Jump to content


Fotografije

MstrD_02 [MTB] Kellys Magnus


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
42 odgovora na ovu temu

#1 MstrD_02

MstrD_02
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 409 posts

Postavljeno 18 January 2013 - 06:52 PM

E pa ljudi, konacno, posle mnogo natezanja, razmisljanja, zrtvovanja i odricanja, i ja kupih bajs, pa je red da ga ovde i predstavim.. :) Ovom prilikom bih se zahvalio svim clanovima foruma koji su mi davali sugestije i kritike, a poseban pozdrav ide za kolegu brko83 za pomoc pri kupovini.

Bajs je Kellys Magnus 2012, da kazem da je skoro nevozen. Slike sam preuzeo iz oglasa, samo sam poslednje dve ja uslikao na brzinu dok sam ga sklapao, tek sledi podesavanje i fino tjuniranje, ocekujte jos uskoro.

ram: Kellys Alutec Avant 6061 - RRC Geometry (Race Ready Concept) 19,5"
vila: Rock Shox Recon Silver TK, 100mm, Solo Air / PopLoc Remote Lockout
soljice: KLS Expert integrated
pogon: Shimano FC-M552 DynaSys 3x10 42-32-24
sifteri: Shimano SLX SL M-660 Rapidfire Plus DynaSys 3x10
menjaci: Shimano Deore M591-10 (34.9mm) prednji, Deore XT M773-10-SGS DynaSys zadnji
kaseta: Shimano SLX CS-HG81-10
lanac: SLX HG74-10 + Sram Powerlink
kocnice: KLS Helix 3 180/160mm
nable: Shimano FH M475 32s
felne: KLS Draft Disc 559x19 (32 holes) sa gumama Rocket Ron Performance 57-559 (26x2.25)
lula: KLS Expert (diam 28.6mm / bar bore 31.8mm / 7°)
korman: KLS Expert RiseBar (31.8mm), ostale komponente takodje KLS

[attachment=0]thumb (4).jpg[/attachment]

[attachment=1]thumb (2).jpg[/attachment]

[attachment=2]thumb (3).jpg[/attachment]

[attachment=3]thumb.jpg[/attachment]

http://www.cikloberz...p?img=17739&t=n

http://www.cikloberz...p?img=17738&t=n


Od ulaganja ne planiram nista sto se mehanike tice, posto je bajs bukvalno nov, tako da cu da teram sve dok sljaka, mozda zamenim lulu kracom i stavim rizer korman da bih popravio poziciju sedenja, posto mi je ram malo dugacak (ili mi se samo cini dok naviknem). Toliko za sada..
p.s kakve su ove welgo pedale po oglasima, uzeo bih neke obicne jeftinije, do 10e, dok ne skupim za bolje..?
  • 0

#2 rados

rados
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 338 posts

Postavljeno 18 January 2013 - 07:43 PM

Lepa masina, cestitam.Sve izgleda kao da je novo.Cekanje se izgleda isplatilo.Al ce neko da se hvaaaaliii n:bicycle Samo pazi da ne bude n:bicycle2
  • 0

#3 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 18 January 2013 - 08:16 PM

Čestitam!!!
Neka je sa srećom,bajk je super...Sada samo malo lepog vremena i teraaaaaj
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#4 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 18 January 2013 - 08:21 PM

Ja mogu da kažem da je lep. :D
Jes da zvučim kao da moja žena piše komentar, ali se ne razumem dovoljno da bih komentarisao dalje.

U zdravlju ga poderao. :D
  • 0

#5 igorsimo

igorsimo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 371 posts
  • LocationBački Petrovac

Postavljeno 18 January 2013 - 09:32 PM

Odličan bajk,neka te dobro služi.I ja sam poručio kls race šticnu,lulu i volan a nikako da stignu. PS dobro došao u kelly's klub!
  • 0

#6 MstrD_02

MstrD_02
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 409 posts

Postavljeno 18 January 2013 - 09:51 PM

Hvala svima na lepim zeljama, sad samo da ogreje neko sunce pa da teram makinu :)

@igorsimo
Hvala, vidim da nas nema puno u klubu, ali polako..:)
  • 0

#7 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 18 January 2013 - 10:40 PM

Bajs je odličan kako na izgled tako i po opremi, nek te dobro služi što više pređenih kilometara u ovoj godini.
  • 0

#8 milancha82

milancha82
  • Members
  • PipPipPip
  • 149 posts

Postavljeno 19 January 2013 - 02:40 AM

Odlicna makina, cim grane sunce vozi Miskoooooo.
  • 0

#9 MstrD_02

MstrD_02
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 409 posts

Postavljeno 19 January 2013 - 03:45 PM

@spaske, milancha82

Hvala ljudi! :)
  • 0

#10 redzobp

redzobp
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 16 February 2013 - 07:04 PM

Dobro biciklo,nek ti je srecno :D
  • 0

#11 MstrD_02

MstrD_02
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 409 posts

Postavljeno 11 March 2013 - 04:07 PM

@redzobp
Hvala :wink:

Konacno da nabacim pedale...ne znam bas da li su se ovako bele uklopile sa ostatkom bajsa, ali se meni licno svidja :) :mrgreen:

Postavljena slika

U medjuvremenu sam promenio dve lule, prvo je bila Easton od 90mm koja mi se nije preterano svidela kako je stajala na bajsu, delovala je prlicno glomazno + izuzetno teska..

Postavljena slika
Postavljena slika

...pa je ubrzo njeno mesto zauzela RaceFace XC Deus (isto 90mm), ne mogu da opisem koliko mocno ova lula izgleda uzivo, bas je legla, a tek sto je laganaaa (15-20gr manje od Easton) :mrgreen:

Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

Skinuo sam i indikatore sa shiftera, korman sad deluje mnogo siri i uredniji :)

Postavljena slika
Postavljena slika

Za par dana jos da montiram zadnji menjac, bajs je podmazan i spreman za sezonu, samo da stane budjava kisa.. [-X

http://s19.postimage...j3/SAM_4142.jpg
http://s19.postimage...8v/SAM_4145.jpg
  • 0

#12 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 12 March 2013 - 07:08 PM

Super je ispalo!
Kako se skidaju indikatori i da li ostaje rupa na šifteru?
  • 0

#13 Rachak

Rachak
  • Members
  • Pip
  • 29 posts

Postavljeno 12 March 2013 - 07:13 PM

Super je ispalo!
Kako se skidaju indikatori i da li ostaje rupa na šifteru?

Nista lakse...Skines tj. odsrafis srafice i skines pokazivac. Kako se secam sa donje strane se nalazi poklopac koji takodje odsrafis i premestis na gornju stranu.2 min.posla...Nema rupe.Gore jer si je zatvorio a dole je nije ni bilo vec samo to okruglo poklopce koje je tu u slucaju da zelis da skines pokazivace .Sve je lepo zamisljeno.Ako ih imas,SLX,XT npr. novije modele.. i zelis da skines slobodno to uradi,nema sile da pogresis.
  • 0

#14 MstrD_02

MstrD_02
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 409 posts

Postavljeno 12 March 2013 - 08:51 PM

Super je ispalo!
Kako se skidaju indikatori i da li ostaje rupa na šifteru?

Nista lakse...Skines tj. odsrafis srafice i skines pokazivac. Kako se secam sa donje strane se nalazi poklopac koji takodje odsrafis i premestis na gornju stranu.2 min.posla...Nema rupe.Gore jer si je zatvorio a dole je nije ni bilo vec samo to okruglo poklopce koje je tu u slucaju da zelis da skines pokazivace .Sve je lepo zamisljeno.Ako ih imas,SLX,XT npr. novije modele.. i zelis da skines slobodno to uradi,nema sile da pogresis.



Kao sto objasni covek..jedino ce ti trebati onaj mali, precizni odvijac koji se koristi u elektronici, ravni ili krstasti 1.8mm..ako pokusas nekim vecim, lako ces da ostetis glavu srafica ili plastiku :)
  • 0

#15 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 12 March 2013 - 09:22 PM

Imam sajdžijske odvijače.
Eto meni zanimacije u ove kišne dane. Hvala na uputstvu. :D
  • 0

#16 ljiljak

ljiljak
  • Members
  • PipPipPip
  • 106 posts
  • LocationKragujevac

Postavljeno 12 March 2013 - 09:41 PM

Poklopci (na XT šifterima) su na pokazivačima i nisu zašrafljeni već su uglavljeni iza nekoliko plastičnih zubaca.
  • 0

#17 MstrD_02

MstrD_02
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 409 posts

Postavljeno 12 March 2013 - 09:47 PM

Poklopci (na XT šifterima) su na pokazivačima i nisu zašrafljeni već su uglavljeni iza nekoliko plastičnih zubaca.


Da, prevideo sam to u postu gde je pisao Rachak..isto je i na SLX sifterima.
  • 0

#18 Rachak

Rachak
  • Members
  • Pip
  • 29 posts

Postavljeno 12 March 2013 - 10:04 PM

Imam sajdžijske odvijače.
Eto meni zanimacije u ove kišne dane. Hvala na uputstvu. :D

Ja sam to radio pre par godina pa sam mozda nesto i permutovao ali u sustini je to,to i nema greske..Shala od poslica.U sustini 95% stvari oko bajka je slicno tesko ako volis i imas zelje da naucis.Prvo ne znas ni gumu da promenis a onda odjednom shvatis da si sam ceo bajk od A do S sklopio i podesio..I zahvalis sam sebi sto ne moras da trcis kod majstora za svaku sitnicu.A oni ionako kad te vide da dolazis zbog sitnica okrecu oci.Dao Bog sad imamo i net pa imas hiljade tutorijala na YT. Kucaj na engleskom sta te interesuje i garantovano pronalazis..Pozdrav
  • 0

#19 Rachak

Rachak
  • Members
  • Pip
  • 29 posts

Postavljeno 12 March 2013 - 10:10 PM

Poklopci (na XT šifterima) su na pokazivačima i nisu zašrafljeni već su uglavljeni iza nekoliko plastičnih zubaca.

Da,ali se nalazi ispod pa nema gde da mrda :)..U sustini sam malo izmesao jer sam davno to radio ali poenta je bila da je lako i da moze lako bez sekiracije da provali.Odavno nemam siftere sa pokazivacima.Pozdrav.
  • 0

#20 ljiljak

ljiljak
  • Members
  • PipPipPip
  • 106 posts
  • LocationKragujevac

Postavljeno 13 March 2013 - 06:18 PM

Poklopci (na XT šifterima) su na pokazivačima i nisu zašrafljeni već su uglavljeni iza nekoliko plastičnih zubaca.

Da,ali se nalazi ispod pa nema gde da mrda :)..U sustini sam malo izmesao jer sam davno to radio ali poenta je bila da je lako i da moze lako bez sekiracije da provali.Odavno nemam siftere sa pokazivacima.Pozdrav.


Ma da. Kad sam ih skidao (pokazivače) zbog malo više nestrpljenja (čitaj nerazmišljanja) izlomio sam one zube. Kako nisam mislio da vraćam pokazivače nazad na šiftere, nije mi bilo bitno. Ko misli da nekad vrati pokazivače mora bit malo pažljiviji nego ja :mrgreen:. Pozdrav
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika