Jump to content


Fotografije

sram X7 ili shimano deore


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
19 odgovora na ovu temu

#1 branimir

branimir
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Postavljeno 15 January 2013 - 09:07 PM

pozdrav biciklisti

u nekoj trange frange trgovini mi je stigao sram X7 shifteri i zadnji menjac, pa sam sad u nedoumici da li da na MTB, koji planiram ove godine malo vise da vozim, montiram njih ili ostavim shimano deore (shifteri su LX DCL a zadnji menjac je deore za proslu godinu)

kod srama, koji nisam do sad vozio, mi se svidelo to sto poluga za promenu przine ima hod od 4 stupnja od jednom dok DCL ima svega 2. (kada iz vecih brzina idete u manje) dok opet DCL rucice imaju inzvanrednu poteznju moc kocnice i u paru sa BB7 mi rade savrseno.

sta kazu vasa iskustva sa ovim menjacima? neko ko je duze vozio oba bi bio idealan da prokomentarise :D isplati li se prepakovati ili da se ne cimam?
  • 0

#2 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 15 January 2013 - 09:31 PM

Konkretno sa SRAM-om nemam nekih iskustava, mada mi je utisak da je oprema kvalitetna po svemu sto cujem u djiru, ali me je zaintrigirao deo tvog posta koji se odnosi na 4 odnosno 2 klika na sifteru kada ides "na gore" odnosno u manju brzinu. Ja sam skoro presao sa STX RC-a (koji mi je nebrojeno godina radio savrseno) na SLX i iznenadio se cinjenicom da SLX "baca" najvise dva u jednom potezu, dok je prastari STX RC "bacao" po tri.
Moram priznati da je ovo prilicno frustrirajuce, barem meni. Takodje, ako nista drugo, operativnije je i bolje/brze kad u dva, tri poteza mozes da skocis sa dna na vrh kasete.
Uopste mi nije jasno zasto su to uradili. Po meni bi napredak bio da sad mogu da idem po 4-5 koraka, a ne s konja na magarca :)
U svetlu svega ovoga, iako, kao sto rekoh, nemam iskustva sa SRAM-om, ja bih se iscimao i prepakovao. Hmmm, ko zna mozda sad pocnem da razmisljam o prelasku na SRAM i ja :roll:
  • 0

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#3 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 15 January 2013 - 09:35 PM

Od nekog ko godinama vozi X-7 *i* Deore: X-7 bez razmišljanja.

PS
ručice menjača i menjač.
  • 0

#4 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 15 January 2013 - 09:52 PM

Mix, znas li da li je moguce koristiti SRAM siftere sa Shimano (SLX za devetku) menjacem?
Kapiram da bi to trebalo da radi....
  • 0

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#5 branimir

branimir
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Postavljeno 15 January 2013 - 10:29 PM

da da to mi je najveca kvaka u celoj prici. ovaj sram ide 5 stupnjeva odjednom i to mi se bas svidelo. e sad ako predjem na to onda cu morati i rucice kocnica nabaviti, a to je nesto sto kod DCL-a volim, em su nekako jace od klasicnih rucica, em imaju tu mogucnost menjanja brzine i prilikom kocenja. pa sam sad na muci :D a pritom nesto sad kontam, aj malo da rasirim temu....

na MTB-u su mi avid BB7 160 rotori. a shodno da u narednom periodu ne planiram da ga vozim po snegu i blatu, nesto mislim da predjem na neke V-brake pararelograme! kolika je razlika izmedju BB7 i tako nekih XT paralelograma na primer :?: a koliko bi dobio ako bi presao na rotor 180 napred
  • 0

#6 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 15 January 2013 - 10:33 PM

Mix, znas li da li je moguce koristiti SRAM siftere sa Shimano (SLX za devetku) menjacem?
Kapiram da bi to trebalo da radi....


Neće da radi.
  • 0
.

#7 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 16 January 2013 - 04:14 AM

X7 bez razmisljanja, jesu dobre dcl ali x7 je dosta bolji od deorea i vrlo brzo ce kupiti tvoju naklonost svojim kvalitetnim radom i brzim siftanjem...
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#8 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 16 January 2013 - 08:48 AM

nesto mislim da predjem na neke V-brake pararelograme!


Bio bi jedini čovek u istoriji koji se sa diskova vratio na V :mrgreen: De ti bre pada na pamet to, od gotovog praviš veresiju... uzmi umesto toga SD7 ručke kočnica i da vidiš kako DCL ide u istoriju :)
  • 0

#9 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 16 January 2013 - 08:49 AM

Mix, znas li da li je moguce koristiti SRAM siftere sa Shimano (SLX za devetku) menjacem?
Kapiram da bi to trebalo da radi....


Neće da radi.


Prednji s prednjim može, zadnji sa zadnjim ne može. Različito potežu sajlu.
  • 0

#10 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 16 January 2013 - 10:20 AM

Mix, znas li da li je moguce koristiti SRAM siftere sa Shimano (SLX za devetku) menjacem?
Kapiram da bi to trebalo da radi....


Neće da radi.


Prednji s prednjim može, zadnji sa zadnjim ne može. Različito potežu sajlu.


tnx
  • 0

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#11 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 16 January 2013 - 11:11 AM

nesto mislim da predjem na neke V-brake pararelograme!


Bio bi jedini čovek u istoriji koji se sa diskova vratio na V :mrgreen: De ti bre pada na pamet to, od gotovog praviš veresiju... uzmi umesto toga SD7 ručke kočnica i da vidiš kako DCL ide u istoriju :)



Ja bih radije neke shimano rucice kocnica.....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#12 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 January 2013 - 12:31 PM

na MTB-u su mi avid BB7 160 rotori. a shodno da u narednom periodu ne planiram da ga vozim po snegu i blatu, nesto mislim da predjem na neke V-brake pararelograme! kolika je razlika izmedju BB7 i tako nekih XT paralelograma na primer :?: a koliko bi dobio ako bi presao na rotor 180 napred

Bzv ...

Daklem DCL je super stvar i iako ga ne arcim izuzetno ih gotivim. Daklem ja njih menj'o ne bi.

Ako hoces bolji menjac pozadi imas 662/772 shimanove "sjenovite" menjace, rade sasvim solidno i x.7 tesko da je u nenadjebivoj prednosti.

BB7 su kanda izuzetne kocnice, i sa DCL polguama trebaju raditi odlicno. Medjutim tvoje koke mogu tresti elasticnije sajle, losi buziri, zamasceni diskovi. Daklem stavi kvalitetan set buzir sajla, odmasti/ocisti diskove, i ako mozes nabavi mekse plocice.

180mm napred je OK odluka, ali po uslovom da ti viljsuka odgovara toj prici.
  • 0
Postavljena slika

#13 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 16 January 2013 - 01:10 PM

na MTB-u su mi avid BB7 160 rotori. a shodno da u narednom periodu ne planiram da ga vozim po snegu i blatu, nesto mislim da predjem na neke V-brake pararelograme! kolika je razlika izmedju BB7 i tako nekih XT paralelograma na primer :?: a koliko bi dobio ako bi presao na rotor 180 napred

Bzv ...

Daklem DCL je super stvar i iako ga ne arcim izuzetno ih gotivim. Daklem ja njih menj'o ne bi.

Ako hoces bolji menjac pozadi imas 662/772 shimanove "sjenovite" menjace, rade sasvim solidno i x.7 tesko da je u nenadjebivoj prednosti.

BB7 su kanda izuzetne kocnice, i sa DCL polguama trebaju raditi odlicno. Medjutim tvoje koke mogu tresti elasticnije sajle, losi buziri, zamasceni diskovi. Daklem stavi kvalitetan set buzir sajla, odmasti/ocisti diskove, i ako mozes nabavi mekse plocice.

180mm napred je OK odluka, ali po uslovom da ti viljsuka odgovara toj prici.



Slx ne moze da se poredi u kvalitetu siftanja sa x7 dok je xt po meni cak dosta bolji...
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#14 branimir

branimir
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Postavljeno 16 January 2013 - 11:04 PM

Bio bi jedini čovek u istoriji koji se sa diskova vratio na V :mrgreen: De ti bre pada na pamet to, od gotovog praviš veresiju... uzmi umesto toga SD7 ručke kočnica i da vidiš kako DCL ide u istoriju :)


licno sam bio vrlo zadovoljan V brejkom, imao sam deore koji kada je bio sa kvalitetnim paknama uvek je mogao da me prebaci preko kormana, na bb7 sam presao samo iz razloga jer su zimi ne upotrebljive. e sad iz nekih drugih razloga snega nece biti neki duzi period pa mi to eto palo na pamet. a za XT sam samo reci hvale cuo ali samo par puta imao prilike da ih probam, ne i posedujem na duze...

e sad sto se srama tice... vidim da vas ima vise u taboru srama :D ne znam dal je razlika drasticna, ipak cu za vikend prepakovati bike pa da vidim kako ce se sram pokazati na delu


BB7 su kanda izuzetne kocnice, i sa DCL polguama trebaju raditi odlicno. Medjutim tvoje koke mogu tresti elasticnije sajle, losi buziri, zamasceni diskovi. Daklem stavi kvalitetan set buzir sajla, odmasti/ocisti diskove, i ako mozes nabavi mekse plocice.


set buzira mi je shimano sa shimano sajlama uredno podmazanim, te tu nema da skripi :mrgreen:
ali cu malo imati problem da nabavim neke OK rucice kocnice za probu. nesto cu vec improvizovati :D
  • 0

#15 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 17 January 2013 - 02:17 AM

Sto se tice v -brake shimano paralelogrami imaju bolju snagu od sram -a.

Sram je laksi.

Shimano je komplikovaniji i samim tim podlozan kvarenju (dobijanju lufta) .

Shimano ima bolje rucice u visoj srednjoj klasi.

Sram ima bolje paknove -manje pogubne po felnu.


Sto se tice izbora rucica preporucio bih ti lx rucice jer su cvrste i jeftine a mocno izgledaju....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#16 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 January 2013 - 08:14 AM

set buzira mi je shimano sa shimano sajlama uredno podmazanim, te tu nema da skripi :mrgreen:
ali cu malo imati problem da nabavim neke OK rucice kocnice za probu. nesto cu vec improvizovati :D

I tu ima price. Kada su buziri/sajle u pitanju.Tj razlika izmedju shimana, ili jos gore "shimana" i shimano xtr-a seta se oseti na rasipanju sile kocenja. Sem toga dcl polugama nista pod milim bogom ne fali. Na capriolo masinama sa bb7 one koce k'o ubice sa obicnim fr5 polugama koje jesu korektne , ali stvarno nista posebno, ... I naravno ne zaboravi na ciste rotore, i mekse pakne, tek to sto doprinosi :D
  • 0
Postavljena slika

#17 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 17 January 2013 - 12:17 PM

A bb7 ne moze da te prebaci preko kormana?
  • 0

#18 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 January 2013 - 12:29 PM

Bez problema sasvim opusteno baca preko tocka i teze vozace :)
  • 0
Postavljena slika

#19 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 17 January 2013 - 02:12 PM

Mogu samo jednu stvar da reknem za menjace.Ja sam na deore shadov zadnji menjac turio rolnice sa xt771 menjaca i radio je kao i xt.A to je prvo drugar uradio na slx menjacu koji je posle zahvata radio takoce neverovatno precizno.Kolega SVETA je imao priliku na kratko da proba taj moj setup i mislim da je bio prijatno iznenadjen.Tako da nije sija neg je vrat.A vozio sam i cele sezone i sram x9 shifteri i zadnji menjac i osim kraceg hoda poluga drugu prednost nisam video.Sve je to stvar ukusa.Mada se meni licno vise svidjaju sram menjaci zbog polozaja poluga na shifteru.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#20 branimir

branimir
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Postavljeno 06 February 2013 - 12:26 AM

:-D pozdrav drugari biciklisti
Ja prepakovao bajk napokon. I prvi utisci su ok. :-) nisam ni očekivao nešto baš spektakularno, al mislim da je, po prvoj vožnji, sram za nijansu precizniji i brži! Realno nije neka prevelika razlika al više me zanima kako ce mi leći ova pozicija palica na sifteru!

Rucice kočnica sam zamenio avidovim preporučenim modelom (valjda fr7, ako sam utrefio oznaku) one sa onim modulatorom, al još nisam eksperimentisao sa njim, videću ovih dana kako to funkcioniše. I da potrudio sam se da nabavim i xtr buzir, primeti se razlika!
Neke continetal-ke sam nabavio ovde na berzi pre par dana pa sam i time ponovio bajk ;-) Videćemo sad kako ce se sve to pokazati na 1000-2000km!
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika