Kaciga takođe liči na moju, ali nemoj se vezivati samo za jednu. Probaj nekoliko kaciga koje su cenovno, po gramaži i dizajnu slične pa vidi koja ti najbolje leži na glavi. Nemoj da te mrzi.

Za naočare sam dobio preporuku za neke Uvex od 7000 dinara od tog istog prodavca. Kaže da ih on sam koristi, ali sam trenutno odložio kupovinu dok ne rešim šiftere. U svakom slučaju samo gledaj kvalitetne. Druga opcija su providne da štite oči od insekata za male pare.

nego je l pumpa stvarno neophodna na bajsu.. kad je koristite..



Do prodavnice nije, a za sve dalje je obavezna. Ja bih lično popizdeo da mi kod ostružničkog mosta zatražiš pumpu. Naravno da bih ti je dao, ali voziti takve vožnje bez osnovne opreme je krajnje neozbiljno. Zna se šta je minimum opreme koji se uvek nosi sa sobom. Džabe ti pumpa, ako nemaš rezervnu gumu ili flekice.
  • 0

#25 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 03 February 2013 - 02:44 PM

Ne pise nista za GP-04S na koliko duva za GP-93 znam da pumpa do 8bar-a.
Kacige sam juce probavao ceo dan i ova mi onako najbolje lezi.
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#26 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 03 February 2013 - 03:02 PM

Onda kupuj. To je najvažnije.
  • 0

#27 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 03 February 2013 - 03:13 PM

Ne pise nista za GP-04S na koliko duva za GP-93 znam da pumpa do 8bar-a.
Kacige sam juce probavao ceo dan i ova mi onako najbolje lezi.

http://www.giyo.com....mini/GP-04S.htm
http://www.giyo.com....2mini/GP-93.htm
GP-04S je bar po slikama dosta manja i laksa za nosenje. Opet GP-93 kao veca brze i lakse pumpa ali za pomoc na putu to i nije toliko bitno.

Ako vec mozes da isprobas sve kacige koje ti se svidjaju uzmi onu koja najbolje lezi. Nisu sve glave iste ;).
  • 0
.

#28 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1709 posts

Postavljeno 03 February 2013 - 03:37 PM

Ne pise nista za GP-04S na koliko duva za GP-93 znam da pumpa do 8bar-a.
Kacige sam juce probavao ceo dan i ova mi onako najbolje lezi.

http://www.giyo.com....mini/GP-04S.htm
http://www.giyo.com....2mini/GP-93.htm
GP-04S je bar po slikama dosta manja i laksa za nosenje. Opet GP-93 kao veca brze i lakse pumpa ali za pomoc na putu to i nije toliko bitno.

Ako vec mozes da isprobas sve kacige koje ti se svidjaju uzmi onu koja najbolje lezi. Nisu sve glave iste ;).


ovaj gp-04s pumpa je rucka moze da se pretovri u T da moze lakse da se pumpa ???(bas je mala )??
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#29 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 03 February 2013 - 03:42 PM

Na jednoj od ploča koje su se razbile Mojsiju dok se vraćao sa planinarenja je pisalo: Ne stavljaj torbice na drumski bicikl :lol: . Šalim se, samo mislim da sve to može komotno da stane u džepove: unutrašnja guma, mini alat, novčanik, telefon, pumpa, hrana i još ponešto, i da je dostupno u toku vožnje.
Glasam za što manju pumpu, ionako je nećeš koristiti često (nadam se uopšte).
  • 0
Pozdrav

#30 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 February 2013 - 03:46 PM

Na 04s se ručka ne pretvara u T, klasična je. Sve je podređeno minimalnim dimenzijama. Imam je i ja, kupio sam je pre dve i po godine i odlična je, preporuka i od mene.
  • 0

#31 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 03 February 2013 - 04:07 PM

mislim da sve to može komotno da stane u džepove: unutrašnja guma, mini alat, novčanik, telefon, pumpa, hrana i još ponešto, i da je dostupno u toku vožnje.

Zasto bi nesto nosio na ledjima kada moze cvrsto da stoji na bicikli? Da li ti je palo na pamet sta ce da se desi ako padnes na telefon, pumpu, mini alat a ispod telefona, pumpe, mini alata bubreg, kicma ili nesto slicno?
  • 0
.

#32 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 03 February 2013 - 04:20 PM

Još kao malog su me naučili da se uvek dočekujem na glavu :lol: .
Nosio sam i ja torbicu, ali vremenom sam sve prebacio u džepove, a i vidim na putu da većina radi tako. Naravno, svako radi onako kako mu odgovara, potpuno si u pravu za povrede, ali eto, tu sam povukao liniju.
  • 0
Pozdrav

#33 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 03 February 2013 - 04:38 PM

Ma svako nosi kako mu odgovara.Jel imate neku preporuku za neke rukavice i road patike?
Malo ugusih sa pitanjima stoga se izvinjavam,ali znate kako kazu ko pita ne skita. :D
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#34 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 03 February 2013 - 04:41 PM

Pogledaj kod Šukija. Po pravilu je drastično jeftiniji od PB-a. Pitanje je šta ima od brojeva. http://www.matriolim... ... -drum.html
  • 0

#35 ilicn

ilicn
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 03 February 2013 - 04:53 PM

bicikla izgleda prelepo, dok je gledam prosto pozelim da je imam pored mtb...

nego je l pumpa stvarno neophodna na bajsu.. kad je koristite..


ako mozes da napumpas ustima onda ti ne treba ili ti je lakse da guras bike do kuce

nego je l pumpa stvarno neophodna na bajsu.. kad je koristite..



Do prodavnice nije, a za sve dalje je obavezna. Ja bih lično popizdeo da mi kod ostružničkog mosta zatražiš pumpu. Naravno da bih ti je dao, ali voziti takve vožnje bez osnovne opreme je krajnje neozbiljno. Zna se šta je minimum opreme koji se uvek nosi sa sobom. Džabe ti pumpa, ako nemaš rezervnu gumu ili flekice.

dobro ogradjujem se, mozda nisam ozbiljan vozac ali za dugi niz godina koliko vozim bajs nijednom mi se nije probusila guma :D verovatno na prvoj sledecoj voznji ce da mi se posreci :lol:
mozda je razlog tome sto vozim mtb i sto je veci deo asfalt...
  • 0

#36 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 03 February 2013 - 05:00 PM

Eh da kod Sukija video sam NW Jet ne treba mi neke highe end sprinterice od 250e pa kako su vam se pokazale ove ako je neko koristio?
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#37 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 03 February 2013 - 05:02 PM

dobro ogradjujem se, mozda nisam ozbiljan vozac ali za dugi niz godina koliko vozim bajs nijednom mi se nije probusila guma :D verovatno na prvoj sledecoj voznji ce da mi se posreci :lol:
mozda je razlog tome sto vozim mtb i sto je veci deo asfalt...


Nije se ni meni probušila. To znači da ne vozimo dovoljno. :lol:

U svakom slučaj ulaganje od reda veličine 3000 dinara u rez gumu, montirače, set flekica i pumpu je benignije nego guranje bicikla ili maltretiranje nekog savesnog bicikliste.

EDIT
Đole računaj da će ti trebati broj ili dva veće sprinterice od redovnih patika. To je moje iskustvo sa NW brojevima.
  • 0

#38 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 03 February 2013 - 05:07 PM

Msm da ispadne cak i manje :D
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#39 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 03 February 2013 - 05:08 PM

Onda ima para i za torbicu. :D
  • 0

#40 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 03 February 2013 - 06:09 PM

Naočare sa izmenjivim staklima bih izbegao jer iziskuju da sa sobom nosiš i rezervna stakla i gledao bih neke sa polarizivanim staklima koje se prilagođavaju osvetljenju.

Iz mog iskustva, ako hoce da vozi nocu i da ima zastitu od vetra/buba, jedina opcija su naocare sa izmenljivim staklima. Super su polarizaciona stakla za voznju po suncu, oblacnom itd. (i ja ih koristim). Ali kad je sumrak/mrak, samo neka providna ili blago tonirana stakla dolaze u obzir.
E sad je na tebi Djole da vidis koliko bi izdvojio za naocare, i da li bi ih nosio nocu ili ne :) Ja licno koristim Briko i veoma sam zadovoljan, svakako bolje od jeftinih.

Moracu i ja neku torbicu za ispod sica da nadjem, ali koja ima promenljivu zapreminu, kad zatreba malo vise stvari da moze da stane. Jedino sto drzim u dzepu je mobilni, da se ne bih jurio sa kablovima od slusalica u toku voznje. Inace za sve ostalo, ako ima mesta - ide u torbicu :)

Inace bajk je super, neka te sluzi duuugo! :)
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika