Jump to content


Fotografije

road pedale i obicne patike?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
27 odgovora na ovu temu

#1 minimission

minimission
  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Postavljeno 17 January 2013 - 02:23 PM

Ovako stoji stvar:uzeo sam look keo max carbon pedale za svoj hybrid..i sad me zanima da li mogu voziti u obicnim patikama (da li ima smisla) sa takvim pedalama?Ovo bi sam proverio da je sezona i da mogu da izadjem napolje i probam ih..mozda je pitanje malo lame ali bi mi znacilo da mi neko detaljnije odg. da znam dal da odvajam pare za patike ili mogu da vozim sa ''normalnim''.hvala.
  • 0

#2 atomic

atomic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 317 posts
  • LocationKikinda

Postavljeno 17 January 2013 - 02:48 PM

Moze se voziti u obicnim patikama, samo... postavlja se logicno pitanje zasto kad si vec kupio pedale za namensku cipelu?
Odvajaj pare za dobre drumske cipele. :)
  • 0

#3 minimission

minimission
  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Postavljeno 17 January 2013 - 02:54 PM

Pravo da ti kazem zbog estetike,ali poslusacu te i uzecu patike.hvala na odgovoru.
  • 0

#4 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4279 posts

Postavljeno 17 January 2013 - 03:05 PM

Moze se voziti i bos :mrgreen: . Samo su pedale male, klizave, noga spada sa njih. Pre ili kasnije spasce kada ne treba i zavrsices sa nekom povredom. O tome da su potpuno neudobne u kombinaciji sa patikama da ne pricamo. Jedino za neku kratku (i retku) varijantu prevoza.

Ako ti treba pedala koju hoces da vozis i sa obicnim patikama i sa sprintericama trebao si da uzmes SPD i platformu za njih.
  • 0
.

#5 minimission

minimission
  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Postavljeno 17 January 2013 - 06:15 PM

hvala i tebi zare na savetu definitivno cu uzeti patike.poz. :)
  • 0

#6 atomic

atomic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 317 posts
  • LocationKikinda

Postavljeno 17 January 2013 - 06:29 PM

hvala i tebi zare na savetu definitivno cu uzeti patike.poz. :)


Samo što ti je spd varijanta bolja ako planiraš da prošetaš malo. U drumskim nema puno šetnje, jer će puno da te košta svaki metar u njima. Blokeji su od plastike i direktno gaziš sa njima na beton.
  • 0

#7 minimission

minimission
  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Postavljeno 17 January 2013 - 06:58 PM

ja sam vec kupio look keo max 2 carbon i instalirao ih na bajk..koje bi mi ti patike preporucio da uzmem ako nije off topic pitanje..od patika koje sam pogledao po cikloberzi pristojno mi izgledaju Shimano SH RA80 i dmt carbon..meni su bitne 2 stvari da budu kompatabilne sa ^^ pedalama i da budu crne ako imas ideju ili ako me mozes uputiti u beogradu gde da pogledam a da nije planet bike (imaju samo scoot [-X )..najvise bi voleo da nadjem cannondale jer imam cannondale biciklu.hvala [-o<
  • 0

#8 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 27 January 2013 - 10:54 PM

Pa i nemaš baš neki izbor drumskih patika (sprinterica) kod nas. Ako nema Shimano u Planetu ( a nećeš SCOTT), ima DMT u Ciklomaniji i North Wave kod Šukija. Naravno, kao i ono što se pojavi na berzi.
E sad, uz Keo 2 Max ne idu baš neke bezvezne patike, ja bih ti preporučio neke SIDI ili Mavic, oni imaju veliki broj modela.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#9 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 28 January 2013 - 02:03 PM

Koliko si dao za pedale ako nije tajna?
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#10 minimission

minimission
  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Postavljeno 10 February 2013 - 09:28 PM

9000 din sam platio pedale,nasao sam ovde na berzi neke bont pristojno mi izgledaju i po slikama koliko mogu da vidim mislim da keo plocice pasuku na taj dzon..meni je najbitnije da mi noga lepo pasuje unutra (imam malo sire stopalo i jedno stopalo mi je cak za ceo broj vece,tako da gledam da kraj patike kod prstiju bude od koze da bi mogao da se rastegne vremenom)..ako se ne skupim za ove bont uzecu dmt..nadam se da ce opravdati cenu [-o<
  • 0

#11 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1711 posts

Postavljeno 10 February 2013 - 09:38 PM

9000 din sam platio pedale,nasao sam ovde na berzi neke bont pristojno mi izgledaju i po slikama koliko mogu da vidim mislim da keo plocice pasuku na taj dzon..meni je najbitnije da mi noga lepo pasuje unutra (imam malo sire stopalo i jedno stopalo mi je cak za ceo broj vece,tako da gledam da kraj patike kod prstiju bude od koze da bi mogao da se rastegne vremenom)..ako se ne skupim za ove bont uzecu dmt..nadam se da ce opravdati cenu [-o<


e pa drumske sprinterice su tvrde i uske bas sam probao pre 2dana i na vrhu me stezu i ja imam siroko stopalo
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#12 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 10 February 2013 - 10:26 PM

@minimission
Pretpostavljam da ćeš da probaš sprinterice pre kupovine, različiti proizvođači - različiti kalupi. Ako ti je stopalo malo šire Bont ti verovatno neće odgovarati, ako je standardni model. Đon obuhvata stopalo sa strane i tu nema širenja. Moja stopala su isto široka, i od onoga što sam probao odgovarali su mi Sidi Mega modeli, Shimano L modeli (moje prethodne sprinterice), i Giro (koje sada imam).
  • 0
Pozdrav

#13 minimission

minimission
  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Postavljeno 12 February 2013 - 03:03 PM

Hvala na odgovorima obojci..nadam se da neka radnja u beogradu ima nesto od pomenutih (shimano,sidi i giro)..ne bi dao vise od 150,160 e za sprintericu..a za taj novac treba da se podrazumeva prijetan oseceaj dok se vozi..hvala svima jos jednom na svim inf. stvarno su korisne. :shock:
  • 0

#14 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 12 February 2013 - 03:29 PM

Pa sad, neki prijatan osecaj tesko da mozes ocekivati (ako poredis sa svakodnevnom obucom). :roll:

Bolja sprinterica je tvrdja, laksa i skuplja. Za tih 160eur ocekuj poprilicno krute patike. :D
  • 0

#15 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4279 posts

Postavljeno 12 February 2013 - 04:10 PM

Sve to pod uslovom da ti treba sprinterica od 150 evra ;). A ako nisi takmicar ili neki rekreativac koji godisnje prelazi 10-15000 km onda ti posao vrsi i neka niza klasa.
  • 0
.

#16 Severac

Severac
  • Members
  • Pip
  • 24 posts

Postavljeno 13 February 2013 - 11:53 PM

Tri puta probaj sprinterice pre nego ih kupis. I ako bi mogao da ih obrnes par krugova pa makar i na trenazeru onda bi bolje mogao da ocenis da li ti pasuju ili ne. Kad fiksiras nogu u pedalu, totalno je drugi osecaj i sprinterice koje su 100% udobne van pedale mogu da te zuljaju ili da uzrokuju da ti stopalo utrne kad si na bajsu.

Za te pedale mislim da imas tri vrste "cleat-a" (blokova). Crne koje kad "ubodes" u pedalu ne dozvoljavaju bilo kakav luft, sive koje dozvoljavaju 7.5% lufta i crvene koje dozvoljavaju 12% lufta. Preporucujem sive za pocetak.

U zavisnosti kako ti se noga savija u kolenu kad obrces pedale i kako ti stopalo lezi u cipeli mozda ti budu trebali i podlosci i/ili ulosci za korekciju. Nadam se da ti to nece trebti ali ako bude stani pani, javi se pa mozda mogu da ti pomognem jer u Beogradu cisto sumnjam da ces moci da nadjes to.

P.S.

Ovako stoji stvar:uzeo sam look keo max carbon pedale za svoj hybrid..i sad me zanima da li mogu voziti u obicnim patikama (da li ima smisla) sa takvim pedalama?


Nema smisla, stvarno! [-X :lol:
  • 0

#17 minimission

minimission
  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Postavljeno 14 February 2013 - 11:46 AM

hvala severac,al gde ja da probam bilo sta osim dmt-a (koj po himzu ima uzak kalup) i scott-a ovo sto sam pogledao po beogradu po stvarno je izbor ocajan 2 marke dominiraju i to je to,bas tuzno.
  • 0

#18 Severac

Severac
  • Members
  • Pip
  • 24 posts

Postavljeno 14 February 2013 - 12:07 PM

Iskreno neznam. Ne zivim u Beogradu ali vidim da je situacija ocajna sto se tice ponude. Jel imas nekog u inostranstvu pa da porucis?
  • 0

#19 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 14 February 2013 - 12:12 PM

A kako da proba te iz inostranstva sto porucuje tj. kako ce znati koje da poruci? :D
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#20 Severac

Severac
  • Members
  • Pip
  • 24 posts

Postavljeno 14 February 2013 - 12:17 PM

Proba pa ako mu ne odgovara moze da vrati. To je normalna praksa. Ja tako mojima donosim obucu na probu.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika