Jump to content


Fotografije

Meniskus


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
34 odgovora na ovu temu

#1 zoran031

zoran031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 392 posts
  • LocationUzice

Postavljeno 26 January 2013 - 06:01 PM

Tražio sam po forumu i nisam našao da je neko pisao o iskustvu sa povređenim meniskusom.
Juče čučnem i pri ustajanju osetim bol i osećaj ukleštenosti levog kolena. Jedva odblokiram koleno da mogu da krenem, ali bol mnogo jak i ne mogu da se oslonim normalno na nogu. Nogu ne mogu da ispravim zbog velikog bola u tetivi iza kolena i hodanje otežano samo na prstima uz bol. Odem kod fizijatra i posle hlađenja i masiranja malo mi se stabilizuju ligamenti, ali i dalje nema potpunog ispravljanja noge i oslonca na nju. Pri pokušaju normalnog hoda javlja se mnogo jak bol ispod čašice kolena. Rečeno mi da stavim led na koleno i da mirujem. Kad već mogu, odem ja i do bolnice da mi ortoped pogleda povredu i on konstatuje lom meniskusa i da dođem u petak da mi uradi artroskopiju.. Drugi dr mi kaže za ovog, što me pregledao, da on to radi najbolje, da se radi pod opštom anestezijom, mali rez, kamera, vađenje tih parčadi. Prvo moje pitanje, šta će biti sa biciklom a on kaže za tri dana sve normalno.
E sad, da li je neko imao iskustvo u vezi ove povrede i da li ja da radim ovo što mi je rečeno.
Ja i juče i danas na silu pokušavam vežbama i masiranjem da osposobim nogu sve od straha od operacije. Prelistao sam internet i pročitao mnogo o artroskopiji, svi mi kažu da to nije strašno, ali ipak je to moja noga.
Odužih, ali ..........
  • 0

  5926 km u pola 2012    15605 km u 2013   11674 km u 2014   11858 km u 2015   7577 km u 2016   5423 km u 2017   prebačeno 12000 km u 2018

 

Da citiram profesora:

-Ovce moje budite u vinkli, evo mene stižem na bicikli


#2 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Postavljeno 26 January 2013 - 06:31 PM

Bolje slusaj doktore. Koliko god da ne znaju nista opet znaju mnogo vise nego bilo ko ovde na forumu. Posebno jer su te oni pregledali a ne neki clan foruma.

Koliko ja znam iz tudjih prica ako je meniskus pukao tu nema pomoci i vezbi na silu da bi izbegao operaciju. Verovatno ces tako samo napraviti jos gore stanje. Izvadi se "visak" i teras dalje. Da li neces voziti 3 dana ili 3 meseca nije bitno. Bitno je da budes zdrav. Ja zbog neke sasvim druge operacije nisam vozio cele godine pa sada opet vozim ;). Zdravlje je najbitnije.
  • 0
.

#3 astrodule

astrodule
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 26 January 2013 - 08:08 PM

Istina je to sto ti kaze doktor.

Verovatno imas tzv bucket handle rupturu meniskusa, tj jedan mali deo iz sredine se otcepio i kad se odvoji blokira koleno.

Izlazis iz bolnice 2 dana posle operacije normalno hodajuci. Jedino je pitanje kad ces doci na red. Meni su zakazali operaciju 40-ak dana po pregledu... Ako je tebi receno da dodjes u petak na artoskopiju, to je to, tada bi trebalo i da te osposobe.

Moje iskustvo sa meniskusom i ligamentom mozes pogledati na mom blogu http://dusanpopovic.... ... -meniskus/
  • 0
Per Aspera Ad Astra
http://www.dusanpopovic.com - Trčanje, bajs, planinarenje, putovanja, kuvanje...

#4 zoran031

zoran031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 392 posts
  • LocationUzice

Postavljeno 27 January 2013 - 02:46 PM

Hvala vama na savetu, ali strah je strah. Mažem nekim mastima koleno i posle prospavane noći kao da je manji bol. I danas uglavnom mirujem, ima još do petka, pa ću videti. Normalno, opet ću se konsultovati sa doktorom.
Što se tiče mojih kolena ja muku mučim godinama i ova povreda je nastala zbog nepažnje, jer sam ja godinama izbegavao da čučnem ili kleknem. Zanimljivo je da nikad nisam osetio probleme tokom vožnje bicikle, a ipak je ovde kod nas vožnja po velikim usponima.
Sve u svemu hvala, naročito na Duletovom iscrpnom tekstu, pa šta Bog da, a nadam se da će dati dobro.
  • 0

  5926 km u pola 2012    15605 km u 2013   11674 km u 2014   11858 km u 2015   7577 km u 2016   5423 km u 2017   prebačeno 12000 km u 2018

 

Da citiram profesora:

-Ovce moje budite u vinkli, evo mene stižem na bicikli


#5 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1789 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Postavljeno 27 January 2013 - 02:53 PM

Žao mi je Zoki što imaš problema sa kolenom, nadam se da će biti sve u redu, nego hoću da kažem da mi se čini da si dobar čovek i ako zaista jesi onda svaka čast i stvarno ti želim sve najbolje. :D

A meni što pada na pamet kao savet je ili da miruješ ili da možda plivaš ako treba da se razradi hrskavica ako sam dobro razumeo, ako nije neka veća povreda, i bandaž - steznik za koleno : http://www.kupindo.c... ... o-2-komada
  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika

#6 zoran031

zoran031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 392 posts
  • LocationUzice

Postavljeno 30 January 2013 - 09:45 PM

Hvala Geri. Steznik sam stavio odmah posle povrede, a što se tiče mirovanja...
Svrati doktor u ponedeljak do mene da vidi kako koleno, a meni već bolje. Dogovorimo se da mu javim da li operišem ili ne. Večeras opet došao i ja odustao od operacije. Rekao sam mu da smisli i usavrši neku bolju metodu lečenja meniskusa i onda radimo.
Kad se desila povreda, ja sam povredio i desno koleno, ali valjda po onoj staroj da veći bol neutrališe manji, ja to nisam toliko ni osetio. Mazao sam koleno ovih dana nekim mastima iz domaće radinosti i mogu vam reći da mi je mnogo bolje. Mogu da šetam, mada mi ponekad udari bol u kolenu i klecne noga, ali nije toliko srašno. Da sam mirovao ovih dana možda bi ovo već leglo, ali ne mogu miran. A danas sam malo i vozio. Nije mnogo, oko 3 km, uglavnom ne boli. Vozio sam oprezno, probao i malo uzbrdo i zadovoljan. Mooooože!!!!!!!!!!!!!!!!
  • 0

  5926 km u pola 2012    15605 km u 2013   11674 km u 2014   11858 km u 2015   7577 km u 2016   5423 km u 2017   prebačeno 12000 km u 2018

 

Da citiram profesora:

-Ovce moje budite u vinkli, evo mene stižem na bicikli


#7 rados

rados
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 338 posts

Postavljeno 31 January 2013 - 02:39 PM

http://www.maraton-m... ... 13&Itemid=

`gosn Mica to resava kako oces :)
Supruga je imala povredu kolena(meniskus),zvali je na operaciju...nije bilo uslova pa smo morali da odlozimo.Otisli kod Mice na 4 terapije,vezbe,hladjenje i vec 2 godine koleno miruje kao da nikad nije bilo nista.
A opet,sa druge strane,kazu da je operacija rutina i oporavak je relativno brz.Ne znam koliko je pametno da nastavis sa opterecenjem ako ti se koleno nije skroz oporavilo.
  • 0

#8 zoran031

zoran031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 392 posts
  • LocationUzice

Postavljeno 01 February 2013 - 04:36 AM

Ja nemam hrabrosti ni drugom da kažem da ide kod doktora. Kod mene je opasno i na TV da vidim špric. Još 1991, ispalo mi desno koleno, bolnica, gips i predlog da se koleno operiše. Te loša čašica, ispadaće stalno, dan uoči operacije ja pobegnem iz bolnice. Nosio gips 42 dana, išao na terapije 20-ak dana, koleno otečeno, upropastio levu nogu na koju sam se oslanjao i da nisam otišao kod čoveka da mi to namesti, ko zna do kada bi trajao taj oporavak. Sve trajalo pet minuta. Bogu hvala nije ispalo više nikad, ponekad povređivao, malo bolelo, trpeo i išao dalje. Iskustvo od pre 4 godine je vrlo zanimljivo. Posle povrede desnog kolena, veliki otok, boli, odlazak na snimanje i konsultacije sa doktorom. Ne sa jednim, već sa trojicom.
Isti snimak, isto koleno, period 36 sati.
Prvi daje lekove da spadne otok, strogo mirovanje i za sedam dana da dođem na operaciju.
Drugi odbacuje operaciju kao nepotrebnu i predlaže što žustriju šetnju, a treći, po meni najrealniji , pokazuje kako je unutar kolena došlo do oštećenja hrskavice, koja je sva izgrebana i da to pravi probleme. Nekome to ide sa godinama, nekome takva struktura kostiju, debljina itd.
Sreća da smo demokratsko društvo, pa možemo da biramo ponuđeno.
  • 0

  5926 km u pola 2012    15605 km u 2013   11674 km u 2014   11858 km u 2015   7577 km u 2016   5423 km u 2017   prebačeno 12000 km u 2018

 

Da citiram profesora:

-Ovce moje budite u vinkli, evo mene stižem na bicikli


#9 zoran031

zoran031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 392 posts
  • LocationUzice

Postavljeno 01 February 2013 - 04:29 PM

Danas lepo vreme, prosto zove da se vozi. Krećem uz negodovanje supruge, sa namerom da probam, pa ako može može. Oprezno, manji prenos nema problema, uzbrdo isto, prolazim pored kontejnera za smeće, bacim oprez i vozi. A gde sam trebao da budem danas. Mnogo lepše ovih 41 km, nego bolnica i operacija.
Pri motanju ne osećam nikakav bol i nemam problema, vozio i oštrije i sve je OK. I dalje pri šetanju zna da secne, ali nadam se da će i to brzo proći.
Uglavnom nema predaje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • 0

  5926 km u pola 2012    15605 km u 2013   11674 km u 2014   11858 km u 2015   7577 km u 2016   5423 km u 2017   prebačeno 12000 km u 2018

 

Da citiram profesora:

-Ovce moje budite u vinkli, evo mene stižem na bicikli


#10 Voja

Voja
  • Members
  • PipPip
  • 61 posts

Postavljeno 01 February 2013 - 09:10 PM

Dragi prijatelju, kao neko ko je 1999 operisao meniskus posle početnih "ma biće sve u redu" zavaravanja, bratski te savetujem da odlaganje i cvikanje od bar ljudskog pregleda pravog ortopeda nije rešenje za tvoje koleno na duže staze. [-X

Moje iskustvo:
Fudbal sam amaterski,a kasnije rekreativno igrao 21 godinu.
Kada me je lokalni Santiljana (čitaj- govedo od 110 kila koji je uveren da zna da igra fudbal) pokupio po kolenima januara 99, bol mi je izbio i oči i plombe (a boli u 3 p. m. prijatelju).
Odem u Sokobanjsku kod ortopeda i on mi saosećajno preporuči mirovanje, led i jačanje mišića iznad kolena.
Smirim se 4 meseca, vratim omiljenom sportu i tako mi uz povremeni blagi bol u pozadini svesti prođe par meseci (stvarno stanje stvari je mnogo gore i vreba).

To sam shvatio već u julu, a taj dan ne bih poželeo nikome.

Isti onaj mudrac od doktora izgovara tekst od koga se svi boje- mmmm, bogami, Vojo, prošli put smo izbegli operaciju, ali sada...
Pošalje me na Banjicu gde me je pregledao hirurg ortoped- jedan "kljuc" bočno istovremeno rukama ispod i iznad kolena i to je dovoljno (i to boli, da znaš).
Ako je labavo i mrdne- presuda je jasna.

Poenta svega-
dok sam našao doktora koji je hteo da me operiše bez "podmazivanja", operisali su me tek u decembru.
Za to vreme sam hodao 3 meseca na štakama (pomisliš da više nikada i nećeš hodati normalno, veruj) jer drugačije nije išlo.
Za to vreme istegnuli su mi se prednji ukršteni ligamenti, a to je posebna operacija koju ti neću opisivati i na koju nikada nisam otišao (zato ti onda od sporta ostanu samo plivanje i bajk- ne pokušavaj povratak u eksplozivne sportove, naivan fudbal sa decom 10 godina kasnije- tri dana su mi oči u duplje vraćali čekićem).

A, ono od čega se beži ide ovako-
Dođeš na pregled pred operaciju (EKG, pritisak, krv i mokraća).
Zakažu ti operaciju.
Onda u bolnici prvog dana, dobiješ krevet, dođe sestra "brica"- obrije ti nogu do jaja i spreman si.
Sledeće jutro dolazi formula 1 po tebe (krevet na točkiće) i pravac oper. sala.
U rame ti koknu 100mg bensedina ili nešto slično- te onu pravu anesteziju posle nisam ni osetio.
Kažu da bi pri operaciji trebao da budeš svestan, ali sam ja brate sve prespavao.
Probudiš se u sobi, infuzija ti kaplje u ruku i onda sledi duuuga noć i bol u kolenu.
Sutradan sam dobio pedalu i odjebali me kući !!!
Oporavak uz vežbanje, promena zavoja par puta, konci napolje i to je to.

Ne kažem da je ovo tvoj slučaj, ali, idi bre, da te pregleda pravi čovek.
Nemoj da sjebeš sebi život, (što se kolena tiče, naravno), jer tu kukavičluk stvar ne leči.

Iskreno ti želim sve najbolje- povreda, život i odluka su samo tvoji.
  • 0

#11 RadaC

RadaC
  • Members
  • Pip
  • 27 posts
  • LocationHerceg-Novi

Postavljeno 01 February 2013 - 11:21 PM

Не смем да Вас саветујем, али могу да Вам пренесем моје искуство са менискусима. После прве повреде и оштећења спољњег менискуса због блокада и великог отока носила сам гипс један месец и ситуација је донекле санирана. Након тога сам интензивно 5 година тренирала одбојку и гимнастику и услед сталних доскока потпуно га смрскала тако да више нисам могла да ходам. Оперисали су ме, покупили сву парчад и оставили огроман ожиљак, јер се млади хирург увежбавао. Петнаест дана сам ходала са штакама, читаву годину ишла на терапије.
Наредног лета, због упорних отока су ми ушприцали одређену течност у колено да би га снимили (менискографија) и проверили стање унутрашњег менискуса. На крају ипак су отворили, али га нису дирали. Након операције мишић је атрофиран, сигурно је обим мањи за 1 цм и мора вежбама да се ојача. (Не знам каква је ситуација после ових савремених метода). Наредних година стално сам ишла на терапије кинези, хидро, парафин, електро... Стезнике за колена сам врло често носила. Ролшуе и бицикло сам стално, годинама возила, а кратке паузе су биле само у акутним ситуацијама око операција. Одбојку сам морала да заборавим и прекинем преговоре за велики клуб.
Што се тиче лекара исто је као и сада. Другу операцију је требао да ради познати хирург репрезентације, али ме је други доктор уверио да, ако ми тај познати отвори колено сигурно ће извадити менискус без обзира да ли је оштећен или је читав. Без оба менискуса већ око 30-те године човек постаје инвалид. Оперисао ме је не дирајући га, а на своју руку је урадио пластичну операцију ожиљка. Касније ми је саопштио да је гре'ота толики ожиљак на женској нози.
Кости без те хрскавице која, једноставно речено подмазује и амортизује, тару једна о дугу и временом почињу да бујају како би је надоместиле. То је већ дегенеративно обољење са бројним проблемима.
Колено ми сада реагује отоком на велике температурне промене и на чучање (доскоке не помињем, јер на њих не смем ни да мислим). Мој теренски део посла подразумева све могуће неуобичајене положаје, најчешће управо чучање након чега скоро да храмљем до воде. После пар минута пливања све је у нормали. Вожња бицикла је такође значајна терапија. Вратила сам се бициклу после неколико година паузе и прве вожње су биле увек са стезницима за колена, велики оток је био редован. Након неког времена сам их одбацила, јер је мишић ојачао и више нема бурних реакција. Облоге од Руске воде, ми јако помажу. Већ сам на овом форуму поменула, пливање смањује оток и бол, а вожња учесталост отока.
На Вама је да одлучите хоћете ли мазати колено, мировати по потреби, застати који тренутак уколико Вам откинуто парче залута до бола и избећи операцију или је прихватити. Ми не знамо све тајне природне медицине, доста тога се пребрзо баца под хируршки нож. n:character0074 n2:doh
  • 0

#12 zoran031

zoran031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 392 posts
  • LocationUzice

Postavljeno 03 February 2013 - 10:31 AM

Prvo da vam se zahvalim što imate volju i strpljenje da čitate i pomognete sa savetima i iskustvom u vezi ove moje povrede. Nisam juče stigao da pišem (a komentar u kući, imao si vremena za vožnju), pa sam nešto pisao jutros, ali internet ko internet, nije odradio kako treba i evo ponovo da napišem.
Bol osećam i dalje u šetnji pri potpunom ispravljanju noge. Juče vozio 41 km, forsirao na usponima i nije bilo problema. Možda sam ja imao sreće (izgleda da ne prati samo hrabre), šta je pomoglo ne znam, uglavnom izbegao (pobegao ) sam operaciju. I dalje nosim steznik, mažem nogu nekom masti što mi je napravljena u domaćoj radinosti, a počeo sam i da privijam, da tako nazovem, pogaču, koju mi je majka dala. Tu pogaču je majka dobila od čoveka koji pomaže pri iščašenjima i povredama kostiju, rana itd. I njoj su loši zglobovi, pa je to privijala, imalo je uspeha. Koliko sam primetio njen sastav se bazira na medu i verovatno nekim lekovitim travama.

На Вама је да одлучите хоћете ли мазати колено, мировати по потреби, застати који тренутак уколико Вам откинуто парче залута до бола и избећи операцију или је прихватити. Ми не знамо све тајне природне медицине, доста тога се пребрзо баца под хируршки нож.

Za ovo si u pravu, a naš kolega n:bicycle za hirurge i ortopede kaže da su to đavolji izaslanici i da samo čekaju kasapljenje.
Za sada je pobedila alternativa.
Opet vam se zahvaljujem na vremenu koje trošite oko mojih pisanija, noga je za sada dobro, dalje videćemo. Pisaću.
  • 0

  5926 km u pola 2012    15605 km u 2013   11674 km u 2014   11858 km u 2015   7577 km u 2016   5423 km u 2017   prebačeno 12000 km u 2018

 

Da citiram profesora:

-Ovce moje budite u vinkli, evo mene stižem na bicikli


#13 astrodule

astrodule
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 03 February 2013 - 05:26 PM

Ako ti je koleno bilo blokirano a sada vise nije to znaci ili da ti se odlomljeni komadic meniskusa vratio na mesto i tu ceka da ponovo zablokira, ili (sto je manje verovatno) da se sam otkinuo.

Ima jedan malko surov nacin da otkrijes da li i dalje imas problema, a to je da plivas prsno jer koleno u tom stilu ima tendenciju da zablokira (provereno u praksi dok sam cekao na operaciju)

Ako samo meniskus operises, oporavak se smesan - vec sutradan hodas bez staka, a posle par dana se ne vidi da si bio operisan.

Ovako se plasim da ce ti se povreda vratiti, a do tada mozes samo jos vise da unistis koleno...
  • 0
Per Aspera Ad Astra
http://www.dusanpopovic.com - Trčanje, bajs, planinarenje, putovanja, kuvanje...

#14 Avatarijus

Avatarijus
  • Members
  • PipPipPip
  • 84 posts

Postavljeno 24 February 2023 - 08:51 PM

Jeste da su ovi postovi pisani prije 10 godina ali to ne znaci da problemi tu prestaju. Volio bih procitati sta je na kraju bilo sa Zoranovim koljenom, da li je operisao ili ne. Da ne otvaram novu temu, nastavicu ovdje, imam mozda i isti problem. Bol se pojavila u oktobru prosle godine, otecenost odnosno tecnost iznad koljena koja je onemogucavala normalan hod tako da sam se doslovno vukao pri hodu, te sam nakon pregleda ortopeda isao kod fizijatra na terapije strujom i vjezbe.Uspjeli smo to sanirati i nije bilo problema do pre 15 dana. Ovaj put isti simptomi s tim da bih pri savijanju noge osjecao bol sa unutrasnje strane koljena. Doslovno je bio problem carape obuci ili obuti se, nisam mogao privuci nogu od otoka. Kao i vecina, procesljao sam internet i nasao nekakve narodne ljekove te sam preko noci uvijao kupus na koljeno. Dalo je rezultata, trenutno bolje hodam, bola nema ali osjecam da to nije to odnosno nisam rijesio problem jer osjecam nestabilnost u desnom koljenu. Uradio sam magnetnu i danas saznao da moram na artroskopiju, medijalni ligament je u pitanju. E sad, tacan uzrok ne znam zbog cega, nisam se udario niti imao nekakav nezgodam pad niti ista od tog, vozim drumski bicikl, nista pretjerano, od 200 do 400KM mjesecno vise manje koliko slobodno vrijeme dozvoli. Proslu godinu sam vozio mnogo manje pogotovo posle ovog problema. Ne zelim da posumljam u biciklizam da je kriv za ovo ali ne mogu da se ne upitam da li je prelazak sa flat na clipless pedale i obucu mozda krivac?! Vozim sa mtb pedalama i obucom i to je jedina promjena koju sam napravio u voznji. Poziciju sam davno nastimao i nisam mijenjao. Plocice nisu stegnute u smislu da noga nema hoda pa zato odbijam da u ovo povjerujem. Napisah roman, nije bilo namjere, ali zanima me da li je iko imao slicna iskustva?
  • 0

#15 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5444 posts

Postavljeno 24 February 2023 - 09:51 PM

Jeste da su ovi postovi pisani prije 10 godina ali to ne znaci da problemi tu prestaju. Volio bih procitati sta je na kraju bilo sa Zoranovim koljenom, da li je operisao ili ne. ...

 

ovo je bilo prosle godine u septembru sa njegovim kolenom :)

 

 

Nije baš nešto

attachicon.gif sep22.jpg

Valjda ću izbiti na 12.000 do kraja godine.


  • 0

#16 Avatarijus

Avatarijus
  • Members
  • PipPipPip
  • 84 posts

Postavljeno 24 February 2023 - 10:21 PM

ovo je bilo prosle godine u septembru sa njegovim kolenom :)
 

https://www.2bike.rs...te-km/?p=284782

Hvala. Poslao sam mu poruku da cujem kako je rijesio problem.
  • 0

#17 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 925 posts

Postavljeno 25 February 2023 - 08:59 AM

Da li su Zoran031 i Zoranue031 nikovi za istu osobu?

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#18 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Postavljeno 25 February 2023 - 09:01 AM

Jesu, ispala Zokiju lozinka negde usput dok je vozio bicikl... :)


  • 1

#19 vladetaub

vladetaub
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 465 posts
  • LocationUb

Postavljeno 25 February 2023 - 09:18 AM

Na magnetnoj se sve vidi. Šta je uzrok znaju doktori. Zavisi da li je meniskus pukao ili napukao,po dužini ili širini? Od stanja zavisi i postupak lečenja,da li je potrebna intervencija ili ne? Ako se odlomi neko parče mora operacija. U principu,mišićno tkivo koje drži kosti mora biti "u formi". Prilikom oporavka koristi se nešto na bazi Glukozamina. Ja sam koristio goveđi gel i Joint MD revolution. Mi možemo da iznesemo lična iskustva ili saznanja ali su doktori najmerodavniji. Godine 2017-e sam jedva hodao. Napukla oba polumesečasta meniskusa,Bakerova cista,lezije. Ortoped mi je preporučio jednu fazu oporavka pa ako ne uspe da operišemo u jesen da se oporavljam preko zime. Držao sam se nekog režima 9 meseci. Posle sam vozio bicikl,sa manjim prenosima,većom kadencom.Od sportova uglavnom bicikl i kada može plivanje. Mogu da vozim bicikl 100 km,da se popnem na manje zahtevne uspone,Cer,Kosmaj i sl. Ne preterujem sa naporima a i ne mogu,godine su tu (65-a). Kako je bilo,zadovoljan sam!


  • 2

#20 Avatarijus

Avatarijus
  • Members
  • PipPipPip
  • 84 posts

Postavljeno 25 February 2023 - 10:02 AM

Na magnetnoj se sve vidi. Šta je uzrok znaju doktori. Zavisi da li je meniskus pukao ili napukao,po dužini ili širini? Od stanja zavisi i postupak lečenja,da li je potrebna intervencija ili ne? Ako se odlomi neko parče mora operacija. U principu,mišićno tkivo koje drži kosti mora biti "u formi". Prilikom oporavka koristi se nešto na bazi Glukozamina. Ja sam koristio goveđi gel i Joint MD revolution. Mi možemo da iznesemo lična iskustva ili saznanja ali su doktori najmerodavniji. Godine 2017-e sam jedva hodao. Napukla oba polumesečasta meniskusa,Bakerova cista,lezije. Ortoped mi je preporučio jednu fazu oporavka pa ako ne uspe da operišemo u jesen da se oporavljam preko zime. Držao sam se nekog režima 9 meseci. Posle sam vozio bicikl,sa manjim prenosima,većom kadencom.Od sportova uglavnom bicikl i kada može plivanje. Mogu da vozim bicikl 100 km,da se popnem na manje zahtevne uspone,Cer,Kosmaj i sl. Ne preterujem sa naporima a i ne mogu,godine su tu (65-a). Kako je bilo,zadovoljan sam!


Vase godine i taj nivo aktivnosti su u svakom slucaju za svaku pohvalu. Razumio sam tekst i ja ovdje ne trazim misljenje da li da idem na operaciju ili ne vec da li se nekom desio slican problem kada je presao na pedale sa kopcom.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika