Jump to content


Fotografije

Trenazer mnogo korisna, ali uzasno dosadna naprava


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
32 odgovora na ovu temu

#1 slobodan31

slobodan31
  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts

Postavljeno 26 December 2012 - 07:59 AM

Dosadna ,a korisna stvarcica za zimski deo sezone. Elem sad koliko treba voziti kazu 45 minuta do sat vremena. Ja vozim po tri sata i nista mi ne fali. Ne dehidriram, ne bole me tetive, nemam nikakav problem s motivacijom... I mnogo mi je dosadno dok vozim ali vozim od dva do tri sata dnevno kada ne mogu da vozim napolju bike.

Attached Thumbnails

  • 28066_10151420716495676_1306347526_n.jpg

  • 0

#2 slobodan31

slobodan31
  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts

Postavljeno 26 December 2012 - 08:10 AM

A evo vam i jedna slika za podizanje motivacije, ja nemam one grafikone da postavljam na postove imam samo volju i ljubav prema bicikli i biciklizmu.

Attached Thumbnails

  • 537729_10151404561600676_1918708269_n.jpg

  • 0

#3 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 26 December 2012 - 11:09 AM

A evo vam i jedna slika za podizanje motivacije, ja nemam one grafikone da postavljam na postove imam samo volju i ljubav prema bicikli i biciklizmu.



Pored ove slike grafikoni mogu u kantu...Svaka cast majstore!!!

Nema boljeg treninga od voznje po snegu...Posle dva sata po gocu jedva se dovucem do pikapa...
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#4 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 26 December 2012 - 11:43 AM

@slobodan31:

Bez ljutnje ali kako mozes da vozis trenazer par sati i da pritom gledas u ormar koji je od tebe na nekih pola metra ( sa slike koju si postavio...)...
Ja ne mogu da vrtim u sobi vise od 40 minuta iako je ispred mene Plazma tv sa 3000 kanala ( Bog da pozivi dreambox i cardsharing, hehe)...
Kazu ljudi da je tokom voznje u zatvorenom na trenazeru velika kolicina CO2 prisutna u prostoriji jer nema novog kiseonika da ulazi u prostoriju...
Na istom mestu se non stop izdise CO2 i uvek je tu prisutan a to itekako steti organizmu.
Na stranu, sto dolazi do pregrevanja organizma u takvim uslovima...
Jednostavno, ja trenazer koristim kada imam problema sa kolenima, da ih malo izrehabilitjum jer na trenazeru ne zapinjem i milina...
Nema onih bara oko mene kao nekad kada sam trenirao...Sto kazu, posle par promenjenih trenazera, sobinih bicikala iskustvo dodje samo...
Pre par godina sam se tako zeznuo, preterivao sam sa trenazerom cele zimske sezone, forsirao, pokusavao da odradim bazicne treninge za prolecnu sezonu...
Posle svega toga sam se cele sezone osecao kao da me je valjak pragazio...
Od tada znam jedno, nista ne moze da zameni zdravi, cisti planinski vazduh...To preporucujem svakome, trenazer vozite kada bas nemate drugih opcija... Sportski pozdrav.
  • 0
Passo di Gavia

#5 slobodan31

slobodan31
  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts

Postavljeno 26 December 2012 - 01:53 PM

Tako je Brko 2 sata voznje po snegu umori i to bas bas lepo. Potrebne su dobre gume, disk kocnice, lepo podmazani menjaci i dobra garderoba, a kad se sve to ima sve ostalo je pitanje volje.
  • 0

#6 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 26 December 2012 - 01:58 PM

Tako je Brko 2 sata voznje po snegu umori i to bas bas lepo. Potrebne su dobre gume, disk kocnice, lepo podmazani menjaci i dobra garderoba, a kad se sve to ima sve ostalo je pitanje volje.



Bas tako samo sto ja teram v brake paralelograme ali kad se ima volje rade i oni...
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#7 slobodan31

slobodan31
  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts

Postavljeno 26 December 2012 - 02:00 PM

Postovani Durango, pored mene sa desne strane na komodi stoji lap top koji je prekriven peskirom i ne vidi se lepo na slici, a u orman gledam samo kad radim deonice jer tada ne mogu da gledam u komp jer mi je tesko, voznju radim u provetrenoj prostoriji, a na slici se vidi samo cose te prostorije.Sto se CO2 i tih isparenja tice ne smetaju mi, a posle treninga najvise mi prija moja omiljena cigareta beli sobranije, ni to mi ne smeta, tako da za sad nemam nikakvih problema. Od skoro sam na forumu i veoma mi je drago sto vidim da ima puno ljubitelja biciklizma i to me raduje. Sto se tice toga da nema nista bolje oc cistog vazduha i voznje napolju apsolutno se slazem, a trenazer vozim samo kad mozam ne napravim vise od 100 sati zimi na trenazeru, sve ostalo radim napolju.
  • 0

#8 slobodan31

slobodan31
  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts

Postavljeno 26 December 2012 - 02:03 PM

Evo jos jedne slike iz spomen parka u Sumaricama u Kragujevcu iz decembra tekuce godine, hajde da pokrenemo neki post i kacimo slike sa zimskih voznji, mislim da to moze biti zanimljivo i interesantno.

Attached Thumbnails

  • 487138_10151399310605676_1213075266_n.jpg

  • 0

#9 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 26 December 2012 - 02:07 PM

Evo jos jedne slike iz spomen parka u Sumaricama u Kragujevcu iz decembra tekuce godine, hajde da pokrenemo neki post i kacimo slike sa zimskih voznji, mislim da to moze biti zanimljivo i interesantno.



Auuu, koji je ovo heroj krenuo s drumasom po snegu!!
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#10 slobodan31

slobodan31
  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts

Postavljeno 26 December 2012 - 02:09 PM

Za D :evil: uranga evo slike od prosle zime sa 22 kila vise mesa na sebi. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Attached Thumbnails

  • 188857_10150151217115676_6579646_n.jpg

  • 0

#11 slobodan31

slobodan31
  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts

Postavljeno 26 December 2012 - 02:14 PM

Tako je Brko33, volja je pokretac svega, a v brejk sam vozio godinam i pre v brejka jos 1995 godine sam vozio obicne kocnice po snegu, sve ide iz glave, volja je najbitnija. Ja nisam ni mlad ni jak kao pre 15 godina, 33 mi je ali i dalje imam volju i i dalje treniram i trkam se u svojoj starosnoj kategoriji tj u mastersima.
  • 0

#12 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 26 December 2012 - 02:17 PM

tako je Brko33, volja je pokretac svega, a v brejk sam vozio godinam i pre v brejka jos 1995 godine sam vozio obicne kocnice po snegu, sve ide iz glave, i volja je najbitnija. Ja nisam ni mlad ni jak kao pre 15 godina, 33 mi je ali i dalje i8mam volju i i dalje se trkam u svojoj starosnoj kategoriji tj u mastersima.



Svaka cast!

Znas kako,lepo je cuti da jos uvek ima ljudi koji ne stavljaju mehaniku ispred sposobnosti coveka da se prilagodi onome sto ima!
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#13 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 26 December 2012 - 02:26 PM

Postovani Durango, pored mene sa desne strane na komodi stoji lap top koji je prekriven peskirom i ne vidi se lepo na slici, a u orman gledam samo kad radim deonice jer tada ne mogu da gledam u komp jer mi je tesko, voznju radim u provetrenoj prostoriji, a na slici se vidi samo cose te prostorije.Sto se CO2 i tih isparenja tice ne smetaju mi, a posle treninga najvise mi prija moja omiljena cigareta beli sobranije, ni to mi ne smeta, tako da za sad nemam nikakvih problema. Od skoro sam na forumu i veoma mi je drago sto vidim da ima puno ljubitelja biciklizma i to me raduje. Sto se tice toga da nema nista bolje oc cistog vazduha i voznje napolju apsolutno se slazem, a trenazer vozim samo kad mozam ne napravim vise od 100 sati zimi na trenazeru, sve ostalo radim napolju.


Slazem se sa tobom Slobodane...Trenazer samo kao zadnja opcija, kada bas zaveje ili zbog obaveza se ne stigne da se odradi dnevni trening po ovom kratkom danu.
Ne valja samo sto pusis pogotovo posle treninga... Tada su ti bronhije da kazem potpuno otvorene i ono sto bi im najvise prijalo je cist, zdrav vazduh a nikako nikotinski dim iz cigarete... Sportski pozdrav.
  • 0
Passo di Gavia

#14 slobodan31

slobodan31
  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts

Postavljeno 26 December 2012 - 02:35 PM

Brko33 to je bicikl za ciklo kross sa specijalnim gumama za zemlju tj voznju van asfalta, a vozi ga jedan buduci sampion.
  • 0

#15 slobodan31

slobodan31
  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts

Postavljeno 26 December 2012 - 02:39 PM

Sportski pozdrav i tebi Durango, a cigarete su mi ostale jedini porok iz proslosti, posto sam 10 godina bio van biciklizma u nekim drugim pricama i smanjio sam broj cigareta dosta, a planiram skroz da prestanem da pusim u najskorije vreme.
  • 0

#16 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 26 December 2012 - 02:43 PM

Brko33 to je bicikl za ciklo kross sa specijalnim gumama za zemlju tj voznju van asfalta, a vozi ga jedan buduci sampion.



Verujem da je buduci sampion i svaka mu cast! Iako je ciklokros masina i dalje ima drumski korman kojim treba upravljati prilikom isklizavanja prednjeg tocka a to se u takvim uslovima desi bar 2-3 puta u pet minuta....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#17 slobodan31

slobodan31
  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts

Postavljeno 26 December 2012 - 02:51 PM

Tako je i mi padnemo po 3, 4, 5, 6 puta u toku jednog treninga... malo boli, al nije opasno. Usanemo i vozimo dalje. Moj drug je kupio gume sa ekserima za Mtb i mogu ti reci da je super stvar. Ja nisam imao novac za to planinarenje. Ja vozim obicne 1.9 sirine mtb gume. Jedan savet za one koji voze diskove na mtb-u mogu da stave vezice pvc da namotaju izmenju bandasa i preko gume po nekoliko duz tocka i mogu vam reci da imaju efetka po snegu.
  • 0

#18 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 26 December 2012 - 11:23 PM

Jedan savet za one koji voze diskove na mtb-u mogu da stave vezice pvc da namotaju izmenju bandasa i preko gume po nekoliko duz tocka i mogu vam reci da imaju efetka po snegu.


Verovatno si mislio da imaju efekta po ledu (ili utabanim zaledjenim putevima)? Po snegu samo gume sa velikim i retko rasporedjenim kramponima imaju nekog efekta. :wink:
  • 0

#19 slobodan31

slobodan31
  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts

Postavljeno 27 December 2012 - 07:25 AM

Da Stole posto vozim po svim terenima, a de ima snega ima i leda, a trenutno spremam bajkic za Kopaonik uz niz staze i puteljke... , nemam gume sa ekserima, ali snacicu se vec nekako. Oticu zimi, naravno kada nema snega, kada nije taj put zavejan krug Kopaonik- Josanicka Banja pa desno ka Brusu pa pre Brusa sketanje desno na Krivu Reku, e to je dozivljaj. Imali le nekog jos da je peo Kop preko sela Kriva Reka?
  • 0

#20 slobodan31

slobodan31
  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts

Postavljeno 27 December 2012 - 07:34 AM

Ljubav prema biciklizmu... . Bilo kuda moja bicikla ide svuda. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :!:

Attached Thumbnails

  • 2955_80618655675_2830897_n.jpg

  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika